COVID-19

Naujausia informacija


Pagrindiniai praėjusios paros COVID-19 pandemijos rodikliai

Per praėjusią parą patvirtintų naujų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 2104

         

Bendras patvirtintų atvejų konkretiems žmonėms skaičius: 53757

         
           

Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirusių asmenų skaičius: 12

         

Bendras mirusių nuo koronaviruso asmenų skaičius: 449

         

Dėl kitų priežasčių mirusių užsikrėtusių koronavirusu asmenų skaičius: 194

         
           

Pasveikusių asmenų skaičius: 12655

         

Sergančių koronavirusu asmenų skaičius: 40459

         
           

Per vakar dieną ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 11312

         

Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 1211062

         

 

Statistikos departamento inf.


Labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas skelbiamas ČIA.

SVARBIAUSI PAGALBOS IR INFORMACIJOS APIE KORONAVIRUSĄ KONTAKTAIČIA


Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d. Ministrų kabinetas taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nuo 2020 m. gruodžio 10 d. leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius.

Muziejai ir galerijos turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui ir bent 2 metrų atstumo išlaikymą tarp pavienių lankytojų arba jų grupių.

Sprendimas pratęsti lapkričio 7 d. įvestą karantiną priimtas šalyje toliau augant sergamumui COVID-19 liga. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, sergamumas Lietuvoje šiuo metu siekia 804,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų per pastarąsias 14 dienų.

Toliau auga ir mirčių nuo COVID-19 ligos skaičius. Lapkričio 25 d. duomenimis, nuo šios ligos Lietuvoje jau mirė 432 žmonės.

Ministerija ragina gyventojus elgtis atsakingai, taisyklingai dėvėti veido apsaugos priemones, vengti susibūrimų ir laikytis kitų privalomų karantino sąlygų bei ribojimų.

SAM spaudos tarnyba


Savivaldybėse pradeda veikti mobiliosios komandos

Mobiliosios komandos teiks paslaugas koronavirusu (COVID-19) sergantiems gyventojams, priklausantiems rizikos grupei, t. y. nėščioms moterims, 65 m. amžiaus ir vyresniems žmonėms, taip pat sergantiesiems lėtinėmis ligomis.

Kaip rodo praktika, dauguma savivaldybių  formuoti arba teikti paslaugas koronavirusu sergantiems pacientams pavedė pirminiams sveikatos priežiūros centrams arba poliklinikoms.

Pagal naująją tvarką, koronavirusu sergantis ir rizikos grupei priklausantis pacientas, atsiradus naujų simptomų arba pablogėjus sveikatos būklei, nedelsiant turi kreiptis į savo šeimos gydytoją arba pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantį vidaus ligų gydytoją, vaikų ligų gydytoją. Šis, nustatęs, kad pacientui reikalinga kontaktinė konsultacija, turės nukreipti į mobiliąją komandą.

Tokią mobiliąją komandą sudaro šeimos gydytas, bendrosios praktikos slaugytojas (ar bendruomenės slaugytojas) ir slaugytojo padėjėjas. Komanda pas pacientus turėtų vykti paciento kreipimosi dieną. 

Mobilioji komanda paslaugas teiks kasdien, ne darbo metu pablogėjus paciento sveikatos būklei, jis turėtų kviestis greitąją medicinos pagalbą. Už mobiliosios komandos narių darbą bus apmokama iš tos sveikatos priežiūros įstaigose, kurioje jie dirba, lėšų. 

Sveikatos apsaugos ministro, operacijų vadovo sprendimu V-2586, kiekviena savivaldybė turi suformuoti bent vieną mobiliąją komandą iš savivaldybės teritorijoje esančių sveikatos priežiūros įstaigų – tiek iš privačių, tiek iš valstybinių. Komandos nariai gali būti iš skirtingų sveikatos priežiūros įstaigų.

SAM Spaudos tarnyba


Pradėtas įgyvendinti vakcinacijos nuo COVID-19 priemonių planas

Gamintojams ruošiantis išleisti į rinką vakciną nuo koronaviruso (COVID-19), Sveiktos apsaugos ministerija (SAM) parengė gyventojų vakcinacijos priemonių planą. Pirmą šio plano užduotį – vakcinos atgabenimą į Lietuvą ir jos tinkamą sandėliavimą – pavesta įgyvendinti Ekstremalių sveikatai situacijų centrui.

Siekiant užtikrinti sklandų vakcinų tiekimo procesą ir atsižvelgiant į tai, jog gabenant vakcinas turi būti palaikomas tinkamas temperatūrinis režimas bei jo atsekamumas, transportavimo paslaugas siekiama įsigyti iš pačių vakcinos gamintojų. Planuojamos sudaryti sutartys su logistikos bendrovėmis, jeigu vakcinų gamintojai transportavimo paslaugų suteikti negalės.

Vakcinų sandėliavimui, užtikrinant itin žemos temperatūros palaikymą, pradėta šaldiklių (su reikiamų parametrų monitoringo sistema ir signalizacijos sistema, kuri įspėtų apie atsiradusius nukrypimus nuo iš anksto nustatytų laikymo sąlygų) pirkimo procedūra.

Siekiant tinkamai atlikti vakcinaciją ESSC organizuoja ir vakcinacijai reikalingų priemonių (vienkartinių kaukių, vienkartinių pirštinių, dezinfekcinių servetėlių ir kt.) pirkimą už daugiau nei 570 tūkst. eurų.

SAM primena, kad Lietuva perka vakcinas kartu su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Išankstinės sutartys jau yra sudarytos su keturiomis farmacijos kompanijomis, kurios baigia klinikinius bandymus ir jau artimiausiais mėnesiais gali pateikti savo vakcinas registracijai.

Jeigu teigiamas vakcinos naudos ir rizikos santykis bus pagrįstas moksliniais įrodymais, Europos Komisija registruos šį vaistą iškart visose ES valstybėse per įmanomai trumpiausią laiką.

Lietuva siekia įsigyti 70 proc. šalies gyventojų paskiepyti reikalingą vakcinų kiekį, taip pat vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų. Atsižvelgiant į medikų rekomendacijas, toks vakcinų kiekis reikalingas kolektyviniam imunitetui susiformuoti.

SAM Spaudos tarnyba


Atnaujinta tikslinių ir profilaktinių COVID-19 tyrimų atlikimo tvarka

 Operacijų vadovo sprendimu atnaujinta koronaviruso (COVID-19) infekcijos tyrimų atlikimo tvarka. Tiksliniai tyrimai nuo pirmadienio atliekami visiems be išimties keliautojams, atvykstantiems iš Danijos, Ispanijos, Italijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų ir Švedijos. Tokių prevencijos veiksmų imtasi dėl to, kad šių valstybių audinių auginimo ūkiuose nustatyta mutavusi COVID-19 atmaina.

Pagal atnaujintą tvarką, jeigu iš minėtų šalių atvykęs keliautojas neturės ne seniau nei 48 val. laikotarpiu prieš atvykimą atlikto laboratorinio tyrimo COVID-19 ligai nustatyti ir gauto neigiamo atsakymo, šį tyrimą jis privalės per 24 val. atlikti Lietuvoje, o laukiant rezultato laikytis izoliacijos.

Atlikti valstybės apmokamą tikslinį tyrimą galima mobiliuose tyrimų punktuose, užsiregistravus Karštosios koronaviruso linijos numeriu 1808 arba užpildžius specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Taip pat galima kreiptis į bet kurią COVID-19 tyrimus atliekančią įstaigą ir išsitirti savo lėšomis.

Operacijų vadovo sprendimu taip pat įsigaliojo nauja profilaktinių tyrimų atlikimo tvarka. Profilaktiškai tiriant gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus, praktiką gydymo įstaigose atliekančius studentus bei jose veikiančių vaistinių darbuotojus, ėminiai iš nosiaryklės nuo šiol gali būti imami ne tik mobiliuosiuose punktuose, bet ir pačiose gydymo arba socialinės globos įstaigose.

Operacijų vadovo sprendimą rasite ČIA.

SAM Spaudos tarnyba


Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad keičiasi izoliacijos nutraukimo tvarka ir ji gali būti nutraukta anksčiausiai po 10 dienų. Žmogaus pasveikimui, kuris sirgo koronavirusu (COVID-19), nustatyti nebereikia atlikti papildomo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio ištyrimo PGR metodu, tačiau pabrėžiama, kad pacientas laikomas pasveikusiu ir gali nutraukti izoliaciją tik gydančio gydytojo sprendimu. Naujovės inicijuotos atsižvelgiant į tarptautinių organizacijų rekomendacijas.

Ministro įsakymu nustatyta, kad lengva koronaviruso (COVID-19) forma sergantiems pacientams izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai.

Izoliaciją galima nutraukti po 20 dienų nuo simptomų atsiradimo pradžios, jei pacientui šio viruso simptomai susilpnėjo ir jis nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, šiems pacientams, sergantiems koronavirusu:
•    sunkia koronaviruso forma sergantiems;
•    kurių silpnas imunitetas;
•    kuriems teikiamos palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos;
•    kurie dirba palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugas teikiančiose įstaigose;
•    kurie gyvena socialinės globos įstaigose;
•    kurie dirba socialinės globos įstaigose;
•    esantiems laisvės atėmimo įstaigose;
•    dirbantiems laisvės atėmimo įstaigose.

Pacientams, sirgusiems besimptomės formos koronavirusu, izoliacija gali būti nutraukiama po 10 dienų nuo nosiaryklės ir ryklės tepinėlio, kurį ištyrus PGR metodu buvo aptiktas koronavirusas, paėmimo dienos.

Taip pat nustatytas specialus kodas, kurį gydytojai nuo šiol turi suvesti į e sveikatą tam, kad duomenis apie pasveikusius žmones automatiškai pasiektų Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC). Taip palengvinamas darbas gydytojams – jiems nebereikės pildyti papildomų dokumentų apie pacientų izoliacijos nutraukimą ir pasveikimą ir teikti jų NVSC.

Izoliacijos nutraukimo schema pridedama.

Atnaujintus ministro įsakymus rasite ČIA ir ČIA.

SAM Spaudos tarnybaNuo penktadienio, kai pradėjo veikti koronaviruso (COVID-19) plitimui stabdyti skirta mobilioji programėlė KORONA STOP LT, ją jau spėjo parsisiųsti 57,5 tūkst. naudotojų, arba 2 proc. Lietuvos gyventojų. Programėlė fiksuoja galimą kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu, kontakto trukmę ir riziką ir taip įspėja gyventojus apie jiems galintį kilti pavojų.

„Per tris dienas pasiektas skaičius džiugina ir rodo, kad gyventojai yra sąmoningi ir rūpinasi savo bei kitų žmonių saugumu pandemijos akivaizdoje. Tikimės, kad vartotojai ir toliau aktyviai diegsis šią programėlę, o jos naudą visi pajusime jau netrukus“, – sako sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Tokio tipo programėlės naudojamos ir kitose Europos šalyse. Specialistų teigimu, apčiuopiamą rezultatą programėlė duotų tuomet, jeigu ja naudotųsi bent 60 proc. šalies gyventojų. Tiesa, kol kas nei viena Europos valstybė tokio rezultato dar nėra pasiekusi. Šiuo metu pagal sąlytį fiksuojančios programėlės parsisiuntimų skaičių Europoje pirmauja Suomija – šiuo metu ją yra parsisiuntę apie 45 proc. šalies gyventojų. Airijoje parsisiuntimų skaičius siekia 42 proc., Portugalijoje ir Vokietijoje – po 24 proc. šalies gyventojų.

Latvijoje, kur programėlė buvo paleista šiemet birželį, ja naudojasi 205 tūkst. arba 11 proc. šalies gyventojų. Estijoje programėlė startavo rugpjūčio mėnesį, o jos naudotojų šiuo metu yra 105 tūkst., arba 8 proc. gyventojų.

SAM Spaudos tarnyba


Nuo pirmadienio, lapkričio 9 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų šalių sąrašas. Pažymėtina, kad Lietuvai patekus į raudonąją zoną, nuo šiol paveiktomis šalimis laikomos tik pilkojoje zonose atsidūrusios šalys: dalis Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, t. y. Šiaurės Airija, taip pat Lichtenšteinas, Slovakija ir Šveicarija. Atvykus iš šių paveiktų šalių būtina izoliacija arba tyrimas.

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), galima stebėti ČIA.

Atsižvelgiant į sergamumą ir kitus rodiklius, užsienio šalys skirstomos į žaliąją, geltonąją ir raudonąją zoną. Valstybės, kurios nepateikia duomenų Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui arba kuriose per 7 dienas atliekama 300 ir mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų, patenka į pilkąją zoną.

Šią savaitę pilkosios zonos valstybės įtraukiamos į Lietuvos paveiktų šalių sąrašą. Iš šių šalių atvykstantys arba per jas keliaujantys asmenys yra laikomi turėjusiais sąlytį ir jiems taikoma 10 dienų izoliacija arba prašoma turėti ne seniau kaip prieš 48 val. iki atvykimo į Lietuvą atliktą COVID-19 testą ir gautą neigiamą atsakymą.

Trečiosios šalys (ne Europos ekonominės erdvės valstybės), kurios neįtrauktos į Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro žemėlapius, priskiriamos pilkai zonai. Turėjusiais sąlytį nelaikomi keliaujantys oro transportu, kai neišeinama iš oro uosto tranzito zonos.

Keliaujantys vežėjų organizuojamais ir vykdomais tarptautinio susisiekimo maršrutais reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais visų rūšių transportu privalo užsiregistruoti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form) ir prieš patenkant į transporto priemonę pateikti vežėjui užpildytos elektroninės anketos patvirtinimą (QR kodą), o kitais atvejais – ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento privalo užsiregistruoti NVSC (https://keleiviams.nvsc.lt/lt/form).

 Sveikatos apsaugos ministro įsakymą dėl paveiktų šalių sąrašo rasite ČIA.


Kova su koronavirusu: detalizuota pacientų pervežimo tvarka, įstaigos įpareigotos teikti duomenis apie lovų užimtumą

Atsižvelgiant į nuolat kintančią epidemiologinę šalies situaciją ir siekiant geriau organizuoti darbus, pakoreguota sveikatos priežiūros paslaugų organizavimo tvarka atitinkamos organizuojančios gydymo įstaigos veikimo teritorijoje. Į pagalbą organizuojančioms ligoninėms paskirtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) koordinatorius. Gydymo įstaigos, kuriose guldomi koronavirusu sergantys pacientai, įpareigotos teikti duomenis apie lovų užimtumą.

Penkioms organizuojančioms Lietuvos gydymo įstaigoms –  Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikoms, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninei Kauno klinikoms, Klaipėdos universitetinei ligoninei, Respublikinei Panevėžio ligoninei ir Respublikinei Šiaulių ligoninei – pavesta teikti metodinę informaciją ir konsultacijas kitoms jų regione veikiančioms gydymo įstaigoms, vykdyti kitas funkcijas, susijusias su COVID-19 valdymu. Taigi, minėtos penkios ligoninės yra paskirtos organizuojančiomis gydymo įstaigomis visos šalies mastu.

Lietuvoje augant užsikrėtimų koronavirusu skaičiams, priimtas sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuris detaliau apibrėžia organizuojančių ir kitų gydymo įstaigų darbo organizavimo tvarką, numato, kada pacientai gali būti pervežami iš vienos gydymo įstaigos į kitą.

Įsakyme nurodyti kriterijai, kuriuos turi atitikti gydymo įstaiga, į kurią COVID-19 pacientai iš pagrindinės ligoninės  pervežami toliau gydyti.

Iš pagrindinės ligoninės, kurioje veikia infekcinių ligų skyrius, COVID-19 pacientas gali būti pervežamas į kitą gydymo įstaigą, kuri atitinka visus šiuos kriterijus: turi ne mažiau kaip 25 lovas su deguonies tiekimo sistemomis, ne mažiau kaip 5 lovas pacientams izoliuoti (kol laukiamas tyrimų atsakymas), ne mažiau kaip 2 reanimacijos ir intensyvios terapijos lovas su dirbtinės plačių ventiliacijos (DPV) aparatais COVID-19 liga sergantiems pacientams gydyti. Gydymo įstaiga taip pat turi turėti reikiamą personalą (gydytojus, slaugytojus, slaugytojų padėjėjus) nurodytai infrastruktūrai (lovoms) tinkamai funkcionuoti.

Be to, organizuojančioms gydymo įstaigoms pavesta ne rečiau kaip kartą per savaitę organizuoti pasitarimą su savo veikimo teritorijoje esančiomis gydymo įstaigomis, pakviečiant SAM atstovą. Organizuojančių gydymo įstaigų paslaugų teikimą pavesta koordinuoti valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo sprendimu paskirtam koordinatoriui. Jo protokoliniai nurodymai yra privalomi organizuojančioms ir jų veikimo teritorijoje esančioms gydymo įstaigoms.

Ligoninėms, kuriose gydomi užsikrėtusieji koronaviruso infekcija pacientai, ne rečiau kaip du kartus per parą pavesta į Valstybės duomenų valdysenos informacinę sistemą teikti informaciją apie koronavirusu sergantiems pacientams gydyti skirtų lovų skaičių ir jų užimtumą.

SAM Spaudos tarnybaVisi asmenys, pajutę koronaviruso (COVID-19) infekcijai būdingus simptomus, nuo šiol užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte gali ir užpildę specialią anketą interneto tinklalapyje 1808.lt. Tai leis gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau, nes nereikės skambinti į Karštąją liniją 1808.

 

Elektroninės registracijos formą galima rasti tinklapyje 1808.lt. 

 

Toks sprendimas priimtas kartu su Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi ieškant sprendimų, kaip spręsti augančio skambučių srauto iššūkį ir daliai gyventojų negalint prisiskambinti į Karštąją liniją.

 

Registruotis internetu galima, jei jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas, viduriavimas.

 

Be to, artimiausiu metu planuojama dar išplėsti tyrimų galimybes, kad poliklinikos, savo teritorijoje įsteigusios specialius patikros punktus, galėtų gauti apmokėjimą už atliekamus tyrimus, o registruotis į poliklinikose įsteigtus punktus būtų galima per juos įsteigusią gydymo įstaigą.

 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad gyventojai taip pat turi galimybę skambinti numeriu 1808, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

 

Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje nuo 8 iki 20 val. kasdien nemokamai iš visų tinklų.

 

SAM primena, kad Karštoji linija 1808 darbo dienomis sulaukia apie 12-13 tūkstančių skambučių, savaitgaliais ir nedarbo dienomis skaičiai kiek mažesni – apie 4-6 tūkstančių skambučių.

 

SAM Spaudos tarnybaLietuvoje vykdomi vaistų nuo COVID-19 ligos klinikiniai tyrimai

Lietuvos gydytojų ir mokslininkų atliekami vaistų nuo COVID-19 ligos klinikiniai tyrimai įgauna pagreitį, o norinčiųjų juose dalyvauti atsiranda vis daugiau. Lietuvoje atliekamo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) inicijuoto „Solidarumo“ (angl. Solidarity) klinikinio tyrimo dalyvių skaičių netrukus planuojama išplėsti iki 200, todėl daugiau sergančiųjų COVID-19 liga turės galimybę dalyvauti šiame klinikiniame tyrime.

PSO inicijuotas tarptautinis klinikinis tyrimas Solidarity yra skirtas ištirti potencialiai veiksmingus vaistus nuo COVID-19 ligos. Lietuvoje šį klinikinį tyrimą atlieka Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis.

Šiose medicinos įstaigose šiuo metu tiriamas tiriamųjų vaistų remdesiviro, akalabrutinimo ir interferono beta-1a efektyvumas ir saugumas lyginant su standartiniu COVID-19 ligos gydymu. Tiriamiesiems atsitiktinės atrankos būdu yra skiriamas arba standartinis gydymas, arba vienas iš tiriamųjų vaistinių preparatų.

Klinikinis tyrimas Solidarity Lietuvoje pradėtas vykdyti 2020 m. gegužę ir jį numatoma tęsti iki 2021 m. balandžio. Iš pradžių buvo numatyta 20 tiriamųjų imtis, kuri šiuo metu yra padidinta iki 100. Kadangi sergantieji COVID-19 liga pakankamai noriai dalyvauja šiame klinikiniame tyrime ir į tyrimą įtrauktų tiriamųjų skaičius artėja prie maksimalaus numatyto, šio klinikinio tyrimo veiklą Lietuvoje koordinuojančios Vilniaus universiteto ligoninė Santaros klinikos pateikė ketinimą teikti tyrimo pataisą ir padidinti tiriamųjų skaičių iki 200.

Klinikinio tyrimo Solidarity pagrindinių tyrėjų ir biomedicininių tyrimų užsakovų civilinės atsakomybės draudimo, kuris yra privalomas vykdant visus biomedicininius tyrimus Lietuvoje, įmokas apmoka Sveikatos apsaugos ministerija. Išlaidos šio draudimo paslaugoms šiuo metu siekia 15 tūkst. eurų.

SAM Spaudos tarnyba


Veiksmų schema nustačius COVID-19


Aktuali informacija studentams

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio. 

Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas. 

Kaip elgtis susirgus? 

1.  Izoliuotis. 

2.  Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje. 

3.  Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų. 

4.  Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną. 

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui? 

Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. 

Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris: 

 • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą; 
 • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais; 
buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių. 

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.

KAS YRA NUOTOLINĖS STUDIJOS LSMU?

 
Kas yra nuotolinės studijos?
Tai studijos, kurių realizavimui naudojama virtuali mokymosi aplinka ir joje dėstytojai studentams/klausytojams pateikia konkrečią studijų informaciją, mokomosios medžiagos paketus, tarpinių atsiskaitymų užduotis, egzaminuoja, organizuoja kontaktinius nuotolinius užsiėmimus ir kitas studijų veiklas.
Kas yra nuotolinis mokymas/-is?
Tai nuoseklus, individualus ar grupinis mokymas/-is, kai besimokančiuosius ir dėstytoją skiria atstumas ir (ar) laikas, o bendravimas ir bendradarbiavimas, mokymosi medžiaga pateikiama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. 

Nuotolinis kontaktinis darbo laikas – kas tai?
Tai laikas, kai studentai skaitmeninių technologijų pagalba sąveikauja su dėstytoju sinchroniniu (užsiėmimai vyksta tiesiogiai bendraujant su dėstytoju) arba asinchroniniu (netiesiogiai bendraujama su dėstytoju) būdu. Nuotolinėse studijose kontaktiniam laikui skirtos valandos realizuojamos nuotolinių studijų aplinkoje.

Kokia forma vyks atsiskaitymai nuotolinių studijų metu?
Tarpiniai ar baigiamieji atsiskaitymai, o esant poreikiui – ir egzaminai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, leidžiant tik vieną prisijungimo sesiją. Jeigu studentas dėl techninių kliūčių atsijungė nuo atsiskaitymo ar egzamino,  jis turi teisę vieną kartą atsiskaitymą pakartoti padalinio nustatyta tvarka.

Kas bus, jei praleisiu sinchroninį užsiėmimą?
Jeigu studentas nedalyvavo sinchroninio užsiėmimo metu, jis įrašą galės peržiūrėti jam patogiu metu, tačiau turės atsiskaityti padalinio iš anksto nustatyta tvarka (sinchroninių (tiesiogiai transliuojamų) paskaitų, tutorinių užsiėmimų ar praktikos darbų lankomumas yra privalomas).

Kaip susisiekti su padaliniu ar dėstytoju iškilus klausimams dėl dalyko/modulio medžiagos ar informacijos joje?
Norėdami susisiekti su dėstytoju ar padaliniu naudokite tik Universiteto jums suteiktą elektroninio pašto dėžutę. Padalinių kontaktai.

Informacija padalinių vadovams / darbuotojams

Pateikiame informaciją dėl darbo organizavimo paskelbus šalyje karantiną ir labai prašome atidžiai ją perskaityti.

Kilus klausimams susijusiems su Personalo tarnybos funkcijomis, kreipkitės šiais kontaktais:

https://lsmuni.lt/lt/struktura/administraciniai-padaliniai/personalo-tarnyba/

Atkreipiame dėmesį, kad kilus techniniams klausimams pildant nuotolinio darbo prašymus PDVS sistemoje, prašome kreiptis į Informacinių technologijų centro inžinierių programuotoją Justiną Kasiulį, el. paštu justinas.kasiulis@lsmuni.lt arba telefonais 8-37-395803 (vietinis 1008), mob. 8-659-47992 bei https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Informacija dėl nuotolinio darbo
Informacija dėl atestacijos kortelių


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją Lietuvoje, dabar reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio. 

Šiuo metu vėluoja asmenų, kurių testai koronavirusinei infekcijai nustatyti teigiamai, epidemiologinė diagnostika. Šią savaitę sutarta dėl papildomų pajėgų pasitelkimo, todėl procesas ateityje turėtų vykti sklandžiau, tačiau šiuo metu ypač svarbus gyventojų susitelkimas. 

Kaip elgtis susirgus? 

1.  Izoliuotis. 

2.  Informuoti didelės rizikos sąlytį turėjusius asmenis, kad izoliuotųsi ir užpildytų NVSC anketą: https://nvsc.lrv.lt/salyti-turejusiu-asmenu-anketa ir lauktų NVSC specialistų skambučio izoliacijoje. 

3.  Kreiptis į savo šeimos gydytoją, klausyti jo nurodymų. 

4.  Kai susisieks NVSC specialistas, teikti jo prašomą informaciją. Nepykti ant specialisto, jei kreipiasi ne tą pačią ar net ne kitą dieną. 

Kaip elgtis sąlytį turėjusiam asmeniui? 

Sąlytį turėjęs asmuo – 3 dienas iki tol, kol asmeniui, kuriam jau patvirtintas koronavirusas, pasireiškė simptomai, ir dvi savaites po simptomų atsiradimo bendravęs žmogus. Tuo metu, jei žmogus bendravo su sergančiuoju, kuriam COVID-19 ligai būdingi simptomai nepasireiškė, tokiu atveju sąlytį turėjusiu laikomas žmogus, kontaktavęs 72 val. iki tepinėlio sergančiajam, kuris buvo teigiamas, paėmimo ir 14 dienų po tepinėlio paėmimo. 

Didelės rizikos sąlytį (artimą sąlytį su COVID-19 atveju) turėjusiu laikomas žmogus, kuris: 

 • su užsikrėtusiuoju bendravo mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių, arba asmuo, turėjęs tiesioginį fizinį kontaktą; 
 • jei žmogus turėjo tiesioginį sąlytį be apsaugos priemonių su užkrėstais COVID-19 atvejo kūno skysčiais; 

buvimas uždaroje patalpoje su COVID-19 liga sergančiu žmogumi ilgiau nei 15 minučių. 

Mažos rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu turėjusiu laikomas žmogus, bendravęs didesniu nei 2 metrų atstumu trumpiau nei 15 minučių. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija 
Informuojame, kad atnaujinami profilaktiniai sveikatos tikrinimai Kauno klinikose. Kadangi Lietuvoje paskelbta ekstremalioji situacija, sveikatos tikrinimai bus vykdomi pagal tikslų grafiką.

LSMU darbuotojai, kurie turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, kreipiasi į Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos DSS specialistę Dianą Rupšienę tel. 837 327227 arba el. paštu diana.rupsiene@lsmuni.lt dėl konkretaus laiko paskyrimo. Pageidaujant atvykti į tarnybą, būtina pasiskambinti iš anksto.

Sveikatos patikros vyks Kauno Klinikose, Konsultacinėje poliklinikoje, Šeimos medicinos klinikos patalpose I aukšte 14 kab. Įėjimas per šonines konsultacinės poliklinikos duris. Eikite tiesiai į 14 kab. paskirtu laiku.

Į polikliniką būsite įleidžiami tik konkrečiu paskirtu konsultacijos laiku, pasakę vardą, pavardę ir tikslų laiką (valandą, minutes).

Su savimi privaloma turėti asmens medicininę knygelę (F.048/a) arba sveikatos pažymos lapą (F.047/a) su įrašu, kad dirbate LSMU ir įrašytais rizikos veiksniais.

Būtina dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Pavėlavus nebebūsite įleidžiami!

DĖMESIO! Lietuvos sveikatos mokslų universiteto darbuotojai, prisirašę prie Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos, gali eiti tikrintis sveikatos pas savo šeimos gydytoją, registruodamiesi iš anksto tel. 327032. Reikia turėti užpildytą asmens medicininę knygelę F 048/a.


Kaukių dėvėjimo taisyklės

Daugėjant COVID-19 ligos atvejų primename, kad „Darbuotojai, tarp jų ir pedagogai, bendrose uždarose erdvėse (pvz., koridoriuose, valgyklose, bibliotekose ir pan.), pedagogai  auditorijose, klasėse ir kitose mokymo patalpose, taip pat asmenys, dalyvaujantys aukštojo mokslo studijų, profesinio mokymo ir neformaliojo suaugusiųjų švietimo veiklose, auditorijose, klasėse ir kitose mokymo patalpose, jei tarp jų neišlaikomas 2 metrų atstumas, renginiuose uždarose erdvėse dalyvaujantys pilnamečiai asmenys, jei tarp jų neišlaikomas 2 metrų atstumas, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) (toliau – kaukė). Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (rekomenduojama dėvėti veido skydelį). Daugiau informacijos: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/a6e33e31e09911ea8f4ce1816a470b26/asr.


Darbuotojų įdarbinimas


Informuojame, kad atsižvelgiant į nepalankią COVID – 19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir siekiant sumažinti socialinių kontaktų skaičių bei tebegaliojant valstybės lygio ekstremaliajai situacijai, darbuotojų įdarbinimas organizuojamas nuotoliniu būdu.  

Visais su darbuotojų įdarbinimu susijusiais klausimais prašome kreiptis į Personalo tarnybą - kontaktai.


Rekomendacijos darbuotojams 


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) paruošė algoritmus ugdymo įstaigoms (darželiams, mokykloms ir kt.) kaip reikėtų elgtis, jeigu būtų nustatytas COVID-19 ligos atvejis. 

Kadangi algoritmai yra paprasti ir aiškūs, kviečiame susipažinti (informacija puikiai pritaikoma ir LSMU). 

Primenu, kad LSMU atsakingas darbuotojas COVID-19 ligos sukeltos situacijos valdymui yra Darbuotojų saugos ir sveikatos tarnybos vadovė Rūta Veličkienė, tel. 861534376. 

Nepanikuokime, tarkimės, laikykimės SAM rekomendacijų: saugaus atstumo, dažnai plaukime rankas, tinkamai dėvėkime reikalingas asmenines apsaugos priemones ir kt.  

Stebėkite savo sveikatą! Prevencijos priemonės bus efektyvios tik tada, jeigu jų laikysis visa LSMU bendruomenė!

Rekomendacijas galima rasti čia.


Informacija apie autorių teisių apsaugą

Studijų procesui persikėlus į virtualiąją erdvę iškilo privaloma sąlyga – metodinę medžiagą, paskaitas, seminarus, laboratorinius darbus ir visą studijų procesą skaitmenizuoti. Tikėtina, kad nuotolinės studijos įneš ne tik pozityvių pokyčių į studijų procesą, bet ir būtinybę iš naujo apibrėžti ir apsvarstyti autorių intelektinės nuosavybės teisių ribas.

Šiuo metu Universiteto akademinei bendruomenei svarbu priminti, kaip tinkamai savo darbuose vartoti kitų autorių, įmonių arba organizacijų informaciją, duomenis, vaizdo medžiagą. Pateikiame kelis paaiškinimus, kurie padės atsakyti į kylančius klausimus, susijusius su autorių teisių apsauga:

Citata – tai trumpa ištrauka iš kito kūrinio, skirta paties autoriaus teiginiams įrodyti arba padaryti juos suprantamus, arba teikti nuorodą į kito autoriaus požiūrį ar mintis, suformuluotus originale.

Pagrindiniai reikalavimai:

 • Leidžiama atkurti nedidelę išleisto arba kitaip viešai skelbto kūrinio dalį, jeigu toks atkūrimas yra sąžiningas ir jo mastas neviršija citavimo tikslui reikalingo masto.
 • Citata gali būti pateikiama tiek originalo kalba, tiek išversta į kitą kalbą.
 • Cituojant autoriaus sutikimo nereikia.
 • Cituojant turi būti nurodytas citatos šaltinis ir autoriaus vardas, jeigu jis yra nurodytas kūrinyje, iš kurio citata paimta.
 • Citata turi būti aiškiai išskirta kabutėmis arba kursyvu. Turi aiškiai matytis cituojamos dalies pradžia ir pabaiga.

Kūrinio vartojimas mokymo ir mokslinių tyrimų tikslais: pagrindiniai reikalavimai

 • Galima atkurti nedidelius išleistus kūrinius arba trumpą išleisto kūrinio ištrauką rašytine, garso arba vaizdo forma tiek, kiek tai susiję su mokymo programomis.
 • Tai negali viršyti mokymui arba moksliniam tyrimui reikalingo masto. Turi būti nurodytas autorius ir šaltinis.
 • Autorių ir šaltinį nurodyti reikia ir tais atvejais, kai darbe vartojamos kito autoriaus parengtos schemos, diagramos, paveikslai, statistiniai duomenys ir pan.

Atvirojo turinio licencijos

Svarbu tai, kad kai yra vartojama iliustracija, nuotrauka, diagrama, infograma ir pan., yra vartojama 100 procentų kito autoriaus kūrinio. Tokiu atveju autoriaus ir šaltinio nurodymas nėra pakankama priemonė. Būtina atsižvelgti į licencijas, apibrėžiančias kūrinio vartojimo sąlygas.Pavyzdžiui, jeigu kūrinys žymimas licencija „PD“, j į galima naudoti be apribojimų.Jeigu kūrinys žymimas šia licencija, j į taip pat galima naudoti be apribojimų. Tik šiuo atveju nebūtina nurodyti autorių.

Licencija dažniausiai būna nurodoma pačiame kūrinyje.

Daugiau informacijos apie atvirojo turinio licencijas: https://creativecommons.org/licenses/.

Koks yra paprastesnis būdas, naudojantis https://www.google.com/ paieška, rasti vaizdus, kuriuos galite vartoti pakartotinai be apribojimų?

Vykdant paiešką, pasirinkti atitinkamus nustatymus:

Svarbūs klausimai ir atsakymai

Ar gali Universitetas nurodyti paskaitas, dalijamąją medžiagą, testus ir kitus dėstytojų kūrinius, sukurtus einant pareigas Universitete, paskelbti tam tikroje virtualiąją aplinką (pvz., Moodle)?

Taip, nes vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių ir gretutinių teisių įstatymo nuostatomis, turtinės autorių teisės į kūrinį, kurį sukūrė darbuotojas, atlikdamas tarnybines pareigas ar darbo funkcijas, pereina darbdaviui. Taigi mokslo kūrinių neturtinės teisės (autorystė) priklauso jį sukūrusiam dėstytojui arba mokslininkui, o turtinės teisės (kartu ir teisė išleisti, versti, paskelbti viešai ir kt.) priklauso Universitetui.

Kaip darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) gali išvengti netinkamo mokslo kūrinių vartojimo arba viešinimo (jeigu studentams kiltų noras paskaitas, seminarus ar kitą mokamąją medžiagą įrašinėti ar kitaip netinkamai vartoti)?

Darbo autorius (dėstytojas arba mokslininkas) turi nurodyti galimą autorinio darbo vartojimą (pvz. skirta tik mokymosi tikslams).

Ar dėstytojas gali daryti seminaro garso, vaizdo įrašą, be studentų rašytinio sutikimo?

Taip, studentų raštiško sutikimo nereikia, tačiau prieš seminarą dėstytojas turi informuoti studentus, kad seminaras bus įrašomas, ir paaiškinti, kur įrašas bus vartojimas.

Ši informacija parengta, vadovaujantis Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu; https://creativecommons.org/licenses/.

Daugiau informacijos: duomenu.sauga@lsmu.lt.


Atmintinė dėl informacijos saugumo reikalavimų

SVARBU
 – siunčiame atmintinę darbuotojams dirbant nuotoliniu būdu dėl pagrindinių informacijos saugumo reikalavimų bei rekomendacijas dėl socialinės inžinerijos.

Kontaktai:

 • Kilus klausimams dėl saugumo reikalavimų prašome kreiptis į Informacinių technologijų centrą, telefonu +370 37 395803. Prireikus, daugiau informacijos rasite: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/darbuotojui.

Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams.
Dėl 2020 m. kovo 13 d, rektoriaus įsakymo Nr. V-211 „Dėl gautų rekomendacijų įgyvendinimo Universiteto darbuotojams“ pakeitimo.


Rekomendacijos, kaip palaikyti personalo gerą savijautą

Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip palaikyti personalo gerą savijautą bei motyvaciją esant paskelbtai COVID-19 viruso pandemijai.

Saugokime save ir vieni kitus, būkime atsakingi! Tik bendrų pastangų dėka mes galime būti vieningi ir pasiekti norimų rezultatų!

Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2xWTW5X.

Pagalba naudojantis informacinėmis sistemomis

ITC komanda stengiasi, kad Jūsų darbas karantino laikotarpiu būtų kuo sklandesnis. Todėl atkreipiame dėmesį: 

 • • Norėdami dirbti iš namų užpildykite prašymą PDVS sistemoje (trumpa informacija, kaip tai padaryti čia). 
 • • Visų universiteto IT sistemų trumpas instrukcijas rasite čia (puslapio apačioje kontaktai).
 • • Naudokite bendrabiavimo ir virtualių susitikimų įrankį – Microsoft Teams (darbo pradžios vadovas čia).
 • • PADUS atsisiuntimo ir prisijungimo instrukciją rasite čia (galite jungtis ir iš namų).
 • • Daugiau informacijos, susijusios su studijų proceso perkėlimu, čia.
 • • Prisijunkite prie Moodle mokymų dėstytojams ir studijų administratoriams čia.
 • • ITC skyrius darbuojasi pilnu pajėgumu, jei turite klausimų, kreipkitės – padėsime. Bendra IT pagalba čia.

Bendrabučiai

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. vasario 26 d. nutarimu Nr.152 “Dėl valstybės lygio ekstremalios situacijos paskelbimo“ ir atsižvelgiant į nepalankią epideminę COVID-19 situaciją Lietuvoje, LSMU bendrabučių gyventojams ir darbuotojams privalu laikytis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijų:

ĮEINANT Į BENDRABUTĮ:

 • Dėvėti veidą (burną ir nosį) dengiančią kaukę;
 • Dezinfekuoti rankas prie įėjimo esančiomis dezinfekavimo priemonėmis;
 • Esant reikalavimui - matuoti kūno temperatūrą;
 • Laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp asmenų.

BENDRABUTYJE:

 • Plauti rankas su muilu ne trumpiau kaip 20 sekundžių;
 • Neliesti veido rankomis;
 • Laikytis kosėjimo – čiaudėjimo etiketo: nosį ir burną pridengti vienkartine nosine ar sulenkta alkūne;
 • Palaikyti švarą, vėdinti kambarius, ne rečiau kaip 2 kartus per dieną;
 • Dirbti bendrabučio kambaryje, kuo mažiau naudojantis bendromis patalpomis;
 • Nepriiminėti   bendrabučio gyventojus į svečius ir pačiam svečiuotis kitame kambaryje;
 • Bendro naudojimo patalpose (virtuvėse, koridoriuose) laikytis rekomenduojamo ne mažesnio nei 1 m atstumo tarp žmonių;
 • Bendro naudojimo patalpose, kaip ir viešoje erdvėje, dėvėti veidą dengiančias kaukes (apsirūpinimas  individualus);
 • Nesant būtinybei, vengti judėjimo iš/į bendrabutį;
 • Pajutus COVID – 19 viruso simptomus (karščiavimas, kosėjimas, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas ir kt.) kreiptis tel. 1808 ir informuoti bendrabučio sargą-budėtoją.  

SVARBU:

 • Svečiai į bendrabučius neįleidžiami (ši tvarka galios iki atskiro pranešimo);
 • Bendrabučiuose  nėra galimybės užtikrinti sąlygas saviizoliacijai;
 • Bendrabučio gyventojas, kurio COVID-19 testo atsakymas teigiamas (nepriklausomai kurioje vietovėje buvo nustatyta), privalo informuoti bendrabučio administratorių:

Bendrabutis

Bendrabučio budėtojo posto telefonas

Bendrabučio administratoriaus telefonas

1 bendrabutis (Dainavos g.3)

8 659 41463

A. Blažienė                 8 646 25710

2 bendrabutis (M. Jankaus g.2)

8 659 41472

D. Žukauskienė          8 646 14678

3 bendrabutis (V. Kudirkos g.19)

8 659 41534

V. Lekstutienė            8 646 24714

4 bendrabutis (J. Lukšos-Daumanto g.6)

8 659 41545

D. Šakelienė               8 646 25734

5 bendrabutis (Sukilėlių pr. 53)

8 659 41564

B. Ambrazevičienė    8 646 25735

6 bendrabutis (Lampėdžių g.17)

8 611 14902

Z. Skindzerienė          8 646 24263

7 bendrabutis (Lampėdžių g.15)

8 686 75519

E. Lukaševičienė        8 646 24240

8 bendrabutis (Radvilų-Dvaro g.33)

8 659 41572

Z. Skindzerienė          8 646 24263

9 bendrabutis (Sąjungos a. 5A)

8 659 41573

E. Lukaševičienė        8 646 24240

Paskelbus valstybės ar savivaldybės lygio ekstremaliąją situaciją, karantiną ar įvykus kitiems ekstremaliems įvykiams, vykdyti LR Vyriausybės, kitų institucijų, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektoriaus priimtų teisės aktų reikalavimus.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas skelbia:    https://nvsc.lrv.lt/.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto informacija skelbiama: https://lsmuni.lt/lt/veikla/covid-19/.

Rekomendacijos prevencijai

Biblioteka

BIBLIOTEKOS PATALPOSE PRIVALOMA: 

 • Dėvėti burną ir nosį dengiančią apsaugos priemonę (kaukę, respiratorių); 
 • Dezinfekuoti rankas prie įėjimo esančiomis dezinfekavimo priemonėmis; 
 • Laikytis ne mažesnio kaip 1 metro atstumo tarp asmenų; 
 • Neiti į biblioteką jeigu turite viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių. 
 • Skaityklose, kompiuterių klasėse sėdėti kas antroje darbo vietoje; 
 • Kompiuterių klasėse dėvėti vienkartines pirštines (apsirūpinimas  individualus). 

Kviečiame naudotis el. ištekliais.

Nuotolinė prieiga prie mūsų el. išteklių galima per EzProxy arba VPN. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Taip pat norime priminti, jog knygų grąžinimo terminus galite prasitęsti patys virtualiojoje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge.

Daugiau informacijos apie bibliotekos veiklą: https://bit.ly/2TONcQ6.

DUK

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.