Spausdinti

Psichologinė pagalba ir konsultacijos

Psichologinė pagalba 
Lietuvos sveikatos mokslų universitete
 

Patiri sunkumų, nori su kuo nors pasikalbėti? Ateik, kartu mes galime rasti sprendimą lengviau! 


Individualios psichologinės konsultacijos LSMU bendruomenei (studentams, pedagogams, kitiems darbuotojams)

Psichologines konsultacijas nuotoliniu ir kontaktiniu būdu teikia:

Roza Joffe-Luinienė (roza.joffe@lsmuni.lt) – konsultuoja visą LSMU bendruomenę nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.),

Jelena Lukoševičienė (jelena.lukoseviciene@lsmu.lt) – konsultuoja visą LSMU bendruomenę nuotoliniu būdu ir LSMU Šeimos medicinos klinikoje (Eivenių g. 2, 2 aukštas, 216 kab.),

Rūta Lingytė (ruta.lingyte@lsmuni.lt) – konsultuoja studentus nuotoliniu būdu ir LSMU Centriniuose rūmuose (A. Mickevičiaus g. 9, 1 aukštas, 120 kab.),

Gintarė Montvilaitė (gintare.montvilaite@lsmuni.lt) – konsultuoja studentus nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.),

Laura Digrytė-Šertvytienė (laura.digryte@lsmuni.lt) – konsultuoja studentus nuotoliniu būdu ir LSMU Visuomenės sveikatos fakultete (Tilžės g. 18, 3 aukštas, 318 kab.).

 

Registruokitės į nuotolines konsultacijas* pasirenkant Jums tinkamą laiką (konsultacija vyks naudojant MS Teams programą garsui ir vaizdui palaikyti): https://outlook.office365.com/owa/calendar/PsichologinskonsultacijosLSMUstudentamsnuotolins@lsmuni.lt/bookings/

Registruokitės į kontaktines konsultacijas* pasirenkant Jums tinkamą laiką ir vietą: https://outlook.office365.com/owa/calendar/PsichologinskonsultacijosLSMUkontaktins@lsmuni.lt/bookings/

Informacija apie asmens duomenų tvarkymą


Svarbi informacija:  

 • Jei neturite galimybių konsultuotis nuotoliniu sinchroniniu būdu ir yra reikalingas alternatyvų nuotoliniam konsultavimuisi atradimas, prašome apie tai parašyti el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt .
 • Siekiant suvaldyti koronaviruso (Covid-19) grėsmes, turėjusiems kontaktą su Covid-19 sergančiu asmeniu, esantiems saviizoliacijoje ar patiriantiems su Covid-19 infekcija siejamus simptomus prašome konsultuotis tik nuotoliniu būdu.
 • Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Laura Digrytė-Šertvytienė – Sveikatos psichologijos bak4 k. (rudens sem.), Visuomenės sveikatos bak3 k. (rudens sem.), Gyvensenos medicinos mag. 1 k. (pavasario sem.), Medicinos 4k. (rudens ir pavasario sem.) studentai; dr. Roza Joffė-Luinienė – Sveikatos psichologijos bak. 4 k. (pavasario sem.), Visuomenės sveikatos bak. 2 k. (pavasario sem.), Burnos higienos bak. 2 k. (pavasario sem.), Gyvūnų ir žmogaus sąveikos mag. 2 k. (rudens sem.), Maisto mokslo bak. 1 k. (rudens sem.) ir 2 k. (ištęstinės studijos, rudens sem.).
 • Konsultavimo sąlygos:
  1. Vienam asmeniui numatoma iki 6 konsultacijų per kalendorinius metus, esant galimybėms ir tam tikrais atvejais sudaromos galimybės turėti daugiau konsultacijų. 
  2. Konsultacijos trukmė - 45 min. 
  3. Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką. 
  4. Pirminės konsultacijos metu aptariami lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos. 
  5. Pirmosios konsultacijos pabaigoje pasirašoma Informuoto sutikimo forma apie konsultavimo sąlygas.
  6. Į konsultaciją užsiregistravęs asmuo įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu psichologės el. paštu: laura.digryte@lsmuni.ltruta.lingyte@lsmuni.lt; gintare.montvilaite@lsmuni.lt; roza.joffe@lsmuni.lt; jelena.lukoseviciene@lsmu.lt.
  7. Pavėlavus konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas. 
  8. Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui. 
  9. Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą. 
  10. Konsultacijos nėra suteikiamos, jei į konsultaciją atvyjęs asmuo yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų. 
  11. Psichologo konsultacijos yra konfidencialios.
  12. Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų asmenų skaičių ir jų turėtų konsultacijų skaičių. 

Psichologinio atsparumo grupės

Kviečiame LSMU studentus registruotis ir dalyvauti psichologinio atsparumo grupėje. Psichologinės atsparumo grupės tikslas – suteikti teorinių žinių ir praktinių gebėjimų, kaip padėti sau stiprinti psichologinę sveikatą. Tai galimybė įgyti naujų įžvalgų ir asmeninės patirties. Užsiėmimų metu bus pateikiama teorijos ir praktinių užduočių, kurias bus galima išbandyti nuo vieno užsiėmimo iki kito. Grupės vyks nuotoliniu būdų per Microsoft Teams platformą. Užsiėmimų temos:

 • - Emocijų atpažinimas;
 • - Stresas;
 • - Streso įveikimo ir atsipalaidavimo technikos;
 • - Psichologinės sveikatos gerinimo planas;
 • - Savivertės stiprinimas ir asmeninis augimas.
Grupiniai užsiėmimai (1,5-2 val. trukmėsvyks:

Penktadieniais nuo lapkričio 12 d. iki gruodžio 10 d., nuo 15:00 val. (veda psichologė Gintarė Montvilaitė-Skačkauskienė) Registracija uždaryta
Penktadieniais nuo nuo 2021 m. lapkričio 26 d. iki gruodžio 24 d., nuo 9:00 val. (veda psichologė Rūta Lingytė)
Trečiadieniais nuo nuo 2022 m. sausio 6 d. iki vasario 3 d., nuo 15:30 val (veda psichologė Roza Joffė - Luinienė) 

REGISTRACIJA: https://forms.office.com/r/i218ExGEtM 


Įgūdžių grupė: įsisąmoninu (mindfulness) grįsta kognityvinės elgesio terapijos grupė

Įsisąmoninimu (angl. mindfulness) grįsta kognityvinės terapijos programa (mindfulness-based cognitive therapy, MBCT). Tai šiuolaikinės psichologijos moksliniais tyrimais pagrįsta, visame pasaulyje populiari ir efektyvi mindfulness ir kognityvinės psichoterapijos programa, skirta patyrusiems nerimą ar depresiją bei kitus psichologinius  sutrikimus. 

Ši programa - tai dviejų esminių mokymų integracija. Tai amerikiečių medicinos prof. Jon Kabat-Zinn streso valdymo programa, į kurią profesoriai Z.Segal, M.Williams ir J.Teasdale įvedė esminius kognityvinės psichoterapijos elementus, taip sukurdami specifiškesnę programą, skirtą psichologinių ir psichiatrinių sutrikimų (ypač depresijos) gydymui ir prevencijai. 

Šių praktinių – patyriminių mokymų ciklas skirtas, norintiems atrasti naujų būdų gyventi su patiriamu stresu, skausmu ir nemaloniais pojūčiais bei išmokti naujų mąstymo bei elgesio modelių, kurie padėtų sveikti bei užkirstų kelią galimiems problemos pasikartojimams ateityje (prevencija). Šioje programoje įgyti įgūdžiai gali padėti nusiraminti, atgauti vidinę ramybę, labiau gebėti reflektuoti savo mintis ir įgyti psichologinio lankstumo bei atsparumo.

Grupės temos:

1 savaitė – Sąmoningumas  ir automatinis pilotas

2 savaitė – Tvarkymasis su trikdžiais ir barjerais

3 savaitė – Kūno (judesio) ir kvėpavimo įsisąmoninimas

4 savaitė – Buvimas dabartyje, neigimo atpažinimas

5 savaitė - Priėmimas arba leidimas būti

6 savaitė – Mintys nėra faktai (ankstyvieji depresijos ir nerimo pranašai)

7 savaitė - Kaip geriausiai pasirūpinti savimi 

8 savaitė – Įsisavintų žinių ir įgūdžių naudojimas ateityje susiduriant su iššūkiais ir problemomis

Grupės formatas: užsiėmimai organizuojami nedidelėmis uždaromis grupėmis iki 20 dalyvių. Programą sudaro 8 kas savaitiniai 1,5 valandos trukmės  susitikimai nuotoliniu būdu. Ne mažiau svarbi programos dalis yra namų darbai, nes dalyviai kas savaitinių susitikimų metu gauna ne tik koncentruotą teoriją, bet ir aiškius, struktūruotus namų darbus, kurie padeda suprasti praktikų naudą ir gauti asmeniškai svarbius atsakymus.
Grupė startuoja balandžio 8 d.

Šią programą veda Jelena, psichologė- kognityvinės elgesio terapijos psichoterapeutė ir  būsima  sertifikuota dėmesingo įsisąmoninimo (mindfulness) mokytoja.

Registracija sustabdyta surinkus pakankamą dalyvių skaičių. Apie renkamas naujas grupes informuosime.

 


Mokymai arba prevenciniai renginiai

Apie naujus mokymus ar prevencinius renginius informuosime.Turite klausimų ar keičiasi planai?
 

Kreipkitės rašydami el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt, jeigu turite klausimų dėl psichologinės pagalbos universitete.

 Artimasis ar pats esate savižudybės krizėje ir ieškote pagalbos?
 

Visoje Lietuvoje prieinamos pagalbos galimybės:
http://tuesi.lt/