Spausdinti

Stojamieji egzaminai Švedijoje

Gegužės  16-21 dienomis Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) tarptautinių programų koordinatorės Rūta Antanaitienė ir Greta Rozenbergaitė lankėsi Švedijoje, kur Gioteburge bei Stokholme buvo organizuoti net trys stojamieji egzaminai daugiau kaip 60 studentų, susidomėjusių studijomis Lietuvos sveikatos mokslų universitete.

Gioteburge vykusiame egzamine, bendradarbiaujant su agentūra „Study international“, į egzaminą atvyko 29 studentai. Dauguma išreiškė norą studijuoti medicinos vientisųjų studijų programoje, taip pat buvo nemažai susidomėjusių veterinarijos studijų programa. Atsižvelgiant į egzamino rezultatus bei individualius motyvacinius pokalbius su kiekvienu jaunuoliu, 6-iems studentams buvo pasiūlytos vietos studijuoti medicinos, o 4-iems - veterinarinės medicinos vientisųjų studijų programose.

Stokholme į ilgalaikių partnerių „MD internationl“ biurą stojamojo egzamino laikyti susirinko 15 studentų. Specialiuose kursuose egzaminui besiruošę studentai jautėsi tvirtai, tačiau pripažino, jog stojamasis egzaminas tikrai nebuvo lengvas. Individualiuose pokalbiuose džiugią žinią bei siūlymą mokytis LSMU išgirdo 7 būsimieji medikai, bei 1 odontologijos programa susidomėjęs jaunuolis.

Paskutinėje stojamojo egzamino sesijoje sulaukta 17 individualių bei „Sprakpunkten“ agentūros kandidatų. Na, o kvietimą studijuoti artėjančiais akademiniais metais gavo 5 būsimieji medicinos bei 1 odontologijos programos studentas.

Švedijai išliekant viena pagrindinių šalių, iš kurios atvyksta daugiausia studentų, pastebima tendencija, jog dauguma aplikantų jau turi draugų, giminių ar pažįstamų studijuojančių ar jau baigusių LSMU. Todėl džiugu, jog į egzaminus atvykstantys studentai rodo nuoširdų susidomėjimą ir motyvaciją, o sužinoję egzamino rezultatus bei gavę kvietimą studijuoti, užtikrintai taria „iki pasimatymo rugsėjį“.

TRSC inf.