Spausdinti

Tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“

„Nei pūkų nei plunksų po velnių!”

„Džigūnas“- tai daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis tautinių šokių kolektyvas. Nuo pat pirmųjų savo koncertų, „Džigūnas“ aktyviai ir sėkmingai garsina Lietuvos tautinį meną. 
Tai draugiškų, vieningų ir šokį mylinčių studentų kolektyvas, daug laiko kartu praleidžiantis ne tik repeticijų metu, bet ir laisvalaikiu. 

 1946 metų rudenį Lietuvos veterinarijos akademijos pirmo kurso studentės Z. Jurkūnaitė, D. Gruodytė, A. Liepinaitytė, S. Budrevičiūtė. V. Milinskaitė (Buržienė) susibūrė į tautinių šokių ratelį. Tautinių šokių kolektyvo vadovais dirbo: J. Vaitkevičius, K. Motuza, A. Miliešis, V. Lukianskas, A. Bukauskas. 

„Džigūnas‘‘ yra nuolatinis miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių ,,Gaudeamus‘‘ dalyvis, įvairių apžiūrų laureatas ir prizininkas, koncertavęs daugelyje šalies rajonų, miestų ir Europos šalių (Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Čekijoje).

Šiuo metu ,,Džigūnui‘‘ vadovauja jauna Klaipėdos universiteto Menų fakulteto choreografijos katedros absolventė choreografė Vilma Urbonaitė, kolektyvo koncertmeisteris - Kęstutis Visockas. Jos vadovaujama tautinių šokių grupė ,,Džigūnas‘‘ 2013 m.tarprajoniniame  suaugusiųjų liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros“ miestų jaunimo šokių grupėje iškovojo II vietą.

„Džigūnas“ taip pat turi sukūręs savo festivalį „Kai prabyla Žemė“. Jo metu vienoje scenoje šoka kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų. Šiais metais pavasariškas festivalis buvo surengtas jau ketvirtą kartą.

„Džigūno“ repertuarą kiekvienais metais papildo vis nauji choreografiniai kolektyvo vadovės Vilmos Urbonaitės darbai Kolektyvas visada stengiasi būti originalus ir įdomus šokio kompozicijomnis bei jų atlikimu.

 

Vadovai: Choreografė Vilma Urbonaitė  nr: 861522302

Koncertmeisteris Kęstas Visockas nr: 868634947

Kolektyvo seniūnė Lina Virgailytė nr: 868392189