Visuomenės sveikatos fakultetui JAV įteiktas prestižinis apdovanojimas

Spalio 25–30 dienomis Kalifornijoje, Orlando mieste (JAV) Amerikos gyvensenos medicinos kolegija (angl. American College of Lifestyle Medicine) organizavo tarptautinę Gyvensenos medicinos konferenciją, kurioje šiemet dalyvavo daugiau nei 1500 dalyvių iš 35 pasaulio valstybių.

Konferencijos metu daugiau nei 60 mokslininkų ir klinikinės praktikos atstovų iš viso pasaulio skaitė pranešimus, dalijosi gerąja klinikine ir moksline praktika. Didelis dėmesys buvo skiriamas lėtinių ligų gydymui, perkeitimui ir prevencijai taikant klinikines Gyvensenos medicinos intervencijų priemones. Amerikos gyvensenos medicinos kolegija – viena įtakingiausių aukščiausio lygmens Gyvensenos medicinos krypties tarptautinė organizacija, vienijanti mokslininkus ir klinikinės praktikos atstovus, oficialiai pripažinta ir itin aktyviai bendradarbiaujanti su Pasaulio sveikatos organizacija.

apdovanojimas1.jpeg (376x240, 320x240)Tarptautinio renginio metu didelis dėmesys buvo skirtas ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Medicinos akademijos Visuomenės sveikatos fakulteto antrosios pakopos studijų programai „Gyvensenos medicina“. Studijų programos koordinatorius Tomas Vaičiūnas Tarptautinei gyvensenos medicinos asociacijai ir jos nariams (angl. International Board of Lifestyle Medicine) pristatė studijų programą, jos plėtrą ir dalykinį turinį. American College of Lifestyle Medicine iškilmingoje ceremonijoje įteikė prestižinį Gyvensenos medicinos krypties apdovanojimą „Award of Excelence“ LSMU, skirtą Gyvensenos medicinos studijų programai ir jos pasiekimams. „Tarptautinė gyvensenos medicinos asociacija ir Amerikos gyvensenos medicinos kolegija svarstė šešias pasaulyje (Jungtinė Karalystė, Australija, Filipinai, Kataras, Australija) registruotas tarptautines Gyvensenos medicinos universitetines programas. LSMU MA plėtojama programa savo turiniu ir forma buvo pripažinta kaip pažangiausia ir labiausiai atitinkanti mokslu grįstas gyvensenos medicinos intervencijų kompetencijas. Tai yra išties svarus pripažinimas tarptautiniu kontekstu“, – komentavo T. Vaičiūnas.

Taip pat apdovanojimas buvo įteiktas prof. Pekka’i Puska’i (Suomija) už indėlį Šiaurės Karelijos projekte, kur, taikant gyvensenos pokyčių intervencijas, mirtingumas nuo širdies ir kraujagyslių ligų sumažėjo net 80 proc. Profesorius taip pat išreiškė dalykinę paramą LSMU studijų programai, pabrėždamas jos svarbą ir novatorišką požiūrį į seniai žinomus dalykus – lėtinių ligų gydymą ir perkeitimą taikant nespecifinės intervencijos metodus.

apdovanojimas2.jpeg (376x240, 320x240)Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. Ramunė Kalėdienė, džiaugdamasi pelnytu apdovanojimu, akcentavo gyvensenos medicinos svarbą sveikatos sistemų plėtrai: „Tikimės, kad dėl mūsų sukurtos ir vykdomos programos Lietuvos sveikatos sistema taps efektyvesnė, o pacientams gyvensenos medicinos paslaugos bus vis labiau prieinamos. Esame pasirengę savo gerąja patirtimi dalytis ir su kitų šalių kolegomis“.

LSMU MA pasiekimu plėtojant studijų programą „Gyvensenos medicina“ itin susidomėjo ir Harvardo visuomenės sveikatos fakultetas, todėl kviečia pristatyti programą ir jos turinį Harvardo bendruomenei bei aptarti tolesnes bendradarbiavimo galimybes ir formas.

2020 m. balandžio 16–17 dienomis LSMU MA Visuomenės sveikatos fakultetas organizuoja šeštąją tarptautinę Gyvensenos medicinos konferenciją, kurioje savo patirtimi ir kompetencija dalysis labiausiai pasaulyje cituojamas mitybos mokslo atstovas profesorius Walter’is Willett’as (Harvard School of Public health, JAV), Šiaurės Karelijos intervencijų vadovas profesorius Pekka’s Puska’s (Suomija), gydytojas, biochemijos mokslų daktaras Scott’as Stoull’as ir kiti.