Spausdinti

Medicinos fakulteto studentų dėmesiui

2020-04-15

Sveiki visi Medicinos fakulteto studentai,

prabėgo dvi savaitės LSMU nuotolinių studijų. Neabejoju, kad per tą trumpą laiką įgijote naujų patirčių, patekote į įvairias netikėtas situacijas, nusivylėte arba išsigandote, kad ne viskas sekasi taip, kaip norėtumėte. Neabejokite, panašiai jaučiamės ir mes, dėstytojai. Daugelis mūsų (studentų ir dėstytojų) tokį mokymosi metodą, kaip vienintelį, naudoja pirmą kartą. Taigi:

  1. Dienos pradžioje susikoncentruokite ties studijuojamais dalykais. Nepradėkite naršyti interneto puslapių ir domėtis, kas vyksta pasaulyje. Tą galėsite padaryti vėliau arba vakare. Pirmosios valandos po pabudimo yra pačios produktyviausios. Pradėkite savo studijas, pirmiausia, spręsdami sunkiausią užduotį.
  2.  Pagalvokite, kaip galite geriau susiplanuoti savo darbo dieną. Susirašykite dienotvarkę lape ir stenkitės jos laikytis. Pavyzdžiui, galite nuspręsti, kad mokysitės kiekvieną darbo dieną nuo 10 iki 12 val., nepaisant aplinkinių trukdžių. Jei jums sunku save motyvuoti ir susikaupti, išbandykite „Pomodoro techniką“. „YouTube“ yra daugybė paaiškinimų, kaip ja naudotis.
  3.  Nepamirškite pailsėti, nes panašu, kad nuotolinis mokymasis neturi laiko ribų.
  4.  Pagalvokite, kaip mokydamiesi nuotoliniu būdu galite atskleisti savo kūrybiškumą (išradingai pasiruoškite pristatymus, klinikines situacijas ar kitą medžiagą, kurią galėsite naudoti pokalbių, seminarų ar tutorinių užsiėmimų metu). Pasinaudokite šia proga. Tai Jums padės atskleisti tokias savo asmenybės puses, kokių dar neįsivaizdavote ar nemanėte turintys.
  5.  Dirbkime komandoje, padėkime vienas kitam susiorientuoti sudėtingame „debesų“, „failų“ bei mygtukų pasaulyje.
  6.  Mano geriausia patirtis šią savaitę – tai Jūsų nuoširdus palaikymas ir šimtaprocentinis dalyvavimas nuotolinio mokymo procese.

Dalinuosi savo patirtimi ir tikiuosi, kad galėsite ką nors pritaikyti sau ar surasite įdėją, padedančią jums geriau suplanuoti laiką ir pasiekti geresnių rezultatų. Jei manote, kad diskusijos, pasidalinimas patirtimi, kaip mokytis, geriau suplanuoti dienos laiką ar išvengti kitokių trikdžių, būtų naudingos, lauksime Jūsų atsiliepimų ir pasiūlymų. Jei susidomėjote, prašau užpildyti žemiau pateiktą formą, tada sukursime Microsoft Teams, kur galėsime  pirmadienį ir trečiadienį nuo 15 val. iki 17.30 val. diskutuoti Jums rūpimais klausimais.

Registracijos forma:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfAjVMjLOynkI68_ifJHT5HYb8HYYRlfDY3sshcRAyXE7BDWg/viewform

Pagarbiai
Edita Mašanauskienė