Spausdinti

Psichologinė pagalba ir konsultacijos

Psichologinė pagalba 
Lietuvos sveikatos mokslų universitete
 

Patiri sunkumų, nori su kuo nors pasikalbėti? Ateik, kartu mes galime rasti sprendimą lengviau! 
 
Psichologines konsultacijas teikia ir grupes veda: 

Laura Digrytė-Šertvytienė (laura.digryte@lsmuni.lt) nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete 

Rūta Lingytė (ruta.lingyte@lsmuni.lt) 
– nuotoliniu būdu ir LSMU Centriniuose rūmuose

Gintarė 
Montvilaitė (gintare.montvilaite@lsmuni.lt) – nuotoliniu būdu ir LSMU Centriniuose rūmuose 

Roza Joffe-Luinienė (roza.joffe@lsmuni.lt) – nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete 

Jelena Lukoševičienė (jelena.lukoseviciene@lsmu.lt)
 – nuotoliniu būdu ir LSMU Šeimos medicinos klinikojeIndividualios psichologinės konsultacijos


Atsižvelgiant į karantino paskelbimą Lietuvoje ir siekiant maksimalaus saugumo užtikrinimo konsultacijos vykdomos nuotoliniu būdu. 

Registruokitės į individualias konsultacijas internetu
pasirenkant Jums tinkamą laiką

https://link.lsmu.lt/ij18w9gkwj 
(registracija nuotolinei konsultacijai naudojant MS Teams programą garsui ir vaizdui palaikyti).

Informacija apie asmens duomenų tvarkymą


Svarbi informacija:  

 • Jei neturite galimybių konsultuotis nuotoliniu sinchroniniu būdu ir yra reikalingas alternatyvų nuotoliniam konsultavimuisi atradimas, prašome apie tai parašyti el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt .
 • Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, turėjusiems kontaktą su Covid-19 sergančiu asmeniu, esantiems saviizoliacijoje ar patiriantiems su Covid-19 infekcija siejamus simptomus prašome konsultuotis tik nuotoliniu būdu.
 • Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Laura Digrytė-Šertvytienė – Sveikatos psichologijos bak4 k. (rudens sem.), Visuomenės sveikatos bak3 k. (rudens sem.), Gyvensenos medicinos 1 k. mag. (pavasario sem.), Medicinos 2 k. (rudens sem.), 4k. (rudens ir pavasario sem.) studentai; dr. Roza Joffė-Luinienė – Sveikatos psichologijos bak. 4 k. (pavasario sem.), Visuomenės sveikatos bak. 2 k. (pavasario sem.), Burnos higienos bak. 2 k. (pavasario sem.), Gyvūnų ir žmogaus sąveikos mag. 2 k. (rudens sem.), Maisto mokslo bak. 1 k. (rudens sem.) ir 2 k. (ištęstinės studijos, rudens sem.).
 • Konsultavimo sąlygos:
  1. Vienam studentui numatoma iki 6 konsultacijų per kalendorinius metus, esant galimybėms ir tam tikrais atvejais sudaromos galimybės turėti daugiau konsultacijų. 
  2. Konsultacijos trukmė - 45 min. 
  3. Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką. 
  4. Pirminės konsultacijos metu aptariami studento lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos. 
  5. Pirmosios konsultacijos pabaigoje pasirašoma Informuoto sutikimo forma apie konsultavimo sąlygas.
  6. Studentas įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu psichologės el. paštu: laura.digryte@lsmuni.ltruta.lingyte@lsmuni.lt; gintare.montvilaite@lsmuni.lt; roza.joffe@lsmuni.lt; jelena.lukoseviciene@lsmu.lt.
  7. Pavėlavus konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas. 
  8. Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui. 
  9. Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą. 
  10. Studentas nėra konsultuojamas, jei yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų. 
  11. Psichologo konsultacijos yra konfidencialios.
  12. Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų studentų skaičių ir jų turėtų konsultacijų skaičių. 

Psichologinio atsparumo grupės

Kviečiame LSMU studentus registruotis ir dalyvauti psichologinio atsparumo grupėje. Psichologinės atsparumo grupės tikslas – suteikti teorinių žinių ir praktinių gebėjimų, kaip padėti sau stiprinti psichologinę sveikatą. Tai galimybė įgyti naujų įžvalgų ir asmeninės patirties. Užsiėmimų metu bus pateikiama teorijos ir praktinių užduočių, kurias bus galima išbandyti nuo vieno užsiėmimo iki kito. 

Kiekvieno užsiėmimo trukmė 1-1,5 val. Grupės vyks nuotoliniu būdų per Microsoft Teams platformą. Užsiėmimų temos:

 • - Emocijų atpažinimas;
 • - Stresas;
 • - Streso įveikimo ir atsipalaidavimo technikos;
 • - Psichologinės sveikatos gerinimo planas;
 • - Savivertės stiprinimas ir asmeninis augimas.
Šiuo metu grupės jau yra užbaigtos. Apie renkamas naujas grupes informuosime.

Įgūdžių grupė: įsisąmoninu (mindfulness) grįsta kognityvinės elgesio terapijos grupė

Įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta kognityvinės terapijos programa (mindfulness-based cognitive therapy, MBCT). Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiari ir efektyvi mindfulness ir kognityvinės psichoterapijos programa, skirta patyrusiems nerimą ar depresiją bei kitus psichologinius  sutrikimus. 

Ši programa - tai dviejų esminių mokymų integracija. Tai amerikiečių medicinos prof. Jon Kabat-Zinn streso valdymo programa, į kurią profesoriai Z.Segal, M.Williams ir J.Teasdale įvedė esminius kognityvinės psichoterapijos elementus, taip sukurdami specifiškesnę programą, skirtą psichologinių ir psichiatrinių sutrikimų (ypač depresijos) gydymui ir prevencijai. 

Šių praktinių – patyriminių mokymų ciklas skirtas, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu, skausmu ir nemaloniais pojūčiais bei išmokti naujų mąstymo bei elgesio modelių, kurie padėtų sveikti bei užkirstų kelią galimiems problemos pasikartojimams ateityje (prevencija). Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę, labiau gebėti reflektuoti savo mintis ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo.

Grupės temos:

1 savaitė – Sąmoningumas  ir automatinis pilotas

2 savaitė – Tvarkymasis su trikdžiais ir barjerais

3 savaitė – Kūno (judesio) ir kvėpavimo įsisąmoninimas

4 savaitė – Buvimas dabartyje, neigimo atpažinimas

5 savaitė - Priėmimas arba leidimas būti

6 savaitė – Mintys nėra faktai (ankstyvieji depresijos ir nerimo pranašai)

7 savaitė - Kaip geriausiai pasirūpinti savimi 

8 savaitė – Įsisavintų žinių ir įgūdžių naudojimas ateityje susiduriant su iššūkiais ir problemomis

Grupės formatas: užsiėmimai organizuojami nedidelėmis uždaromis grupėmis iki 20 dalyvių. Programą sudaro 8 kas savaitiniai 1,5 valandos trukmės  susitikimai nuotoliniu būdu. Ne mažiau svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kas savaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus.
Grupė startuoja balandžio 8 d.

Šią programą veda Jelena, psichologė- kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė ir  būsima  sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja.

Registracija sustabdyta surinkus pakankamą dalyvių skaičių. Apie renkamas naujas grupes informuosime.

 


Mokymai arba prevenciniai renginiai

Lapkričio 24 d. 14:30-16:00 kviečiame prisijungti prie virtualaus seminaro, kuriame LSMU psichologė dr. Gita Argustaitė-Zailskienė pakvies kartu panagrinėti efektyvaus bendravimo principus ir pasigilinti į tai, kaip kalbamės vieni su kitais. Seminaro metu psichologė suteiks teorinius pagrindus, suteiks progą gilintis patiems ir klausytis kitų dalyvių, norėdama paskatinti studentus giliau analizuoti savo bendravimo įpročius.
Susitikimas skirtas tik jame užsiregistravusiems LSMU studentams.
Nuorodą į nuotolinį susitikimą MS Teams platformoje atsiųsime į šioje anketoje nurodytą Jūsų el. paštą.
Registraciją ir daugiau informacijos rasite: https://bit.ly/3nFkCNm

Lapkričio 27 d. 18:00-19:00 kviečiame prisijungti prie Visuomenės sveikatos studentų draugijos organizuojamos virtualios diskusijos, kurioje LSMU psichologės Laura Digrytė-Šertvytienė ir Rūta Lingytė kalbės apie streso valdymo receptus, diskutuos klausimais, kaip įveikti psichologines sveikatos problemas bei skatins praplėsti žinias, kaip galima palaikyti gerą emocinę sveikatą ateityje. 
Būtina išankstinė registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddIX2nuCdlHa2MnNTlaLR7PoyUqTfaOKxuWsLZ8X2CFd75uA/viewform?fbclid=IwAR2wutyBIYUMNKDk4546IbDw4_wC_bOx3jAkNiBOY8jPRyYaxBQ8zyO1Md4

 Turite klausimų ar keičiasi planai?
 

Kreipkitės rašydami el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt, jeigu turite klausimų dėl psichologinės pagalbos universitete.Artimasis ar pats esate savižudybės krizėje ir ieškote pagalbos?
 

Visoje Lietuvoje prieinamos pagalbos galimybės:
http://tuesi.lt/