Studentus drąsino, kvietė ir įkvėpė „Ateitį planuok šiandien“

Praėjusį trečiadienį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU)  Farmacijos fakultete akademinę rimtį sklaidė jaunų balsų šurmulys. Universiteto Karjeros centro renginys „Ateitį planuok šiandien“ vyko išsyk dviejuose fakulteto aukštuose ir pritraukė šimtus lankytojų: studentų, studijomis LSMU besidominčių moksleivių, akademinės LSMU bendruomenės.

LSMU studentams, ieškojusiems informacijos apie praktiką ir įsidarbinimą, rinktis tikrai buvo iš ko: karjeros galimybes renginyje pristatė tiek valstybės įmonės ir tarnybos (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos darbo birža, Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba), tiek gerai žinomos šalyje bendrovės (AB „Eglės“ sanatorija, UAB „Intermedix“, VšĮ „Versli Lietuva“, UAB „Vittamed“).

LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis pastebėjo gerą tendenciją: Universiteto studentai renkasi nemažai papildomų, neprivalomų praktikų, aktyviai patys ieško darbo vietų ir veiklų, kuriose galėtų save išbandyti.

„Vadinasi, su darbdaviais dažniau užmezgami ryšiai, studentai suinteresuoti geru pasirengimu. Džiugu ir tai, jog renginyje sulaukėme nemažai rėmėjų“, – sakė prorektorius.  

Skatino nesustoti

Daugeliui studentų renginys tapo įdomia galimybe susipažinti su potencialiais darbdaviais, tiesiogiai pabendrauti su galbūt būsimais kolegomis, juolab kad įmonių atstovai pateikė ir inspiruojančių argumentų.

Bendrovės „Aconitum“ vadovė dr. Rima Balanaškienė apeliavo į būsimųjų farmacininkų nacionalinius jausmus ir kvietė drauge keisti Lietuvos farmacijos ateitį.

„Šalies receptinių kompensuojamų vaistų rinkoje Lietuvos gamintojai sudaro 0,2 proc., nekompensuojamų –  2,41 proc. Tai rodo, kad didžiulė lėšų dalis iškeliauja į kitas valstybes. Todėl kviečiu tuos skaičius padidinti, kad po penkerių metų, kai vėl prisistatysime Universiteto jaunimui, galėtume pasakyti, jog mes Lietuvoje pardavėme bent jau 10 – 15 proc. vaistų“, – ragino įmonės vadovė.

Universitete studijuojantį jaunimą drąsino LSMU absolventų, šiandien dėstančių Universitete –  Ryčio Misiukevičiaus, prof. Mindaugo Stankūno, lektorės Giedrės Vokietytės įžvalgos ir pranešimai.

LSMU lektorė G.Vokietytė studentus ragino nesustoti svajoti ir siekti: „Tik save stumiant, tik iš savęs kažko reikalaujant, tik keliant sau ateities tikslą, galima judėti pirmyn. Visada žinokite, kad čia esate ne be reikalo, mylėkite gyvenimą, mylėkite tai, ką darote, studijuokite. Linkiu, kad būtumėte laimingi dėl to, ką darote. Aš esu laiminga, nes  žinau, ką darau, kur link einu“, – kalbėjo veterinarijos gydytoja osteopatė.

Universiteto Karjeros centras renginį „Ateitį planuok šiandien“ rengia jau ne pirmus metus.

LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis renginį „Ateitį planuok šiandien“ įvertino kaip itin naudingą ne tik Universiteto studentams, bet ir dėstytojams, dekanams, prodekanams: tiesiogiai pabendravus, tampa aiškiau, kokie yra darbdavių, socialinių Universiteto partnerių, poreikiai ir lūkesčiai.