Spausdinti

Psichologo konsultacijos studentams

Patiri sunkumų, nori su kuo nors pasikalbėti? Ateik, kartu mes galime rasti sprendimą lengviau!


Sudarytos dar didesnės galimybės gauti emocinę-psichologinę pagalbą. LSMU psichologų gretas papildė psichologė Rūta Lingytė, pas kurią gali registruotis konsultacijoms tiek studentai, tiek universiteto darbuotojai.

Registracija nuotolinei psichologinei konsultacijai: bit.ly/registracijaKlinikos315.
Registruojantis pastabose nurodykite pageidaujamą būdą (pvz., telefonu, Facebook (messenger)).
Turite klausimų? Rašykite: ruta.lingyte@lsmuni.lt .


INFORMACIJA APIE NUOTOLINES  PSICHOLOGINES KONSULTACIJAS LSMU STUDENTAMS

 

Dėl koronaviruso pandemijos paskelbus karantiną ir sustabdžius studijų procesą, laikinai sustabdytas ir gyvų psichologinių konsultacijų teikimas, tačiau kviečiame aktyviai registruotis nuotolinėms psichologinėms konsultacijoms.

Virtualus konsultavimas yra moksliškai pagrįsta ir efektyvi psichologinės pagalbos priemonė. Šiuo įtemptu laikotarpiu pokalbis su specialistu gali padėti nusiraminti, susidėlioti mintis bei atrasti streso įveikos būdų.

 

Nuotolinės konsultacijos karantino laikotarpiu vykdomos trimis būdais:

a) El. laiškais - siųskite laišką pasirinktai psichologei, kuriame aprašytumėte norimą išanalizuoti problemą ir kylančius klausimus. Jums būtų pateikiamas išsamus atsakymas bei individualios rekomendacijos.

b) Audio formatu - registruokitės individualioms audio konsultacijoms. Registruotis galite virtualioje sistemoje, spausdami pasirinktą laisvą laiką ir prie pastabų įrašydami nuotolinės konsultacijos būdą bei savo telefono nr. Papildomiems laikams registruotis galite rašydami el. paštu pasirinktai psichologei. Laiške įrašykite savo telefono numerį ir konsultacijai tinkamus laikus.

c) Video formatu - registruokitės individualioms video konsultacijoms. Registruotis galite virtualioje sistemoje, spausdami pasirinktą laisvą laiką ir prie pastabų įrašydami nuotolinės konsultacijos būdą bei savo kontaktus susisiekimui (Skype ar Microsoft Teams vardą). Papildomiems laikams registruotis galite rašydami el. paštu pasirinktai psichologei. Laiške įrašykite savo Skype arba Microsoft Teams vardą ir konsultacijai tinkamus laikus.

Būkite sveiki ir saugūs,

LSMU psichologės     Dr. Raimonda Petrolienė (raimonda.petroliene@lsmuni.lt)

Milda Kukulskienė (milda.kukulskiene@lsmuni.lt)

Laura Digrytė (laura.digryte@lsmuni.lt)

Paulina Alesiūtė (paulina.alesiute@lsmuni.lt)


Nuo 2019 m. rugsėjo mėn. pradėtas įgyvendinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo remiamas projektas „LSMU Psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos teikimo studentams modelis“, kurio metu didinamas psichologinių konsultacijų prieinamumas LSMU studentams. Projekto trukmė - 1 metai. 


Konsultavimo sąlygos:
 1. Vienam studentui numatoma iki 5 konsultacijų, tam tikrais atvejais sudarant galimybę konsultavimą pratęsti. Konsultacijos yra finansuojamos Valstybinio sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
 2. Pirminės konsultacijos trukmė - iki 60 min., tolimesnių - 45 min.
 3. Į konsultacijas registruojamasi virtualioje registracijos formoje, pasirenkant tinkamą laiką.

Registracija nuotolinei konsultacijai (Tilžės g. 18, 318 kab.), bit.ly/registracijavsf.

Registracija nuotolinei konsultacijai (Eivenių g. 2, 212 kab.), bit.ly/registracijaklinikos.

Registracija nuotolinei konsultacijai (A. Mickevičiaus g. 9, 120 kab.), bit.ly/registracijaCR

 1. Pirminės konsultacijos metu aptariami studento lūkesčiai, konsultavimo tikslai ir sąlygos.
 2. Pirminės konsultacijos pabaigoje pasirašoma Informuoto sutikimo forma.
 3. Studentas įsipareigoja pranešti apie vėlavimą arba neatvykimą į konsultaciją nurodytu el. paštu: psichologine.pagalba@lsmuni.lt.
 4. Vėluojančio studento psichologas laukia ne ilgiau nei 15 min. Konsultacijai skirtas laikas nėra pratęsiamas.
 5. Neatvykus į konsultaciją galima užsiregistruoti kitam kartui.
 6. Esant poreikiui, suteikiama galimybė pakeisti psichologą.
 7. Studentas nėra konsultuojamas, jei yra apsvaigęs nuo psichoaktyvių medžiagų.
 8. Psichologas įsipareigoja užtikrinti asmens konfidencialumą. Informacija apie konsultuojamus studentus neteikiama tretiems asmenims.
 9. Psichologo paslaugų teikimo ataskaitai renkama tik apibendrinta statistinė informacija apie konsultuotų studentų skaičių, ir jų turėtų konsultacijų skaičių.
 10. Siekiant išvengti interesų konflikto, studentams rekomenduojama registruotis pas psichologes, kurios nedėsto ir nevertina jų pasiekimų. Informacija apie psichologių turimą kontaktą ir studentų vertinimus dalykuose: Raimonda Petrolienė – Sveikatos psichologijos bakalauro 3 k. (rudens sem.) ir 4 k. (pavasario sem.), Sveikatos psichologijos 1 k. mag. (rudens sem.) studentai; Milda Kukulskienė – Sveikatos psichologijos bakalauro ir magistro studijų (visi kursai), Medicinos 3 k. (rudens sem.), Gyvūnų mokslų 1 k. mag. (rudens sem.) studentai; Laura Digrytė – Sveikatos psichologijos bakalauro 4 k. (rudens ir pavasario sem.), Visuomenės sveikatos 3 k. (rudens sem.), Gyvensenos medicinos 1 k. mag. (pavasario sem.), Medicinos 2 k., 3 k. (rudens sem.), 4k. (rudens ir pasavario sem.) studentai; Paulina Alesiūtė – LSMU sveikatos psichologijos studentai, pasirinkę atlikti praktiką LSMUL KK Psichiatrijos klinikoje.

NUOTOLINĖ PSICHOLOGINIO ATSPARUMO GRUPĖ

 LSMU studentus kviečiame dalyvauti nuotoliniuose Psichologinio atsparumo grupės susitikimuose. Grupės metu analizuosime temas, remiantis moksliškai pagrįsta informacija, išbandysime praktinius metodus ir tarpusavyje dalinsimės asmenine patirtimi.

Užsiėmimų ciklą sudarys 5 užsiėmimai, kurių trukmė - po 1,5 val. Numatomos datos ir temos:

1. „Emocijų atpažinimas” –  gegužės 19 d. 15:00-16:30 val.

2. „Stresas ir jo įveikos būdai” –  gegužės 21 d. 17:30-19:00 val.

3. „Atsipalaidavimo technikos” –  gegužės 26 d. 15:00-16:30 val.

4. „Psichologinės sveikatos gerinimo planas“ –  gegužės 28 d. 17:30-19:00 val.

5. „Savivertės stiprinimas ir asmeninis augimas“ – birželio 2 d. 15:00-16:30 val.

 Užsiėmimai vyks programoje Ms Teams. Grupės vedančioji - sveikatos psichologė lekt. dokt. Milda Kukulskienė.

 Registracija vykdoma el. paštu milda.kukulskiene@lsmuni.lt, nurodydami savo amžių, studijų programą, kurioje mokotės, bei savo telefono numerį ir užsiėmimų, kuriuose planuojate dalyvauti, temas.


Kviečiame studentus dalyvauti Psichologinio atsparumo grupių pavasario cikle. Naudojant įvairius psichologinius darbo metodus sieksime geriau pažinti savo stiprybes ir pagerinti bendravimo įgūdžius. Grupes ves sveikatos psichologės dr. Raimonda Petrolienė ir dokt. Milda Kukulskienė. Siekiant užtikrinti saugią grupės atmosferą, bus laikomasi konfidencialumo principo.

Psichologinės grupės ciklą sudarys 5 užsiėmimai, kurių trukmė 1,5 val. Skatinamas tęstinis grupės narių dalyvavimas visuose užsiėmimuose. Numatomos temos:

1.         Streso valdymas;

2.         Laiko planavimas;

3.         Konfliktai ir aš;

4.         Atsipalaidavimo įgūdžiai;

5.         Savęs pažinimas ir asmeninis augimas.

Užsiėmimai vyks LSMU Visuomenės sveikatos fakultete, Tilžės g. 18, trečiadieniais, 17.30-19.00. Pavasario semestre renkamos 2 grupės:

*Registruojantis nurodykite savo amžių, studijų programą, kurioje mokotės, bei savo telefono numerį. Vienas studentas gali dalyvauti viename grupės cikle, kurį sudaro 5 užsiėmimai.

Rudens mėnesiais grupėje dalyvavę studentai įvardino, kad labiausiai užsiėmimuose patiko „grupės dvasia, supratimas iš kitų, tikrų išgyvenimų pasakojimai su patarimais, kaip jie tai įveikė“. Grupė dalyviams suteikė:

 •  „Ištrūkimą iš gyvenimo rutinos, supratimą, jog pas kiekvieną žmogų yra savi sunkumai. Buvo labai naudinga išgirsti patarimų, kaip spręsti tam tikrus gyvenimo sunkumus.“
 • „Jausmą, kad mes visi esam kartu, susiduriam su problemomis ir galim kartu jas spręsti. Drąsos kalbėti, pasakyti savo nuomonę.“
 • „Supratimą, kad visos problemos turi išeitį, kad visiems yra sunku, tačiau visa tai praeina.“

Mielai laukiame prisijungiant ir prašome pasidalinti kvietimu su kolegomis, kuriems tai gali būti aktualu.


                         

Iškilus klausimams dėl psichologinės pagalbos universitete galima kreiptis:

psichologine.pagalba@lsmuni.lt.