Spausdinti

Tarptautinė studentų diena LSMU pažymėta netradiciškai

2021-11-22
Lapkričio 17 d. minima Tarptautinė studentų diena kasmet ypatinga visai studentų bendruomenei. Šiemet Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ši proga pažymėta netradiciškai: Į Universitetą pakviesti būsimieji studentai, o LSMU rektorius dalyvavo smagiame susitikime su studentais.

 
Būriui vyresniųjų klasių Kauno miesto mokyklų moksleivių lapkričio 17-oji prasidėjo ne mokyklos suole, o LSMU Farmacijos fakultete: laboratorijoje juos pasitiko Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros vedėja prof. Jurga Bernatonienė, doc. Giedrė Kasparavičienė, doktorantės Andrėja Kazlauskaitė ir Inga Matulytė.
 
Mokiniai gavo progą pasižvalgyti po Farmacijos fakulteto laboratorijas, sužinojo, kas jose tiriama ir gaminama, o vėliau ir patys valandėlei virto laborantais ir vaistininkais: išmoko pasigaminti šaltais žiemos orais itin pravarčių pieštukų lūpoms ir imunitetą stiprinančių guminukų iš čiobrelių ekstrakto.
 
Koks gi būtum studentas, jei nedalyvautum paskaitoje, kuri vyksta tikroje Universiteto auditorijoje?  Karjeros centro specialistas Linas Šablinskas studentų vietas užėmusiems mokiniams pristatė LSMU studijų programas, o LSMU  Studentų atstovybės prezidentė Evelina Alūzaitė papasakojo, ką veikia studentų atstovybė.
 
Didžioji dalis tą dieną Universitete viešėjusių moksleivių planuoja rinktis studijas Lietuvos sveikatos mokslų universitete – tad renginys, kurio metu trumpam pasijuto studentais, suteikė  naujos informacijos, smagių potyrių. Renginio organizatoriai – LSMU Komunikacijos tarnybos Rinkodaros ir Kultūros renginių skyriai bei Karjeros centras –– tikisi, kad viešnagė sustiprino mokinių motyvaciją siekti tapti LSMU bendruomenės dalimi.
 
Kadangi Kaunas – itin studentiškas miestas, Tarptautinės studentų dienos renginiai nuvilnijo per visas aukštąsias mokyklas, vyko įvairiose miesto vietose. LSMU rektorius prof. Rimantas Benetis dalyvavo aukštųjų mokyklų studentų atstovybių surengtoje Rektorių diskusijoje, kurioje miestiečiai ir studentai turėjo progos pamatyti žinomiausių miesto aukštųjų mokyklų vadovus kitokioje, neformalioje aplinkoje: juokaujančius, prisimenančius savo studijų laikus.
 
Jaunimas, žinoma, smalsavo: juk įdomu išgirsti, ar jo aukštosios mokyklos rektorius jaunystėje studijavo – ar studentavo, kaip apskritai pasirinko būtent tokią specialybę, kaip atsipalaiduoja po įtemptos darbo dienos.

 
„Egzaminavo“ studentai ir LSMU rektorių prof. Rimantą Benetį – o rektorius atskleidė, kad jau nuo 5 klasės svarstė dvi pamėgtas būsimų studijų kryptis: architektūrą arba mediciną. Galutinai apsispręsti po keleto metų padėjo publikacija populiariame žurnale apie pirmąją istorijoje širdies persodinimo operaciją, kuri buvo atlikta Pietų Afrikos Respublikoje (PAR)  . Įdomus sutapimas, jog operaciją atlikęs kardiochirurgas turėjo lietuviškų šaknų. Dar profesorius atskleidė, jog atsipalaiduoja keliaudamas, nors dauguma kelionių susiję su darbu.
 
Šiųmetės Tarptautinės studentų dienos renginiai pažėrė smagios nuotaikos ir įspūdžių – o galbūt ir kurį jauną protą įkvėpė leistis studijų, mokslo ir atradimų keliu.