Startuoja renginių ciklas „Kas ką veikia?“

              Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Karjeros centras ir fakultetai organizuoja renginių ciklą, skirtą mokiniams susipažinti su universiteto vykdomomis studijų programomis. Fakultetai iki vasaros kvies mokinius apsilankyti organizuojamose užsiėmimuose ir sužinoti, ką už uždarų darų veikia jų rengiami specialistai. Pirmasis startavo ir savo duris mokiniams atvėrė Gyvūnų mokslų fakultetas.

              Paskutinį žiemos penktadienį į Veterinarijos akademijos muziejų sugūžėjo mokiniai iš skirtingų miestų ir mokyklų. Renginį atidarė ir su Gyvūnų mokslų fakulteto studijų programomis supažindino prof. Rolandas Stankevičius. Vėliau mokiniai lankėsi tyrimų laboratorijose, kuriose dėstytojos atskleidė darbo laboratorijose subtilybes, dalinosi naudingais patarimais apie gyvūnų produkciją ir mitybą.

              Po ekskursijų laboratorijose mokinių laukė egzotiniai gyvūnai, kuriuos pristatė Vilmantas Sirotka. Daug įspūdžių ir teigiamų emocijų sukėlė ant rankų besiranganti gyvatė, vėžliai, jūrų kiaulytės ir kiti gyvūnai. Mokiniai žavėjosi išskirtiniais gyvūnais ir specialisto žiniomis apie juos. Jaunesnioji mokslo darbuotoja Indrė Pašakinskaitė prikaustė visų dėmesį demonstruodama, kaip kinologai supranta gyvūnų kūno kalbą, kokiais būdais galima dresuoti savo augintinį.

              Renginį vainikavo Gyvūnų mokslo (buv. gyvulininkystės technologijos) studijų programos absolventas Lauras Stacevičius. Pranešime politikas dalinosi savo sėkmingos karjeros paslaptimis, gyvūnų mokslo specialistų atliekamo darbo svarba. Gyvūno ir žmogaus sąveikos, kinologijos specializacijos dėstytojo Mindaugo Paleckaičio vieša paskaita „Gyvūnai ir jų panaudojimo sritys“ praplėtė ne tik mokinių, bet ir studentų žinias apie šių specialistų darbo galimybes.

              Jau greit į klausimą „Kas ką veikia?“ atsakys, ir savo fakulteto duris atvers kiti fakultetai: Medicinos fakultetas prisistatys jau kovo 6 d., Slaugos fakultetas – kovo 27 d., Veterinarijos fakultetas – balandžio 3 d., Odontologijos fakultetas – balandžio 24 d., Visuomenės sveikatos fakultetas – gegužės 15 d., ir Farmacijos fakultetas – gegužės 22 d.
Visa informacija apie renginių ciklą ir registracija skelbiama LSMU Karjeros centro tinklapyje ir Facebook puslapyje.