Spausdinti

Farmacija

Vientisosios studijos

Studijų krypčių grupė – Biomedicinos mokslaifarmacija.jpg (3126x2084)

Studijų kryptisFarmacija

Fakultetas – Farmacijos

Studijų trukmė – 5 metai, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas sveikatos mokslų magistro  kvalifikacinis laipsnis, vaistininko profesinė kvalifikacija.

Kalba – lietuvių, anglų

Norite padėti žmonėms? Mėgstate bendrauti? Svajojate sukurti vaistą nuo visų ligų? Domitės, kuo gydosi artimieji ar draugai? Gal jums įdomios inovatyvios farmacinės technologijos? Svajojate apie savo įmonę? Rinkitės studijas LSMU MA Farmacijos fakultete – ir išpildykite savo svajones.

Farmacijos studijų programa rengia kvalifikuotus farmacijos magistrus, turinčius farmacijos mokslo žinių ir gebėjimų, reikiamų farmacinei veiklai bei darbui su vaistiniais preparatais. Baigę farmacijos studijų programą, mokėsite kurti, gaminti, analizuoti vaistus, organizuoti jų gamybą vaistinėse, pramonės įmonėse, galėsite dirbti vaistininkais, farmacinės veiklos vadovais, farmacijos kompanijų atstovais, vaistų technologais, analitikais, registracijos specialistais, mokslo darbuotojais.

Kodėl verta studijuoti?

farmacijosstud.jpg (610x915)Vaistininkas – tradiciškai gerbiama, prestižine laikoma specialybė. Apklausos rodo, jog visuomenė vaistininkais šiandien pasitiki taip pat kaip ir gydytojais. LSMU Farmacijos fakultetas yra pagrindinė vaistininkų – farmacijos mokslų magistrų kalvė Lietuvoje. Čia, pasitelkus naujas technologijas ir unikalius mokymo metodus, rengiami naujos kartos, paklausūs darbo rinkoje farmacijos specialistai.

Studijų programa akredituota maksimaliam šešerių metų laikotarpiui. Dėstoma pažangiu probleminiu mokymosi metodu.

Farmacijos fakulteto absolventai sėkmingai įsidarbina Lietuvoje, visose Europos Sąjungos šalyse bei Jungtinėse Amerikos Valstijose. Praėjus 6 mėn. po baigimo, pagal specialybę dirba maždaug 95 proc. fakulteto absolventų.

Farmacija – visame pasaulyje pelningas rinkos sektorius.

Ko mokysitės?

Farmacijos studijų programa – daugiadisciplinė, aprėpia biomedicinos, socialinius ir gamtos mokslus. Mokysitės bendrųjų universitetinių dalykų, taikomųjų mokslų: ląstelės biologijos, anatomijos, fiziologijos, bendrosios ir neorganinės chemijos. Aukštesniuose kursuose – vaistų technologijos, farmakognozijos, vaistų chemijos, farmakologijos, klinikinės farmacijos, socialinės farmacijos, rinkodaros, ekonomikos ir kt.

Modernaus LSMU Farmacijos fakulteto būstinė – Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centras.

lsmu-pastatai-1711.jpg (4898x3265)Čia susipažinsite su farmacijos mokslo ir praktikos naujovėmis: į Farmacijos fakultetą skaityti paskaitų, dalytis sukaupta patirtimi nuolat atvyksta farmacijos ir artimų jai krypčių mokslininkai iš Prancūzijos, Danijos, Italijos, Lenkijos, Latvijos universitetų.

Praktinių įgūdžių, darbo vaistinėje patirties įgysite fakultete esančioje gamybinėje universiteto vaistinėje, o praktiką galėsite atlikti visose Lietuvos vaistinėse (savo gimtajame mieste – taip pat), gamybinėse vaistinėse, farmacijos įmonėse, taip pat ir Europos Sąjungos šalių vaistinėse.

Galėsite dalyvauti ERASMUS+ mainų programoje ir kasmet studijoms ar praktikai vykti studijuoti į Prancūzijos, Italijos, Ispanijos, Vokietijos, Suomijos, Čekijos, Lenkijos ir kitų Europos Sąjungos šalių universitetų farmacijos fakultetus. Pagal individualias mokslinių tyrimų programas galima išvykti į mokslines ir gamybines laboratorijas Prancūzijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Kuo dirbsite baigę studijas? 

farmacijos3.jpg (2655x1770)Dirbti vaistininku – tik viena iš farmacijos studijas baigusio absolvento veiklos galimybių.

Vaistininko veikla yra labai plati, jis turi turėti ne tik daug įvairių sričių žinių, bet ir sugebėti bendrauti, suprantamai paaiškinti apie vaistą, jo vartojimą. 

Įgijus farmacijos magistro laipsnį bei vaistininko profesinę kvalifikaciją, galima dirbti viešosiose ar gydymo įstaigų vaistinėse, didmeninėse vaistų prekybos ir tiekimo įmonėse, farmacijos pramonės įmonėse bei jų atstovybėse, farmacijos mokslinius tyrimus vykdančiose laboratorijose ir farmacijos mokslo paslaugas teikiančiose įmonėse, valstybinėse įstaigose, reguliuojančiose su farmacija siejamas veiklas bei kt.

Taip pat galėsite dirbti klinikinės farmacijos specialistais ligoninėse ir kitose su vaistų terapija susijusiose įstaigose.

Tolesnių studijų galimybės

Jei domina mokslininko kelias ir pedagoginis darbas, įgijus farmacijos krypties magistro laipsnį, galima studijuoti farmacijos krypties doktorantūroje.