Už sporto pasiekimus – rektoriaus padėka „Aistės-LSMU“ krepšininkėms

Už neeilinius sporto pasiekimus Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rektorius prof. Remigijus Žaliūnas įteikė padėką Universiteto moterų krepšinio komandai „Aistės-LSMU“. LSMU krepšininkės triumfavo neseniai vykusiame Karalienės taurės finale, taip pat Baltijos lygos čempionate iškovojo sidabro medalius.

Universiteto rektorius džiaugėsi LSMU krepšininkių pergalėmis Lietuvos ir užsienio moterų krepšinio turnyruose. „Dėkoju, kad garsinate Universitetą ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – kalbėjo prof. Remigijus Žaliūnas. Pasak jo, Universitetą ir krepšinio komandą jungia tai, jog sveikata ir sportas žmogui yra labai svarbu. „Tikiuosi, kad su treneriais ir klubo vadovais surasime daugiau būdų, kaip kitais metais jūsų komandą padaryti dar stipresnę. Tam reikės bendrų pastangų“, – apie ateities planus kalbėjo prof. Remigijus Žaliūnas.

Susitikimo, skirto pasveikinti LSMU krepšininkes, nepraleido ir legendiniu krepšinio treneriu tituluojamas Vladas Garastas. Jis komandai linkėjo sėkmės ne tik žaidžiant Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Yra daug vilties, kad Kaunas sužibės moterų krepšinyje. Aš tuo tikiu, man labai patinka ši komanda. Taip pat reikia išeiti į plačius vandenis, to jums ir linkiu“, – kalbėjo krepšinio žvaigždė.

Pasak V. Garasto, komanda turi didelį potencialą, svarbiausia – išsikelti tikslus ir jų siekti. Vienas artimiausių tikslų – nugalėti balandžio viduryje vyksiančiame Lietuvos čempionato finale. Ši pergalė sezoną papuoštų dar labiau. „Taip pat linkiu, kad ateityje, parskridus iš užsienio, dėl sirgalių gausos lėktuvui nebūtų kur nusileisti“, – juokavo žinomas krepšinio treneris.

Padėkoti krepšininkėms atvyko ir Lietuvos moterų krepšinio komandą į aukštumas Europoje ir pasaulyje nuvedęs Vydas Gedvilas. „Džiaugiuosi, kad rektorius palaiko komandą. Ji turi labai ilgą istoriją. Lietuvoje – tai vienas seniausių moterų krepšinio klubų“, – kalbėjo buvęs rinktinės treneris.

V. Gedvilas džiaugėsi, kad, remiantis komandos „Aistės-LSMU“ istorija, sukurtas filmas „Auksinė komanda“, kuriame pasakojama apie Lietuvos moterų krepšinio rinktinę, tapusią Europos čempione. Net septynios rinktinės žaidėjos buvo būtent iš tuometinės „Aistės-LSMU“ komandos. „Tai – puikus pavyzdys, kaip sutelkus stiprias žaidėjas į vieną klubą galima tapti Europoje stipriausiomis“, – kalbėjo V. Gedvilas ir dėkojo LSMU vadovybei už komandai skiriamą dėmesį.

Atgimstančiu moterų krepšiniu džiaugėsi ir klubo direktorius Petras Aleksonis. „Šį sezoną įvyko daug permainų. Tapome dar stipresnė organizacija. Klubo pergalės yra ir komandinės, ir asmeninės“, – tvirtino P. Aleksonis ir pabrėžė, kad puikus komandos pasirodymas krepšinio aikštelėje yra ir jaunų trenerių nuopelnas. – Sujungus bendras jėgas gaunasi didelis stiprus bendras kumštis. Tad labai smagu“, – kalbėjo klubo direktorius ir kartu su žaidėjomis prof. Remigijui Žaliūnui įteikė komandos apdovanojimus, kuriuos rektorius žada eksponuoti savo kabinete.