IP IC4Life kursai

Sausio 13 – 25 dienomis Belgijoje, Overpelt miestelyje vyko IP IC4Life („Innovation and Creativity for Life") kursai, kuriuos koordinavo Erwin Vanroye. Intensyvios programos metu buvo telkiamas dėmesys tiek teoriniams tiek praktiniams užsiėmimams. Buvo orientuojamasi į kūrybiškumą, inovatyvumą (naujumą) ir verslumą ieškant sprendimo būdų pateiktų situacijų problemoms, kurios buvo susijusios su žmogaus užimtumu ir veikla kasdieniame gyvenime. Į šiuos kursus buvo atvykę ergoterapijos, įvairių technologijos sričių studentai ir dėstytojai iš Anglijos, Belgijos, Bulgarijos, Danijos, Lietuvos, Suomijos. Iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vyko dvi ergoterapijos studentės (Ksenija Kolesnikova III k., Joana Sarpaliūtė IV k.) ir dėstytoja Giedrė Kavaliauskienė. Taip pat iš Vilniaus dailės akademijos dalyvavo dvi grafinio dizaino studentės (Indrė Jazdauskaitė ir Simona Budraitytė). Projekte keletai dienų buvo atvykusi dėstytoja iš KTU – Rūta Valušytė.

Kursų metu buvo aiškinama kūrybiškumo sąvoka, vyko problemų sprendimas remiantis komandiniu darbu ir pritaikant naujausias technologijas. Kursų metu, studentai nežinojo, apie ką bus dėstoma ryte, per pietus, kas bus kitą dieną ir kokias užduotis jiems skirs dėstytojai. Buvo skatinamas studentų spontaniškumas, kūrybingumas. Naudojant įvairius kūrybos metodus, buvo bandoma sukurti tokią technologiją, kuri būtų inovatyvi ir negirdėta.

Na, o pabaigai pateiksiu keletą patarimų iš kursų:

Negalvokite per daug. Idėjos nėra pavojingos – priimkite jas visas. Tikėkite savo fantazija. Būkite savimi... nebūkite genijais. Kad neįžeistumėt kitų žmonių, jų iškeltoms idėjoms niekada nesakykite „Ne“ arba „Taip, bet...“, nes tai irgi reiškia „Ne“, geriau sakykite „Taip ir...“.

 

Ergoterapijos studentės Ksenija Kolesnikova ir Joana Sarpaliūtė.

 

dsc04289.jpg (regular, 500x333)1501101_464332727012376_1020262627_o.jpg (regular, 500x375)