Spausdinti

Virtuali Kultūros Savaitė suvienijo Universiteto bendruomenę

2021-05-11
Ar įmanoma pandemijos laikotarpiu suvienyti, stiprinti tarpusavio ryšius bei skatinti kūrybingumą? Panašu, kad pirmąją gegužės savaitę tai įrodė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) – jau antrus metus vykusioje nuotolinėje kultūros savaitėje „NE/KARTU“ Universitetas neįprastuose užsiėmimuose subūrė bendruomenę ir pasidalijo gausybe patarimų, kaip pagerinti žmogaus nuotaiką, savijautą, emocinę būklę ir netgi miego kokybę.

Nors esame atskirti ir negalime susitikti, kultūros savaitės organizatoriai siekė Universitete sukurti buvimo kartu jausmą. Jau tradicija tapusiame renginyje dalyviai sužinojo, kaip, darant net ir mažus pokyčius kasdienėje namų ir darbo aplinkoje, ženkliai pakeisti savo emocinę savijautą.

Anot kultūros savaitės organizatorių, jau daugiau nei metus visos kultūrinės veiklos ir socialinis gyvenimas yra sustabdytas, o tai sukuria keistą buvimo kartu ir atskirai jausmą. Visi trokšta grįžti į normalų gyvenimą, kai visos veiklos vyksta gyvai. Tai ir tapo pagrindine kultūros savaitės „NE/KARTU“ tema.


Kultūros savaitėje paskaitą apie stresą ir emocinę sveikatą skaičiusi lektorė dr. Roza Joffė-Luinienė atkreipė dėmesį į mūsų emocinę sveikatą ir patiriamą stresą. Lektorė skatino, nepaisant aplinkybių, išmokti labiau pasirūpinti savo emocine sveikata. Paskaitos dalyviai susipažino su keletu praktinių įrankių, kaip prižiūrėti savo emocinę gerovę, taip pat įsivertino, kiek patiriamas stresas jau gali būti paveikęs sveikatą.

Anot paskaitą skaičiusios psichologės-psichoterapeutės, LSMU Neuromokslų instituto mokslininkės dr. Alicijos Juškienės, COVID-19 pandemija neabejotinai paveikė mūsų miegą, tačiau galima sau padėti ir miego kokybę atstatyti.


Kultūros savaitėje sporto medicinos specialistė, LSMU Sporto centro trenerė doc. Algė Daunoravičienė dalyviams pravedė aktyvų „NirvanaFitness“ užsiėmimą. Ši mankšta skirta tiems, kas nori patirti pilnatvę, ramybę ir taiką savyje. Tokia fizinio aktyvumo forma moko taisyklingo kvėpavimo ir natūralių judesių įpročių, detoksikuoja kūną ir protą, tinka visiems, kurie patiria perdegimo sindromą, nerimą, stresines situacijas. Trenerė daug kalbėjo apie tai, kaip teisingai kvėpuoti, ir parodė, kokie judesiai padeda atsipalaiduoti ir pajusti ramybę.

Šiemet daug žiūrovų įtraukė ir jausmų sukėlė lietuvių kūrėjo Tomo Vengrio debiutinis filmas „Gimtinė“, kuris puikiai atspindi bendrystės ir nesamo rytojaus paieškas skirtingose šalyse užaugusių žmonių akimis.


Užbaigiant kultūros savaitę bendruomenės nariai savo žinias įvairiose srityse demonstravo Studentų atstovybės surengtame protmūšyje, kuriame išrinkti net keturi nugalėtojai.