Spausdinti

Apie mus

Slauga - kaip sakė profesorius V. Kuzma, „Ligonį gydo gydytojas, o išgydo slaugytojas“. Kol gydytojas užsiima pagrindinės ligos ir komplikacijų gydymu, labai daug darbo atlieka slaugytojai - jie daro viską, kad gydymas būtų veiksmingas ir iš visų medicinos darbuotojų būna arčiausiai ligonio. Tarybiniais laikais slaugytojo darbas buvo beveik nematomas, o šiais laikais slaugytojai yra savarankiški, įvaldę daugybę procedūrų, turintys ne tik medicininių, bet ir psichologinių, socialinių, pedagoginių žinių. Slaugytojams keliami aukšti reikalavimai, kadangi jų veikla labai plati ir įvairi, žinios taip pat turi būti įvairiapusiškos.

Akušerija – paradoksas, bet viena naujausių studijų programų mūsų universitete rengia vienos seniausių ir labiausiai gerbiamų profesijų atstovus – akušerius. Baigęs akušerijos studijas žmogus gali savarankiškai arba dirbdamas komandoje prižiūrėti nėščios moters ir vaisiaus sveikatą nėštumo metu, priimti gimdymą ir prižiūrėti naujagimį. Šios studijos kloja labai gerą studento būsimos karjeros kelio pradžią, mat Lietuvoje kol kas nėra akušerių, kurie turi pedagoginį ar mokslo vardą.

Kineziterapija – Lietuvoje daugėja žmonių, besilankančių pas kineziterapeutus ir žinančių, jog kineziterapija – tai gydymas judesiu. Mūsų pagrindinė gydymo priemonė – tai judesys, kuris yra būdingas organizmui – žmogui. Dabartinės visuomenės gyvenimo būdas yra kur kas sėslesnis nei buvo ankščiau, todėl daugėja ligų susijusių su fiziniu neaktyvumu. Todėl didesnė svarba tenka judesio puoselėtojams – kineziterapeutams, kurie skatina judėti sveikai. Vienas iš pagrindinių tikslų kineziterapijos metu – užtikrinti, kad paciento ar kliento judesys būtų kuo mažiau kenksmingas. Beje, teiginys kineziterapeutas = masažuotojas yra neteisingas ir verčia mažumėlę suirzti ne vieną jaunąjį “kinezą“, nes masažas – tik maža kruopelytė kineziterapeuto gebėjimų, kuriuos jis įgyja mokydamasis.

Ergoterapija – ergoterapeutai dirba su žmonėmis, turinčiais fizinę ar psichinę negalią. Ergoterapeuto darbas yra ne išmokyti kažko naujo, o grąžinti ar kompensuoti tai, kas prarasta - padedant atstatyti prarastas organizmo funkcijas, mokant tenkinti asmeninius poreikius – pavalgyti, nusiprausti, apsirengti, gaminti maistą, kad žmogus galėtų gyventi savarankiškai. Šiame darbe reikalinga didelė ištvermė, emocijų kontrolė bei didžiulė kantrybės taurė.

Kokių savybių reikia norint studijuoti LSMU? Nebūtina būti Hausu, tačiau analitinis ir loginis mąstymas tikrai nepamaišys biomechanikos platybėse. Tau nebūtina būti A.Cholina – tačiau kūrybingumas ir kitoks žvilgsnis į pacientui kuriamą pratybų planą tikrai nepakenks. Dar truputėlis suvokimo, kad judesys ir mankšta taps nuolatiniais tavo bendraminčiais turėtų padėti apsispręsti.