English Version  Pagrindinis  

 

spacer

PAIEŠKA TINKLAPYJE

Paieška atliekama šio tinklapio tekstuose, o ne šaltiniuose, į kuriuos pateikiamos nuorodos. Todėl ši paieška naudinga tiktai greitai susipažinti su tinklapio turiniu. Paieškos užduotį formuoti pagal žemiau išdėstytus principus.

PAIEŠKA INTERNETE

Paieškai internete naudojama PubMed - biomedicinos mokslų bibliografinė duomenų bazė, pateikianti tiesiogines nuorodas į visateksčius straipsnius (jungiantis per LSMU kompiuterių tinklą galima tiesioginė prieiga prie visateksčių straipsnių). Paprastos paieškos užduotį galima formuluoti pagal žemiau išdėstytus principus. Sudėtingai paieškos užduočiai sudaryti svetaineje yra speciali forma.

PubMed Logo

Kaip formuluoti užklausą?

Paieškos sistema ieško teksto, tiksliai atitinkančio įrašą  paieškos lauke, t.y., įrašius jame žodį sveikata, bus atrinkti šaltiniai, kuriuose yra tik šio žodžio forma. Jei dokumento tekste pasitaikys kitos žodžio formos, pvz., sveikatos, sveikatai ar pan., šie atvejai bus ignoruojami. Jei jus domina tekstai su kitomis žodžio formomis, paieškos laukelyje įrašykite tiktai žodžio dalį su žvaigždute. Pvz. įrašius laukelyje sveik*, bus ieškoma dokumentų su žodžiais sveikas, sveikata, sveikuolis ir t.t.

Ieškant informacijos, kur būtų konkreti frazė, rašykite kabutėse, pvz., "sveikatos apsauga"

 Atnaujinta 2018 04 20   LSMU Biblioteka ir informacijos centras