COVID-19

Naujausia informacija

Karantinas atšaukiamas nuo birželio 16 d.

Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas atšaukti karantiną nuo 2020 m. birželio 16 d. 24.00 val., tačiau palikta paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija visoje šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

Vyriausybė paliko (neatšaukė) ir paskelbtą trečią (visiškos parengties) civilinės saugos sistemos parengties lygį. 

Daugiau informacijos:

Atnaujintas šalių, iš kurių galima ir draudžiama atvykti, sąrašas

Liepos 10 d. Nuo liepos 13 dienos į Lietuvą negalės atvykti užsieniečiai, gyvenantys Švedijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Bulgarijoje ir Rumunijoje. Lietuvos piliečiams, grįžusiems iš šių šalių, bus privaloma 14 dienų izoliacija. Tai numatyta šiandien patvirtintame sveikatos apsaugos ministro įsakyme.

Izoliacija rekomenduotina iš Kroatijos ir Čekijos atvykusiems šių šalių piliečiams, jose teisėtai gyvenantiems asmenims bei Lietuvos piliečiams.

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Iš trečiųjų šalių užsieniečiai į Lietuvą gali atvykti tik gavę leidimą iš atsakingų Lietuvos institucijų, priklausomai nuo klausimo pobūdžio – Užsienio reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar kt. Taip pat į Lietuvos Respubliką leidžiama atvykti užsieniečiams, teisėtai gyvenantiems aukščiau nenurodytose valstybėse, kurios įtrauktos į Europos Sąjungos lygmeniu nustatytą trečiųjų šalių, kurių gyventojams laikinas išorės sienų kirtimo apribojimas nebūtinų kelionių į ES tikslais turėtų būti netaikomas, sąrašą, jeigu jos nėra įrašytos į paveiktų šalių sąrašą.

Šalių, iš kurių leidžiama atvykti, sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies. Tačiau grįžusiems iš valstybių, įrašytų į paveiktųjų šalių sąrašą, t. y. tų, kuriose sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis per paskutiniąsias 14 dienų yra didesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų, yra privaloma 14 dienų izoliacija. 

SAM Spaudos tarnyba


Pradedamas seroepidemiologinis tyrimas: Lietuvos gyventojus kvies pasitikrinti greitaisiais testais

Liepos 10 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) ir Vilniaus universitetas (VU) liepos 10 d. pradeda suaugusių Lietuvos gyventojų seroepidemiologinį tyrimą. Naudojant greituosius serologinius testus, šešiose tiriamose teritorijose bus siekiama nustatyti užsikrėtusiųjų bei persirgusiųjų koronavirusine infekcija skaičių, taip pat bus tiriama, kokia dalis šalies gyventojų persirgo SARS-CoV-2 infekcija to nežinodami arba su minimaliais klinikiniais simptomais.

„Šis populiacijos tyrimas padės nustatyti tikrąjį susirgimų mastą mūsų šalyje ir sužinoti daugiau apie patį virusą. Gauti duomenys padės tiksliau prognozuoti infekcijos plitimą“, – sakė sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė.

Iš viso numatyta ištirti per 6,5 tūkst. atsitiktinai atrinktų vyresnių nei 18 metų asmenų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Tauragės, Ukmergės ir Zarasų rajonų. Atsižvelgdama į vietovių gyventojų sudėtį pagal lytį ir amžių, asmenis tyrimui atsitiktiniu būdu atrinks valstybės įmonė „Registrų centras“.

Tyrimui atrinkti gyventojai paštu gaus kvietimus ir išsamią informaciją. Jie bus pakviesti atvykti į nurodytą sveikatos priežiūros įstaigą, kurioje atsakys į klausimus apie COVID-19 simptomus, kontaktus su sergančiuoju, esančias lėtines ligas.

Greitajam serologiniam testui iš jų bus paimtas nedidelis kapiliarinio kraujo (iš rankos piršto) mėginys, per 10-15 min. paaiškėjus rezultatams, jie bus išsyk pranešti ir asmeniui, ir tyrimą atliekantiems mokslininkams.

Pirmieji kvietimai dalyvauti tyrime atrinktus asmenis turėtų pasiekti per artimiausias porą savaičių, o apibendrinti rezultatai bus paskelbti baigus tyrimą.   

Seroepidemiologinis tyrimas – svarbus indėlis ne tik į COVID-19 epidemijos valdymą bei prognozavimą, bet ir į gilesnį šios ligos pažinimą.

SAM Spaudos tarnyba


Parengtos rekomendacijos grįžtantiems į Lietuvą ir keliaujantiems svetur

Liepos 7 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), įvertinusi nerimą keliančias koronaviruso infekcijos plitimo tendencijas kai kuriose pasaulio šalyse, ragina keliautojus imtis reikiamų atsargumo priemonių ir paisyti specialistų rekomendacijų.

SAM specialistų parengtose rekomendacijose nurodoma, kad koronaviruso infekcijai, kaip ir kitoms užkrečiamosioms ligoms, būdingas inkubacinis periodas. Taigi net jei žmogus jaučiasi gerai, nereiškia, kad tuo metu jis nėra užsikrėtęs infekcija. Koronaviruso inkubacijos laikotarpis yra apie 14 dienų, todėl grįžus (ar vykus tranzitu) iš valstybių, kuriose sergamumas viršija nustatytą 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklį, privaloma dvi savaites izoliuotis. Grįžus iš tų šalių, kuriose sergamumas mažesnis – nuo 16 iki 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų, izoliuotis rekomenduojama.

Grįžtantys iš paveiktų šalių, kuriose sergamumas viršija 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų ir kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ministras, per 24 valandas privalo užsiregistruoti  Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC), užpildant elektroninę anketą NVSC puslapyje.

. Be to, Lietuvos sienos kirtimo vietoje (oro ar jūsų uoste, ar sausumos kelyje kertant išorinę Europos Sąjungos sieną) jiems matuojama temperatūra. Nustačius koronaviruso infekcijos simptomus, tokie keliautojai bus atskirti nuo kitų žmonių, iškviesta greitoji medicinos pagalba ir jie bus nugabenti į gydymo įstaigą.

Žmonėms, atvykusiems iš Bulgarijos, Čekijos, Džibučio, Egipto, Ganos, Indijos, Jungtinės Karalystės, Monako, Nepalo, Mergelių salų, Rumunijos, Svazilendo ir Turkijos, kur sergamumas yra kiek mažesnis, specialistai rekomenduoja izoliuotis, laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių, pagal galimybes dėvėti asmens apsaugos priemones. Jiems taip pat reikia stebėti savo sveikatą. Jei pasireikštų koronaviruso infekcijos simptomai (karščiavimas (virš 37,3 laipsnių), kosulys, apsunkintas kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas), jie turėtų nedelsdami skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (būtina nurodyti, kad per pastarąsias 14 dienų būta užsienyje) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Iš kitų, nelaikomų paveiktomis, šalių grįžus izoliuotis nereikia, tačiau rekomenduotina laikytis bendrų koronaviruso infekcijos plitimo prevencijos priemonių.

Išsamias rekomendacijas keliautojams rasite čia 

Visuomenės informavimo grupė


Lietuva įsigys vaisto koronavirusui gydyti


Liepos 7 d. Lietuva planuoja įsigyti antivirusinio vaisto remdesiviro, skirto koronaviruso infekcijai (COVID-19 ligai) gydyti. Dalis suplanuoto vaisto kiekio bus perkama centralizuotai, t. y. kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis, kitą dalį Lietuva įsigys individualiai. Mūsų šalies poreikis yra daugiau nei 2,4 tūkst. ampulių remdesiviro, šiuo metu yra siekiama įsigyti kiek daugiau nei 700 ampulių.

Lietuvos sprendimą įsigyti šio vaisto lėmė tai, kad praėjusią savaitę Europos Komisija (EK), atsižvelgdama į 2020 metų birželio 25 d. Europos vaistų agentūros (EVA) Žmonėms skirtų vaistų komiteto rekomendaciją, pritarė remdesiviro, skirto gydyti COVID-19 ligą, registracijai.

Remdesivirą rekomenduota naudoti gydant koronaviruso infekciją suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų, kuriems liga pasireiškė plaučių uždegimu ir dėl to reikia papildomo deguonies. Komercinis vaisto remdesiviro pavadinimas – „Veklury“.

Remdesiviras yra leidžiamas infuzijos būdu (lašinamas) į veną. Iš pradžių jis buvo sukurtas Ebolos viruso sukeltai ligai gydyti.

Remdesiviras yra pirmas vaistas, kurį Žmonėms skirtų vaistų komitetas rekomendavo registruoti ES. Remdesiviro veiksmingumo ir saugumo duomenys buvo įvertinti iškirtinai greitai, pasinaudojant tęstinės peržiūros procedūra, kuri skirta būtent tokioms skubioms situacijoms, kai duomenys vertinami tik jiems pasirodžius. Komitetas informaciją apie vaisto veiksmingumą ir saugumą pradėjo vertinti nuo š. m. balandžio 30 d.

Visuomenės informavimo grupė


Keičiasi profilaktinio testavimo tvarka ir savivaldybių rizikos vertinimo kriterijai

Liepos 2 d. Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, profilaktiniai tyrimai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti bus atliekami pagal atnaujintą tvarką.

Gydymo ir socialinės globos įstaigose per savaitę turės būti ištiriama nuo 2 iki 5 proc. visų darbuotojų, kai savivaldybė priskiriama mažos rizikos savivaldybėms, ir nuo 15 iki 20 proc. visų darbuotojų, kai savivaldybė priskiriama didelės rizikos savivaldybėms, įskaitant šių įstaigų patalpose esančių vaistinių darbuotojus.

Taip pat nuo liepos 3-osios atnaujinami kriterijai, kuriais remiantis savivaldybės skirstomos į mažos ir didelės rizikos savivaldybes.

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti ČIA.

Visuomenės informavimo grupė


Pasibaigus karantinui išlieka bendrosios koronaviruso infekcijos prevencijos rekomendacijos

Birželio 17 d. Nors Lietuvoje karantinas baigėsi, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai rekomenduoja ir toliau rūpintis asmenine ir aplinkos higiena bei dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones viešajame transporte, renginiuose uždarose viešose erdvėse ir kitose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo tarp žmonių.

Taip pat rekomenduojama esant galimybei nukelti asmenines šventes, o jei jos visgi organizuojamos, patariama apsiriboti tik artimiausiai žmonėmis. Šventėse negali dalyvauti viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių turintys asmenys ar tie, kuriems privaloma izoliacija.

Specialistai pataria vis dar atidėti nebūtinas tiek vietines, tiek tarptautines keliones. O rengiantis kelionei, įvertinti koronaviruso infekcijos epideminę situaciją toje šalyje (informacija pateikiama https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports/ ir  https://www.ecdc.europa.eu/en/geographical-distribution-2019-ncov-cases) ir kelionės būtinybę bei galimo karantino (izoliacijos) riziką.

Ypač atsargūs turėtų būti žmonės, sergantys lėtinėmis ligomis ir vyresnio amžiaus – jiems yra didesnė tikimybė susirgti sunkiai, su rimtomis komplikacijomis. Jiems reikėtų ir toliau laikytis saugaus atstumo nuo kitų asmenų, riboti lankymąsi žmonių susibūrimo vietose (vaistinės, parduotuvės, renginiai ir pan.), naudotis nuotolinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis. Taip pat kruopščiai laikytis asmeninės ir aplinkos higienos.

Turėję artimą kontaktą su koronavirusu infekuotu žmogumi, kaip ir anksčiau privalo 14 dienų nuo kontakto izoliuotis ir stebėti savo sveikatą. Jei per dvi savaites pasireikštų bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), reikia nedelsiant skambinti į Karštąją koronaviruso liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.

Išsamias rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2AGy5S0

Visuomenės informavimo grupė


Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų statistika:

Liepos 9 d. duomenimis:

 • Patvirtintų ligos atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 1857
 • Sergančių žmonių skaičius: 203
 • Per vakar dieną patvirtintų naujų COVID-19 susirgusių žmonių skaičius: 3
 • Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 79
 • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 11
 • Pasveikusių žmonių skaičius: 1564
 • Izoliacijoje esančių žmonių skaičius: 123
 • Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 42

Sąrašas valstybių, iš kurių leidžiama atvykti į Lietuvą skelbiamas ČIA.

Sąrašas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių skelbiamas ČIA.


Numeriu 1808 vasarą konsultacijos bus teikiamos trumpiau

Birželio 26 d. Koronaviruso infekcijos bangai Lietuvoje sparčiai slopstant, mažėja ir žmonių, besikreipiančių Karštąja koronaviruso linija 1808. Tad atsižvelgiant į skambučių srauto mažėjimą, nuo liepos 1 dienos šiuo numeriu savanoriai skambinančiuosius konsultuos trumpiau – nuo 8 val. iki 20 val. kasdien, taip pat ir švenčių dienomis bei savaitgaliais. Skambučiai į šią liniją yra nemokami.

Karštosios koronaviruso linijos numeriu 1808 savanoriai, medikai, greitosios medicinos pagalbos dispečeriai konsultuoja žmones, susidūrusius su koronaviruso infekcijos grėsme. Šiuo numeriu reikia skambinti pajutus COVID-19 ligai būdingus simptomus – karščiuojant, kosint, čiaudint ir pan. Jei konsultantai įtaria skambinančiajam galimą koronaviruso infekciją, jie iš karto užregistruoja ir nukreipia žmogų į mobilųjį punktą ar karščiavimo kliniką.

Šiuo numeriu taip pat galima pasikonsultuoti koronaviruso infekcijos prevencijos, saviizoliacijos bei kitais susijusiais klausimais.

Karštoji koronaviruso linija, atsižvelgiant į didžiulį skambučių bendruoju pagalbos numeriu 112 srautą, buvo įkurta Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, bendradarbiaujant su Bendruoju pagalbos centru bei Greitosios medicinos pagalbos asociacija. Ji pradėjo veikti kovo 13 dieną.

Šis sprendimas ne tik padėjo suvaldyti skambučių srautus, padėti žmonėms susigaudyti situacijoje, laiku atpažinti koronaviruso infekcijos simptomus bei laiku gauti pagalbą – užsiregistruoti tyrimui ar iš karto žmogui iškviesti GMP automobilį ir nugabenti jį į ligoninė. Pradėjus veikti Karštajai koronaviruso linijai, kitais negalavimais besiskundžiantys pacientai galėjo greičiau prisiskambinti numeriu 112 ir laiku gauti reikiamą pagalbą.

SAM Spaudos tarnyba


Naujai į ligonines guldomi pacientai ir toliau bus tiriami dėl koronaviruso

Birželio 19 d. Įvertinus rizikas, naujai į ligonines planiniam gydymui, t. y. operacijoms, planinėms procedūroms, guldomi pacientai ir toliau bus tiriami dėl koronaviruso (COVID-19). Toks tyrimas turi būti atliktas likus ne daugiau nei 48 valandoms iki paciento stacionarizavimo. Jis gali būti atliekamas tiek pačiose gydymo įstaigose, tiek ir mobiliuose punktuose, į kuriuos žmonės, gavę siuntimą, turi registruotis patys.

Jei atsakymas per 48 valandas negaunamas, pacientui reikalingas planinis gydymas turi būti teikiamas nelaukiant: visą pagalbą, kuri reikalinga žmogui, jis gaus kaip ir planuota.

Jei nustatoma, jog žmogus yra užsikrėtęs, t. y. gaunamas teigiamas atsakymas, dėl planinių paslaugų galimo atidėjimo sprendžia paslaugas teiksiantis gydytojas specialistas.

Operacijų vadovo sprendimą rasite čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupė


Užsieniečiai iš 28 šalių į Lietuvą galės atvykti be apribojimų

Birželio 16 d. Atnaujintas sąrašas valstybių, iš kurių galima atvykti į Lietuvą, įsigaliosiantis nuo trečiadienio. Į mūsų šalį dėl didelio sergamumo koronaviruso infekcija (COVID-19) vis dar negalės atvykti Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės gyventojai.

Nuo pirmadienio buvo numatyta 14-likos dienų izoliaciją taikyti iš Belgijos atvykusiems užsieniečiams. Jei jie atvyko į Lietuvą iki birželio 16 d. įskaitytinai, izoliacija jiems ir toliau bus taikoma. Nuo birželio 17 d. atvykus į Lietuvą, izoliuotis jiems nebereikės.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad ši tvarka galioja užsieniečiams iš Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybių, Šveicarijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės.

Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Nuo birželio 17 d. parvykstantys arba atvykstantys iš 45 valstybių, įrašytų į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašą, patvirtintą Sveikatos apsaugos ministro, ne vėliau kaip per 48 val. nuo atvykimo į Lietuvos Respubliką privalės užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos, užpildant elektroninę anketą puslapyje: Izoliacija jiems nėra privaloma, tačiau rekomenduojama.

Su šių šalių sąrašu galite susipažinti čia:

Tik asmenims, kurie turi simptomų (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas ir kt.) arba kuriems reikalingas nedarbingumo pažymėjimas, bus taikoma privaloma izoliacija.

Visuomenės informavimo grupė


Grįžusieji iš užsienio patys spręs, tirtis dėl koronaviruso ar ne

Birželio 9 d. Nuo trečiadienio visi grįžę iš užsienio galės registruotis tyrimui dėl koronavirusinės infekcijos (COVID-19) mobiliuosiuose punktuose, jei patys to norės. Tai reiškia, kad prievolės išsitirti visiems grįžusiems, kaip buvo anksčiau, nebus – tirtis ar ne, spręs pats žmogus.

Nebus svarbu, iš kokios šalies žmogus grįžo, koks ten sergamumas ir kita – prievolės būtinai išsitirti nelieka. Tyrimai bus atliekami mobiliuosiuose punktuose, žmonės patys turės registruotis Karštąja koronos linija 1808, nurodydami, jog buvo užsienyje. 

Nauja tvarka įsigalioja nuo trečiadienio.

Visuomenės informavimo grupė


Per susirinkimus ir toliau rekomenduojama dėvėti kaukes

Birželio 5 d. Nors karantino sąlygos švelnėja, žmonės ir toliau raginami atsakingai rūpintis rankų higiena,  laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo, kitaip tariant – pasisaugoti. Įstaigose, organizacijose, įmonės vykstančių susirinkimų metu ir toliau rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, t. y. kaukes, respiratorius. Tai ypač aktualu, kai susitinkama su žmonėmis, su kuriais įprastai darbo aplinkoje nebendraujama.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, dėvėti kaukes susirinkimų metų yra rekomendacija, tad žmonės patys gali spręsti.

Dėvėti veido kaukes, respiratorius ar kitas apsaugos priemones privaloma turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose, viešajame transporte ir kitose susibūrimo vietose.

Apsaugos priemonių nereikia dėvėti valgant ir geriant viešojo maitinimo įstaigose, sportuojant, lankantis baseine ar pirtyje.

Karantino režimo trukmė – nuo 2020 m. kovo 16 d. 00:00 val. iki 2020 m. birželio 16 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupė


Tiksliniai tyrimai dėl koronaviruso – ir prieš kai kuriuos tyrimus poliklinikose

Birželio 5 d. Tikslingai dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19) nuo šiol bus tiriami ne tik į ligoninę planine tvarka guldomi pacientai, bet ir tie, kuriems poliklinikose bus atliekamas stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos endoskopinis tyrimas, taip pat bronchoskopija, t.y. trachėjos ir bronchų vidaus apžiūra bronchoskopu. Tai reiškia, kad šias konkrečias paslaugas žmonės gaus tik tuo atveju, jei jiems, ne anksčiau nei 48 valandos iki gydymo pradžios, bus atliktas tyrimas dėl koronaviruso.

Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą galite rasti čia.

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupė


Nustatyta, kada gydymo įstaigose bus galima naudoti greituosius testus

Birželio 4 d. Atsižvelgus į mokslininkų išvadas, vadinamieji greitieji serologiniai testai gydymo įstaigose galės būti naudojami keliems tikslams. Juos bus galima atlikti siekiant patikrinti, ar žmogus yra sirgęs koronavirusine infekcija (COVID-19), ar ne, t. y. vadinamajai serokonversijai nustatyti, taip pat – vėlyvai diagnostikai – praėjus mažiausiai 14-likai dienų nuo koronavirusui būdingų simptomų pradžios. Be to, šie testai galės būti naudojami ir atliekant vadinamuosius seroepidemiologinius tyrimus, kai norima įvertinti, kokia populiacijos dalis persirgo.

Numatyta, kad greitieji testai galėtų būti atliekami ir tais atvejais, kai žmogus jaučia ryškius koronaviruso infekcijai būdingus klinikinius požymius, tačiau pakartotiniai tyrimai PGR metodu yra neigiami.

Operacijų vadovo sprendimą rasite čia.

Visuomenės informavimo grupė


Patikslinta, kada žmonės bus laikomi galimai sergančiais koronavirusu

Birželio 1 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgusi į su kelionėmis susijusius pokyčius, įsigaliojusius nuo šiandien, tikslina atvejo apibrėžimą.

Nuo šiol galimai sergančiu, t. y. įtariamu atveju, bus laikomas žmogus, jaučiantis koronavirusinei infekcijai (COVID-19) būdingus simptomus ir keliavęs ar gyvenęs tose užsienio valstybėse, kurios valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu įtrauktos į SAM kiekvieną pirmadienį skelbiamą šalių sąrašą. Jame nurodyta, kokios prevencijos, grįžus iš šių valstybių, privalu imtis.  

Taip pat ir toliau įtariamu užsikrėtusiu koronavirusine infekcija bus laikomas simptomus jaučiantis ir artimą kontaktų su sergančiu ar galimai užsikrėtusiu per pastarąsias 14-lika dienų turėjęs žmogus.  

Plačiau apie su kelionėmis susijusius pokyčius skaitykite čia

Visus operacijų vadovo sprendimus rasite čia.

Visuomenės informavimo grupė


Atnaujintos rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), atsižvelgdama į dabartinę epidemiologinę situaciją Lietuvoje, teikia atnaujintas rekomendacijas, kaip elgtis toliau siekiant sėkmingai riboti koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimą visuomenėje.

 • Dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, ypač tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugaus (daugiau nei 2 metrų) atstumo nuo kitų asmenų ir vietose, kuriose sutinkami žmonės, su kuriais įprastai nebendraujama.
 • Laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę).
 • Kuo dažniau plauti rankas su muilu ir vandeniu, rankas muiluojant ne trumpiau nei 20 sekundžių. Jei nėra galimybės nusiplauti rankų, naudoti rankų antiseptikus (dezinfekavimo priemones).
 • Vengti liesti neplautomis rankomis veidą, akis, nosį, burną.
 • Apsvarstyti su darbdaviu galimybę karantino metu dirbti nuotoliniu būdu.
 • Turintiems ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) likti namuose ir konsultuotis Koronos karštąja linija tel. 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.
 • Griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį (izoliavimo sąlygos nurodytos čia: )
 • Jei izoliavimo laikotarpiu pasireiškia bent vienas iš ūmios virusinės kvėpavimo takų infekcijos požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), nedelsiant skambinti į Koronos karštąją liniją telefono numeriu 1808, pateikti susirgimo aplinkybes (turėtą sąlytį su sergančiuoju) ir vykdyti medikų rekomendacijas.
 • Jei per 14 d. nuo paskutinės sąlyčio dienos neatsiranda simptomų, asmuo nebelaikomas turinčiu susirgimo riziką ir galima grįžti į įprastą gyvenimo režimą.
 • Kaukę reikia užsidėti kruopščiai, kad pilnai dengtų burną ir nosį;
  • Dėvint kaukę, negalima jos liesti rankomis;
  • Nusiimant kaukę, negalima liesti rankomis pačios kaukės, tik raištelius;
  • Nusiėmus kaukę arba ją palietus, reikia nusiplauti rankas;
  • Reikia pakeisti kaukę nauja, kuomet dėvimoji tampa drėgna;
  • Vienkartinių kaukių pakartotinai naudoti negalima, panaudotas po kiekvieno naudojimo reikia išmesti.
 • Lankantis parduotuvėse, vaistinėse, turguose, kitose viešose atvirose ir uždarose vietose laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių.
 • Žmonėms, kuriems yra privaloma izoliacija, griežtai laikytis izoliavimo taisyklių visą izoliavimo laikotarpį.
 • Dažnai vėdinti patalpas, ypač tas, kuriose būna didesnis srautas skirtingų žmonių, pvz., darbovietėje, daugiabučių laiptinėje ir pan.
 • Kasdien valyti dažnai naudojamus paviršius gyvenamojoje ar darbo vietoje, pvz., durų rankenas, laiptinės turėklus, elektros jungiklius, pultelius, šaldytuvo rankenas ir kt. Valyti įprastu muilu ar įprastiniais paviršiams skirtais valikliais.
 • Po artimo sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso infekcija izoliuotis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje 14 dienų po paskutinės sąlyčio dienos.   Visuomenės informavimo grupė

Serologiniai testai: tyrimas parodė, kad ankstyvai diagnostikai jie nenaudotini

Vilniaus universiteto (VU) ir Santaros klinikų mokslininkai ir ekspertai, atlikę biomedicininį tyrimą, pateikė išvadas, kad trijų gamintojų serologiniai testai – tiek kiekybiniai (IgG / IgA), tiek greitieji (IgG / IgM) – neturėtų būti naudojami ūmiai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) diagnozuoti. Ankstyvai COVID-19 diagnostikai jie netinkami, nes testų jautrumas per menkas. Mokslininkų vertinimu, serologiniai testai naudotini patikrinimui, ar žmogus yra sirgęs koronavirusine infekcija, ar ne, t. y. vadinamajai serokonversijai nustatyti.

Tyrimą atliko VU Gyvybės mokslų centro ir Santaros klinikų tyrėjai. Tyrimui buvo panaudoti Santaros klinikų Biobanke sukaupti kraujo plazmos mėginiai bei tyrimo metu paimti žmonių, kuriems molekuliniais metodais buvo diagnozuota koronavirusinė infekcija, kraujo mėginiai.

Mokslininkai ir ekspertai šiuo metu rengia konkrečias rekomendacijas, kokiais atvejais testai gali būti atliekami.
Tyrimo rezultatai aiškiai atsako į klausimą dėl ankstyvosios diagnostikos. Nors serologiniai testai gali būti naudojami imunitetui nustatyti, rezultatai neduos šimtaprocentinės garantijos. Testais antikūnai nustatyti 90 proc. kraujo ėminių, surinktų praėjus dviem ir daugiau savaitėms pajautus simptomus, tačiau vos 20-30 proc. kraujo ėminių, kurie buvo paimti per pirmąsias dvi infekcijos savaites. Kitaip tariant, visiško patikimumo tokie testai neužtikrina.

Tyrimo imtyje visi atvejai buvo simptominiai, t. y. tirti kraujo mėginiai tų žmonių, kurie jautė koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus. Dėl besimptomių atvejų reikėtų atlikti papildomą tyrimą. Dėl to labai svarbu sulaukti aiškių mokslininkų ir medikų rekomendacijų, kad serologiniai tyrimai nebūtų klaidinantys.

Visuomenės informavimo grupė


Startuoja svetainė Pagalbasau.lt apie emocinę sveikatą ir pagalbos galimybes

Balandžio 21 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) bei ekspertais parengė svetainę, kurioje gyventojai ras visą aktualią, patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamos pagalbos galimybes koronaviruso (COVID-19) metu.

Pasak Lietuvos psichologų sąjungos valdybos narės Ievos Salialionės, kritiniai įvykiai, tokie kaip COVID-19 pandemija, paveikia žmonių emocinę savijautą.

Visuomenės informavimo grupė


Daugėja psichologinės pagalbos galimybių visuomenei ir medikams


Kovo 25 d. Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva.

Teikiant psichologinę pagalbą visuomenei COVID-19 pandemijos metu, aktyviau įtraukiami 114-a psichikos sveikatos centrų (PSC) visoje Lietuvoje. Jų kontaktus galima rasti čia:

Taip pat šią savaitę pradėjo veikti iniciatyva, kurios tikslas – teikti emocinę paramą Lietuvos medikams ir jų artimiesiems, susiduriantiems su didžiule kasdiene įtampa.
Iniciatyvą galima rasti čia:  
Pilnas Psichikos sveikatos centrų sąrašas yra čia:

Visuomenės informavimo grupė


Rekomendacijos šeimos nariams, kurių artimieji turėjo sąlytį su sergančiais COVID-19 

Sveikatos pasaugos ministerija parengė rekomendacijas, skirtas žmonėms, kurių artimiausi šeimos nariai turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu (COVID-19) arba grįžo iš užsienio ir šiuo metu yra izoliuoti namuose. Šių žmonių artimiesiems nėra taikomi ypatingi apribojimai, tačiau reikėtų imtis atsargos priemonių.

Jeigu šeimos nariui, kuris turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu, arba grįžusiam iš užsienio, nepasireiškia jokie simptomai, šeimos nariams nėra būtina nešioti medicinines kaukes, vis tik rekomenduojama laikytis bent dviejų metrų atstumo, stengtis būti atskiruose kambariuose, dažnai vėdinti patalpas.

Labai svarbu laikytis higienos – plauti rankas muilu arba naudoti dezinfekcinį rankų skystį. Rankas būtina plauti parėjus namo ir išeinant, prieš maisto ruošą ir po jos, prieš valgant, pasinaudojus tualetu ir kai rankos yra akivaizdžiai nešvarios. Taip pat laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – užsidengti burną ir nosį servetėle, kurią panaudojus reikia išmesti į šiukšliadėžę, arba į . Jei servetėlės neturite, tai kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną sulenkta ranka ties vidine alkūnės puse, o ne delnu.

Taip pat būtina kiekvieną dieną valyti dažnai naudojamus paviršius, tokius kaip durų rankenos, stalų paviršiai, pulteliai, šaldytuvo rankenos ir pan.

Labai svarbu naudoti atskirą patalynę, maisto įrankius su galimai užsikrėtusiu žmogumi. Indus plauti karštu vandeniu, drabužius ir patalynę skalbti atskirai nuo izoliuoto žmogaus skalbinių.

Jeigu izoliuotam žmogui pasireiškia kokie nors ligos simptomai, reikėtų nedelsiant užsidėti medicininę kaukę ir skambinti karštąją linija 1808. Tuo atveju, jeigu izoliuotam žmogui būtų patvirtinta koronavirusas, su jo šeimos nariais susisieks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir suteiks visą reikiamą informaciją apie tolimesnius veiksmus.

Rekomendacijas rasite čia: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Rekomendacijos%20izoliuoto%20asmens%20seimos%20nariams.pdf

SAM Spaudos tarnyba


Aktuali informacija studentams

Pateikiame svarbų dokumentą, kuriame pateikta:

 • Planuojama tolesnė studijų eiga visoms studijų programoms  2019/2020 m. m. pavasario semestre (ne baigiamųjų kursų studentams);
 • Nuotolinių studijų dalies vertinimo principai (priklausomai nuo fakulteto);
 • Aktuali informacija baigiamųjų kursų studentams.

Dokumentą galite rasti čia: https://bit.ly/3cizE5M.


Informacija LSMU studentams apie nuotolines studijas


Nuo 2020-03-30 studijos Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pradedamos vykdyti nuotoliniu būdu per jau išbandytą ir ištestuotą Moodle sistemą ir MS Office Teams programą. Sutrikus nurodytų programų veikimui gali būti naudojamos kitos nuotolinio bendravimo priemonės. Nuotolinės studijos bus vykdomos iki Lietuvoje paskelbto karantino pabaigos. 

Šiuo metu suplanuota ta studijų dalis, kurią galima įvykdyti nuotoliniu būdu. Apie kontaktines studijas ir praktinius užsiėmimus Universitete, planuojamus egzaminus galėsime pranešti, kai Lietuvoje pagerės ekstremali situacija.

Dėl neaiškios epidemiologinės situacijos negalime šiuo metu suplanuoti ir mokslo metų pabaigos, tačiau šiuo metu Universitete svarstomas optimistinis planas mokslo metus pabaigti birželio 30 d.

Planuojama, kad planuotų pavasario (Velykų) atostogų metu (balandžio 14–19 d.) studijos bus vykdomos pagal atnaujintą studijų tvarkaraštį.  Semestro skolų savaitę planuojama vykdyti liepos 1–7 dienomis.

Jei praktinės studijų dalies nepavyktų užbaigti šiais mokslo metais, dalį šių studijų tektų perkelti į kitus mokslo metus.

Informacija apie studijas bus siunčiama per LSMU suteiktas el. pašto dėžutes, skelbiama LSMUSIS tvarkaraščių sistemoje, todėl labai svarbu turėti veikiančius prisijungimus ir reguliariai kasdien tikrinti informaciją dėl galimų atnaujinimų, pakeitimų. 

NUOTOLINIŲ STUDIJŲ AKADEMINĖ INFORMACIJA
 

Informacija apie 2019/2020 m. m. pavasario semestro studijų proceso organizavimą:

 • Pavasario atostogų metu (balandžio 14–19 d.) vyks nuotolinės studijos.
 • Pavasario semestras perkeliamas iki birželio 30 d. (imtinai). 
 • Pavasario semestro skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. liepos 1–7 dienomis.
 • Mokslo metų skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. rugpjūčio 25–31 dienomis.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKARAŠČIAI 

Kad galėtumėte sėkmingai studijuoti nuotolinėse studijose, jums prireiks:

 • Patikimo interneto ryšio.
 • Kompiuterio ar planšetės (esant galimybei rekomenduojama turėti atsarginį įrenginį).
 • Ausinių.
 • Išorinio mikrofono (jei jis nėra integruotas į jūsų įrenginį).
 • Kameros (jei to reikalautų dėstytojas).
 • Efektyviai komunikacijai užtikrinti studentai turi naudotis LSMU el. paštu: vardas.pavarde@stud.lsmu.ltPrisijungimo informacija
Nuotolinių užsiėmimų tvarkaraščiai studijų programoms skelbiami: Tvarkaraščiai

Studijų tvarkaraštyje užsiėmimai bus suskirstyti į du tipus:

 1. Nuotoliniai užsiėmimai (nesinchroniniai)  – t.y. užsiėmimai, kurių metu nevyks tiesioginis kontaktas su dėstytoju. Į iškilusius klausimus, susijusius su konkrečiu užsiėmimu, dėstytojas galės atsakyti per 48 val.
 2. Tiesioginė transliacija (sinchroniniai) – t.y. užsiėmimai, kurių metu dėstytojas skaitys paskaitą, ves tutorinius ar kitokius užsiėmimus studentams ir užsiėmimo metu bus pasiekiamas tiesiogiai.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKA
 
Detalią instrukciją, kaip naudotis Moodle sistema nuotolinėms studijoms, rasite čia: Moodle,  MS Teams.
Išsami informacija apie nuotolinių studijų procesą (lankomumas, perlaikymai ir kt.) pateikiama Nuotolinių studijų organizavimo tvarkos apraše karantino laikotarpiu: Nuotolinių studijų tvarkos aprašas.

Nuotolines studijas Universitete koordinuoja Studijų centro Inovatyvios edukacijos skyrius: Kontaktai.
 

KAS YRA NUOTOLINĖS STUDIJOS LSMU?

Kas yra nuotolinės studijos?
Tai studijos, kurių realizavimui naudojama virtuali mokymosi aplinka ir joje dėstytojai studentams/klausytojams pateikia konkrečią studijų informaciją, mokomosios medžiagos paketus, tarpinių atsiskaitymų užduotis, egzaminuoja, organizuoja kontaktinius nuotolinius užsiėmimus ir kitas studijų veiklas.
Kas yra nuotolinis mokymas/-is?
Tai nuoseklus, individualus ar grupinis mokymas/-is, kai besimokančiuosius ir dėstytoją skiria atstumas ir (ar) laikas, o bendravimas ir bendradarbiavimas, mokymosi medžiaga pateikiama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. 

Nuotolinis kontaktinis darbo laikas – kas tai?
Tai laikas, kai studentai skaitmeninių technologijų pagalba sąveikauja su dėstytoju sinchroniniu (užsiėmimai vyksta tiesiogiai bendraujant su dėstytoju) arba asinchroniniu (netiesiogiai bendraujama su dėstytoju) būdu. Nuotolinėse studijose kontaktiniam laikui skirtos valandos realizuojamos nuotolinių studijų aplinkoje.

Kokia forma vyks atsiskaitymai nuotolinių studijų metu?
Tarpiniai ar baigiamieji atsiskaitymai, o esant poreikiui – ir egzaminai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, leidžiant tik vieną prisijungimo sesiją. Jeigu studentas dėl techninių kliūčių atsijungė nuo atsiskaitymo ar egzamino,  jis turi teisę vieną kartą atsiskaitymą pakartoti padalinio nustatyta tvarka.

Kas bus, jei praleisiu sinchroninį užsiėmimą?
Jeigu studentas nedalyvavo sinchroninio užsiėmimo metu, jis įrašą galės peržiūrėti jam patogiu metu, tačiau turės atsiskaityti padalinio iš anksto nustatyta tvarka (sinchroninių (tiesiogiai transliuojamų) paskaitų, tutorinių užsiėmimų ar praktikos darbų lankomumas yra privalomas).

Kaip susisiekti su padaliniu ar dėstytoju iškilus klausimams dėl dalyko/modulio medžiagos ar informacijos joje?
Norėdami susisiekti su dėstytoju ar padaliniu naudokite tik Universiteto jums suteiktą elektroninio pašto dėžutę. Padalinių kontaktai.

Studijos nuotoliniu būdu

Rektoriaus įsakymu iš visų fakultetų atstovų sudaryta studijų proceso pertvarkymo koordinavimo darbo grupė kovo 9 d. konstatavo, kad apie 70 proc. LSMU studijų jau dabar būtų galima pradėti vykdyti nuotolinių būdu.

Dėl objektyvių ir suprantamų priežasčių sudėtingiausia pertvarkyti yra klinikinių dalykų dėstymą ir praktinius užsiėmimus. Kai kur, ypač klinikinėse bazėse, ypač dėl karantino reikalavimų, gali kilti tam tikrų techninių trikdžių. Viso pasaulio universitetai susiduria su panašiais sunkumais ir ieško sprendimų. Mes taip pat tikimės išspręsti šiuos klausimus. Rytoj ir per artimiausias dienas turėsime priimti naujus sprendimus ir apie tai jus informuosime. Kai kuriais atvejais prašysime jūsų supratimo ir tolerancijos, gali prireikti jūsų patarimų ir įžvalgų.

Tokioje situacijoje visi esame atsidūrę pirmą kartą, kartu įveikę šias kliūtis visi  sustiprėsime ir pasimokysime.

Praktika

Į klausimus, susijusius su rezidentūros ir klinikinės medicinos praktikos studijomis, atsakys Podiplominių studijų centro darbuotojai, su doktorantūra – Mokslo centro darbuotojai, dėl privalomų praktikų dekanatų atstovai, dėl papildomų praktikų – Karjeros centro atstovai.

Primename, kad šiuo metu svarbiausias mūsų visų ir aplinkinių silpnesnių už mus saugumas. 
Rengiantiems baigiamuosius darbus, šis laikotarpis gali būti gera proga šį darbą parašyti ir esant poreikiui ar galimybei konsultuotis nuotoliniu būdu su darbo vadovu.

Savanoriavimas

Kitas dažnai užduodamas klausimas yra studentų savanoriavimas COVID-19 pandemijos metu. Tų, kurie jau yra pradėję šias veiklas, prašytume laukti nurodymų iš gydymo įstaigų administracijos. Kitų studentų prašytume naujų veiklų nepradėti ir palaukti naujos informacijos ir laikytis visų karantino sąlygų Lietuvoje reikalavimų.

LR Vyriausybė yra apsvarsčiusi, kad esant būtinybei, studentams, kaip ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali tekti prisidėti, teikiant tam tikrą pagalbą  pandemijos metu. Kol kas tokio poreikio gydymo įstaigos neturi ir tikimės, kad neprireiks.


Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.
Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.

Informacija padalinių vadovams / darbuotojams

Rekomendacijos planuojantiems vykti į užsienį

Atsižvelgiant į 2020-06-11 d. Rektoriaus įsakymą Nr. 339, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, LR sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimus ir rekomendacijas dėl asmenų judėjimo, išvykstant ar grįžus iš užsienio šalių, Jūsų patogumui ir naudojimui, siunčiame informaciją, jeigu planuotumėte vykti į užsienio šalis:

 1. COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas (gali būti nuolat pildomas ir atnaujinamas):

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/796cb650af9f11eab9d9cd0c85e0b745.

 1. Užsienio reikalų ministerija pateikia duomenis, į kokias užsienio šalis yra saugu vykti:

https://keliauk.urm.lt/lt/.

Tereikia pasirinkti šalį, kur ruošiamasi keliauti:

1.jpg

 1. Interneto svetainėje „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES"), galite greitai rasti informaciją apie dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

https://reopen.europa.eu/lt/.

Tereikia pasirinkti šalį, kur ruošiamasi keliauti:

2.jpg 

 

Būkite atsakingi, saugokite save ir kitus!


Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2020 m. gegužės 13 d. pakeitimą Nr. 475 ir siekiant užtikrinti Universiteto veiklos tęstinumą, pranešame svarbią informaciją – pradedamos vykdyti karantino laikotarpiu atidėtos ir sustabdytos konkursų, rinkimų, darbuotojų atestavimo skelbimo, organizavimo ir vykdymo, procedūros (Rektoriaus įsakymas pridedamas).

Tiems, kam buvo sustabdytos ar nukeltos minėtos procedūros, prašome susisiekite su Personalo tarnyba dėl procedūrų vykdymo ir dokumentų pateikimo. Siekiant palengvinti dokumentų konkursui ar atestacijai pateikimą, siūlome atestacijos kortelę su visais reikalingais dokumentais, pirmiausiai pristatyti į Personalo tarnybą, kuri vėliau Jūsų dokumentus perduos Studijų centrui ir Mokslo centrui, tolimesniam suderinimui.
 
Kilus klausimams, prašome kreiptis į Personalo tarnybą el. p.: irena.juraleviciene@lsmuni.lt arba tel.: 8-37-465415.

Studijų procesui persikėlus į virtualiąją erdvę iškilo privaloma sąlyga – metodinę medžiagą, paskaitas, seminarus, laboratorinius darbus ir visą studijų procesą skaitmenizuoti. Tikėtina, kad nuotolinės studijos įneš ne tik pozityvių pokyčių į studijų procesą, bet ir būtinybę iš naujo apibrėžti ir apsvarstyti autorių intelektinės nuosavybės teisių ribas.

Šiuo metu Universiteto akademinei bendruomenei svarbu priminti, kaip tinkamai savo darbuose vartoti kitų autorių, įmonių arba organizacijų informaciją, duomenis, vaizdo medžiagą. Pateikiame kelis paaiškinimus, kurie padės atsakyti į kylančius klausimus, susijusius su autorių teisių apsauga:

Citata – tai trumpa ištrauka iš kito kūrinio, skirta paties autoriaus teiginiams įrodyti arba padaryti juos suprantamus, arba teikti nuorodą į kito autoriaus požiūrį ar mintis, suformuluotus originale.

Pagrindiniai reikalavimai:

 • Leidžiama atkurti nedidelę išleisto arba kitaip viešai skelbto kūrinio dalį, jeigu toks atkūrimas yra sąžiningas ir jo mastas neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.
 • Citata gali būti pateikiama tiek originalo kalba, tiek išversta į kitą kalbą.
 • Cituojant autoriaus sutikimo nereikia.
 • Cituojant turi būti nurodytas citatos šaltinis ir autoriaus vardas, jeigu jis yra nurodytas kūrinyje, iš kurio citata paimta.
 • Citata turi būti aiškiai išskirta kabutėmis arba kursyvu. Turi aiškiai matytis cituojamos dalies pradžia ir pabaiga.

Kūrinio vartojimas mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais: pagrindiniai reikalavimai

 • Galima atkurti nedidelius išleistus kūrinius arba trumpą išleisto kūrinio ištrauką rašytine, garso arba vaizdo forma tiek, kiek tai susiję su mokymo programomis.
 • Tai negali viršyti mokymui arba moksliniam tyrimui reikalingo masto. Turi būti nurodytas autorius ir šaltinis.
 • Autorių ir šaltinį nurodyti reikia ir tais atvejais, kai darbe vartojamos kito autoriaus parengtos schemos, diagramos, paveikslai, statistiniai duomenys ir pan.

Atvirojo turinio licencijos

Svarbu tai, kad kai yra vartojama iliustracija, nuotrauka, diagrama, infograma ir pan., yra vartojama 100 procentų kito autoriaus kūrinio. Tokiu atveju autoriaus ir šaltinio nurodymas nėra pakankama priemonė. Būtina atsižvelgti į licencijas, apibrėžiančias kūrinio vartojimo sąlygas.Pavyzdžiui, jeigu kūrinys žymimas licencija „PD“, j į galima naudoti be apribojimų.Jeigu kūrinys žymimas šia licencija, j į taip pat galima naudoti be apribojimų. Tik šiuo atveju nebūtina nurodyti autorių.

Licencija dažniausiai būna nurodoma pačiame kūrinyje.

Daugiau informacijos apie atvirojo turinio licencijas: https://creativecommons.org/licenses/.

Koks yra paprastesnis būdas, naudojantis https://www.google.com/ paieška, rasti vaizdus, kuriuos galite vartoti pakartotinai be apribojimų?

Vykdant paiešką, pasirinkti atitinkamus nustatymus:

Svarbūs klausimai ir atsakymai

Ar gali Universitetas nurodyti paskaitas, dalijamąją medžiagą, testus ir kitus dėstytojų kūrinius, sukurtus einant pareigas Universitete, paskelbti tam tikroje virtualiąją aplinką (pvz., Moodle)?

Taip, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, turtinės autorių teisės į kūrinį, kurį sukūrė darbuotojas, atlikdamas tarnybines pareigas ar darbo funkcijas, pereina darbdaviui. Taigi mokslo kūrinių neturtinės teisės (autorystė) priklauso jį sukūrusiam dėstytojui arba mokslininkui, o turtinės teisės (kartu ir teisė išleisti, versti, paskelbti viešai ir kt.) priklauso Universitetui.

Kaip darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) gali išvengti netinkamo mokslo kūrinių vartojimo arba viešinimo (jeigu studentams kiltų noras paskaitas, seminarus ar kitą mokamąją medžiagą įrašinėti ar kitaip netinkamai vartoti)?

Darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) turi nurodyti galimą autorinio darbo vartojimą (pvz. skirta tik mokymosi tikslams).

Ar dėstytojas gali daryti seminaro garso, vaizdo įrašą, be studentų rašytinio sutikimo?

Taip, studentų raštiško sutikimo nereikia, tačiau prieš seminarą dėstytojas turi informuoti studentus, kad seminaras bus įrašomas, ir paaiškinti, kur įrašas bus vartojimas.

Ši informacija parengta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu; https://creativecommons.org/licenses/.

Daugiau informacijos: duomenu.sauga@lsmu.lt.


Gerbiamieji padalinių vadovai,

atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, siekiant užtikrinti darbuotojų saugą bei universiteto veiklos tęstinumą, prašau kaip galima greičiau kiekvieno Jūsų asmeniškai įvertinti Jūsų padalinio darbuotojų galimybes darbo funkcijas vykdyti pasitelkiant nuotolinio darbo priemones ir tokiu režimu dirbti, iki kol bus paskelbta dėl šių priemonių atšaukimo (rektoriaus įsakymu).

Kilus klausimams, veiksmus derinkite su tiesioginiu vadovu.

Įsakymas dėl LSMU darbuotojų darbo organizavimo Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną dėl infekcijos COVID-19


Rektorius prof. Remigijus Žaliūnas


Atsižvelgiant į tai, informuojame, kad darbuotojai, kurie šiuo metu yra pateikę prašymus leisti dirbti nuotoliniu būdu tiek PDVS programoje, tiek ir popierinius prašymus, tai visi pateikti prašymai dėl nuotolinio darbo lieka galioti ir papildomai darbuotojams nieko daryti nereikia! Visi šie prašymai dėl leidimo dirbti nuotoliniu būdu galios iki karantino atšaukimo.

ATKREIPIAME DĖMESĮ - Universiteto darbuotojams nurodymas atšaukti komandiruotes numatytas Lietuvoje ir užsienyje lieka galioti ir šis nurodymas yra pratęstas iki karantino atšaukimo!

SVARBU – siunčiame atmintinę darbuotojams dirbant nuotoliniu būdu dėl pagrindinių informacijos saugumo reikalavimų bei rekomendacijas dėl socialinės inžinerijos.

Kontaktai:

 • Kilus klausimams dėl saugumo reikalavimų prašome kreiptis į Informacinių technologijų centrą, telefonu +370 37 395803. Prireikus, daugiau informacijos rasite: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams.
Dėl 2020 m. kovo 13 d, rektoriaus įsakymo Nr. V-211 „Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams“ pakeitimo.


Rekomendacijos universiteto darbuotojams

Gerbiamieji Kolegos,

Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip palaikyti personalo gerą savijautą bei motyvaciją esant paskelbtai COVID-19 viruso pandemijai.

Saugokime save ir vieni kitus, būkime atsakingi! Tik bendrų pastangų dėka mes galime būti vieningi ir pasiekti norimų rezultatų!

Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2xWTW5X.


Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino, siekiant suvaldyti Covid-19 plitimą, profilaktiniai sveikatos patikrinimai Kauno klinikų Konsultacinėje poliklinikoje nebus atliekami.

Apie profilaktinių sveikatos patikrinimų vykdymo atnaujinimą infomuosime atskiru pranešimu.

Pagalba naudojantis informacinėmis sistemomis

ITC komanda stengiasi, kad Jūsų darbas karantino laikotarpiu būtų kuo sklandesnis. Todėl atkreipiame dėmesį: 

 • • Norėdami dirbti iš namų užpildykite prašymą PDVS sistemoje (trumpa informacija, kaip tai padaryti čia). 
 • • Visų universiteto IT sistemų trumpas instrukcijas rasite čia (puslapio apačioje kontaktai).
 • • Naudokite bendrabiavimo ir virtualių susitikimų įrankį – Microsoft Teams (darbo pradžios vadovas čia).
 • • PADUS atsisiuntimo ir prisijungimo instrukciją rasite čia (galite jungtis ir iš namų).
 • • Daugiau informacijos, susijusios su studijų proceso perkėlimu, čia.
 • • Prisijunkite prie Moodle mokymų dėstytojams ir studijų administratoriams čia.
 • • ITC skyrius darbuojasi pilnu pajėgumu, jei turite klausimų, kreipkitės – padėsime. Bendra IT pagalba čia.

Izoliacijos taisyklės

Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos izoliacijos taisyklės, kuriose nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka. Taip pat šiomis taisyklėmis numatomi gydymo įstaigų veiksmai, išrašant ligonį ar galimai sergantį žmogų iš ligoninės ir stebint jo būklę ambulatoriškai, bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veiksmai, nustačius sąlytį turėjusius asmenis.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiuo metu itin svarbu aiškiai apibrėžti visų susijusių žmonių bei institucijų pareigas ir atsakomybes.

„Šiuo sudėtingu metu ypač svarbu sutelktumas ir aiškumas, kas ką ir kaip privalo daryti. Neturi būti jokių asmeninių interpretacijų, išimčių ar svyravimų. Tai sutaupys brangaus laiko ir maksimaliai apsaugos visuomenę ir, tikėtina, išgelbės gyvybes. Jokia savivalė nebus toleruojama – tai aiškiai apibrėžta ir šiuo įstatymu“, – sako A. Veryga. 

Pažymėtina, kad reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai žmogus aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai žmogus, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.

Reikalavimų nesilaikymas baudžiamas teisės aktų numatyta tvarka. Pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos nuo baudos, arešto ar laisvės atėmimo iki trejų metų.

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo.

Bendrabučiai

Bendrabučiuose gyvenančių LSMU studentų dėmesiui

LR Vyriausybei paskelbus karantiną, LSMU bendrabučių gyventojams rekomenduojama laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų:

 • Plauti rankas su muilu ne trumpiau kaip 20 sekundžių;
 • Neliesti veido rankomis;
 • Kosėjant ar čiaudant nosį ir burną pridengti vienkartine nosine ar sulenkta alkūne;
 • Palaikyti švarą ir vėdinti kambarius;
 • Dirbti bendrabučio kambaryje, kuo mažiau naudojantis bendromis patalpomis;
 • VENGTI priiminėti svečius ir pačiam svečiuotis kitame kambaryje;
 • Visada laikytis rekomenduojamo 2 m atstumo tarp žmonių;
 • Bendro naudojimo patalpose, kaip ir viešoje erdvėje, dėvėti medicinines kaukes ir vienkartines pirštines (apsirūpina individualiai);
 • Nesant būtinybei, vengti judėjimo iš/į bendrabutį.
 • Pajutus COVID-19 viruso simptomus (karščiavimas, kosėjimas, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas) kreiptis tel. 1808 ir informuoti bendrabučio sargą-budėtoją arba administratorių.

Bendrabutis

Bendrabučio budėtojo posto telefonas

Bendrabučio administratoriaus telefonas

1 bendrabutis (Dainavos g.3)

8 659 41463

A. Blažienė                 8 646 25710

2 bendrabutis (M. Jankaus g.2)

8 659 41472

D. Žukauskienė          8 646 14678

3 bendrabutis (V. Kudirkos g.19)

8 659 41534

V. Lekstutienė            8 646 24714

4 bendrabutis (J. Lukšos-Daumanto g.6)

8 659 41545

D. Šakelienė               8 646 25734

5 bendrabutis (Sukilėlių pr. 53)

8 659 41564

B. Ambrazevičienė    8 646 25735

6 bendrabutis (Lampėdžių g.17)

8 611 14902

Z. Skindzerienė          8 646 24263

7 bendrabutis (Lampėdžių g.15)

8 686 75519

E. Lukaševičienė        8 646 24240

8 bendrabutis (Radvilų-Dvaro g.33)

8 659 41572

Z. Skindzerienė          8 646 24263

9 bendrabutis (Sąjungos a. 5A)

8 659 41573

E. Lukaševičienė        8 646 24240

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas skelbia:    https://nvsc.lrv.lt/.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija skelbiama: https://lsmuni.lt/lt/veikla/covid-19/.

Į LSMU bendrabučius įleidžiami tik bendrabučio gyventojai, svečiai į bendrabučius iki 2020.06.30 d. neįleidžiami.

Rekomendacijos prevencijai

Renginiai

Gerbiami LSMU bendruomenės nariai,

informuojame, kad vėlesniam laikotarpiui nukeliami ir šie Universiteto renginiai:

• Kovo 18 d. planuota L'Oreal-UNESCO Mokslo moterims“ programos laureatės ir stipendijos gavėjos dr. Jurgitos Skiecevičienės paskaita „Mumyse gyvena milijonai: žarnyno mikrobiomas nuo gimimo iki senatvės“. 

 Balandžio 1–3 d. planuota tarptautinė mokslo ir inovacijų konferencija „Sveikata visiems 2020“ (angl. Health for all 2020).

• Balandžio 16 d. planuota 6-oji tarptautinė gyvensenos medicinos konferencija „Gyvensenos medicina: visuomenei ir kariuomenei“, kuri nukeliama į rudenį.

Biblioteka

Biblioteka karantino laikotarpiu nepriims lankytojųo delspinigiai už laiku negrąžintas knygas skaičiuojami nebus. Kviečiame naudotis el. ištekliais.

Nuotolinė prieiga prie mūsų el. išteklių galima per EzProxy arba VPN. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Taip pat norime priminti, jog knygų grąžinimo terminus galite prasitęsti patys virtualiojoje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge.

Daugiau informacijos apie bibliotekos veiklą: https://bit.ly/2TONcQ6.

DUK

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.