COVID-19

Naujausia informacija

Visoje Lietuvoje skelbiamas karanatinas

Atsižvelgiant į situaciją dėl koronaviruso plitimo, Vyriausybė neeiliniame posėdyje nutarė paskelbti karantiną visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.  Karantino režimo trukmė – nuo kovo 16 d. 00 val. iki kovo 30 d. 24 val. 
Skaitykite plačiau.

Visa naujausia informacija visuomenei apie koronavirusą Lietuvoje, taip pat rekomendacijos, kaip sumažinti pavojų užsikrėsti:    http://bit.ly/2Q6JUp8.

Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima teirautis:
- Karštąja koronaviruso linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;
- Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštąja linija  tel. +370 618 79984   ir   +370 616 94562 (visą parą);
- elektroniniu paštu koronavirusas@sam.lt.

Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys (informacija atnaujinta 2020-03-16). 


Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų statistika:

Kovo 27 d. 8.00 val. duomenimis:

 • Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų: 345
 • Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius: 4
 • Pasveikusiųjų skaičius: 1
 • Per vakar dieną ištirta: 1273
 • Iki šiol iš viso ištirta ėminių dėl įtariamo koronaviruso: 5593
 • NVSC duomenis pateikusių asmenų skaičius: 74887 (2020-03-20)
 • Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys

Kovo 27 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad Lietuvoje patvirtintas penktasis mirties nuo koronaviruso (COVID-19) atvejis. Asmuo mirė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Mirusysis priklausė rizikos grupei.

SAM Spaudos tarnyba


Lietuvos gamintojai jau gamina milijoną inovatyvių kaukių-filtrų medikams

Kovo 27 d. Pasirašyta sutartis su pasauline plataus medicininių gaminių asortimento, skirto kvėpavimo takams kūrėja, gamintoja ir tiekėja „Intersurgical“, veikiančia Lietuvoje, dėl inovatyvių apsauginių kaukių-filtrų gamybos. Numatoma įsigyti milijoną apsauginių kaukių-filtrų, šios priemonės bus paskirstytos šalies ligoninių personalui, dirbančiam stengiantis sulaikyti koronavirusą (COVID-19) ir išvengti jo tolesnio plitimo.

Sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo Aurelijaus Verygos teigimu, visas pasaulis susiduria su problemomis užsisakant ir įsigyjant asmens apsaugos priemones, kurių itin trūksta medikams.

„Per labai trumpą laiką „Intersurgical“ rado sprendimą, kaip pritaikyti jų gaminamas kaukes ir paversti jas medikams tinkamais respiratoriais. Jų efektyvumas itin didelis. Toks, kurio negali užtikrinti daugelis rinkoje esančių respiratorių. Tai leis apsaugoti mūsų medikus“, – sako sveikatos apsaugos ministras, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas Aurelijus Veryga.

Lietuvoje gaminamos kaukės-filtrai filtruoja ne mažiau kaip 99 proc. dalelių ore. Šią apsaugos priemonę galima nepertraukiamai naudoti iki 24 valandų.

Numatoma, kad tiekimas dalimis prasideda jau nuo kovo 27 d. Apie 500 tūkstančių vnt. bus patiekta dviejų mėnesių laikotarpiu, o kitas kiekis atitinkamai per panašų laikotarpį.

Kaukė-filtras yra skirta sumažinti bakterinių ir virusinių mikroorganizmų perdavimo riziką oro lašeliniu būdu. Skirta naudoti intensyvios priežiūros skyriuose, intensyvios terapijos skyriuose, skubios pagalbos skyriuose ir kituose susijusiose klinikinėse aplinkose.

SAM Spaudos tarnyba


Su koronavirusu kovojantiems medikams – 15 proc. didesni atlyginimai

Kovo 27 d. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šiandien pasirašė įsakymą ir pakeitė Sveikatos priežiūros paslaugų dėl koronaviruso (COVID-19) organizavimo tvarkos aprašą, papildydamas jį nauju punktu dėl medikų atlyginimų didinimo. Nuo šiol su koronavirusu kovojantiems medikams – 15 proc. didesni atlyginimai.

Šios finansinės paskatos imtasi atsižvelgiant į sunkų medikų darbą karantino laikotarpiu,  organizuojant ir teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas sergantiems ar įtariamiems, kad serga koronaviruso infekcija. Padidinti atlyginimai bus mokami nuo karantino paskelbimo pradžios, kovo mėn., iki jo atšaukimo.

SAM Spaudos tarnyba


Racionaliai paskirstant galimai koronavirusu užsikrėtusiųjų srautus, ypatingas dėmesys – rizikos grupės žmonėms

Kovo 27 d. Siekiant, kad rizikos grupėje esantys žmonės gautų kuo skubesnę medicinos pagalbą galimai užsikrėtus koronavirusu, bus tikslingai paskirstomi pacientų srautai: vyresni nei 60 metų amžiaus ir lėtinėmis ligomis sergantys pacientai, pasireiškus ūmios kvėpavimo infekcijos požymiams, GMP darbuotojų bus pristatomi į vieną iš pagrindinių šalies ligoninių. Tuo tarpu jaunesni ir lengvesnius simptomus jaučiantys pacientai šeimos gydytojų bus nukreipiami į karščiavimo klinikas, kurios bus įkurtos kiekvienoje savivaldybėje.

SAM Spaudos tarnyba


SAM parengė rekomendacijas savanoriams

Kovo 26 d. Vienijantis prieš koronaviruso infekcijos (COVID-19) grėsmes, gyventojams į pagalbą ateina vis daugiau savanorių. Tai neišvengiamai lemia didesnį kontaktų skaičių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pateikė saugaus elgesio rekomendacijas savanoriams.

Savanoriams rekomenduojama: kuo dažniau plauti rankas, laikytis rankų higienos, naudoti vienkartines ar buitines daugkartinio naudojimo pirštines; neliesti rankomis akių, burnos, nosies, veido; bendraujant su aptarnaujamais gyventojais naudoti medicinines kaukes, pirštines; laikytis saugaus kontakto (ne mažiau 2 metrų atstumu, ne ilgiau 15 minučių); vengti kontakto su aptarnaujamais gyventojais, kuriems pasireiškė ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (kosulys, dusulys ir t. t.); neiti į aptarnaujamų gyventojų patalpas, maistą ar kitus gabenamus daiktus palikti jiems prie jų durų; nevalgyti bendravimo su aptarnaujamais gyventojais metu; vandenį gerti iš savo gertuvės ar buteliuko; įrangą ir kitus dažnai liečiamus paviršius darbo metu ir po darbo valyti buitiniais valikliais, plovikliais ar dezinfekcijos priemonėmis.

SAM Spaudos tarnyba


Į Lietuvą atgabenta dar 300 tūkst. reagentų siunta

Kovo 26 d. Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) pasiekė dar 300 tūkst. reagentų iš Kinijos Liaudies Respublikos. Jie bus paskirstyti po šalies laboratorijas, tiriančias mėginius dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Tai didžiausia iki šiol gauta reagentų partija, taip pat vakar iš Pietų Korėjos Lietuvą pasiekė 10 tūkst. reagentų.

SAM Spaudos tarnyba


Plečiamas infekcijos nustatymo vietų tinklas


Kovo 26 d. Sveikatos apsaugos ministerija plečia koronaviruso infekcijos nustatymo vietų tinklą įtraukiant į jį ir Nacionalinio vėžio instituto laboratoriją. Nacionalinei visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijai pavesta įvertinti, ar Nacionaliniame vėžio institute yra tinkamos sąlygos atlikti COVID-19 ligos laboratorinius tyrimus.

Šiuo metu koronaviruso infekcijos tyrimai atliekami Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje, VU ligoninės Santaros klinikose, LSMU ligoninės Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje ligoninėje ir Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Netrukus koronaviruso mėginius pradės tirti ir Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorija.

SAM Spaudos tarnyba


Suburta ekspertų komanda koordinuos verslo paramą ir pasiūlymus

Kovo 26 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir gydymo įstaigos kasdien sulaukia verslo atstovų pasiūlymų padėti kovoje su koronaviruso infekcija (COVID-19). Suburta speciali ekspertų grupė verslo paramai ir pasiūlymams koordinuoti. Šiai grupei vadovaus pagalbą pasiūlę ekspertai iš VšĮ „Versli Lietuva“ – ji veikia kaip ekspertinė koordinacinė grupė, renkanti verslo pasiūlymus ir teikianti juos suinteresuotoms šalims – valstybės institucijoms, viešai skelbianti informaciją kitiems potencialiems užsakovams.

Vienas langelis verslui, norinčiam bendradarbiauti, pasiekiamas informacinėje platformoje

SAM Saudos tarnyba

Gyventojai galės izoliuotis ir savo pasirinktose patalpose


Po kovo 25 d. vykusio Lietuvos Respublikos Vyriausybės koronaviruso sukeltos situacijos valdymo komiteto pasitarimo, kuriame buvo aptarta parvykusių piliečių izoliacijos tvarka, buvo parengti  Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimai, kuriais keičiama neseniai įsigaliojusi ir daug priekaištų iš savivaldybių sulaukusi tvarka.

Į Lietuvą grįžtantys žmonės, turintys tam sąlygas ir sutinkantys su keliamais reikalavimais, galės izoliuotis savo pasirinktose patalpose.Tie, kurie nesutiks pasirašyti, jog laikysis izoliavimo reikalavimų, nėra Lietuvos piliečiai ar neturės tinkamų patalų, 14 dienų izoliaciją praleis savivaldybių parengtose patalpose.

Jau esantys izoliacijoje, ją savo pasirinktoje vietoje galės toliau tęsti, jei patalpos yra tam tinkamos ir žmonės yra pakankamai atskirti nuo kitų. Tam jie taip pat turės pasirašyti, kad sutinka izoliuotis ir laikytis reikalavimų, priešingu atveju jiems grės piniginė bauda. Savo pasirinktoje vietoje izoliavimą tęsti galės tik tie, kurie iki tol nebus pažeidę izoliavimo reikalavimų ir viešosios tvarkos.

Prieš žmonėms tęsiant izoliavimą pačių pasirinktoje vietoje, bus paimti jų tepinėliai tyrimams dėl koronaviruso infekcijos.

SAM Spaudos tarnyba


Lietuva dalyvauja trijuose EK vykdomuose pirkimuose

Kovo 26 d. Lietuva yra pateikusi paraiškas dalyvauti trijuose Europos Komisijos (EK) inicijuotuose bendruose su kitomis šalimis pirkimuose, kurių metu bus perkamos asmens apsaugos priemonės, dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatai ir laboratorijos reagentai bei diagnostikos priemonės.

Šių pirkimų metu planuojama įsigyti 300 tūkst. respiratorių, 1 mln. vienkartinių kaukių, 80 tūkst. apsauginių akinių ir 400 dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatų, laboratorijos reagentų.

Pagal šiuo metu sudarytas sutartis iki kovo 31 d. laukiama 80 tūkst. respiratorių siuntos iš Lenkijos, dar 15 tūkst. respiratorių balandžio pradžioje turi pateikti Lietuvos įmonė. Be to, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) jau šią savaitę laukia didelės siuntos saugos priemonių iš Kinijos. Šioje siuntoje numatoma 1,8 mln. respiratorių, 5,7 mln. veido kaukių, 1,8 mln. vienkartinių kepuraičių, 0,8 mln. apsauginių akinių, 1,8 mln. vienkartinių chalatų, virš 1 mln. apsauginių kombinezonų su gobtuvu, 15 mln. vienkartinių pirštinių, 3,6 mln. antbačių.

SAM Spaudos tarnyba


Lietuvą pasiekė virš 10 tūkst. reagentų


Kovo 25 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad šiandien Lietuvą pasiekė užsakytieji reagentai. Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) jau šįryt pasiekė 4500 reagentų, kurie atkeliavo iš Jungtinės Karalystės, o neseniai čia atgabenta ir kita siunta su 6000 reagentų iš Pietų Korėjos. Šiuo metu bendromis pastangomis yra užsakyta beveik 300 tūkst. reagentų.

SAM Spaudos tarnyba


Karštąją koronos liniją sustiprins gydytojų komanda


Kovo 25 d. Nuo šiol pacientai, kurių ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19) paimti mobiliuosiuose punktuose  ir jiems patvirtinta ši infekcija, atsakymą gaus iš Karštojoje koronos linijoje 1808 dirbančių budinčių gydytojų komandos.

Gydytojų komanda praneš pacientams apie jų tyrimų rezultatus, jei jie yra užsikrėtę,  iš karto pagal numatytą algoritmą įsitikins, ar jų sveikatos būklė leidžia likti namuose, ar jiems reikalinga profesionali medikų pagalba. Apie neigiamus rezultatus žmonės, kurių ėminiai paimti mobiliuosiuose punktuose, bus informuojami trumpąja SMS žinute.Mobilieji patikros punktai veikia visose dešimtyje savivaldybių – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose, Alytuje ir Utenoje.

SAM Spaudos tarnyba

Pateiktos rekomendacijos dėl radiologinių tyrimų pacientams dėl COVID-19

Kovo 25 d. Lietuvos radiologų asociacija (LRA) teikia rekomendacijas specialistams, kaip atlikti radiologinį tyrimą pacientams dėl COVID-19, siekiant nustatyti infekcijos išraiškai plaučiuose.

Rekomendacijas galima rasti čia: Pažymėtina, kad pasaulinės rekomendacijos šiuo metu labai greitai keičiasi, todėl pateiktos rekomendacijos bus nuolat atnaujinamos.

SAM Spaudos tarnyba


Daugėja psichologinės pagalbos galimybių visuomenei ir medikams


Kovo 25 d. Koronaviruso infekcijos (COVID-19) pandemijos metu prieinamą ir konfidencialią psichologinę pagalbą visuomenei aktyviau teiks psichikos sveikatos centrų psichologai ir emocinės paramos linijos. Taip pat startuoja medikams skirta savanoriška psichologinės pagalbos iniciatyva.

Teikiant psichologinę pagalbą visuomenei COVID-19 pandemijos metu, aktyviau įtraukiami 114-a psichikos sveikatos centrų (PSC) visoje Lietuvoje. Šiuo kritiniu laiku psichologinę pagalbą telefonu ir internetu teikia Emocinės paramos linijos, dalis iš jų – visą parą: „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Linija doverija“. Jų kontaktus galima rasti čia:

Taip pat šią savaitę pradėjo veikti iniciatyva, kurios tikslas – teikti emocinę paramą Lietuvos medikams ir jų artimiesiems, susiduriantiems su didžiule kasdiene įtampa.
Iniciatyvą galima rasti čia:Pilnas Psichikos sveikatos centrų sąrašas yra čia:
Sužinoti, prie kurio Psichikos sveikatos centro žmogus yra prisirašęs, galima susisiekus su savo poliklinika ar šeimos gydytoju.

SAM Spaudos tarnyba


Planiniai skiepijimai ir karantino, ir ekstremaliosios situacijos metu turi būti tęsiami

Kovo 25 d.Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kad visi vaikai, kuriems pagal skiepijimo kalendorių priklauso skiepai turi būti paskiepyti gydymo įstaigose tiek karantino, tiek ekstremaliosios situacijos metu. Suaugusiesiems taip pat turi būti sudaryta galimybė pasiskiepyti, kad būtų išlaikytos skiepijimo schemos, pavyzdžiui – skiepijant nuo erkinio encefalito.

Profilaktiniai skiepijimai neatidedami, nes profilaktinių skiepijimų atidėjimas ar pertrūkiai sukelia užkrečiamųjų ligų protrūkius, o laiku nepaskiepytiems asmenims gresia užkrečiamųjų ligų komplikacijos ir mirtys. Planiniams skiepijimams atlikti gydymo įstaiga turi paskirti konkretų laiką ir atskiras patalpas, užtikrinant, kad nesikirstų pacientų, atvykstančių planiniams skiepijimams, ir kitų pacientų srautai. Skiepai turi būti atidedami tuo atveju, jei žmogus – tiek suaugęs, tiek vaikas – neseniai keliavo užsienyje, turėjo kontaktų su sergančiuoju koronavirusine infekcija.

SAM Spaudos tarnyba

Medikai kreipėsi į karantino metu besilaukiančias moteris: prašo supratimo ir palaikymo


Kovo 25 d. Siekiant išvengti galimų infekcijų ir komplikacijų, akušerijos ir ginekologijos specialistai ragina nėščiąsias bei karantino metu besiruošiančias gimdyti moteris atsakingai laikytis visų joms šiuo laikotarpiu teikiamų rekomendacijų.  Ir prašo supratingumo dėl šiuo metu įvestų apribojimų - draudimo karantino laikotarpiu ligoninėse lankyti ligonius, o vyrams – dalyvauti gimdyme.

Kitų šalių patirtis pandemijos metu rodo, kad, laikantis atitinkamų reikalavimų ir apribojimų, nėščiųjų, užsikrėtusių koronaviruso infekcija (COVID-9) buvo labai nedaug. Turimais duomenimis, virusas neaptiktas nei placentoje, nei vaisiaus vandenyse, nei motinos piene.

SAM Spaudos tarnyba


Per 5 dienas į rinką patiekta dar beveik 300 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio

Kovo 25 d. Prekybos vietas jau pasiekė ar artimiausiu metu pasieks beveik 300 tūkst. litrų dezinfekcinio skysčio.

SAM Spaudos tarnyba


Koronavirusas pirmą kartą diagnozuotas vaikui


Kovo 24 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša, kad paryčiais gautais tyrimų rezultatais patvirtinta, jog koronavirusine infekcija (COVID-19) užsikrėtė pirmasis vaikas šalyje. Infekcija diagnozuota trejų metų pacientui, kuris šiuo metu išleistas gydytis į namus.

SAM Spaudos tarnyba


Griežtinami higienos reikalavimai prekybos vietose


Kovo 24 d. Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu, nuo šios dienos prekybininkai turės imtis griežtesnių koronaviruso infekcijos valdymo priemonių prekybos vietose. Prie įėjimo lankytojams turi būti sudaryta galimybė dezinfekuoti rankas, o apsipirkimui naudojami vežimėliai ir krepšiai turi būti valomi ir dezinfekuojami po kiekvieno jų panaudojimo.

Rekomenduojama imtis maksimalių priemonių, siekiant apsaugoti parduotuvių darbuotojus: įrengti pertvaras tarp pardavėjų ir pirkėjų, aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis ir kt. Prekybininkai įpareigoti pasirūpinti, kad pardavėjai dirbtų kas antroje kasoje, jei tarp jų neišlaikomas mažiausiai 2 metrų atstumas. Lankytojai turi būti skatinami už prekes atsiskaityti ne grynaisiais pinigais, o mokėjimo kortele. Nuo šiol įsigalioja draudimas prekybos vietose apsipirkinėti didesnei nei 2 asmenų grupei, šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną.

SAM Spaudos tarnyba

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti asmens apsaugos priemones


Kovo 23 d. Šalyje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos nurodymu, gyventojams patariama pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis.

Rekomenduojama viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, išskyrus vairuojant motorines transporto priemones. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną. Taip pat rekomenduojama viešose vietose, kur liečiami daiktai, dėvėti vienkartines pirštines.

Taip pat šiuo nutarimu siekiama įpareigoti žmones vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai ir ne ilgiau kaip 15 min.), griežtai laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas).

SAM Spaudos tarnybaBus testuojami visi medikai ir simptomus pajutę vyresni nei 65-erių metų

Kovo 24 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), reaguodama į situaciją dėl koronaviruso (COVID-19) Lietuvoje, tikslina atvejo apibrėžimą ir tiriamųjų grupes. Nuo šiol tiriami dėl galimos infekcijos bus visi sveikatos priežiūros specialistai, taip pat ir visi, vyresni nei 65 metai amžiaus, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Taip pat ir toliau bus tiriami visi susirgę, kurie keliavo užsienyje, bei turėję kontaktą su patvirtintu Covid-19 atveju Lietuvoje.
Plačiau:

SAM Spaudos tarnyba


Tyrimų atsakymai dėl koronaviruso infekcijos – elektroniniu būdu

Kovo 23 d. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama supaprastinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir patogumą gyventojams, daugelį jų perkelia į elektroninę erdvę. Gyventojai elektroninės sveikatos portale esveikata.lt, saugiai save identifikavę, galės greitai ir patogiai, neišvykdami iš namų, peržiūrėti savo laboratorinių tyrimų atsakymus dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19).

Detalią iliustratyvią instrukciją rasite čia:
SAM Spaudos tarnyba


Pradės veikti daugiau mobiliųjų patikros punktų


Darbui paruošti ir nuo kovo 24 d.  12 val. Alytuje, Telšiuose, Marijampolėje, Šiauliuose, o Panevėžyje, Tauragėje, Utenoje– nuo kovo 25 d. 12 val. pradeda veikti mobilieji punktai, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

Telšiuose punktas įkurtas aikštelėje tarp Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir viaduko, šalia buvusio karinio miestelio. Alytaus punktas yra Kultūros centro aikštelėje (Pramonės g. 1B), Marijampolėješalia futbolo maniežo (Kauno g. 125), Šiauliuose punktas įkurtas aikštelėje prie „Šiaulių arenos“ (Jablonskio g. 16), Panevėžyje punktas įkurtas aikštelėje prie „Cido“ arenos (Parko g. 12), Tauragėje – aikštelėje šalia Raudonojo kryžiaus draugijos pastato (V. Kudirkos g. 2), Utenoje – „Utenio“ stadiono aikštelėje (Užpalių g. 100).
SAM Spaudos tarnyba


Kauno mobiliajame punkte – antra patikros linija


Kovo 23 d., Kauno mobiliajame patikros punkte nuo 12 val. pradeda veikti antra patikros linija. Toks sprendimas leis beveik dvigubai išplėsti tyrimų apimtis. Mobiliojo punkto adresas išlieka tas pats – Kauno kempingas, Jonavos g. 51A.

SAM Spaudos tarnyba


Paskirtus receptinius vaistus ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones gali atsiimti įgaliotiniai


Tam, kad įgaliotinis galėtų nupirkti vaistus pagal kito asmens elektroninį receptą, pacientas privalo e. sveikatos portale www.esveikata.lt suteikti teisę savo atstovui tai padaryti. Detalią instrukciją galite rasti čia.

Jeigu pacientas neturi galimybės pats internetu paskirti savo įgaliotinio, turėtų paprašyti gydytojo, kuris, išrašydamas e. receptą, gali iškart nurodyti paciento pageidaujamą asmenį. Pažymėtina, kad įgaliotinis taip pat turi patvirtinti atstovavimą prisijungęs prie savo paskyros www.esveikata.lt. Tokiu būdu jis gali nupirkti pacientui išrašytus vaistus vaistinėje, pateikęs farmacijos specialistui savo asmens dokumentą.

Rekomendacijos dėl vaistų ir kompensuojamųjų MPP įsigijimo gyventojams, negalintiems nuvykti į vaistinę

SAM spaudos tarnyba


Nuo kovo 19 d. pradeda veikti pirmieji mobilieji punktai Vilniuje ir Kaune, kuriuose pacientams bus imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso.


Parengtos rekomendacijos šeimos nariams, kurių artimieji turėjo sąlytį su sergančiais COVID-19 

Sveikatos pasaugos ministerija parengė rekomendacijas, skirtas žmonėms, kurių artimiausi šeimos nariai turėjo kontaktą su užsikrėtusiuoju koronavirusu (COVID-19) arba grįžo iš užsienio ir šiuo metu yra izoliuoti namuose. Šių žmonių artimiesiems nėra taikomi ypatingi apribojimai, tačiau reikėtų imtis atsargos priemonių.

Jeigu šeimos nariui, kuris turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju koronavirusu, arba grįžusiam iš užsienio, nepasireiškia jokie simptomai, šeimos nariams nėra būtina nešioti medicinines kaukes, vis tik rekomenduojama laikytis bent dviejų metrų atstumo, stengtis būti atskiruose kambariuose, dažnai vėdinti patalpas.

Labai svarbu laikytis higienos – plauti rankas muilu arba naudoti dezinfekcinį rankų skystį. Rankas būtina plauti parėjus namo ir išeinant, prieš maisto ruošą ir po jos, prieš valgant, pasinaudojus tualetu ir kai rankos yra akivaizdžiai nešvarios. Taip pat laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo – užsidengti burną ir nosį servetėle, kurią panaudojus reikia išmesti į šiukšliadėžę, arba į . Jei servetėlės neturite, tai kosėdami ar čiaudėdami uždenkite burną sulenkta ranka ties vidine alkūnės puse, o ne delnu.

Taip pat būtina kiekvieną dieną valyti dažnai naudojamus paviršius, tokius kaip durų rankenos, stalų paviršiai, pulteliai, šaldytuvo rankenos ir pan.

Labai svarbu naudoti atskirą patalynę, maisto įrankius su galimai užsikrėtusiu žmogumi. Indus plauti karštu vandeniu, drabužius ir patalynę skalbti atskirai nuo izoliuoto žmogaus skalbinių.

Jeigu izoliuotam žmogui pasireiškia kokie nors ligos simptomai, reikėtų nedelsiant užsidėti medicininę kaukę ir skambinti karštąją linija 1808. Tuo atveju, jeigu izoliuotam žmogui būtų patvirtinta koronavirusas, su jo šeimos nariais susisieks Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai ir suteiks visą reikiamą informaciją apie tolimesnius veiksmus.

Rekomendacijas rasite čia: http://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/Rekomendacijos%20izoliuoto%20asmens%20seimos%20nariams.pdf

SAM Spaudos tarnyba

Aktuali informacija studentams

Informacija LSMU studentams apie nuotolines studijas

Nuo 2020-03-30 studijos Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) pradedamos vykdyti nuotoliniu būdu per jau išbandytą ir ištestuotą Moodle sistemą ir MS Office Teams programą. Sutrikus nurodytų programų veikimui gali būti naudojamos kitos nuotolinio bendravimo priemonės. Nuotolinės studijos bus vykdomos iki Lietuvoje paskelbto karantino pabaigos. 

Šiuo metu suplanuota ta studijų dalis, kurią galima įvykdyti nuotoliniu būdu. Apie kontaktines studijas ir praktinius užsiėmimus Universitete, planuojamus egzaminus galėsime pranešti, kai Lietuvoje pagerės ekstremali situacija.

Dėl neaiškios epidemiologinės situacijos negalime šiuo metu suplanuoti ir mokslo metų pabaigos, tačiau šiuo metu Universitete svarstomas optimistinis planas mokslo metus pabaigti birželio 30 d.

Planuojama, kad planuotų pavasario (Velykų) atostogų metu (balandžio 14–19 d.) studijos bus vykdomos pagal atnaujintą studijų tvarkaraštį.  Semestro skolų savaitę planuojama vykdyti liepos 1–7 dienomis.

Jei praktinės studijų dalies nepavyktų užbaigti šiais mokslo metais, dalį šių studijų tektų perkelti į kitus mokslo metus.

Informacija apie studijas bus siunčiama per LSMU suteiktas el. pašto dėžutes, skelbiama LSMUSIS tvarkaraščių sistemoje, todėl labai svarbu turėti veikiančius prisijungimus ir reguliariai kasdien tikrinti informaciją dėl galimų atnaujinimų, pakeitimų. 

NUOTOLINIŲ STUDIJŲ AKADEMINĖ INFORMACIJA
 

Informacija apie 2019/2020 m. m. pavasario semestro studijų proceso organizavimą:

 • Pavasario atostogų metu (balandžio 14–19 d.) vyks nuotolinės studijos.
 • Pavasario semestras perkeliamas iki birželio 30 d. (imtinai). 
 • Pavasario semestro skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. liepos 1–7 dienomis.
 • Mokslo metų skolų likvidavimo savaitė vyks 2020 m. rugpjūčio 25–31 dienomis.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKARAŠČIAI 

Kad galėtumėte sėkmingai studijuoti nuotolinėse studijose, jums prireiks:

 • Patikimo interneto ryšio.
 • Kompiuterio ar planšetės (esant galimybei rekomenduojama turėti atsarginį įrenginį).
 • Ausinių.
 • Išorinio mikrofono (jei jis nėra integruotas į jūsų įrenginį).
 • Kameros (jei to reikalautų dėstytojas).
 • Efektyviai komunikacijai užtikrinti studentai turi naudotis LSMU el. paštu: vardas.pavarde@stud.lsmu.ltPrisijungimo informacija
Nuotolinių užsiėmimų tvarkaraščiai studijų programoms skelbiami: Tvarkaraščiai

Studijų tvarkaraštyje užsiėmimai bus suskirstyti į du tipus:

 1. Nuotoliniai užsiėmimai (nesinchroniniai)  – t.y. užsiėmimai, kurių metu nevyks tiesioginis kontaktas su dėstytoju. Į iškilusius klausimus, susijusius su konkrečiu užsiėmimu, dėstytojas galės atsakyti per 48 val.
 2. Tiesioginė transliacija (sinchroniniai) – t.y. užsiėmimai, kurių metu dėstytojas skaitys paskaitą, ves tutorinius ar kitokius užsiėmimus studentams ir užsiėmimo metu bus pasiekiamas tiesiogiai.
NUOTOLINIŲ STUDIJŲ TVARKA
 
Detalią instrukciją, kaip naudotis Moodle sistema nuotolinėms studijoms, rasite čia: Moodle,  MS Teams.
Išsami informacija apie nuotolinių studijų procesą (lankomumas, perlaikymai ir kt.) pateikiama Nuotolinių studijų organizavimo tvarkos apraše karantino laikotarpiu: Nuotolinių studijų tvarkos aprašas.

Nuotolines studijas Universitete koordinuoja Studijų centro Inovatyvios edukacijos skyrius: Kontaktai.
 

KAS YRA NUOTOLINĖS STUDIJOS LSMU?

Kas yra nuotolinės studijos?
Tai studijos, kurių realizavimui naudojama virtuali mokymosi aplinka ir joje dėstytojai studentams/klausytojams pateikia konkrečią studijų informaciją, mokomosios medžiagos paketus, tarpinių atsiskaitymų užduotis, egzaminuoja, organizuoja kontaktinius nuotolinius užsiėmimus ir kitas studijų veiklas.
Kas yra nuotolinis mokymas/-is?
Tai nuoseklus, individualus ar grupinis mokymas/-is, kai besimokančiuosius ir dėstytoją skiria atstumas ir (ar) laikas, o bendravimas ir bendradarbiavimas, mokymosi medžiaga pateikiama informacinėmis ir komunikacinėmis technologijomis. 

Nuotolinis kontaktinis darbo laikas – kas tai?
Tai laikas, kai studentai skaitmeninių technologijų pagalba sąveikauja su dėstytoju sinchroniniu (užsiėmimai vyksta tiesiogiai bendraujant su dėstytoju) arba asinchroniniu (netiesiogiai bendraujama su dėstytoju) būdu. Nuotolinėse studijose kontaktiniam laikui skirtos valandos realizuojamos nuotolinių studijų aplinkoje.

Kokia forma vyks atsiskaitymai nuotolinių studijų metu?
Tarpiniai ar baigiamieji atsiskaitymai, o esant poreikiui – ir egzaminai gali būti vykdomi nuotoliniu būdu, leidžiant tik vieną prisijungimo sesiją. Jeigu studentas dėl techninių kliūčių atsijungė nuo atsiskaitymo ar egzamino,  jis turi teisę vieną kartą atsiskaitymą pakartoti padalinio nustatyta tvarka.

Kas bus, jei praleisiu sinchroninį užsiėmimą?
Jeigu studentas nedalyvavo sinchroninio užsiėmimo metu, jis įrašą galės peržiūrėti jam patogiu metu, tačiau turės atsiskaityti padalinio iš anksto nustatyta tvarka (sinchroninių (tiesiogiai transliuojamų) paskaitų, tutorinių užsiėmimų ar praktikos darbų lankomumas yra privalomas).

Kaip susisiekti su padaliniu ar dėstytoju iškilus klausimams dėl dalyko/modulio medžiagos ar informacijos joje?
Norėdami susisiekti su dėstytoju ar padaliniu naudokite tik Universiteto jums suteiktą elektroninio pašto dėžutę. Padalinių kontaktai.

Mieli studentai,

Šiame tekste atsakyta į daugelį pastaruoju metu jums iškilusių klausimų, todėl rekomenduojame jį perskaityti iki galo.

Bendra situacija

Kaip jau žinote, visoje Lietuvoje įsigalioja karantinas, kuriame numatyti įvairūs apribojimai iki kovo 30 d., švietimo įstaigoms nurodyta organizuoti ugdymo procesą nuotoliniu būdu.

Mūsų universitete iki kovo 27 d. yra sustabdytas studijų procesas visose studijų pakopose ir visų studijų formų ir kursų studentams, įskaitant klinikinę medicinos praktiką (internatūrą) bei rezidentūros studijų teorinę dalį. Studentams yra suteiktos atostogos. 

Studijas organizuojantys ir vykdantys Universiteto padaliniai iki kovo 27 d. turi pasirengti nuotoliniam studijų procesui vykdyti bei atlikti reikalingus pakeitimus studijų planuose, tvarkaraščiuose, užtikrinant studijų programos reikalavimų įvykdymą.
Studijos nuotoliniu būdu

Rektoriaus įsakymu iš visų fakultetų atstovų sudaryta studijų proceso pertvarkymo koordinavimo darbo grupė kovo 9 d. konstatavo, kad apie 70 proc. LSMU studijų jau dabar būtų galima pradėti vykdyti nuotolinių būdu.

Dėl objektyvių ir suprantamų priežasčių sudėtingiausia pertvarkyti yra klinikinių dalykų dėstymą ir praktinius užsiėmimus. Kai kur, ypač klinikinėse bazėse, ypač dėl karantino reikalavimų, gali kilti tam tikrų techninių trikdžių. Viso pasaulio universitetai susiduria su panašiais sunkumais ir ieško sprendimų. Mes taip pat tikimės išspręsti šiuos klausimus. Rytoj ir per artimiausias dienas turėsime priimti naujus sprendimus ir apie tai jus informuosime. Kai kuriais atvejais prašysime jūsų supratimo ir tolerancijos, gali prireikti jūsų patarimų ir įžvalgų.

Tokioje situacijoje visi esame atsidūrę pirmą kartą, kartu įveikę šias kliūtis visi  sustiprėsime ir pasimokysime.
Ką galima reikšmingo padaryti atostogų metu? Tai laikas pailsėti, susikaupti, pagerinti imuninę sistemą ir pasirengti  kitokio tipo studijoms, neapibrėžtai situacijai įveikti.
Per šį laikotarpį svarbu visiems pradėti (kas dar to nepadarė) naudotis universiteto elektroniniu paštu (vardas.pavardė@stud.lsmu.lt), pasitikrinti savo prisijungimus prie Universiteto informacinių sistemų, „Moodle“ sistemos, išbandyti „Office 365“ programos „Teams“ veikimą, prisijungti prie LSMU Bibliotekos išteklių (daugiau informacijos apie Bibliotekos veiklą šioje nuorodoje https://bit.ly/2TONcQ6)

Informaciją, kaip prisijungti prie visų universiteto sistemų („Office 365“, „Teams“, „Moodle“), ir trumpas instrukcijas rasite čia: https://pagalba.lsmuni.lt/lt/studentui  (LT/EN). Iškilus klausimams, kreipkitės kontaktais, nurodytais kiekvienos temos pabaigoje.

Per artimiausias dienas parengsime ir atnaujinsime bendrųjų kompetencijų lavinimo nuotolinių studijų modulius ir sudarysime galimybę šiuos mokymus, nuotolinių mokymų sistemų veikimą savanoriškai išbandyti.  

Egzaminai

Girdime susirūpinimą dėl egzaminų, ypač baigiamųjų laikymo ar nukėlimo, studijų sutrumpinimo ar perkėlimo į vasaros laikotarpį ir kitus klausimas. Kol kas jokie sprendimai nėra priimti.

Sprendimai ir pertvarkymai priklausys nuo pandemijos situacijos ir nuo Lietuvos Respublikos Vyriausybės sprendimų. Universitetas ieškos palankiausių studentams sprendimų.

Praktika

Į klausimus, susijusius su rezidentūros ir klinikinės medicinos praktikos studijomis, atsakys Podiplominių studijų centro darbuotojai, su doktorantūra – Mokslo centro darbuotojai, dėl privalomų praktikų dekanatų atstovai, dėl papildomų praktikų – Karjeros centro atstovai.

Primename, kad šiuo metu svarbiausias mūsų visų ir aplinkinių silpnesnių už mus saugumas. 
Rengiantiems baigiamuosius darbus, šis laikotarpis gali būti gera proga šį darbą parašyti ir esant poreikiui ar galimybei konsultuotis nuotoliniu būdu su darbo vadovu.

Savanoriavimas

Kitas dažnai užduodamas klausimas yra studentų savanoriavimas COVID-19 pandemijos metu. Tų, kurie jau yra pradėję šias veiklas, prašytume laukti nurodymų iš gydymo įstaigų administracijos. Kitų studentų prašytume naujų veiklų nepradėti ir palaukti naujos informacijos ir laikytis visų karantino sąlygų Lietuvoje reikalavimų.

LR Vyriausybė yra apsvarsčiusi, kad esant būtinybei, studentams, kaip ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams gali tekti prisidėti, teikiant tam tikrą pagalbą  pandemijos metu. Kol kas tokio poreikio gydymo įstaigos neturi ir tikimės, kad neprireiks.


Kur kreiptis

Su visais su studijomis susijusiais pasiūlymais, komentarais ar klausimais prašytume pirmiausiai kreiptis į savo fakultetų dekanus, taip pat Studijų centrą el. paštu infos@lsmuni.lt.
Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.

Dėl mobilumo programų ir išvykų, taip pat užsienio studentus prašome kreiptis į Tarptautinių ryšių ir studijų centrą el. paštu simona.cerniauskiene@lsmuni.lt, telefonu (WhatsApp, Viber: +37067180131). Nuolat atnaujinama Užsienio reikalų ministerijos informacija keliaujantiems: https://keliauk.urm.lt/lt/.

Socialiniais studentų klausimais prašytume kreiptis į  Studentų atstovybę el. paštu  president@lsmusa.lt, klausimus galima užduoti ir per LSMU Studentų atstovybės „Facebook“ paskyrą, skubiais atvejais taip pat galima skambinti atstovybės prezidentei Evelinai Alūzaitei  (tel. +37063467550).

Apie būsimus pokyčius informuosime ir atnaujintą informaciją pateiksime reguliariai.

Informacija padalinių vadovams / darbuotojams

Gerbiamieji padalinių vadovai,

atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimą Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“, siekiant užtikrinti darbuotojų saugą bei universiteto veiklos tęstinumą, prašau kaip galima greičiau kiekvieno Jūsų asmeniškai įvertinti Jūsų padalinio darbuotojų galimybes darbo funkcijas vykdyti pasitelkiant nuotolinio darbo priemones ir tokiu režimu dirbti, iki kol bus paskelbta dėl šių priemonių atšaukimo (rektoriaus įsakymu).

Kilus klausimams, veiksmus derinkite su tiesioginiu vadovu.

Įsakymas dėl LSMU darbuotojų darbo organizavimo Lietuvos Respublikoje paskelbus karantiną dėl infekcijos COVID-19


Rektorius prof. Remigijus Žaliūnas


Dėstytojams – nuotolinis mokymosi kursas Moodle veikloms pažinti

Šiuo metu universitetas rengiasi studijų proceso perkėlimui į virtualią aplinką.

Kad šis periodas būtų kuo sklandesnis, buvo parengtas nuotolinis mokymosi kursas dėstytojams ir studijų administratoriams Moodle veikloms pažinti.

Informaciją apie mokymų tvarkaraštį, prisijungimą rasite studijų proceso perkėlimo DUK.

Kursas yra atviras, prisijungti gali visi norintys ir mokytis patogiu laiku, 24/7 režimu. Kviečiame išbandyti.

Kilus klausimams kreipkitės į bet kurį Studijų centro Inovatyviosios edukacijos skyriaus darbuotoją: Kontaktai.


Rekomendacijos universiteto darbuotojams

Gerbiamieji Kolegos,

Kviečiame susipažinti su rekomendacijomis, kaip palaikyti personalo gerą savijautą bei motyvaciją esant paskelbtai COVID-19 viruso pandemijai.

Saugokime save ir vieni kitus, būkime atsakingi! Tik bendrų pastangų dėka mes galime būti vieningi ir pasiekti norimų rezultatų!

Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2xWTW5X.


Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbto karantino, siekiant suvaldyti Covid-19 plitimą, profilaktiniai sveikatos patikrinimai Kauno klinikų Konsultacinėje poliklinikoje nebus atliekami.

Apie profilaktinių sveikatos patikrinimų vykdymo atnaujinimą infomuosime atskiru pranešimu.

Pagalba naudojantis informacinėmis sistemomis

ITC komanda stengiasi, kad Jūsų darbas karantino laikotarpiu būtų kuo sklandesnis. Todėl atkreipiame dėmesį: 

 • • Norėdami dirbti iš namų užpildykite prašymą PDVS sistemoje (trumpa informacija, kaip tai padaryti čia). 
 • • Visų universiteto IT sistemų trumpas instrukcijas rasite čia (puslapio apačioje kontaktai).
 • • Naudokite bendrabiavimo ir virtualių susitikimų įrankį – Microsoft Teams (darbo pradžios vadovas čia).
 • • PADUS atsisiuntimo ir prisijungimo instrukciją rasite čia (galite jungtis ir iš namų).
 • • Daugiau informacijos, susijusios su studijų proceso perkėlimu, čia.
 • • Prisijunkite prie Moodle mokymų dėstytojams ir studijų administratoriams čia.
 • • ITC skyrius darbuojasi pilnu pajėgumu, jei turite klausimų, kreipkitės – padėsime. Bendra IT pagalba čia.

Izoliacijos taisyklės

Siekiant suvaldyti naujojo koronaviruso (Covid-19) grėsmes, sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintos izoliacijos taisyklės, kuriose nustatoma pacientų, sergančių koronaviruso infekcija, žmonių, įtariamų, kad serga, ir galimai sąlytį su sergančiuoju turėjusių asmenų izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje tvarka. Taip pat šiomis taisyklėmis numatomi gydymo įstaigų veiksmai, išrašant ligonį ar galimai sergantį žmogų iš ligoninės ir stebint jo būklę ambulatoriškai, bei Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) veiksmai, nustačius sąlytį turėjusius asmenis.

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šiuo metu itin svarbu aiškiai apibrėžti visų susijusių žmonių bei institucijų pareigas ir atsakomybes.

„Šiuo sudėtingu metu ypač svarbu sutelktumas ir aiškumas, kas ką ir kaip privalo daryti. Neturi būti jokių asmeninių interpretacijų, išimčių ar svyravimų. Tai sutaupys brangaus laiko ir maksimaliai apsaugos visuomenę ir, tikėtina, išgelbės gyvybes. Jokia savivalė nebus toleruojama – tai aiškiai apibrėžta ir šiuo įstatymu“, – sako A. Veryga. 

Pažymėtina, kad reikalavimų pažeidimai padaromi tiek veikimu, tiek ir neveikimu. Veikimas yra tada, kai žmogus aktyviais veiksmais pažeidžia sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės reikalavimus, o neveikimas – kai žmogus, nors ir turi pareigą, nevykdo teisės aktų nustatytų reikalavimų, susijusių su sveikatos apsaugos ar užkrečiamųjų ligų profilaktikos kontrole.

Reikalavimų nesilaikymas baudžiamas teisės aktų numatyta tvarka. Pažeidėjui, atsižvelgiant į reikalavimų nepaisymo pobūdį ir žalos mastą, gali grėsti sankcijos nuo baudos, arešto ar laisvės atėmimo iki trejų metų.

Įsakymas dėl asmenų, sergančių COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), asmenų, įtariamų, kad serga COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), ar turėjusių sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga (koronaviruso infekcija), izoliavimo namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje taisyklių patvirtinimo

Rekomendacijos prevencijai

Renginiai

Gerbiami LSMU bendruomenės nariai,

Informuojame, kad, siekdamas išvengti masinių susibūrimų sukeliamos rizikos dėl COVID-19 infekcijos plitimo, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas atšaukia visus renginius, vyksiančius kovo 13–27 dienomis imtinai. Dėl nukeltų renginių informuosime papildomai.

Studentų atostogų metu neturi vykti jokie studentų ir jų organizacijų organizuojami seminarai, mokymai, susitikimai, kultūriniai ar sporto renginiai. Taip pat rekomenduojame vengti susibūrimų ir nebūtinų kelionių.

Vėlesniam laikotarpiui nukeliami ir šie renginiai:

• Kovo 18 d. planuota L'Oreal-UNESCO Mokslo moterims“ programos laureatės ir stipendijos gavėjos dr. Jurgitos Skiecevičienės paskaita „Mumyse gyvena milijonai: žarnyno mikrobiomas nuo gimimo iki senatvės“. 

 Balandžio 1–3 d. planuota tarptautinė mokslo ir inovacijų konferencija „Sveikata visiems 2020“ (angl. Health for all 2020).

• Balandžio 16 d. planuota 6-oji tarptautinė gyvensenos medicinos konferencija „Gyvensenos medicina: visuomenei ir kariuomenei“, kuri nukeliama į rudenį.

Biblioteka

Kovo 13–27 d. studijų procesas stabdomas dėl koronaviruso grėsmės, todėl Biblioteka šiuo laikotarpiu nepriims lankytojųo delspinigiai už laiku negrąžintas knygas skaičiuojami nebus. Kviečiame naudotis el. ištekliais.

Nuotolinė prieiga prie mūsų el. išteklių galima per EzProxy arba VPN. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Taip pat norime priminti, jog knygų grąžinimo terminus galite prasitęsti patys virtualiojoje bibliotekoje arba elektroniniame kataloge.

Daugiau informacijos apie bibliotekos veiklą: https://bit.ly/2TONcQ6.

DUK

Visi standartizuoti atsakymai į dažniausiai studentų užduodamus klausimus (DUK) pagal kategorijas pateikiami šioje nuorodoje: https://bit.ly/33msAlj.