Virtualioji Kultūros savaitė LSMU bendruomenę suvienijo kilniam tikslui

Pirmąją gegužės savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) bendruomenę subūrė neįprasta veikla: šimtai universiteto dėstytojų, studentų, mokslo ir kitų sričių darbuotojų nuotoliniu būdu dalyvavo universiteto Kultūros savaitės renginiuose.

Diskusijos, bendruomenės pietūs, virtualios kelionės po LSMU muziejus, išskirtinio filmo peržiūra, protų mūšis – šios ir kitos veiklos, vykę pasitelkus įvairias socialinių tinklų programas, padėjo gausiai universiteto bendruomenei neprarasti tarpusavio ryšių, pasisemti nekasdienių įspūdžių, bendrų patirčių.

Taip išradingai vienyti LSMU bendruomenę sumanė LSMU Kultūros centro darbuotojai. Pasak Kultūros centro vadovės Grytės Žitkienės, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendruomenė – išsilavinę, apsiskaitę, plataus akiračio, plačių kultūrinių interesų, daug keliaujantys, įpratę nuolat ieškoti žinių žmonės.

012.jpg (3648x5472)„Pernai pirmąjį kartą įvykusi Kultūros savaitė aktyviai įtraukė į veiklas ir sukūrė daug lūkesčių ateinantiems metams. Šiemet renginys turėjo nemenką iššūkį – išlaikyti tokią pat jaukią atmosferą nuotoliniu būdu.

Žmonių įsitraukimas pranoko lūkesčius – filmo peržiūrų buvo per 500, saulėtą, šiltą penktadienio vakarą vykęs bendras projektas su studentų atstovybe – protmūšis „CyberMind“ prie kompiuterių ekranų surinko 14 komandų po 6 dalyvius. Virtualaus projekto dalyvių gausa, aktyvus jų įsitraukimas patvirtino: visiems sudėtingu karantino laikotarpiu tokie renginiai išties reikalingi“, – pasakojo G. Žitkienė.

Šiųmetė virtualiojo LSMU projekto renginio tema buvo „Kultūra tausoti“. Pasak pašnekovės, matant, kaip smarkiai žmogaus veikla lemia reikšmingus aplinkos pokyčius, siekta paskatinti universiteto bendruomenės narius tausoti išteklius keičiant kasdienius savo įpročius.

Paskaitoje-diskusijoje „Socialinė atsakomybė. Mano didysis AŠ“ vedėjas – socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas pasidalijo duomenimis iš praėjusių metų 6 dienų žygio aplink Kauną, pakeliui renkant, registruojant ir rūšiuojant  rastas atliekas. Tąkart iš viso surinkta 11,5 tūkst. vienetų įvairių atliekų.screenshot2020-05-11at10.15.08.png (376x240, 376x209)

„Norėjome, kad šia tema būtų ne vien dar kartą padiskutuota, bet kad keistųsi ir įpročiai. Kartu su specialistais įvardijome 10 būdų, kaip galėtume tausoti  išteklius namuose ir darbe. Vienas jų – kitoks daiktų panaudojimas: tarkime, iš panaudotos kaitrinės lemputės sukurta vazelė puošia Kultūros centro biurą. Įvairius aplinkos tausojimo būdus sieksime įtraukti į kasdienį gyvenimą“, – pasakojo G.Žitkienė.

Viena šiųmetės LSMU Kultūros savaitės pažibų buvo filmo „El Padre Medico“ (Lietuvis Amazonės džiunglėse) peržiūra, kurį specialiai universiteto bendruomenei pristatė filmo režisierius Vytautas Puidokas.

Daktaras, kunigas, šnipas, žudikas? Išties, buvo galima tikėtis, kad tokio filmo kaip „El padre medico”, peržiūra sukels įvairių jausmų ir daug klausimų. Peržiūra labai pavyko, dalyviai net prašė pratęsti jos laiką.

Gyvoje transliacijoje buvo galima tiesiogiai bendrauti su kūrybinės grupės atstovais, sužinoti, kas liko už kadro – juolab kad filmo apie prieštaringai vertinamą asmenybę režisierius siūlo žiūrovui pačiam susidėlioti savąją istorijos versiją.getattachmentthumbnail-1.png (1280x962)
Kultūros savaitę turiningai užbaigė LSMU Studentų atstovybės surengtas virtualus bendruomenės protmūšis „CyberMind“.

„Užtikrinome kuo glaudesnį ryšį tarp dalyvių, kurie į žinių turnyro klausimus atsakinėjo savo namuose, „MS Teams“ programėlėje susijungę į kibernetines komandas. Iš viso dalyvavo 14 komandų, kurias sudarė mūsų universiteto studentai, administracijos atstovai ir bendruomenės nariai. Maloniai nustebino dalyvių žinios apie tvarumą ir išteklių tausojimą“, – pasakojo LSMU Studentų atstovybės prezidentė Evelina Alūzaitė.

Kultūros centro vadovė G. Žitkienė sako, kad pirmąjį kartą į virtualią erdvę pabandžius perkelti įvairios formos ir tematikos Kultūros savaitės renginius įgyta drąsinančios patirties, kurią, jei tik prireiks, bus galima vėl panaudoti.

„Kai apie virtualaus renginio sėkmę negali susidaryti įspūdžio iš dalyvių šypsenų ar gražių žodžių – gavome žinučių su padėkomis. Tai skatina nesustoti, tad jau kaupiame idėjų kitiems renginiams“, – kalbėjo G. Žitkienė.
dsc04557-hdrpanoramalogo.jpg (10000x5000)