Tautinių šokių ansamblis ,,Ave Vita“ su Jurgiu Didžiuliu drebino Vilniaus senamiestį

2016 m. vasarą JAV vykusio festivalio metu užsimezgusi LSMU tautinių šokių ansamblio ,,Ave Vita“ ir dainininko Jurgio Didžiulio draugystė tebesitęsia visu pajėgumu – ansamblio dainininkai ir muzikantai gegužės 17 d. dalyvavo dainininko organizuotoje eisenoje ,,Išsipakuojame instrumentus“.

Eisenos garso takelis – J. Didžiulio daina ,,Supakuoti instrumentai“, kurioje skamba ne tik ,,Ave Vitos“ kanklių, smuikų, birbynių garsai, bet ir vokalinės grupės balsai. Kūrinio idėja gimė improvizuojant kartu vienoje Baltimorės gatvėje, o oficialus singlo pristatymas –  jau artimiausiu metu, tad ši eisena yra mažytė repeticija prieš premjerą. Kaip teigia pats atlikėjas, niekad nenustojantis ieškoti savo tapatybės, – ,,supakuoti instrumentai – nesiskaito, kultūrinis paveldas gulintis ant dulkėtų lentynų irgi, o vienintelė tapatybė – gyva tapatybė! Gyva tapatybė yra tikra tapatybė – dėl to reikia ja mėgautis ir dalytis su kitais.“ Ausiai malonus triukšmas sklisti pradėjo nuo Vilniaus miesto rotušės, budino miestiečius ir skatino juos trauktis instrumentus, prisijungti prie minios ir pasiruošti artėjančiai Gatvės muzikos dienai. Vilniaus turistų akį bei dėmesį traukė ir margaspalviai ,,Ave Vitos” narių dėvimi tautiniai rūbai. Tolstant nuo pradinės vietos, į eiseną įsijungė vis daugiau gera nuotaika užkrėstų ir smagiai nusiteikusių miestiečių bei miesto svečių. Nuolat judantis, besikeičiantis vakarėlis baigėsi Lietyvos rašytojų sąjungos vidiniame kiemelyje, kur įsijautę ir užsivedę vilniečiai dar ilgai šoko bei dainavo.

Pažadėję tęsti draugystę, ,,Ave Vita” ansambliečiai atsisveikino su J. Didžiuliu ir nors pavargę, bet šypsenomis papuoštais veidais grįžo į Kauną su dar didesne teigiama energija, kuria būtinai pasidalys artimiausiuose ansamblio pasirodymuose.

 

Rūta Čeidaitė

Tautvydo Stuko nuotr.