Upėje išgelbėtas briedis gydomas LSMU Veterinarijos akademijoje

BriedisSavaitgalį ant Minijos ledo Mingės kaime žvejų išgelbėtas ledų sangrūdoje įstrigęs jaunas briedžiukas gydomas LSMU VA Stambiųjų gyvūnų klinikoje.

LSMU Veterinarijos akademijos Stambiųjų gyvūnų klinikoje traumuotas briedžiukas atsidūrė po pirmadienį Gyvūnų globėjų asociacijos veterinarijos specialistų priimto sprendimo transportuoti gyvūną į Kauną. Stambiųjų gyvūnų klinika pasirinkta ne atsitiktinai. Klinika – vienintelė tokio pobūdžio gydymo įstaiga Lietuvoje, kurioje tiriami ir gydomi stambieji naminiai ir laukiniai gyvūnai.

Mingėje išgelbėtą briedžiuką šiuo metu gydo Stambiųjų gyvūnų klinikos vyriausiasis veterinarinės medicinos gydytojas doc. dr. Ramūnas Antanaitis. Anot gydytojo, šiuo metu paciento būklė stabili, kojos yra ne lūžusios, o išnarintos.

LSMU Stambiųjų gyvūnų klinikos vadovas dr. Arūnas Rutkauskas teigia, kad gyvūno gyvybei pavojus negresia, konstatuoja, kad į kliniką pacientas atgabentas laiku. Po atlikto rengteno tyrimo paaiškėjo, kad gyvūno kojos yra išnarintos ir iš išgąsčio jis bijo jas priminti. Gyvūnas po truputį stengiasi priprasti naujoje aplinkoje, jau pradeda ėsti.

„Tikimės, kad mūsų klinikų veterinarinės medicinos gydytojams pavyks atkurti visas šio jauno gyvūno gyvybines funkcijas ir grąžinti jį į visavertį gyvenimą“ – sakė dr. A. Rutkauskas.

 

Jolanta Jonikienė,

LSMU Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba

Autorės nuotraukoje: dr. A. Rutkauskas ir doc. dr. Ramūnas Antanaitis