Spausdinti

Susitikimai su kraštiečiais, skatinantys puoselėti istorines vertybes

Susitikimai su kraštiečiais, skatinantys puoselėti istorines vertybesLSMU atstovai, suburti LSMU VA Neužkrečiamųjų ligų katedros doc. dr. Algirdo Černausko, lankėsi Šiaulių rajono Gruzdžių gimnazijoje, kur dalyvavo tradiciniame susitikime su Šiaulių krašto gimnazistais.

LSMU Veterinarijos akademijos studentų atstovė – Veterinarijos fakulteto ketvirtakursė, Kotryna Mikašauskaitė pasakojo apie Lietuvos sveikatos mokslų universitetą, studijų programas, paskaitas, universitetinį gyvenimą ir supažindino su stojimo į Universitetą taisyklėmis bei akcentavo kokius gebėjimus reikia ugdyti norint įstoti į LSMU.

Gimnazistus labiausiai dominę klausimai: apie egzaminų laikymą, studijų trukmę, perspektyvas ir, žinoma, studijų kainą. Aktualu moksleiviams ir laisvalaikis, bendrabučiai bei LSMU studentų asmeniniai potyriai universitete.

Mokslininkas doc. A. Černauskas moksleiviams pristatė pranešimą apie savo gyvenimą Šiaulių krašte, mokslus bei studijas buvusioje Gruzdžių vidurinėje mokykloje, Gruzdžių žemės ūkio technikume. Mokslininkas pabrėžė tikslą suburti bendraminčių komandą ir stengtis atkurti XVI a. įkurtą Gruzdžių dvarą, kuriame užsimezgė ir docento atstovaujamos specialybės – veterinarijos ištakos. Sėkmingais žmonėmis gali tapti visi, kurie nebijo sunkaus darbo ir siekia užsibrėžtų tikslų, teigė docentas.

Gruzdžių dvare 1923 m. buvo įsteigta Gruzdžių žemės ūkio mokykla, 1925 m. pertvarkyta į privačią gyvulininkystės ir pienininkystės mokyklą, 1928 m. suvalstybinta ir pavadinta Aukštesniąja gyvulininkystės mokykla. 1964–1968 m. pastatytas naujasis Žemės ūkio mokyklos kompleksas – mokomasis korpusas, bendrabutis, daugiabučiai gyvenamieji namai, stadionas.

Šiandien, deja, Gruzdžių dvare merdėja apleisti pastatai, užkaltais langais, įgriuvusiais stogais. Džiugu tik dėl žmonių, kurie bet kokia kaina stengiasi išsaugoti istorines vertybes. Toks yra vienas jų, kilnios dvasios, kolegų veterinarų puikiai pažįstamas iš savo veiklos, studentų gerbiamas ir mylimas yra LSMU Neužkrečiamųjų ligų katedros doc. A. Černauskas. Žmogus, stebinantis savo nuoširdumu ir gebėjimu padėti bei patarti, skleisti puikią nuotaiką ir padėkoti tiems, kurie sutinka prisidėti prie jo idėjų bei projektų kūrimo.

Docentas kviečia ir ragina susiburti Gruzdžių žemės ūkio mokyklos absolventus bei visus norinčiuosius kartu atkurti Gruzdžių dvaro praeitį.

Galima pasidžiaugti jau suburta Gruzdžių dvaro išsaugojimo grupe – pirmininkas A. Černauskas, kuri rengs galimybių studiją bei stengsis, kad Gruzdžių dvaro paveldas nenugrimztų amžinybėn.

Į klausimą, kodėl doc. A. Černauskas negaili nei laiko, nei jėgų savo gimtajam kraštui, jis tik kukliai užsimena, mes esame žmonės, kurie privalome gerbti Lietuvos istorinę praeitį.

 

LSMU inf.