COVID-19

Naujausia informacija


Labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas skelbiamas ČIA.

Kasdienė koronaviruso statistika skelbiama čia:
Svarbiausi pagalbos ir informacijos apie koronavirusą kontaktai – ČIA

Atnaujinamas planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatė kriterijus, kuriais vadovaujantis vykdomas spartesnis planinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimo atnaujinimas. SAM ragina gyventojus, kuriems buvo atidėtos planinės paslaugos, aktyviai kreiptis į savo šeimos gydytojus, vykti planinėms dienos chirurgijos, dienos stacionaro ir kitoms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms gauti.

Kiekvieną savaitę koronaviruso (COVID-19) infekcijos pacientams skirtų lovų skaičius ligoninėse mažėja apie 200 vnt., tai reiškia, kad tiek ligoninių infrastruktūra, tiek ir personalas jau gali grįžti prie planinių asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų teikimo atnaujinimo.

Šiuo metu gydymo įstaigos deda dideles pastangas, kad pacientui būtų teikiamos saugios paslaugos: daugiau nei 75 procentų sveikatos sistemos darbuotojų jau turi susiformavusi imunitetą – 55 proc. darbuotojų yra vakcinuoti, 15 proc. jau yra persirgę koronaviruso infekcija, 5 proc. turi susiformavusius antikūnus. Sveikatos sistemos darbuotojai dirba su visomis reikalingomis asmens apsaugos priemonėmis, laikantis visų reikalingų epidemiologinių rekomendacijų.

Specialistų vertinimu, rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnu atveju yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronaviruso (COVID-19) infekcija.

SAM kviečia gyventojų nedelsti ir nenukelti savo vizitų pas sveikatos specialistus.

Asmens sveikatos priežiūros (ASP) paslaugų atnaujinimas yra vykdomas teritoriniu-regioniniu principu. Sprendimą dėl ASP paslaugų atnaujinimo regione ir konkrečioje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje (ASPĮ) priima paslaugų teikimą atitinkamame regione organizuojanti ASPĮ, aptarusi ir suderinusi su visomis regiono ligoninėmis.

Atsižvelgiant į tai, kad visų paslaugų vienu metu atnaujinti nėra įmanoma, ASP paslaugų atnaujinimo prioritetas yra teikiamas neatidėliotinų ASP paslaugų, kurių nesuteikus pacientui atsirastų būtinosios medicinos pagalbos poreikis arba labai pablogėtų jo būklė, užtikrinimui. Taip pat pažymėtina, kad kiekviename regione turi būti užtikrinamas visų lygių ir profilių ASP paslaugų teikimas.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymą rasite čia.

SAM Spaudos tarnyba


Paveiktų šalių sąraše lieka visos pasaulio valstybės, keliautojams trumpinamas izoliacijos laikas

Atnaujintame paveiktų šalių sąraše liko visos pasaulio valstybės, bet nežymiai sumažėjo šalių, iš kurių atvykus taikomos griežtesnės izoliacijos sąlygos. Izoliacijos laikas visiems keliautojams trumpinamas nuo 14 iki 10 dienų. Šie pakeitimai įsigalioja nuo pirmadienio, vasario 15 d.

Švelnesnės izoliacijos sąlygos nuo pirmadienio bus taikomos atvykusiems iš Jungtinių Arabų Emyratų, Arubos, Panamos ir Seišelių salų, griežtesnės – iš Sent Lusijos.

Visi asmenys, dar prieš atvykdami į Lietuvą, turi užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form), užpildydami elektroninę anketą ir pateikdami teisingus duomenis, o gautą patvirtinimą (QR kodą) pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę arba, jeigu vykstama savo transportu – turi užsiregistruoti iki Lietuvos Respublikos sienos kirtimo momento ir pateikti užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą) NVSC specialistams ar kitiems pareigūnams pasienio kontrolės punkte ar keleivių kontrolės punkte.

Jeigu iš užsienio atvykęs asmuo neturės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų, jis galės sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip 7-tą dieną po atvykimo atlikęs PGR tyrimą COVID-19 ligai nustatyti ir gavęs neigiamą rezultatą. Tačiau ir sutrumpinus izoliacijos laiką 14 dienų po atvykimo būtina riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, dirbantiems – nuvykti tik į darbą ir namus, bendraujant su kitais asmenimis dėvėti veido apsaugos priemonę, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų koronaviruso prevencijos priemonių.

Dar vienas pakeitimas nuo pirmadienio aktualus trečiųjų šalių piliečiams, atvykstantiems į Lietuvą darbo funkcijų vykdymui vienos iš ministerijų leidimu. Tokiems asmenims izoliacijos metu bus galima nuvykti į darbo ar verslo reikalams tvarkyti būtiną vietą, jeigu atvykstama iš šalių, iš kurių atvykus taikomos švelnesnės izoliacijos sąlygos.

Paveiktų šalių sąrašas yra skelbiamas kiekvieną penktadienį, o įsigalioja pirmadienį ir galioja savaitę.Į darbus grįžtantys paslaugų ir prekybos vietų darbuotojai gali nemokamai pasitikrinti dėl COVID-19

Laisvėjant karantinui ir nuo ateinančio pirmadienio duris atveriant vis daugiau paslaugų ir prekybos vietų, Sveikatos apsaugos ministerija ragina saugiai pradėti darbą ir kviečia grįžtančius į darbą žmones savanoriškai laisva valia atlikti PGR tyrimą mobiliuose punktuose, kad įsitikintų, jog neserga COVID-19 liga.

Registruotis profilaktiniam tyrimui galima jau nuo šio ketvirtadienio, vasario 11 d. Registracija vykdoma per Karštosios koronaviruso linijos 1808 sistemą dviem būdais – pildant elektroninę registracijos formą arba telefonu.

Dėmesio! Į Karštąją liniją telefonu 1808 nuolat kreipiasi didelis skaičius žmonių, dėl linijos užimtumo gali būti sunku prisiskambinti. Dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis greitą ir patogią registraciją elektroniniu būdu pildant elektroninę registracijos formą adresu https://selfreg.myhybridlab.com.

Pažymėtina, kad registruojantis internetu būtina turėti galimybę prisijungti prie savo el. bankininkystės paslaugų, kad sistema galėtų saugiai patvirtinti jūsų tapatybę. Taip pat registruojantis bus prašoma nurodyti savo darbovietės juridinio asmens kodą, jei dirbama įmonėje.

Asmenys profilaktiškai gali atlikti tyrimą vieną kartą – prieš grįždami į darbą.

SAM Spaudos tarnyba


Patvirtinta izoliacijos tvarka po didelės rizikos kontakto galimai imunitetą COVID-19 turintiems žmonėms

Nuo pirmadienio, sausio 25 d., įsigalioja algoritmas dėl galimai koronavirusu (COVID-19) persirgusių ir skiepytų asmenų izoliacijos tvarkos, jeigu šie asmenys turėjo didelės rizikos kontaktą.

Iki šiol galiojo tvarka, kad asmeniui 90 dienų po diagnozės PGR ar antigeno testu (abiem atvejais reikalingas tepinėlis iš paciento nosiaryklės) arba po vakcinacijos pagal pilną vakcinacijos schemą izoliacija nebuvo taikoma, jei asmuo turėjo didelės rizikos sąlytį su žmogumi, kuriam diagnozuota koronavirusinė infekcija.

Pagal naujai patvirtintą algoritmą, sprendžiant dėl izoliavimo tvarkos po turėto didelės rizikos kontakto, bus vertinamas serologinio – antikūnų – tyrimo (pagal kraujo mėginį) rezultatas. Serologinio tyrimo atsakymas bus reikalingas tuo atveju, jei praėjo daugiau nei 90 dienų po persirgimo ar vakcinacijos, ir žmogus susidūrė su didelės rizikos kontaktu, taip pat visais kitais atvejais  po turėto didelės rizikos kontakto, pavyzdžiui, jei žmogui koronaviruso diagnozė laboratoriniais tyrimais patvirtinta nebuvo.

Pagal naująją tvarką numatyta, kad jei sprendžiant dėl sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga turėjusio asmens izoliavimo, pateikiamas teigiamas serologinis antikūnų tyrimas atliktas 60 dienų laikotarpiu iki sausio 25 d., asmuo, norėdamas išvengti izoliacijos, turės kreiptis į tyrimą atlikusią laboratoriją ir paprašyti dokumento, įrodančio, kad tyrimas atitinka visus kriterijus.

Kad testas atitiktų specialistų nustatytus kriterijus reikalinga tam, nes iki šiol vieni rinkoje esantys testai buvo tinkami spręsti dėl izoliacijos, kiti – ne. Laboratorija žinos, kokio gamintojo testus naudoja ir kokios to testo specifikacijos. Jeigu tokio dokumento asmuo neturės, tyrimą reikės atlikti pakartotinai. Pagal ekspertų rekomendacijas nuo sausio 25 d. įsigaliojus naujiems testų reikalavimams, jokių papildomų įrodinėjimų nereikės.

Sprendimą dėl asmens izoliacijos po turėto didelio rizikos sąlyčio priima Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad serologinis antikūnų testas yra skirtas žmogaus imuninės sistemos atsakui į viruso infekciją aptikti. Jis labiausiai tinka nustatyti, ar žmogus jau yra persirgęs COVID-19 ir ar turi šiam virusui specifišką imunitetą po persirgimo ar vakcinacijos.

SAM Spaudos tarnyba


Atnaujintos rekomendacijos gyventojams

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad ribojamas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus, kai vykstama dėl objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių. Gyventojai raginami be svarbių priežasčių nepalikti gyvenamosios vietos.

Taip pat primenama ypač saugotis asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis ar yra vyresnio amžiaus – užsikrėtus, ši asmenų grupė gali turėti didelę sunkių komplikacijų riziką.

SAM primena, jog gyventojams rekomenduojama atidėti visas asmenines šventes arba jas organizuoti taip, kad jose dalyvautų tik vienos šeimos nariai, kurie gyvena kartu.

Draudžiami daugiau nei vienos šeimos kontaktai, išskyrus neatidėliotinus atvejus, kai reikia suteikti pagalbą, prižiūrėti sergančius ar negalinčius savimi pasirūpinti asmenis.

Ne rečiau kaip 2–3 kartus per dieną bent 10 min. reikėtų nepertraukiamai vėdinti gyvenamąsias patalpas. Taip pat patariama kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius – durų rankenas, stalų paviršius, čiaupo rankenėles, pultelius, šaldytuvo rankenas.

Leidžiama nuvykti į darbą, maisto parduotuvę, laidotuves, prižiūrėti sergantį. Galima išvykti ir į kitą turimą registruotą nekilnojamojo turto vietą ar išeiti pasivaikščioti atvirose vietose.

Rekomenduojama kuo rečiau lankytis parduotuvėse, į jas vykti turėtų tik vienas šeimos narys.

Išlieka reikalavimai laikytis ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp kitų asmenų, plauti rankas. Būtina viešose ir uždarose erdvėse (dirbant, einant apsipirkti) dėvėti veido apsaugos priemones. Pajutus koronaviruso simptomus, reikėtų konsultuotis Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 arba pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju.

Su rekomendacijomis galite susipažinti čia.

SAM Spaudos tarnyba


Trumpinami izoliacijos terminai

Lengvos arba vidutinės formos COVID-19 liga susirgusiems palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų, socialinės globos įstaigų ir laisvės atėmimo įstaigų darbuotojams izoliacija galės būti nutraukta ne po 20, o po 14 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 pastarąsias dienas, o kiti COVID-19 ligos simptomai yra susilpnėję.

Izoliuotis 20 dienų, kaip ir iki šiol, turės palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančių įstaigų,

socialinės globos įstaigų ir laisvės atėmimo įstaigų pacientai, globotiniai ir gyventojai, taip pat pacientai, kurių imunitetas yra susilpnėjęs dėl organų ar kamieninių ląstelių transplantacijos, chemoterapijos, imunoterapijos, ŽIV ir kitų priežasčių.

Tokie pakeitimai numatyti sveikatos apsaugos ministro įsakyme, kurį rasite ČIA.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad visais atvejais izoliacija yra nutraukiama ir pacientas laikomas pasveikusiu tik gydytojo sprendimu, jeigu pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip pastarąsias 3 dienas, nevartodamas antipiretikų, ir susilpnėjo kiti COVID-19 ligos simptomai.

SAM Spaudos tarnyba

Veiksmų schema nustačius COVID-19


Aktuali informacija studentams

Gerbiamieji,     
    
atsižvelgdami į šalyje paskelbtą karantiną ir siekdami maksimaliai laikytis visų karantino metu galiojančių saugumo reikalavimų ir ribojimų, remdamiesi 2020 m. gruodžio 7 d. LR Vyriausybės sprendimu, pranešame, kad nuo 2020 m. gruodžio 9 d. studijos bus vykdomos nuotoliniu būdu (išskyrus privalomąsias praktikas sveikatos priežiūros įstaigose ir vaistinėse).   

Informuojame, jog gruodžio 8 d. paskelbtas Rektoriaus įsakymas dėl studijų proceso organizavimo karantino metu.

LR Vyriausybės sprendimu nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 31 d. LSMU studijos vyksta nuotoliniu būdu, išskyrus privalomas praktikas, apibrėžtas įsakyme: rektoriaus įsakymas.

  
Saugokime save ir kitus,    
Studijų centras    

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio. 

Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas. 

Kaip elgtis susirgus? 

1.  Izoliuotis. 

2.  Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje. 

3.  Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų. 

4.  Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną. 

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui? 

Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. 

Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris: 

 • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą; 
 • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais; 
buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių. 

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.

KAS YRA NUOTOLINĖS STUDIJOS LSMU?

 
Kas yra nuotolinės studijos?
Tai studijos, kurių realizavimui naudojama virtuali mokymosi aplinka ir joje dėstytojai studentams/klausytojams pateikia konkrečią studijų informaciją, mokomosios medžiagos paketus, tarpinių atsiskaitymų užduotis, egzaminuoja, organizuoja kontaktinius nuotolinius užsiėmimus ir kitas studijų veiklas.
Kas yra nuotolinis mokymas/-is?
Tai nuoseklus, individualus ar grupinis mokymas/-is, kai besimokančiuosius ir dėstytoją skiria atstumas ir (ar) laikas, o bendravimas ir bendradarbiavimas, mokymosi medžiaga pateikiama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. 

Nuotolinis kontaktinis darbo laikas – kas tai?
Tai laikas, kai studentai skaitmeninių technologijų pagalba sąveikauja su dėstytoju sinchroniniu (užsiėmimai vyksta tiesiogiai bendraujant su dėstytoju) arba asinchroniniu (netiesiogiai bendraujama su dėstytoju) būdu. Nuotolinėse studijose kontaktiniam laikui skirtos valandos realizuojamos nuotolinių studijų aplinkoje.

Kokia forma vyks atsiskaitymai nuotolinių studijų metu?
Tarpiniai ar baigiamieji atsiskaitymai, o esant poreikiui – ir egzaminai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, leidžiant tik vieną prisijungimo sesiją. Jeigu studentas dėl techninių kliūčių atsijungė nuo atsiskaitymo ar egzamino,  jis turi teisę vieną kartą atsiskaitymą pakartoti padalinio nustatyta tvarka.

Kas bus, jei praleisiu sinchroninį užsiėmimą?
Jeigu studentas nedalyvavo sinchroninio užsiėmimo metu, jis įrašą galės peržiūrėti jam patogiu metu, tačiau turės atsiskaityti padalinio iš anksto nustatyta tvarka (sinchroninių (tiesiogiai transliuojamų) paskaitų, tutorinių užsiėmimų ar praktikos darbų lankomumas yra privalomas).

Kaip susisiekti su padaliniu ar dėstytoju iškilus klausimams dėl dalyko/modulio medžiagos ar informacijos joje?
Norėdami susisiekti su dėstytoju ar padaliniu naudokite tik Universiteto jums suteiktą elektroninio pašto dėžutę. Padalinių kontaktai.

Informacija padalinių vadovams / darbuotojams

Primename, kad 2020 m. rugsėjo 8 d. rektoriaus įsakymas Nr. V-524 LSMU darbuotojams numato pareigą, prieš einant į darbą, namuose pasimatuoti temperatūrą ir, atvykus į darbo vietą, užpildyti sveikatos savistabos lapą (1 lentelė). Prašome parašu patvirtinti lentelėje pateiktą informaciją: „Pasirašydamas patvirtinu, kad nejaučiu išvardytų simptomų (kūno temperatūra per 48 val. laikotarpį iki dabar nebuvo didesnė kaip 37,3° C ir daugiau, nėra viršutinių kvėpavimo takų ir (arba) kitų užkrečiamųjų ligų požymių (kosulys, gerklės skausmas, staigus uoslės ir (arba) skonio susilpnėjimas arba praradimas, kt. būdingų infekcijos požymių)), neturėjau artimo sąlyčio su patvirtintu COVID-19 ligos atveju 14 d. laikotarpiu iki simptomų pradžios, negrįžau iš COVID-19 ligos paveiktų užsienio šalių, man neprivaloma saviizoliacija“. 

Už tinkamą sveikatos savistabos lapo pildymą ir jo laikymą darbo vietoje atsakingas pats darbuotojas.  


Pateikiame informaciją dėl darbo organizavimo paskelbus šalyje karantiną ir labai prašome atidžiai ją perskaityti.

Kilus klausimams susijusiems su Personalo tarnybos funkcijomis, kreipkitės šiais kontaktais:

https://lsmuni.lt/lt/struktura/administraciniai-padaliniai/personalo-tarnyba/

Atkreipiame dėmesį, kad kilus techniniams klausimams pildant nuotolinio darbo prašymus PDVS sistemoje, prašome kreiptis į Informacinių technologijų centro inžinierių programuotoją Justiną Kasiulį, el. paštu justinas.kasiulis@lsmuni.lt arba telefonais 8-37-395803 (vietinis 1008), mob. 8-659-47992 bei https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Informacija dėl nuotolinio darbo
Informacija dėl atestacijos kortelių


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio. 

Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas. 

Kaip elgtis susirgus? 

1.  Izoliuotis. 

2.  Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje. 

3.  Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų. 

4.  Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną. 

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui? 

Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. 

Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris: 

 • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą; 
 • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais; 

buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių. 

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija 
Informuojame, kad atnaujinami profilaktiniai sveikatos tikrinimai Kauno klinikose. Kadangi Lietuvoje paskelbta ekstremalioji situacija, sveikatos tikrinimai bus vykdomi pagal tikslų grafiką.

LSMU darbuotojai, kurie turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, kreipiasi į Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos DSS specialistę Dianą Rupšienę tel. 837 327227 arba el. paštu diana.rupsiene@lsmuni.lt dėl konkretaus laiko paskyrimo. Pageidaujant atvykti į tarnybą, būtina pasiskambinti iš anksto.

Sveikatos patikros vyks Kauno Klinikose, Konsultacinėje poliklinikoje, Šeimos medicinos klinikos patalpose I aukšte 14 kab. Įėjimas per šonines konsultacinės poliklinikos duris. Eikite tiesiai į 14 kab. paskirtu laiku.

Į polikliniką būsite įleidžiami tik konkrečiu paskirtu konsultacijos laiku, pasakę vardą, pavardę ir tikslų laiką (valandą, minutes).

Su savimi privaloma turėti asmens medicininę knygelę (F.048/a) arba sveikatos pažymos lapą (F.047/a) su įrašu, kad dirbate LSMU ir įrašytais rizikos veiksniais.

Būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Pavėlavus nebebūsite įleidžiami!

DĖMESIO! Lietuvos sveikatos mokslų universiteto darbuotojai, prisirašę prie Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos, gali eiti tikrintis sveikatos pas savo šeimos gydytoją, registruodamiesi iš anksto tel. 327032. Reikia turėti užpildytą asmens medicininę knygelę F 048/a.


Kaukių dėvėjimo taisyklės

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų primename, kad „Darbuotojai, tarp jų ir pedagogai, bendrose uždarose erdvėse (pvz., koridoriuose, valgyklose, bibliotekose ir pan.), pedagogai  auditorijose, klasėse ir kitose mokymo patalpose, taip pat asmenys, dalyvaujantys aukštojo mokslo studijų, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklose, auditorijose, klasėse ir kitose mokymo patalpose, jei tarp jų neišlaikomas 2 metrų atstumas, renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujantys pilnamečiai asmenys, jei tarp jų neišlaikomas 2 metrų atstumas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) (toliau – kaukė). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Daugiau informacijos: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a6e33e31e09911ea8f4ce1816a470b26/asr.


Darbuotojų įdarbinimas


Informuojame, kad atsižvelgiant į nepalankią COVID – 19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir siekiant sumažinti socialinių kontaktų skaičių bei tebegaliojant valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, darbuotojų įdarbinimas organizuojamas nuotoliniu būdu.  

Visais su darbuotojų įdarbinimu susijusiais klausimais prašome kreiptis į Personalo tarnybą - kontaktai.


Rekomendacijos darbuotojams 


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paruošė algoritmus ugdymo įstaigoms (darželiams, mokykloms ir kt.) kaip reikėtų elgtis, jeigu būtų nustatytas COVID-19 ligos atvejis. 

Kadangi algoritmai yra paprasti ir aiškūs, kviečiame susipažinti (informacija puikiai pritaikoma ir LSMU). 

Primenu, kad LSMU atsakingas darbuotojas COVID-19 ligos sukeltos situacijos valdymui yra Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vadovė Rūta Veličkienė, tel. 861534376. 

Nepanikuokime, tarkimės, laikykimės SAM rekomendacijų: saugaus atstumo, dažnai plaukime rankas, tinkamai dėvėkime reikalingas asmenines apsaugos priemones ir kt.  

Stebėkite savo sveikatą! Prevencijos priemonės bus efektyvios tik tada, jeigu jų laikysis visa LSMU bendruomenė!

Rekomendacijas galima rasti čia.


Informacija apie autorių teisių apsaugą

Studijų procesui persikėlus į virtualiąją erdvę iškilo privaloma sąlyga – metodinę medžiagą, paskaitas, seminarus, laboratorinius darbus ir visą studijų procesą skaitmenizuoti. Tikėtina, kad nuotolinės studijos įneš ne tik pozityvių pokyčių į studijų procesą, bet ir būtinybę iš naujo apibrėžti ir apsvarstyti autorių intelektinės nuosavybės teisių ribas.

Šiuo metu Universiteto akademinei bendruomenei svarbu priminti, kaip tinkamai savo darbuose vartoti kitų autorių, įmonių arba organizacijų informaciją, duomenis, vaizdo medžiagą. Pateikiame kelis paaiškinimus, kurie padės atsakyti į kylančius klausimus, susijusius su autorių teisių apsauga:

Citata – tai trumpa ištrauka iš kito kūrinio, skirta paties autoriaus teiginiams įrodyti arba padaryti juos suprantamus, arba teikti nuorodą į kito autoriaus požiūrį ar mintis, suformuluotus originale.

Pagrindiniai reikalavimai:

 • Leidžiama atkurti nedidelę išleisto arba kitaip viešai skelbto kūrinio dalį, jeigu toks atkūrimas yra sąžiningas ir jo mastas neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.
 • Citata gali būti pateikiama tiek originalo kalba, tiek išversta į kitą kalbą.
 • Cituojant autoriaus sutikimo nereikia.
 • Cituojant turi būti nurodytas citatos šaltinis ir autoriaus vardas, jeigu jis yra nurodytas kūrinyje, iš kurio citata paimta.
 • Citata turi būti aiškiai išskirta kabutėmis arba kursyvu. Turi aiškiai matytis cituojamos dalies pradžia ir pabaiga.

Kūrinio vartojimas mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais: pagrindiniai reikalavimai

 • Galima atkurti nedidelius išleistus kūrinius arba trumpą išleisto kūrinio ištrauką rašytine, garso arba vaizdo forma tiek, kiek tai susiję su mokymo programomis.
 • Tai negali viršyti mokymui arba moksliniam tyrimui reikalingo masto. Turi būti nurodytas autorius ir šaltinis.
 • Autorių ir šaltinį nurodyti reikia ir tais atvejais, kai darbe vartojamos kito autoriaus parengtos schemos, diagramos, paveikslai, statistiniai duomenys ir pan.

Atvirojo turinio licencijos

Svarbu tai, kad kai yra vartojama iliustracija, nuotrauka, diagrama, infograma ir pan., yra vartojama 100 procentų kito autoriaus kūrinio. Tokiu atveju autoriaus ir šaltinio nurodymas nėra pakankama priemonė. Būtina atsižvelgti į licencijas, apibrėžiančias kūrinio vartojimo sąlygas.Pavyzdžiui, jeigu kūrinys žymimas licencija „PD“, j į galima naudoti be apribojimų.Jeigu kūrinys žymimas šia licencija, j į taip pat galima naudoti be apribojimų. Tik šiuo atveju nebūtina nurodyti autorių.

Licencija dažniausiai būna nurodoma pačiame kūrinyje.

Daugiau informacijos apie atvirojo turinio licencijas: https://creativecommons.org/licenses/.

Koks yra paprastesnis būdas, naudojantis https://www.google.com/ paieška, rasti vaizdus, kuriuos galite vartoti pakartotinai be apribojimų?

Vykdant paiešką, pasirinkti atitinkamus nustatymus:

Svarbūs klausimai ir atsakymai

Ar gali Universitetas nurodyti paskaitas, dalijamąją medžiagą, testus ir kitus dėstytojų kūrinius, sukurtus einant pareigas Universitete, paskelbti tam tikroje virtualiąją aplinką (pvz., Moodle)?

Taip, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, turtinės autorių teisės į kūrinį, kurį sukūrė darbuotojas, atlikdamas tarnybines pareigas ar darbo funkcijas, pereina darbdaviui. Taigi mokslo kūrinių neturtinės teisės (autorystė) priklauso jį sukūrusiam dėstytojui arba mokslininkui, o turtinės teisės (kartu ir teisė išleisti, versti, paskelbti viešai ir kt.) priklauso Universitetui.

Kaip darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) gali išvengti netinkamo mokslo kūrinių vartojimo arba viešinimo (jeigu studentams kiltų noras paskaitas, seminarus ar kitą mokamąją medžiagą įrašinėti ar kitaip netinkamai vartoti)?

Darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) turi nurodyti galimą autorinio darbo vartojimą (pvz. skirta tik mokymosi tikslams).

Ar dėstytojas gali daryti seminaro garso, vaizdo įrašą, be studentų rašytinio sutikimo?

Taip, studentų raštiško sutikimo nereikia, tačiau prieš seminarą dėstytojas turi informuoti studentus, kad seminaras bus įrašomas, ir paaiškinti, kur įrašas bus vartojimas.

Ši informacija parengta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu; https://creativecommons.org/licenses/.

Daugiau informacijos: duomenu.sauga@lsmu.lt.


Atmintinė dėl informacijos saugumo reikalavimų

SVARBU
 – siunčiame atmintinę darbuotojams dirbant nuotoliniu būdu dėl pagrindinių informacijos saugumo reikalavimų bei rekomendacijas dėl socialinės inžinerijos.

Kontaktai:

 • Kilus klausimams dėl saugumo reikalavimų prašome kreiptis į Informacinių technologijų centrą, telefonu +370 37 395803. Prireikus, daugiau informacijos rasite: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams.
Dėl 2020 m. kovo 13 d, rektoriaus įsakymo Nr. V-211 „Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams“ pakeitimo.


Rekomendacijos, kaip palaikyti personalo gerą savijautą

Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip palaikyti personalo gerą savijautą bei motyvaciją esant paskelbtai COVID-19 viruso pandemijai.

Saugokime save ir vieni kitus, būkime atsakingi! Tik bendrų pastangų dėka mes galime būti vieningi ir pasiekti norimų rezultatų!

Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2xWTW5X.

Pagalba naudojantis informacinėmis sistemomis

ITC komanda stengiasi, kad Jūsų darbas karantino laikotarpiu būtų kuo sklandesnis. Todėl atkreipiame dėmesį: 

 • • Norėdami dirbti iš namų užpildykite prašymą PDVS sistemoje (trumpa informacija, kaip tai padaryti čia). 
 • • Visų universiteto IT sistemų trumpas instrukcijas rasite čia (puslapio apačioje kontaktai).
 • • Naudokite bendrabiavimo ir virtualių susitikimų įrankį – Microsoft Teams (darbo pradžios vadovas čia).
 • • PADUS atsisiuntimo ir prisijungimo instrukciją rasite čia (galite jungtis ir iš namų).
 • • Daugiau informacijos, susijusios su studijų proceso perkėlimu, čia.
 • • Prisijunkite prie Moodle mokymų dėstytojams ir studijų administratoriams čia.
 • • ITC skyrius darbuojasi pilnu pajėgumu, jei turite klausimų, kreipkitės – padėsime. Bendra IT pagalba čia.

Bendrabučiai

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr.152 “Dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ ir atsižvelgiant į nepalankią epideminę COVID-19 situaciją Lietuvoje, LSMU bendrabučių gyventojams ir darbuotojams privalu laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų:

ĮEINANT Į BENDRABUTĮ:

 • Dėvėti veidą (burną ir nosį) dengiančią kaukę;
 • Dezinfekuoti rankas prie įėjimo esančiomis dezinfekavimo priemonėmis;
 • Esant reikalavimui - matuoti kūno temperatūrą;
 • Laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp asmenų.

BENDRABUTYJE:

 • Plauti rankas su muilu ne trumpiau kaip 20 sekundžių;
 • Neliesti veido rankomis;
 • Laikytis kosėjimo – čiaudėjimo etiketo: nosį ir burną pridengti vienkartine nosine ar sulenkta alkūne;
 • Palaikyti švarą, vėdinti kambarius, ne rečiau kaip 2 kartus per dieną;
 • Dirbti bendrabučio kambaryje, kuo mažiau naudojantis bendromis patalpomis;
 • Nepriiminėti   bendrabučio gyventojus į svečius ir pačiam svečiuotis kitame kambaryje;
 • Bendro naudojimo patalpose (virtuvėse, koridoriuose) laikytis rekomenduojamo ne mažesnio nei 1 m atstumo tarp žmonių;
 • Bendro naudojimo patalpose, kaip ir viešoje erdvėje, dėvėti veidą dengiančias kaukes (apsirūpinimas  individualus);
 • Nesant būtinybei, vengti judėjimo iš/į bendrabutį;
 • Pajutus COVID – 19 viruso simptomus (karščiavimas, kosėjimas, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas ir kt.) kreiptis tel. 1808 ir informuoti bendrabučio sargą-budėtoją.  

SVARBU:

 • Svečiai į bendrabučius neįleidžiami (ši tvarka galios iki atskiro pranešimo);
 • Bendrabučiuose  nėra galimybės užtikrinti sąlygas saviizoliacijai;
 • Bendrabučio gyventojas, kurio COVID-19 testo atsakymas teigiamas (nepriklausomai kurioje vietovėje buvo nustatyta), privalo informuoti bendrabučio administratorių:

Bendrabutis

Bendrabučio budėtojo posto telefonas

Bendrabučio administratoriaus telefonas

1 bendrabutis (Dainavos g.3)

8 659 41463

A. Blažienė                 8 646 25710

2 bendrabutis (M. Jankaus g.2)

8 659 41472

D. Žukauskienė          8 646 14678

3 bendrabutis (V. Kudirkos g.19)

8 659 41534

V. Lekstutienė            8 646 24714

4 bendrabutis (J. Lukšos-Daumanto g.6)

8 659 41545

D. Šakelienė               8 646 25734

5 bendrabutis (Sukilėlių pr. 53)

8 659 41564

B. Ambrazevičienė    8 646 25735

6 bendrabutis (Lampėdžių g.17)

8 611 14902

Z. Skindzerienė          8 646 24263

7 bendrabutis (Lampėdžių g.15)

8 686 75519

E. Lukaševičienė        8 646 24240

8 bendrabutis (Radvilų-Dvaro g.33)

8 659 41572

Z. Skindzerienė          8 646 24263

9 bendrabutis (Sąjungos a. 5A)

8 659 41573

E. Lukaševičienė        8 646 24240

Paskelbus valstybės ar savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, karantiną ar įvykus kitiems ekstremaliems įvykiams, vykdyti LR Vyriausybės, kitų institucijų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus priimtų teisės aktų reikalavimus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas skelbia:    https://nvsc.lrv.lt/.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija skelbiama: https://lsmuni.lt/lt/veikla/covid-19/.

Rekomendacijos prevencijai

Biblioteka

Karantino metu biblioteka teikia tik knygų išdavimo ir grąžinimo paslaugas. Lankytojai į skaityklas nėra įleidžiami. Knygas užsisakyti bei prasitęsti grąžinimo terminus galima LSMU Virtualiojoje bibliotekoje http://lsmu.lvb.lt/ arba El. kataloge http://lsmu.library.lt/

Taip pat keičiasi bibliotekos darbo laikas: 

I-V – 08:00-20:00 
VI – 10:00-19:00
VII – NEDIRBAME

Kviečiame naudotis el. ištekliais.

Nuotolinė prieiga prie mūsų el. išteklių galima per EzProxy arba VPN. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Daugiau informacijos apie bibliotekos veiklą: https://bit.ly/2TONcQ6.

DUK

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.