"Kompleksinių sistemų kursai Makedonijoje - patirtis"

Kiekvienas iš mūsų prieš prasidedant naujiems metams užsibrėžia naujus tikslus arba per ateinančius metus pasiryžta pasiekti senų, dar neįgyvendintų tikslų. Tačiau šįkart ne apie tikslus, tačiau apie galimybes. Galimybes, kurių šiame XXI amžiuje tiesiog negali nebūti. Galimybės yra, tik svarbiau yra išmokti jas priimti ir nebijoti rizikuoti. Palikite saugią zoną „safe“, kur jums viskas yra pažįstama, kur jūs jaučiatės komfortabiliai ir pamatysite, kad galimybių jūsų gyvenime padaugėjo.

Tokia trumpa įžanga į mano išgyvenimus, pamokas, kurias vos prieš kelias valandas parsivežiau iš Makedonijoje Skopjė  Ss. Kirilo ir Methodius Universiteto  vykusių kursų „Žmogaus funkcijų analizė naudojant kompleksinių sistemų teoriją“. Makedonijoje vykusiuose kursuose dalyvavo doktorantūros bei magistrantūros studentai iš Ispanijos, magistrantai iš Skopjė universiteto  bei  LSMU atstovavo Sporto Instituto prof. A. Vainoras bei tokia galimybė pasitaikė ir man.

„Makedonija –  ko tokioje šalyje galima išmokti?“ – manau toks klausimas atsirado ne vieno iš jūsų galvoje. O išmokti pavyko, pavyko ne tik išmokti, bet ir pasidalinti savo nedidele, dar tik augančia patirtimi kompleksinių sistemų platybėse. Galimybė pristatyti pranešimą „Fluctuations in ECG data using algebric equasions and Hankel matrix“ – tai geriausias būdas išmokti, mokant kitus, ką ir byloja LSMU MA herbo lotyniškas devizas DOCENDO DISCIMUS.

Kompleksinių sistemų kursai buvo inicijuoti  Skopjė universiteto prof. R. Hristovski, kuris ir vedė praktinius užsiėmimus studentams, dalinosi savo patirtimi apie netiesinius duomenų analizės metodus, kurie praplečia pažinimo ribas. Kartu su prof. Vainoru supažindinome susidomėjusius su „Kaunas - krūvis“ programa, kuomet testuojami buvo – lengvaatlečiai, greičiui - ištvermei adaptuoti asmenys. 

Žmogiškos pamokos, kurias pavyko parsivežti – tai motyvacija ir noras dirbti, tokiomis sąlygomis, kokias turi, prisitaikymas prie jų. Žinoma, mes norime, kad viskas kiek galima labiau orientuotųsi į šiaurę ar vakarus, Skandinavijos ar Amerikos galimybes, tačiau, nepamirškime motyvacijos – ji daro didžiausius stebuklus.

 

I kurso Sveikatinimo ir reabilitacijos fiziniais pratimais studentė Agnė Slapšinskaitė.

 

dscf0041.jpg (regular, 500x375)

Agnė Slapšinskaitė, prof. Robert Hristovski, prof. Alfonsas Vainoras, magistrantas Angel Ric Diez, doktorantas Daniel Aragones

dscf0229.jpg (regular, 500x375)