Ypatinga diena – Kauno universitetų dekanai pirmą kartą aptarė galimas bendradarbiavimo sritis

2021-05-10

Skaitmenizacija, dirbtinis intelektas, IT ir dėstytojų kompetencijų centrų kūrimas – tai tik kelios sritys, kuriose galėtų bendradarbiauti Kauno universitetai. Kaunas yra studentų miestas ir viena patraukliausių vietų studijuoti, tad reikia dar labiau populiarinti studijas būtent šiame mieste, gegužės 6 dieną pirmajame istorijoje susirinkime kalbėjo Kauno universitetų dekanai.

Susirinkime aptartas universitetams svarbus klausimas – rengiantis Lietuvos universiteto šimtmečiui ir Europos kultūros sostinės renginiams, 2022 metais Kaune būtina sukurti bendrą studentų ir studijų portalą, kuriame atsispindėtų studijų ir kitų paslaugų galimybės Kauno universitetuose.

Šalies švietimui ypatingame posėdyje dalyvavo Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU), Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos ir Lietuvos sporto universitetų atstovai. Dekanai pasidžiaugė, kad kai kurie universitetai studijų srityje sėkmingai bendradarbiauja ne vienerius metus, jau sukurtos jungtinės bei gretutinių studijų programas, o tai yra sektinas pavyzdys ir kitoms aukštosioms mokykloms.

LSMU dekanai pakvietė kitų universitetų studentus ir dėstytojus bendradarbiauti rengiant baigiamuosius darbus, ieškoti bendrų temų kuriant  inovacijas. LSMU galėtų pasiūlyti tam tikrus studijų modulius sveikatos, gyvybės ir žemės ūkio mokslų srityse – gyvensenos medicinos pagrindai, visuomenės sveikata, augintinių sveikata ir kt.  Tikėtina, kad vėliau galėtų atsirasti ir naujų modernių jungtinių studijų programų.

Susirinkime pastebėta, kad inžinerija bei technologijos, dirbtinis intelektas, šiuolaikinė vadyba šiandien smarkiai veržiasi į sveikatos, gyvybės ir žemės ūkio mokslus. LSMU studentams reikia ir minkštųjų kompetencijų, socialinių, humanitarinių mokslų žinių, techologijos pagrindų, tad universitetai galėtų puikiai bendradarbiauti šiose srityse.

Tobulinimosi kursai ir stažuotės – sritis, kurioje turima daugiau potencialo, nei kol kas išnaudojama. Anot LSMU dekanų, sveikatos sprendimai ir inovacijos sukuria labai didelę pridėtinę vertę, bet, norint pilnai išnaudoti šį potencialą, reikia viso komplekso žinių. Glaudesnis universitetų ryšys leistų tai pasiekti.

Dekanų teigimu, taip pat reikėtų pagalvoti apie dėstytojų kompetencijų centrų kūrimą bei bendrą platformą, kuri visus universitetus suvienytų, leistų ne tik konkuruoti, bet ir kurti bendrus projektus ir sparčiau tobulėti.

LSMU atstovai išskyrė ir tarptautiškumo klausimą, kuris Universitetui labai svarbus. Šiandien kas penktas LSMU studentas yra iš užsienio, tad tarp universitetų reikėtų plėtoti ryšius ir tarptautiškumo srityje. Toks bendradarbiavimas visų universitetų užsienio studentams leistų lengviau susipažinti ir dažniau susitikti, vystyti bendras idėjas, taip būtų gerinamas ir užsieniečių prisitaikymas prie vietinės aplinkos.

Anot dekanų, vertėtų nepamiršti ir užsieniečių psichologinės pagalbos gerinimo klausimų, taip pat įvairių bendrų tarpuniversitetinių mentorystės ir ambasadorystės programų, o užsienyje gyvenantys aukštųjų mokyklų ambasadoriai galėtų populiarinti ne tik atskirus universitetus, bet ir studijas Kauno mieste.

LSMU dekanai tikisi, kad Kauno dekanų forumas galėtų tapti tradiciniu bei būtų svarbus ne tik akademinei bendruomenei, bet ir kauniečiams.