Spausdinti

Psichologo konsultacijos studentams

Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. pradedamas įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamas projektas „LSMU Psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos teikimo studentams modelis“, kurio metu yra teikiamos psichologinės konsultacijos LSMU studentams. Projekto trukmė - 1 metai. 

 1. Vienam studentui numatoma iki 5 konsultacijų, išimtiniais atvejais sudarant galimybę konsultavimą pratęsti. Konsultacijos yra finansuojamos Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
 2. Pirminės konsultacijos trukmė - iki 60 min., tolimesnių - 45 min.
 3. Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką.

Registracija Tilžės g. 18 (318 kab.), bit.ly/registracijavsf.

Registracija Eivenių g. 2 (212 kab.), bit.ly/registracijaklinikos.

Registracija A. Mickevičiaus g. 9 (120 kab.), bit.ly/registracijaCR

 1. Pirminės konsultacijos metu aptariami studento lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos.
 2. Pirminės konsultacijos pabaigoje pasirašoma Informuoto sutikimo forma.
 3. Studentas įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt.
 4. Vėluojančio studento psichologas laukia ne ilgiau nei 15 min. Konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas.
 5. Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui.
 6. Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą.
 7. Studentas nėra konsultuojamas, jei yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų.
 8. Psichologas įsipareigoja užtikrinti asmens konfidencialumą. Informacija apie konsultuojamus studentus neteikiama tretiems asmenims.
 9. Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų studentų skaičių, ir jų turėtų konsultacijų skaičių.
 10. Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Raimonda Petrolienė – Sveikatos psichologijos bakalauro 3 k. (rudens sem.) ir 4 k. (pavasario sem.), Sveikatos psichologijos 1 k. mag. (rudens sem.) studentai; Milda Kukulskienė – Sveikatos psichologijos bakalauro ir magistro studijų (visi kursai), Medicinos 3 k. (rudens sem.), Gyvūnų mokslų 1 k. mag. (rudens sem.) studentai; Laura Digrytė – Sveikatos psichologijos bakalauro 4 k. (rudens ir pavasario sem.), Visuomenės sveikatos 3 k. (rudens sem.), Gyvensenos medicinos 1 k. mag. (pavasario sem.), Medicinos 2 k., 3 k. (rudens sem.), 4k. (rudens ir pasavario sem.) studentai; Paulina Alesiūtė – LSMU sveikatos psichologijos studentai, pasirinkę atlikti praktiką LSMUL KK Psichiatrijos klinikoje.


Taip pat kviečiame studentus dalyvauti Psichologinio atsparumo grupių pavasario cikle. Naudojant įvairius psichologinius darbo metodus sieksime geriau pažinti savo stiprybes ir pagerinti bendravimo įgūdžius. Grupes ves sveikatos psichologės dr. Raimonda Petrolienė ir dokt. Milda Kukulskienė. Siekiant užtikrinti saugią grupės atmosferą, bus laikomasi konfidencialumo principo.

Psichologinės grupės ciklą sudarys 5 užsiėmimai, kurių trukmė 1,5 val. Skatinamas tęstinis grupės narių dalyvavimas visuose užsiėmimuose. Numatomos temos:

1.         Streso valdymas;

2.         Laiko planavimas;

3.         Konfliktai ir aš;

4.         Atsipalaidavimo įgūdžiai;

5.         Savęs pažinimas ir asmeninis augimas.

Užsiėmimai vyks LSMU Visuomenės sveikatos fakultete, Tilžės g. 18, trečiadieniais, 17.30-19.00. Pavasario semestre renkamos 2 grupės:

 • Vasario 5 d. – kovo 4 d. (registracija el. paštu raimonda.petroliene@lsmu.lt*, kilus klausimams galite skambinti tel. nr. +37062035788);
 • Kovo 18 d. – balandžio 22 d. (registracija el. paštu milda.kukulskiene@lsmuni.lt*, kilus klausimams galite skambinti tel. nr. +37067435266).

*Registruojantis nurodykite savo amžių, studijų programą, kurioje mokotės, bei savo telefono numerį. Vienas studentas gali dalyvauti viename grupės cikle, kurį sudaro 5 užsiėmimai.

Rudens mėnesiais grupėje dalyvavę studentai įvardino, kad labiausiai užsiėmimuose patiko „grupės dvasia, supratimas iš kitų, tikrų išgyvenimų pasakojimai su patarimais, kaip jie tai įveikė“. Grupė dalyviams suteikė:

 •  „Ištrūkimą iš gyvenimo rutinos, supratimą, jog pas kiekvieną žmogų yra savi sunkumai. Buvo labai naudinga išgirsti patarimų, kaip spręsti tam tikrus gyvenimo sunkumus.“
 • „Jausmą, kad mes visi esam kartu, susiduriam su problemomis ir galim kartu jas spręsti. Drąsos kalbėti, pasakyti savo nuomonę.“
 • „Supratimą, kad visos problemos turi išeitį, kad visiems yra sunku, tačiau visa tai praeina.“

Mielai laukiame prisijungiant ir prašome pasidalinti kvietimu su kolegomis, kuriems tai gali būti aktualu.


                         

Iškilus klausimams dėl psichologinės pagalbos universitete galima kreiptis:

psichologine.pagalba@lsmuni.lt.