Kultūros centras

 • Apie mus

  Kultūros centras yra Universiteto padalinys, organizuojantis ir vykdantis universiteto estetinio lavinimo programas ir kulturoscentrologo.jpg (376x240, 195x200)kultūros veiklą. Kaip savarankiškas padalinys centras veikia nuo 1995 m. Įstatai patvirtinti 2005 m.

  Centras jungia universiteto studentų bei darbuotojų meno kolektyvus. Juose dalyvauja daugiau kaip 250 universiteto įvairių fakultetų studentų. Centro meno kolektyvai koncertuoja įvairiuose universiteto, kitų aukštųjų bei vidurinių mokyklų, miesto, respublikos renginiuose, tradicinėse Kauno miesto, respublikos ir Baltijos šalių studentų dainų šventėse "Gaudeamus", konkursuose, tarptautiniuose festivaliuose. Centro meno kolektyvai universitetą ir Lietuvos vardą garsino Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Kroatijoje ir kitose šalyse.

  Kultūros centro vadovas: Monika Miliūtė.

  Kultūros centro meno kolektyvai:

  • Tautinių šokių ansamblis "AVE VITA"
  • Akademinis choras "NERIS"
  • Tautinių šokių kolektyvas ,,Džigūnas‘‘
  • Sportinių šokių kolektyvas "SALTO"
 • Tikslas

  Centro veiklos tikslas – organizuoti universiteto kultūros ir meno veiklą, aktyvinti dvasinį gyvenimą, koordinuoti Universiteto meno kolektyvų, klubų ir kitų kultūros organizacijų veiklą, ugdyti išsilavinusią visuomenę.

 • Uždaviniai

   

  • organizuoti Universiteto meno kolektyvų koncertinę veiklą, konkursus, tradicinius renginius, šventes, atmintinų dienų ir sukakčių minėjimus;
  • atstovauti Universitetui įvairiuose meniniuose ir šventiniuose renginiuose mūsų šalyje ir kitur;
  • palaikyti profesinius ir kultūrinius ryšius su kitomis Universiteto, kitų aukštųjų mokyklų, miesto, respublikos bei užsienio organizacijomis, rengti ir įgyvendinti bendras estetinio ugdymo, kultūros renginių programas ir projektus;
  • ugdyti tautos kultūrą, burti akademinį jaunimą ir darbuotojus pagal meninės veiklos sritį, plėsti kultūrinį akiratį, supažindinti su tradicinėmis meninėmis vertybėmis, ugdyti asmenybę ir jos gebėjimus  kūrybinio pažinimo procese;
  • skatinti meno kolektyvų profesinį tobulėjimą ir sudaryti sąlygas jų meninei saviraiškai.

   

 • Tautinių šokių ansamblis „AVE VITA“

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto tautinių šokių ansamblis „AVE VITA“ savo kūrybinę biografiją pradėjo 1946 metais. Pirmoji ansamblio vadovė Valė Krisiukėnaitė – Glinskienė. Vėliau ansamblį puoselėjo ir ugdė meno vadovai – Algis Bukauskas, Jonas Danys, Algis Jurgelevičius, Anatolijus Gražulis. Nuo 1986 m. ansambliui vadovauja Kazimieras Kondratavičius.

  Jaunatviškas, kupinas energijos kūrybingas studentiškas kolektyvas yra nuolatinis Kauno miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių „Gaudeamus“ dalyvis. Ansamblis su dideliu pasisekimu koncertavo įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose Lenkijoje, Vokietijoje, Danijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Portugalijoje, Olandijoje, Turkijoje, Italijoje, Prancūzijoje ir Kroatijoje.

  Ansamblis „AVE VITA“ iš naujo subūrė vokalinę ir instrumentinę grupes. Ansamblyje šoka, dainuoja ir groja apie 100 universiteto studentų. Jie, baigę studijas, pasklis po visą Lietuvą ir toliau skleis ansamblyje įgytą patirtį, meilę ir pagarbą tradicinės kultūros vertybėms.

   

  avevita.jpg (376x240, 359x240)

   

  Ansamblio veiklos svarbūs įvykiai

  • Ansamblis prieš 18 metų surengė pirmąjį Kauno aukštųjų mokyklų tautinių šokių ansamblių festivalį „Ei, studente, sukis vėju!“, kuris tapo tradiciniu tarptautiniu festivaliu.
  • Ansamblių konkurse „Kadagys – 2005" jaunimo šokėjų grupė  - II vieta.
  • Ansamblių konkurse „Klumpakojis – 2006" - I vieta.
  • 2007 m. Choreografijos ir tautinės muzikos ansamblių „Aukso paukštės“ metų nominacijos laimėtojas („Geriausias tautinių šokių ansamblis ir jo vadovas”’).
  • 2009 m. vasarą dalyvavo Lietuvos tūkstantmečio dainų šventės „Amžių sutartinė“ renginiuose Vilniuje.
  • 2009 m. dalyvavo Tarptautinio tautinio meno festivalio „Braccianno‘s castle 2009“ Italijoje renginiuose.
  • 2009 m. Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus įsakymu Nr. V–72 ansambliui „AVE VITA" suteikta I (pirmoji) kategorija.
  • Ansamblių konkurse „Klumpakojis – 2010" - I vieta.
  • Ansamblių konkurse „Kadagys – 2010" - II vieta.
  • 2011 m. vasarą ansamblis dalyvavo Tarptautinio Baltijos šalių studentų dainų ir šokių festivalio „Gaudeamus XVI" renginiuose Vilniuje.
  • 2011 m. koncertavo 52-ajame tarptautiniame folkloro festivalyje „Celestino Graca“ Portugalijoje ir pirmąjį kartą pristatė Lietuvos šokio ir muzikos tradicijas.
  • 2012 m. koncertavo tarptautiniame festivalyje „Summer 2012“ Zadare, Kroatijoje.
  • 2013 m. koncertavo tarptautiniame folkloro festivalyje ,,Affouages 2013”St Amand Montrond, Prancūzijoje.

  Ansamblio vadovai:

  Meno vadovas - Kazimieras Kondratavičius

  Liaudies instrumentų orkestro vadovas – GintarasVilčiauskas

  Akompaniatorius - Ričardas Monkevičius

   

  Ansamblio repeticijų tvarkaraštis:

  Pirmadieniais ir ketvirtadieniais 18,00 – 22.00 val.

  Repeticijos vyksta ansamblio ,,AVE VITA’’ aktų salėje (Jankaus g. 2 II-ame aukšte).ir ansamblio studijoje (Jankaus g. 2 IV-ame aukšte)

  Adresas: M. Jankaus g. 2, LT-50275, Kaunas (II-asis LSMU bendrabutis)

 • Akademinis choras „NERIS“

  Adresas:      
  M. Jankaus g. 2, LT-50275 Kaunas, Lietuva
  El. paštas:     choras.neris@gmail.com    

  Meno vadovas ir dirigentas:     
  Tomas Lapinskas

  Koncertmeisteris:                         
  Adomas Pajėda

   

  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademinis choras “Neris” – seniausias ir garsiausias universiteto meno kolektyvas, įkurtas 1925 metais menininko Nikodemo Martinonio iniciatyva. Chorui vadovavo muzikas – folkloristas Z. Slaviūnas, žinomi Lietuvos chorvedžiai ir kompozitoriai – S. Šimkus, K. Kaveckas, K. Griauzdė, A. Kairys, J. Šidlauskas, A. Kazlauskas, A. Mišeikis, A. Kelmelis. Akademinis choras pasiekė puikių laimėjimų įvairiuose konkursuose, garsino Lietuvą toli už jos ribų.

  Ypač sėkmingi chorui buvo 1965 metai – tuomet jubiliejinėje dainų šventėje miestų kategorijos pajėgiųjų mišrių chorų tarpe jis iškovojo geriausio meninio kolektyvo vardą. Šiais metais chorui suteiktas Respublikos pavyzdinio kolektyvo “Neris” vardas.

  2005 metai akademiniam chorui tapo naujos pradžios ir atgimimo metais, kuomet jam vadovauti pradėjo Tomas Lapinskas. Pamažu augdamas ir stiprėdamas 2006 metais choras atšventė 80 metų įkūrimo jubiliejų. Nuo pat pirmųjų žingsnių kolektyvas aktyviai įsiliejo į miesto ir šalies kultūrinį gyvenimą. Akademinis choras yra nuolatinis universiteto renginių, Lietuvos ir Kauno miesto dainų švenčių, aukštųjų mokyklų studentų chorų festivalių, Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių “Gaudeamus” dalyvis.

   

  Naujausi chorui svarbūs įvykiai:

  • V chorų sakralinės muzikos konkurse “Cantate Domino 2009” įvertintas 90 balų, kas atitinka I-ąjį meninį lygmenį;
  • VI chorų sakralinės muzikos konkurse “Cantate Domino 2010” apdovanotas aukso diplomu (91,8 balo) jaunimo iki 25 metų chorų kategorijoje (C3) ir specialiu prizu už įdomiausiai parinktą programą;
  • I tarptautiniame chorų konkurse “Kaunas Cantat 2011” apdovanotas sidabro diplomu;
  • IX tarptautiniame aukštųjų mokyklų mišrių chorų konkurse “Juventus 2013” apdovanotas III laipsnio diplomu;
  • 2013 metais Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso metu chorui suteiktas I-asis meninis lygmuo (88,2 balo);
  • 2013 metais choras apdovanotas Aukso paukšte, nominacijoje – naujai suspindusi žvaigždė;
  • IV tarptautiniame chorų konkurse “Kaunas Cantat 2014”iškovojo aukso diplomą (90,6 balo)jaunimo iki 25 metų chorų kategorijoje (C3);
  • 2014 metais dalyvavo Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių “Gaudeamus XVII” Daugpilyje, Latvijoje;
   • 2014 metais dalyvavo Lietuvos dainų šventėje “Čia mano namai” Vilniuje.

  Muzika nepaprastai svarbi jaunam, žengiančiam į savo gyvenimą žmogui, asmenybei. Visada ir ypač dabar. Neįtikėtina vienybė, trykštanti jėga, jaunystės veržlumas – tuo pasireiškia bręstanti akademinė visuomenė. Akademinis choras reikalauja visiško atsidavimo, tyros širdies ir nuolatinio atsinaujinimo, tai labiausiai kintantis kolektyvas.

   

  Choro repeticijų tvarkaraštis:

  Antradieniais ir ketvirtadieniais 18:00 valandą.

  Repeticijos vyksta choro klasėje arba aktų salėje (II-asis LSMU bendrabutis).

  NAUJŲ NARIŲ PRIĖMIMAS  2014 METAIS VYKS:

  Rugsėjo 29, 30 ir spalio 2 d. 18:00 val. choro klasėje

  (II LSMU bendrabutis, 4 aukštas)

 • Tautinių šokių kolektyvas „Džigūnas“

  „Nei pūkų nei plunksų po velnių!”

  „Džigūnas“- tai daugiau nei pusšimtį metų gyvuojantis tautinių šokių kolektyvas. Nuo pat pirmųjų savo koncertų, „Džigūnas“ aktyviai ir sėkmingai garsina Lietuvos tautinį meną. 
  Tai draugiškų, vieningų ir šokį mylinčių studentų kolektyvas, daug laiko kartu praleidžiantis ne tik repeticijų metu, bet ir laisvalaikiu. 

   1946 metų rudenį Lietuvos veterinarijos akademijos pirmo kurso studentės Z. Jurkūnaitė, D. Gruodytė, A. Liepinaitytė, S. Budrevičiūtė. V. Milinskaitė (Buržienė) susibūrė į tautinių šokių ratelį. Tautinių šokių kolektyvo vadovais dirbo: J. Vaitkevičius, K. Motuza, A. Miliešis, V. Lukianskas, A. Bukauskas. 

  „Džigūnas‘‘ yra nuolatinis miesto, respublikinių, pasaulio lietuvių ir Baltijos šalių studentų dainų ir šokių švenčių ,,Gaudeamus‘‘ dalyvis, įvairių apžiūrų laureatas ir prizininkas, koncertavęs daugelyje šalies rajonų, miestų ir Europos šalių (Latvijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Čekijoje).

  Šiuo metu ,,Džigūnui‘‘ vadovauja jauna Klaipėdos universiteto Menų fakulteto choreografijos katedros absolventė choreografė Vilma Urbonaitė, kolektyvo koncertmeisteris - Kęstutis Visockas. Jos vadovaujama tautinių šokių grupė ,,Džigūnas‘‘ 2013 m.tarprajoniniame  suaugusiųjų liaudiškų šokių konkurse „Pora už poros“ miestų jaunimo šokių grupėje iškovojo II vietą.

  „Džigūnas“ taip pat turi sukūręs savo festivalį „Kai prabyla Žemė“. Jo metu vienoje scenoje šoka kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų. Šiais metais pavasariškas festivalis buvo surengtas jau ketvirtą kartą.

  „Džigūno“ repertuarą kiekvienais metais papildo vis nauji choreografiniai kolektyvo vadovės Vilmos Urbonaitės darbai Kolektyvas visada stengiasi būti originalus ir įdomus šokio kompozicijomnis bei jų atlikimu.

   

  Vadovai: Choreografė Vilma Urbonaitė  nr: 861522302

  Koncertmeisteris Kęstas Visockas nr: 868634947

  Kolektyvo seniūnė Lina Virgailytė nr: 868392189

   

   

   

 • Sportinių šokių kolektyvas "SALTO"

  LSMU SALTOSALTO- kokios asociacijos siejasi su šiuo žodžiu? Įmantrios akrobatinės figūros? O kas būtų, jei pasakytume, kad „SALTO“ lotyniškai reiškia „Šoku“? Galbūt nustebtumėte?

  2016m. Dviejų aktyvių medicinos studentų Irmanto Aleksos ir Eglės Žukauskaitės įkurtas ir iki šiol sėkmingai dirbantis LSMU studentų sportinių šokių kolektyvas „SALTO“ atstovauja universitetui ir garsina savo vardą jame ir už jo ribų!
  „SALTO“ yra įvairių nacionalinio ir regioninio masto renginių dalyvis, Lietuvos studentų sporto asociacijos rungties „Džiaugsmo gimnastika“ laureatas, o kolektyvo nariai šoka ir atstovauja kolektyvui personalinėje sportinių šokių įskaitoje.


  „SALTO“ šokių programa paremta LSŠF ir WDSF 10 šokių (5 standarto ir 5 Lotynų Amerikos). Be to, kolektyve aktyviai mokomi ir šokami kiti šokiai (linijiniai, salsa, bachata).
  Kolektyvas išskirtinis savo nuotaikingumu ir šventiškumu, todėl statydamas naują choreografinę kompoziciją remiasi šiomis savo vertybėmis.


  Kolektyvui vadovauja medicinos studentas Irmantas Aleksa, o treniruotes kartu veda vyr. trenerė studentė Eglė Žukauskaitė.


  Nuo 2019m. rudens pradėjus rinkti naujas Salsa ir Bachata grupes prie kolektyvo trenerių prisijungė ir naujų veidų - studentai Domas Kazokas, Andželika Klimovaitė ir Radvilė Būgaitė.
  Kolektyvas visada atviras ir labai laukia studentų, prisijungiančių prie jo veiklos!

   SALTO

  Tvarkaraštis
  Treniruotės vyksta kiekvieną trečiadienį nuo 17:30 VA 9korp. 210aud. Arba KEK aktų salėje 2a.
  Daugiau informacijos kolektyvo „Facebook“ paskyrojae (arba el. paštu).

  Vadovas
  Irmantas Aleksa Tel.nr. (8 611) 57 544

 • Kontaktai

  Adresas:

  M. Jankaus g. 2, LT-50275, Kaunas

  (II-asis LSMU bendrabutis)

   

  Monika Jakuškienė (laikinai nedirbanti)
  Kultūros centro vadovė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: monika.miliute@lsmuni.lt

   

  Grytė Žitkienė
  L.e.p. Kultūros centro vadovė
  Tel. (8-37) 793785: Tarnybinis mob.: 8 65993193
  El. paštas: gryte.zitkiene@lsmuni.lt

   

  Karolina Vaitkunskaitė
  Renginių koordinatorė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: karolina.vaitkunskaite@lsmuni.lt

   

  Tomas Lapinskas
  Choro ,,Neris’’ meno vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Laurynas Maciulevičius
  Choro ,,Neris’’ chormeisteris
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Adomas Pajėda
  Choro ,,Neris’’ akompaniatorius
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: choras.neris@gmail.com

   

  Goda Puleikytė
  Ansamblio ,,Ave vita’’ meno vadovė
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: goda.puleikyte@lsmuni.lt

   

  Gintaras Vilčiauskas
  Ansamblio ,,Ave vita’’ liaudies instrumentų orkestro vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: ensembletuto@yahoo.com

   

  Ričardas Monkevičius
  Ansamblio ,,Ave vita’’ akompaniatorius
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas: seal@plastena.lt

   

  Vilma Tiškevičienė
  Tautinių šokių kolektyvo ,,Džigūnas’’ vadovė
  Tarnybinis mob. 8 61522302
  El. paštas:vilma.urbonu@gmail.com

   

  Irmantas Aleksa
  Sportinių šokių kolektyvo ,,SALTO’’ vadovas
  Tel. (8-37) 793785
  El. paštas:irmantasaleksa@outlook.com