Siekiame, kad LSMU studentai savo žinias investuotų į Lietuvos ateitį

Vasario 12–18 d. Seinejokio (Seinäjoki) taikomųjų mokslų universitete (Suomija) lankėsi prof. Elena Bartkienė ir Sernieneprof. Loreta Šernienė. Suomijoje vyko Tarptautinė savaitė. Tarptautinė savaitė – išskirtinis renginys į kurį susirenka įvairių sričių mokslininkai ir studentai iš viso pasaulio.

Kaip teigia LSMU prorektorė – prof. Vaiva Lesauskaitė, LSMU kartu su VU yra biomedicinos mokslų srities lyderiai. Nusipelnę universiteto mokslininkai yra skatinami už gerus mokslo rodiklius.  Prof. E. Bartkienė yra viena iš pažangiausių mokslininkių LSMU.

Pagrindinis profesorių iš Lietuvos  tikslas – stiprinti tarptautiškumą tarp institucijų ir kuo daugiau studentų įtraukti į panašaus pobūdžio renginius. Tai daugelio sričių mokslininkų bei specialistų susitikimas, skatinantis įvairių universitetų bendradarbiavimą bei kūrybą ir motyvaciją.

BartkieneVykome į žvalgybą, juokauja prof. E. Bartkienė. Vizito tikslas buvo kuo daugiau sužinoti apie tarptautinius projektus bei išgirsti naujausias maisto mokslo srities tendencijas, dalyvauti mokslinėje diskusijoje ir kolegiškai pabendrauti. Raginsime LSMU studentus vykti į Suomiją bei stiprinsime tarpinstitucinį bendradarbiavimą, žinodamos, kad drąsiai galime siųsti savo studentus semtis kompetentingos tarptautinės patirties, pabrėžė profesorė.

Tarptautinėje savaitėje LSMU mokslininkės pristatinėjo Veterinarijos fakulteto Maisto mokslo ir Veterinarinės maisto saugos programas.

Šios kelionės – tai puiki galimybė užmegzti kontaktus, tad profesorės teigia išnaudojančios visas įmanomas galimybes. Mokslininkės stiprina projektinę veiklą nuolat ieškodamos naujų kontaktų ir galimybių. Artimiausi profesorių planai – Erasmus sutartys su Kalifornijos, Vengrijos bei Vokietijos taikomųjų mokslų universitetais, Brno universitetu.

Prof. E. Bartkienė vardija akademinės veiklos tikslus, vienas jų skatinti studentų ugdymą. Jeigu mokslininkai neatliks savo misijos, greitu metu gali prarasti kvalifikuotus specialistus, kurių poreikis įmonėse nuolat didėja.

„Norime, kad mūsų jaunimas įgytų žinias, kvalifikaciją, tobulintųsi užsienyje, bet ateityje rinktųsi gyvenimą Lietuvoje. Siekiame, kad studentai savo žinias investuotų į Lietuvos ateitį“ – teigė prof. E. Bartkienė.

Jolanta Jonikienė,

Rinkodaros ir komunikacijos tarnyba