COVID-19

Naujausia informacija

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) rugsėjo 18 d. 9 val. duomenimis:

 • Patvirtintų koronaviruso (COVID-19) atvejų skaičius konkretiems žmonėms: 3565
 • Sergančių žmonių skaičius: 1283
 • Per vakar dieną patvirtintų naujų susirgusių žmonių skaičius: 61
 • Mirusių nuo koronaviruso žmonių skaičius: 87
 • Užsikrėtusieji koronavirusu, mirę dėl kitų priežasčių: 14
 • Pasveikusių žmonių skaičius: 2181
 • Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu): 8096

Nuo birželio 1 d. įvežtinių atvejų: 238

Sąrašas labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių skelbiamas ČIA.


Pakeitus skaičiavimo metodiką, trumpėja paveiktų šalių sąrašas


Nuo pirmadienio izoliuotis nebereikės atvykus iš Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Bulgarijos, Norvegijos, Islandijos, Serbijos ir Lichtenšteino. Tai tapo įmanoma, padidinus sergamumo COVID-19 liga rodiklio slenkstį, pagal kurį sudaromas šalių, laikomų paveiktomis, sąrašas.

Atvykusiems iš Latvijos ir Estijos izoliacija taip pat nebus privaloma.

Nuo rugsėjo 14 d. paveiktomis bus laikomos tos šalys, kuriose per paskutines 14 dienų sergamumas COVID-19 liga viršija nebe 16 atvejų, kaip anksčiau, o 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų.

Penktadienį atnaujintame paveiktų šalių sąraše taip pat nebeliko Kanados, Azerbaidžano, Kirgizijos, Etiopijos, Gambijos, Bangladešo, Sent Vincento ir Grenadinų bei Farerų salų.

Lietuvos sergamumo rodiklis šiuo metu siekia 15,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Pažymėtina, kad sąlytį turėjusiais asmenimis laikomi grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos.

Be to, kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 d., antradienio, savo asmens duomenis  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistams turės pateikti elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu.  

Tais atvejais,  kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Visi iš paveiktų šalių atvykę užsieniečiai privalo turėti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykimo į Lietuvą atliktą koronaviruso tyrimą bei gautą neigiamą atsakymą, išskyrus operacijų vadovo sprendime numatytas išimtis. Neigiamas tyrimo rezultatas neatleidžia nuo prievolės izoliuotis 14 dienų.

Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą, toks tyrimas nėra privalomas, tačiau ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija.

Tiek Lietuvos piliečiai, tiek užsieniečiai turi galimybę sutrumpinti izoliacijos laiką, ne anksčiau kaip po 8 dienų atlikę koronaviruso testą. Gavus neigiamą rezultatą, izoliacijos laikas jiems gali būti sutrumpintas iki 10 dienų.

Labiausiai paveiktų valstybių sąrašas yra atnaujinamas kiekvieną savaitę, atsižvelgiant į epidemiologinius rodiklius užsienio šalyse.

Ministro įsakymą dėl paveiktų šalių sąrašo rasite ČIA.


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, jog nuo penktadienio švietimo įstaigoms nebelieka įpareigojimo prie įėjimo tikrinti karščiuojančių (37,3 °C ir daugiau), ūmiomis viršutinėmis kvėpavimo ligomis sergančių ir kitų užkrečiamųjų ligų požymius (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) turinčių žmonių temperatūrą.

Toks operacijų vadovo sprendimas priimtas ministerijai atsižvelgus į ugdymo įstaigų prašymą.

Jos prašė ministerijos leisti nebetikrinti temperatūros, nes dėl didelių lankytojų srautų visiems ateinantiems matuoti temperatūrą būtų sudėtinga.

Nauja tvarka galioja visoms ugdymo procesą organizuojančioms įstaigoms - pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, o taip pat aukštąjį mokslą, profesinį mokymą ir neformalųjį suaugusiųjų švietimą vykdančioms švietimo ir mokslo institucijoms.

Visgi ministerija pabrėžia, kad karščiuojant ar prastai jaučiantis – į darželius, mokyklas, universitetus bei kitas ugdymo įstaigas nereikėtų eiti.

Primenama, kad žmonės ir toliau turėtų būti sąmoningi. Tėvams nereikėtų leisti karščiuojančių, sergančių vaikų į darželius, mokyklas ir kitas ugdymo įstaigas, o studentai, jei prastai jaučiasi, karščiuoja, serga – neturėtų eiti į universitetus.

Pažymėtina, jog ir toliau išlieka draudimas į ugdymo įstaigą atvykti asmenims, kuriems privaloma izoliacija.

Su naują tvarką reglamentuojančiais sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais galite susipažinti čia: V-1885, V-1886 ir V-1887.

Visus operacijų vadovo sprendimus galite rasti ČIA.

SAM Spaudos tarnyba


Atnaujintos rekomendacijos, kaip organizuoti darbą viešajame ir privačiame sektoriuje

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, jog nuo šiol organizuojant darbą valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse, turėtų būti taikomos papildomos koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemonės. Šios priemonės rekomenduojamos ne tik valstybiniam, bet ir privačiam sektoriui.  

Tokia tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendime Nr. V-1942.

Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų bei jų valdomų įmonių vadovai įpareigojami užtikrinti, kad darbuotojai, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai, pavyzdžiui, karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan., nedelsiant būtų atskirti nuo kitų darbuotojų ir vyktų namo.

Darbovietėse turėtų būti užtikrinama, kad skirtingose pamainose, grupėse ir brigadose dirbantys asmenys neturėtų kontakto bendro naudojimo patalpose (pvz., poilsio, valgymo, rūkymo vietose). Posėdžiai, pasitarimai ir susirinkimai, esant galimybei, turėtų būti organizuojami nuotoliniu būdu. Jeigu jie vyksta gyvai, turėtų būti dėvimos nosį ir burną dengiančios apsaugos priemonės (veido kaukės, respiratoriai ar kt.).


Kaukių dėvėjimas bus privalomas visuose renginiuose, laisvalaikio, prekybos ir paslaugų vietose

Atsižvelgiant į tai, kad netgi atvirose erdvėse vykstantys žmonių susibūrimai tampa koronaviruso infekcijos (COVID-19 ligos) židiniais, šalyje griežtinamos infekcijų kontrolės priemonės. Nuo rugpjūčio 21 d. visuose kultūros, pramogų bei kituose renginiuose ir susibūrimuose, organizuojamuose tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, bus privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikytis metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Prievolė dėvėti apsaugines veido kaukes, respiratorius arba kitas veido apsaugos priemones nuo penktadienio taip pat galios uždarose ir atvirose erdvėse esančiose prekybos, paslaugų, laisvalaikio ir pramogų vietose, sporto varžybų metu.

Tokia tvarka patvirtinta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio nepaprastosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimais.

Uždarose patalpose vykstančių renginių aptarnaujantis personalas taip pat turės dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones, tačiau toks reikalavimas nebus taikomas profesionalių sporto varžybų dalyviams, specialistams ir aptarnaujančiam personalui.

Kaip ir anksčiau, veido apsaugos priemonių dėvėti nereikės tais atvejais, kai paslauga negali būti suteikta klientui dėvint kaukę, taip pat sportuojant sporto klubuose bei lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose.

Kaukių ir respiratorių leidžiama nedėvėti kurčnebyliams ir kitiems neįgaliesiems, tačiau jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelius.

Kultūros ir sporto renginiams taikomas žiūrovų ir dalyvių skaičiaus ribojimas nesikeičia – atviroje erdvėje organizuojamame renginyje arba susibūrime gali dalyvauti 1000 žmonių, uždaroje erdvėje – 600. Į šiuos skaičius neįtraukiami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat ragina žmones nepamiršti infekcijos prevencijos pamokų, apie kurias intensyviai kalbama nuo pavasario, kai prasidėjo pandemija. Tokie paprasti dalykai kaip atstumo laikymasis, nosies ir burnos dengimas, rankų dezinfekavimas padeda apsaugoti save ir kitus.

SAM Spaudos tarnyba

Aktuali informacija studentams

Pateikiame svarbų dokumentą, kuriame pateikta:

 • Planuojama tolesnė studijų eiga visoms studijų programoms  2019/2020 m. m. pavasario semestre (ne baigiamųjų kursų studentams);
 • Nuotolinių studijų dalies vertinimo principai (priklausomai nuo fakulteto);
 • Aktuali informacija baigiamųjų kursų studentams.

Dokumentą galite rasti čia: https://bit.ly/3cizE5M.


Informacija LSMU studentams apie nuotolines studijas


Nuo 2020-03-30 studijos Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pradedamos vykdyti nuotoliniu būdu per jau išbandytą ir ištestuotą Moodle sistemą ir MS Office Teams programą. Sutrikus nurodytų programų veikimui gali būti naudojamos kitos nuotolinio bendravimo priemonės. Nuotolinės studijos bus vykdomos iki Lietuvoje paskelbto karantino pabaigos. 

Šiuo metu suplanuota ta studijų dalis, kurią galima įvykdyti nuotoliniu būdu. Apie kontaktines studijas ir praktinius užsiėmimus Universitete, planuojamus egzaminus galėsime pranešti, kai Lietuvoje pagerės ekstremali situacija.

Dėl neaiškios epidemiologinės situacijos negalime šiuo metu suplanuoti ir mokslo metų pabaigos, tačiau šiuo metu Universitete svarstomas optimistinis planas mokslo metus pabaigti birželio 30 d.

Planuojama, kad planuotų pavasario (Velykų) atostogų metu (balandžio 14–19 d.) studijos bus vykdomos pagal atnaujintą studijų tvarkaraštį.  Semestro skolų savaitę planuojama vykdyti liepos 1–7 dienomis.

Jei praktinės studijų dalies nepavyktų užbaigti šiais mokslo metais, dalį šių studijų tektų perkelti į kitus mokslo metus.

Informacija apie studijas bus siunčiama per LSMU suteiktas el. pašto dėžutes, skelbiama LSMUSIS tvarkaraščių sistemoje, todėl labai svarbu turėti veikiančius prisijungimus ir reguliariai kasdien tikrinti informaciją dėl galimų atnaujinimų, pakeitimų. 

NUOTOLINIŲ STUDIJŲ AKADEMINĖ INFORMACIJA
 

Informacija apie 2019/2020 m. m. pavasario semestro studijų proceso organizavimą:

 • Pavasario atostogų metu (balandžio 14–19 d.) vyks nuotolinės studijos.
 • Pavasario semestras perkeliamas iki birželio 30 d. (imtinai). 
 • Pavasario semestro skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. liepos 1–7 dienomis.
 • Mokslo metų skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. rugpjūčio 25–31 dienomis.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKARAŠČIAI 

Kad galėtumėte sėkmingai studijuoti nuotolinėse studijose, jums prireiks:

 • Patikimo interneto ryšio.
 • Kompiuterio ar planšetės (esant galimybei rekomenduojama turėti atsarginį įrenginį).
 • Ausinių.
 • Išorinio mikrofono (jei jis nėra integruotas į jūsų įrenginį).
 • Kameros (jei to reikalautų dėstytojas).
 • Efektyviai komunikacijai užtikrinti studentai turi naudotis LSMU el. paštu: vardas.pavarde@stud.lsmu.ltPrisijungimo informacija
Nuotolinių užsiėmimų tvarkaraščiai studijų programoms skelbiami: Tvarkaraščiai

Studijų tvarkaraštyje užsiėmimai bus suskirstyti į du tipus:

 1. Nuotoliniai užsiėmimai (nesinchroniniai)  – t.y. užsiėmimai, kurių metu nevyks tiesioginis kontaktas su dėstytoju. Į iškilusius klausimus, susijusius su konkrečiu užsiėmimu, dėstytojas galės atsakyti per 48 val.
 2. Tiesioginė transliacija (sinchroniniai) – t.y. užsiėmimai, kurių metu dėstytojas skaitys paskaitą, ves tutorinius ar kitokius užsiėmimus studentams ir užsiėmimo metu bus pasiekiamas tiesiogiai.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKA
 
Detalią instrukciją, kaip naudotis Moodle sistema nuotolinėms studijoms, rasite čia: Moodle,  MS Teams.
Išsami informacija apie nuotolinių studijų procesą (lankomumas, perlaikymai ir kt.) pateikiama Nuotolinių studijų organizavimo tvarkos apraše karantino laikotarpiu: Nuotolinių studijų tvarkos aprašas.

Nuotolines studijas Universitete koordinuoja Studijų centro Inovatyvios edukacijos skyrius: Kontaktai.
 

KAS YRA NUOTOLINĖS STUDIJOS LSMU?

Kas yra nuotolinės studijos?
Tai studijos, kurių realizavimui naudojama virtuali mokymosi aplinka ir joje dėstytojai studentams/klausytojams pateikia konkrečią studijų informaciją, mokomosios medžiagos paketus, tarpinių atsiskaitymų užduotis, egzaminuoja, organizuoja kontaktinius nuotolinius užsiėmimus ir kitas studijų veiklas.
Kas yra nuotolinis mokymas/-is?
Tai nuoseklus, individualus ar grupinis mokymas/-is, kai besimokančiuosius ir dėstytoją skiria atstumas ir (ar) laikas, o bendravimas ir bendradarbiavimas, mokymosi medžiaga pateikiama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. 

Nuotolinis kontaktinis darbo laikas – kas tai?
Tai laikas, kai studentai skaitmeninių technologijų pagalba sąveikauja su dėstytoju sinchroniniu (užsiėmimai vyksta tiesiogiai bendraujant su dėstytoju) arba asinchroniniu (netiesiogiai bendraujama su dėstytoju) būdu. Nuotolinėse studijose kontaktiniam laikui skirtos valandos realizuojamos nuotolinių studijų aplinkoje.

Kokia forma vyks atsiskaitymai nuotolinių studijų metu?
Tarpiniai ar baigiamieji atsiskaitymai, o esant poreikiui – ir egzaminai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, leidžiant tik vieną prisijungimo sesiją. Jeigu studentas dėl techninių kliūčių atsijungė nuo atsiskaitymo ar egzamino,  jis turi teisę vieną kartą atsiskaitymą pakartoti padalinio nustatyta tvarka.

Kas bus, jei praleisiu sinchroninį užsiėmimą?
Jeigu studentas nedalyvavo sinchroninio užsiėmimo metu, jis įrašą galės peržiūrėti jam patogiu metu, tačiau turės atsiskaityti padalinio iš anksto nustatyta tvarka (sinchroninių (tiesiogiai transliuojamų) paskaitų, tutorinių užsiėmimų ar praktikos darbų lankomumas yra privalomas).

Kaip susisiekti su padaliniu ar dėstytoju iškilus klausimams dėl dalyko/modulio medžiagos ar informacijos joje?
Norėdami susisiekti su dėstytoju ar padaliniu naudokite tik Universiteto jums suteiktą elektroninio pašto dėžutę. Padalinių kontaktai.

Studijos nuotoliniu būdu

Rektoriaus įsakymu iš visų fakultetų atstovų sudaryta studijų proceso pertvarkymo koordinavimo darbo grupė kovo 9 d. konstatavo, kad apie 70 proc. LSMU studijų jau dabar būtų galima pradėti vykdyti nuotolinių būdu.

Dėl objektyvių ir suprantamų priežasčių sudėtingiausia pertvarkyti yra klinikinių dalykų dėstymą ir praktinius užsiėmimus. Kai kur, ypač klinikinėse bazėse, ypač dėl karantino reikalavimų, gali kilti tam tikrų techninių trikdžių. Viso pasaulio universitetai susiduria su panašiais sunkumais ir ieško sprendimų. Mes taip pat tikimės išspręsti šiuos klausimus. Rytoj ir per artimiausias dienas turėsime priimti naujus sprendimus ir apie tai jus informuosime. Kai kuriais atvejais prašysime jūsų supratimo ir tolerancijos, gali prireikti jūsų patarimų ir įžvalgų.

Tokioje situacijoje visi esame atsidūrę pirmą kartą, kartu įveikę šias kliūtis visi  sustiprėsime ir pasimokysime.

Praktika

Į klausimus, susijusius su rezidentūros ir klinikinės medicinos praktikos studijomis, atsakys Podiplominių studijų centro darbuotojai, su doktorantūra – Mokslo centro darbuotojai, dėl privalomų praktikų dekanatų atstovai, dėl papildomų praktikų – Karjeros centro atstovai.

Primename, kad šiuo metu svarbiausias mūsų visų ir aplinkinių silpnesnių už mus saugumas. 
Rengiantiems baigiamuosius darbus, šis laikotarpis gali būti gera proga šį darbą parašyti ir esant poreikiui ar galimybei konsultuotis nuotoliniu būdu su darbo vadovu.

Savanoriavimas

Kitas dažnai užduodamas klausimas yra studentų savanoriavimas COVID-19 pandemijos metu. Tų, kurie jau yra pradėję šias veiklas, prašytume laukti nurodymų iš gydymo įstaigų administracijos. Kitų studentų prašytume naujų veiklų nepradėti ir palaukti naujos informacijos ir laikytis visų karantino sąlygų Lietuvoje reikalavimų.

LR Vyriausybė yra apsvarsčiusi, kad esant būtinybei, studentams, kaip ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali tekti prisidėti, teikiant tam tikrą pagalbą  pandemijos metu. Kol kas tokio poreikio gydymo įstaigos neturi ir tikimės, kad neprireiks.


Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.
Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.

Informacija padalinių vadovams / darbuotojams

Rekomendacijos planuojantiems vykti į užsienį

Atsižvelgiant į 2020-06-11 d. Rektoriaus įsakymą Nr. 339, taip pat Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, LR sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimus ir rekomendacijas dėl asmenų judėjimo, išvykstant ar grįžus iš užsienio šalių, Jūsų patogumui ir naudojimui, siunčiame informaciją, jeigu planuotumėte vykti į užsienio šalis:

 1. COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) paveiktų šalių sąrašas (gali būti nuolat pildomas ir atnaujinamas):

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/796cb650af9f11eab9d9cd0c85e0b745.

 1. Užsienio reikalų ministerija pateikia duomenis, į kokias užsienio šalis yra saugu vykti:

https://keliauk.urm.lt/lt/.

Tereikia pasirinkti šalį, kur ruošiamasi keliauti:

1.jpg

 1. Interneto svetainėje „Re-open EU“ („Vėl atsiverianti ES"), galite greitai rasti informaciją apie dominančią šalį, COVID-19 situaciją joje, visuomenės saugumą ir sveikatos protokolus bei informaciją apie poilsio paslaugas ir maitinimo įstaigas ES šalyse.

https://reopen.europa.eu/lt/.

Tereikia pasirinkti šalį, kur ruošiamasi keliauti:

2.jpg 

 

Būkite atsakingi, saugokite save ir kitus!


Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ 2020 m. gegužės 13 d. pakeitimą Nr. 475 ir siekiant užtikrinti Universiteto veiklos tęstinumą, pranešame svarbią informaciją – pradedamos vykdyti karantino laikotarpiu atidėtos ir sustabdytos konkursų, rinkimų, darbuotojų atestavimo skelbimo, organizavimo ir vykdymo, procedūros (Rektoriaus įsakymas pridedamas).

Tiems, kam buvo sustabdytos ar nukeltos minėtos procedūros, prašome susisiekite su Personalo tarnyba dėl procedūrų vykdymo ir dokumentų pateikimo. Siekiant palengvinti dokumentų konkursui ar atestacijai pateikimą, siūlome atestacijos kortelę su visais reikalingais dokumentais, pirmiausiai pristatyti į Personalo tarnybą, kuri vėliau Jūsų dokumentus perduos Studijų centrui ir Mokslo centrui, tolimesniam suderinimui.
 
Kilus klausimams, prašome kreiptis į Personalo tarnybą el. p.: irena.juraleviciene@lsmuni.lt arba tel.: 8-37-465415.

Studijų procesui persikėlus į virtualiąją erdvę iškilo privaloma sąlyga – metodinę medžiagą, paskaitas, seminarus, laboratorinius darbus ir visą studijų procesą skaitmenizuoti. Tikėtina, kad nuotolinės studijos įneš ne tik pozityvių pokyčių į studijų procesą, bet ir būtinybę iš naujo apibrėžti ir apsvarstyti autorių intelektinės nuosavybės teisių ribas.

Šiuo metu Universiteto akademinei bendruomenei svarbu priminti, kaip tinkamai savo darbuose vartoti kitų autorių, įmonių arba organizacijų informaciją, duomenis, vaizdo medžiagą. Pateikiame kelis paaiškinimus, kurie padės atsakyti į kylančius klausimus, susijusius su autorių teisių apsauga:

Citata – tai trumpa ištrauka iš kito kūrinio, skirta paties autoriaus teiginiams įrodyti arba padaryti juos suprantamus, arba teikti nuorodą į kito autoriaus požiūrį ar mintis, suformuluotus originale.

Pagrindiniai reikalavimai:

 • Leidžiama atkurti nedidelę išleisto arba kitaip viešai skelbto kūrinio dalį, jeigu toks atkūrimas yra sąžiningas ir jo mastas neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.
 • Citata gali būti pateikiama tiek originalo kalba, tiek išversta į kitą kalbą.
 • Cituojant autoriaus sutikimo nereikia.
 • Cituojant turi būti nurodytas citatos šaltinis ir autoriaus vardas, jeigu jis yra nurodytas kūrinyje, iš kurio citata paimta.
 • Citata turi būti aiškiai išskirta kabutėmis arba kursyvu. Turi aiškiai matytis cituojamos dalies pradžia ir pabaiga.

Kūrinio vartojimas mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais: pagrindiniai reikalavimai

 • Galima atkurti nedidelius išleistus kūrinius arba trumpą išleisto kūrinio ištrauką rašytine, garso arba vaizdo forma tiek, kiek tai susiję su mokymo programomis.
 • Tai negali viršyti mokymui arba moksliniam tyrimui reikalingo masto. Turi būti nurodytas autorius ir šaltinis.
 • Autorių ir šaltinį nurodyti reikia ir tais atvejais, kai darbe vartojamos kito autoriaus parengtos schemos, diagramos, paveikslai, statistiniai duomenys ir pan.

Atvirojo turinio licencijos

Svarbu tai, kad kai yra vartojama iliustracija, nuotrauka, diagrama, infograma ir pan., yra vartojama 100 procentų kito autoriaus kūrinio. Tokiu atveju autoriaus ir šaltinio nurodymas nėra pakankama priemonė. Būtina atsižvelgti į licencijas, apibrėžiančias kūrinio vartojimo sąlygas.Pavyzdžiui, jeigu kūrinys žymimas licencija „PD“, j į galima naudoti be apribojimų.Jeigu kūrinys žymimas šia licencija, j į taip pat galima naudoti be apribojimų. Tik šiuo atveju nebūtina nurodyti autorių.

Licencija dažniausiai būna nurodoma pačiame kūrinyje.

Daugiau informacijos apie atvirojo turinio licencijas: https://creativecommons.org/licenses/.

Koks yra paprastesnis būdas, naudojantis https://www.google.com/ paieška, rasti vaizdus, kuriuos galite vartoti pakartotinai be apribojimų?

Vykdant paiešką, pasirinkti atitinkamus nustatymus:

Svarbūs klausimai ir atsakymai

Ar gali Universitetas nurodyti paskaitas, dalijamąją medžiagą, testus ir kitus dėstytojų kūrinius, sukurtus einant pareigas Universitete, paskelbti tam tikroje virtualiąją aplinką (pvz., Moodle)?

Taip, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, turtinės autorių teisės į kūrinį, kurį sukūrė darbuotojas, atlikdamas tarnybines pareigas ar darbo funkcijas, pereina darbdaviui. Taigi mokslo kūrinių neturtinės teisės (autorystė) priklauso jį sukūrusiam dėstytojui arba mokslininkui, o turtinės teisės (kartu ir teisė išleisti, versti, paskelbti viešai ir kt.) priklauso Universitetui.

Kaip darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) gali išvengti netinkamo mokslo kūrinių vartojimo arba viešinimo (jeigu studentams kiltų noras paskaitas, seminarus ar kitą mokamąją medžiagą įrašinėti ar kitaip netinkamai vartoti)?

Darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) turi nurodyti galimą autorinio darbo vartojimą (pvz. skirta tik mokymosi tikslams).

Ar dėstytojas gali daryti seminaro garso, vaizdo įrašą, be studentų rašytinio sutikimo?

Taip, studentų raštiško sutikimo nereikia, tačiau prieš seminarą dėstytojas turi informuoti studentus, kad seminaras bus įrašomas, ir paaiškinti, kur įrašas bus vartojimas.

Ši informacija parengta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu; https://creativecommons.org/licenses/.

Daugiau informacijos: duomenu.sauga@lsmu.lt.


Gerbiamieji padalinių vadovai,

atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, siekiant užtikrinti darbuotojų saugą bei universiteto veiklos tęstinumą, prašau kaip galima greičiau kiekvieno Jūsų asmeniškai įvertinti Jūsų padalinio darbuotojų galimybes darbo funkcijas vykdyti pasitelkiant nuotolinio darbo priemones ir tokiu režimu dirbti, iki kol bus paskelbta dėl šių priemonių atšaukimo (rektoriaus įsakymu).

Kilus klausimams, veiksmus derinkite su tiesioginiu vadovu.

Įsakymas dėl LSMU darbuotojų darbo organizavimo Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną dėl infekcijos COVID-19


Rektorius prof. Remigijus Žaliūnas


Atsižvelgiant į tai, informuojame, kad darbuotojai, kurie šiuo metu yra pateikę prašymus leisti dirbti nuotoliniu būdu tiek PDVS programoje, tiek ir popierinius prašymus, tai visi pateikti prašymai dėl nuotolinio darbo lieka galioti ir papildomai darbuotojams nieko daryti nereikia! Visi šie prašymai dėl leidimo dirbti nuotoliniu būdu galios iki karantino atšaukimo.

ATKREIPIAME DĖMESĮ - Universiteto darbuotojams nurodymas atšaukti komandiruotes numatytas Lietuvoje ir užsienyje lieka galioti ir šis nurodymas yra pratęstas iki karantino atšaukimo!

SVARBU – siunčiame atmintinę darbuotojams dirbant nuotoliniu būdu dėl pagrindinių informacijos saugumo reikalavimų bei rekomendacijas dėl socialinės inžinerijos.

Kontaktai:

 • Kilus klausimams dėl saugumo reikalavimų prašome kreiptis į Informacinių technologijų centrą, telefonu +370 37 395803. Prireikus, daugiau informacijos rasite: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams.
Dėl 2020 m. kovo 13 d, rektoriaus įsakymo Nr. V-211 „Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams“ pakeitimo.


Rekomendacijos universiteto darbuotojams

Gerbiamieji Kolegos,

Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip palaikyti personalo gerą savijautą bei motyvaciją esant paskelbtai COVID-19 viruso pandemijai.

Saugokime save ir vieni kitus, būkime atsakingi! Tik bendrų pastangų dėka mes galime būti vieningi ir pasiekti norimų rezultatų!

Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2xWTW5X.


Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino, siekiant suvaldyti Covid-19 plitimą, profilaktiniai sveikatos patikrinimai Kauno klinikų Konsultacinėje poliklinikoje nebus atliekami.

Apie profilaktinių sveikatos patikrinimų vykdymo atnaujinimą infomuosime atskiru pranešimu.

Pagalba naudojantis informacinėmis sistemomis

ITC komanda stengiasi, kad Jūsų darbas karantino laikotarpiu būtų kuo sklandesnis. Todėl atkreipiame dėmesį: 

 • • Norėdami dirbti iš namų užpildykite prašymą PDVS sistemoje (trumpa informacija, kaip tai padaryti čia). 
 • • Visų universiteto IT sistemų trumpas instrukcijas rasite čia (puslapio apačioje kontaktai).
 • • Naudokite bendrabiavimo ir virtualių susitikimų įrankį – Microsoft Teams (darbo pradžios vadovas čia).
 • • PADUS atsisiuntimo ir prisijungimo instrukciją rasite čia (galite jungtis ir iš namų).
 • • Daugiau informacijos, susijusios su studijų proceso perkėlimu, čia.
 • • Prisijunkite prie Moodle mokymų dėstytojams ir studijų administratoriams čia.
 • • ITC skyrius darbuojasi pilnu pajėgumu, jei turite klausimų, kreipkitės – padėsime. Bendra IT pagalba čia.

Izoliacijos taisyklės

Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos izoliacijos taisyklės, kuriose nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka. Taip pat šiomis taisyklėmis numatomi gydymo įstaigų veiksmai, išrašant ligonį ar galimai sergantį žmogų iš ligoninės ir stebint jo būklę ambulatoriškai, bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veiksmai, nustačius sąlytį turėjusius asmenis.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiuo metu itin svarbu aiškiai apibrėžti visų susijusių žmonių bei institucijų pareigas ir atsakomybes.

„Šiuo sudėtingu metu ypač svarbu sutelktumas ir aiškumas, kas ką ir kaip privalo daryti. Neturi būti jokių asmeninių interpretacijų, išimčių ar svyravimų. Tai sutaupys brangaus laiko ir maksimaliai apsaugos visuomenę ir, tikėtina, išgelbės gyvybes. Jokia savivalė nebus toleruojama – tai aiškiai apibrėžta ir šiuo įstatymu“, – sako A. Veryga. 

Pažymėtina, kad reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai žmogus aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai žmogus, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.

Reikalavimų nesilaikymas baudžiamas teisės aktų numatyta tvarka. Pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos nuo baudos, arešto ar laisvės atėmimo iki trejų metų.

Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 12 d. įsakymo Nr. V-352 „Dėl Asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo.

Bendrabučiai

Bendrabučiuose gyvenančių LSMU studentų dėmesiui

LR Vyriausybei paskelbus karantiną, LSMU bendrabučių gyventojams rekomenduojama laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų:

 • Plauti rankas su muilu ne trumpiau kaip 20 sekundžių;
 • Neliesti veido rankomis;
 • Kosėjant ar čiaudant nosį ir burną pridengti vienkartine nosine ar sulenkta alkūne;
 • Palaikyti švarą ir vėdinti kambarius;
 • Dirbti bendrabučio kambaryje, kuo mažiau naudojantis bendromis patalpomis;
 • VENGTI priiminėti svečius ir pačiam svečiuotis kitame kambaryje;
 • Visada laikytis rekomenduojamo 2 m atstumo tarp žmonių;
 • Bendro naudojimo patalpose, kaip ir viešoje erdvėje, dėvėti medicinines kaukes ir vienkartines pirštines (apsirūpina individualiai);
 • Nesant būtinybei, vengti judėjimo iš/į bendrabutį.
 • Pajutus COVID-19 viruso simptomus (karščiavimas, kosėjimas, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas) kreiptis tel. 1808 ir informuoti bendrabučio sargą-budėtoją arba administratorių.

Bendrabutis

Bendrabučio budėtojo posto telefonas

Bendrabučio administratoriaus telefonas

1 bendrabutis (Dainavos g.3)

8 659 41463

A. Blažienė                 8 646 25710

2 bendrabutis (M. Jankaus g.2)

8 659 41472

D. Žukauskienė          8 646 14678

3 bendrabutis (V. Kudirkos g.19)

8 659 41534

V. Lekstutienė            8 646 24714

4 bendrabutis (J. Lukšos-Daumanto g.6)

8 659 41545

D. Šakelienė               8 646 25734

5 bendrabutis (Sukilėlių pr. 53)

8 659 41564

B. Ambrazevičienė    8 646 25735

6 bendrabutis (Lampėdžių g.17)

8 611 14902

Z. Skindzerienė          8 646 24263

7 bendrabutis (Lampėdžių g.15)

8 686 75519

E. Lukaševičienė        8 646 24240

8 bendrabutis (Radvilų-Dvaro g.33)

8 659 41572

Z. Skindzerienė          8 646 24263

9 bendrabutis (Sąjungos a. 5A)

8 659 41573

E. Lukaševičienė        8 646 24240

 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas skelbia:    https://nvsc.lrv.lt/.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija skelbiama: https://lsmuni.lt/lt/veikla/covid-19/.

Į LSMU bendrabučius įleidžiami tik bendrabučio gyventojai, svečiai į bendrabučius iki 2020.06.30 d. neįleidžiami.

Rekomendacijos prevencijai

Renginiai

Gerbiami LSMU bendruomenės nariai,

informuojame, kad vėlesniam laikotarpiui nukeliami ir šie Universiteto renginiai:

• Kovo 18 d. planuota L'Oreal-UNESCO Mokslo moterims“ programos laureatės ir stipendijos gavėjos dr. Jurgitos Skiecevičienės paskaita „Mumyse gyvena milijonai: žarnyno mikrobiomas nuo gimimo iki senatvės“. 

 Balandžio 1–3 d. planuota tarptautinė mokslo ir inovacijų konferencija „Sveikata visiems 2020“ (angl. Health for all 2020).

• Balandžio 16 d. planuota 6-oji tarptautinė gyvensenos medicinos konferencija „Gyvensenos medicina: visuomenei ir kariuomenei“, kuri nukeliama į rudenį.

Biblioteka

Biblioteka karantino laikotarpiu nepriims lankytojųo delspinigiai už laiku negrąžintas knygas skaičiuojami nebus. Kviečiame naudotis el. ištekliais.

Nuotolinė prieiga prie mūsų el. išteklių galima per EzProxy arba VPN. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Taip pat norime priminti, jog knygų grąžinimo terminus galite prasitęsti patys virtualiojoje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge.

Daugiau informacijos apie bibliotekos veiklą: https://bit.ly/2TONcQ6.

DUK

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.