Spausdinti

Sveikatos informatika

Tai jungtinė bakalauro studijų programa, vykdoma kartu su Kauno technologijos universitetu (KTU)

analyzing-dark-dof-256262.jpg (2784x1848)Studijų krypčių grupė – Informatikos mokslai

Studijų kryptis – Informatika

Fakultetas – Visuomenės sveikatos fakultetas

Studijų trukmė – 4 metai

Studijų forma – nuolatinės studijos

Baigus studijas suteikiamas sveikatos informatikos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis

Ši studijų programa rengia sveikatos informatikos specialistus, kurie gebėtų pritaikyti informatikos ir informacinių technologijų žinias medicinos, visuomenės sveikatos uždaviniams spręsti. Sveikatos informatikai kurs, plėtos ir diegs naujausias individualizuotas medicinos ir sveikatinimo technologijas ateities sveikatos priežiūros sistemoje, pritaikys jas individualiems paciento sveikatinimo poreikiams tenkinti.

Nuo programėlės, primenančios, kad laikas vartoti vaistus, iki nuotolinių konsultacijų, nuo programinės įrangos kūrimo ir priežiūros iki informacinių technologijų kūrimo ir palaikymo – toks platus ir įvairus būsimųjų sveikatos informatikos mokslų bakalaurų veiklos laukas.

Kodėl verta studijuoti?

Gyvename išmaniųjų technologijų (telefonų, televizorių, laikrodžių ir kt.) amžiuje. Šiuos technologinius įrenginius naudojame naršyti internete, atsiskaityti už paslaugas, užrašams ir pramogoms.  Juos taip pat galima naudoti ir sveikatinimo tikslais: vaistų vartojimo priminimui, pulsui, kraujo spaudimui matuoti, nuotolinėms konsultacijoms, informacijos sklaidai, gyvensenos korekcijai ir t. t.

Tikimasi, kad jau netolimoje ateityje pacientai galės ne tik peržiūrėti savo sveikatos istorijas, bendrauti su sveikatos specialistais virtualioje erdvėje, aktyviai dalyvauti daugelyje sveikatinimo procesų, būdami įprastinėje namų aplinkoje, naudoti nuotolinio stebėjimo, telereabilitacijos, telekonsultacijų bei kt. paslaugas.

Tokioms e-sveikatos sistemoms ir paslaugoms kurti reikia plačių žinių apie virtualiuosius skaičiavimus, žmogaus–kompiuterio sąveiką, biomedicinos inžineriją, visuomenės sveikatą, duomenų gavybą ir individualizuotų diagnostinių, gydymo, konsultacinių sprendimų pritaikymą.

Kur ir ko mokysitės?

Studijų programa „Sveikatos informatika“ ypatinga tuo, jog suteikia ne tik informatikos, bet ir visuomenės sveikatos srities žinių. Informatikos disciplinų mokomasi KTU: čia išmoksite dirbti su naujausia programine įranga, praktikuositės moderniose laboratorijose. O LSMU mokysitės informatikos žinias pritaikyti medicinos ir visuomenės sveikatos srityse. Jums bus dėstoma biomedicinos inžinerija ir biomedicininiai procesai, biofizika ir fiziologija, visuomenės sveikatos priežiūra ir valdymas, sveikatos politika ir planavimas.

Studentai galės rinktis 2 specializacijas. E-sveikatos technologijų specializacija (t. y. analitikai ir sistemų administratoriai)skirta suteikti tvirtesnes kompetencijas, analizuojant ir kuriant informacines sistemas, vartotojų sąsajas bei tinklines technologijas, taip pat suteikti papildomų duomenų gavybos bei matematinės statistikos įgūdžių. O Biomedicininės informatikos specializacija (t. y. medicininės IT įrangos, mobilių aplikacijų kūrėjai)skirta suteikti papildomų biomedicininių procesų, biofizikos ir fiziologijos įgūdžių kuriant įterptines bei interaktyvias mobiliąsias sistemas, apdorojant signalus.

Kuo dirbsite baigę studijas?

sveikatosinformatika.jpeg (4400x2975)Sveikatos informatikos mokslų bakalauro laipsnį turintys absolventai kurs, diegs ir prižiūrės inovatyvius sveikatos priežiūrai bei stiprinimui skirtus IT produktus, programinę įrangą privačiame bei valstybiniame sektoriuose, taip pat galės dirbti analitinį darbą tvarkant ir apdorojant sveikatos priežiūros įstaigose surinktą administracinę, klinikinę ir bet kokią kitą sveikatos informaciją. Šie specialistai galės dirbti valstybinėse bei privačiose informacinių technologijų, sveikatos priežiūros įstaigose, universitetuose.

Tolesnės studijų galimybės

Sveikatos informatikos mokslų bakalaurai gali tęsti studijas antrosios pakopos  informatikos, visuomenės sveikatos ir kitų krypčių magistrantūros studijų programose, vėliau rinktis mokslininko kelią ir studijuoti  doktorantūroje.