Spausdinti

VšĮ Kauno klinikinė ligoninė

VšĮ Kauno klinikinė ligoninė
Adresas: 
Josvainių g. 2, LT-47144, Kaunas.
Tel. (8 37) 306 000
Faksas (8 37) 306 073
El. p. info@kkligonine.lt

Kauno klinikinės ligoninės istorija prasideda 1908 m., kai Gailestingųjų seserų bendruomenė įkūrė Raudonojo kryžiaus ligoninę – seniausią gydymo įstaigą Lietuvoje. Dabartinės ligoninės ištakos glūdi ir kitose garsiose miesto gydymo įstaigose. 1967 m. Šilainiuose iškilo  Kauno 2-osios klinikinės ligoninės pastatai, netoliese pradėjo veikti ir Kauno infekcinė ligoninė. Nepriklausomybės laikotarpiu šios dvi ligoninės buvo sujungtos. Taip pat iš K. Petrausko gatvės į ligoninės Šilainiuose patalpas perkeltas Odos ir veneros ligų stacionaro skyrius bei poliklinika.

2010 m. pabaigoje Kauno miesto savivaldybė priėmė sprendimą dėl dar vienų jungtuvių – į vieną darinį pradėtos vienyti Raudonojo Kryžiaus Kauno klinikinė ir 2-oji klinikinė ligoninės. 2011 m. paskelbiamas dabartinis didelės gydymo įstaigos vardas – Kauno klinikinė ligoninė. Prie jos filialo statusu taip pat prijungti nuo 1936 m. veikiantys Kauno P. Mažylio gimdymo namai.

Po ligoninių susijungimo pasikeitė ir ligoninės pavaldumas – iš savivaldybės rankų ji perėjo Sveikatos apsaugos ministerijos žinion. Vienu iš ligoninės dalininkų tapo ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU).

Daugiau informacijos galite rasti ČIA.