Spausdinti

Ergoterapija

Bakalauro studijų programakineziterapija2.jpg (3000x2000)

Studijų krypčių grupė – Sveikatos mokslai

Studijų kryptis – Reabilitacija

Fakultetas – Slaugos

Studijų trukmė – 4 metai, forma – nuolatinė, baigus suteikiamas sveikatos mokslų bakalauro kvalifikacinis laipsnis ir ergoterapeuto profesinė  kvalifikacija.

Ergoterapeutai dirba su traumas patyrusiais, nuo įgytų ar įgimtų ligų kenčiančiais pacientais: moko ir skatina juos atlikti įvairius tikslingus veiksmus, kuriais siekiama mažinti patologiją, atkurti ir sustiprinti pacientų galimybes, savęs ir aplinkos kontrolę užtikrinančius įgūdžius.

Ergoterapija – tai ir menas, ir mokslas, padedantis atkurti, sustiprinti ir pagerinti kūno funkcijas, svarbias paciento adaptacijai po ligos ar traumos bei savarankiškumui ir sveikatai gerinti.

Kodėl verta studijuoti?

Ergoterapijos studijų programa ypatinga tuo, jog studijuojant mokomasi išskirtiniu probleminiu metodu, kuriuo mokoma tik LSMU. Padedami dėstytojo, studentai patys sprendžia problemas, atkartoja galimas situacijas, su kuriomis ateityje susidurs dirbdami, mokosi taikyti naujausius ergoterapijos metodus, įgyja žinių, įgūdžių, reikiamų dirbti komandoje ar užsiimti individualia praktika.

LSMU Ergoterapijos studijų programa yra vienintelė Lietuvoje, gavusi Pasaulinės ergoterapijos federacijos sertifikatą, yra vertinama ir pripažįstama tarptautiniu mastu: absolventai, įgiję bakalauro kvalifikaciją, gali įsidarbinti daugelyje pasaulio šalių.

Ko mokysitės?

Pirmaisiais studijų metais būsimieji ergoterapeutai studijuoja bendrojo lavinimo dalykus: filosofiją, etiką, psichologiją, sociologiją bei studijų pagrindų dalykus: pirmąją medicinos pagalbą, anatomiją, fiziologiją, patologiją, biomechaniką. Vėliau susitelkiama į specialiuosius (profesinius) dalykus: ergoterapijos teoriją ir modelius, ergoterapiją esant fizinei negaliai, psichiatrijoje bei pediatrijoje ir kt.

Svarbi šių studijų ypatybė –  net tūkstantis valandų klinikinės praktikos, kuri atliekama vienoje didžiausių ligoninių Baltijos šalyse – LSMU ligoninėje Kauno klinikos bei kitose Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Įgiję pakankamai sudėtingų atvejų praktikos, absolventai puikiai parengiami savarankiškai dirbti iš karto po studijų.

Pagal ERASMUS+ mainų programą galima vykti studijoms ar praktikai į Belgijos, Norvegijos, Danijos, Ispanijos universitetus.

Kuo dirbsite baigę?


Ergoterapeutais sveikatos priežiūros įstaigose, valstybinėse ir privačiose visų sveikatos priežiūros lygmenų įstaigose ir institucijose: ligoninėse, poliklinikose, vaikų gydymo ir ugdymo, sveikatingumo paslaugas teikiančiose įstaigose, profesinės, socialinės reabilitacijos įstaigose, globos namuose, pensionatuose ir pan.

Tolesnių studijų galimybės

Baigus ergoterapijos bakalauro studijų programą, galima tęsti studijas biomedicinos mokslų srities magistrantūros bei doktorantūros programose.