Šiandien aš LSMU studentas

 Šiandien aš LSMU studentasGegužės mėnesį vyko Slaugos fakulteto organizuojamas renginys „Šiandien aš LSMU studentas“. Renginys buvo skirtas moksleiviams, kurie rengiasi stoti į vieną iš Slaugos fakulteto specialybių.

Renginį atidarė Slaugos fakulteto dekanė prof. Jūratė Macijauskienė. Profesorė pasidžiaugė susirinkusiu gausiu būriu moksleivių ir pašmaikštavo, tikėdamasi sulaukti tiek pat studentų paskaitose. Profesorė minėjo, kad praeitais metais į fakultetą iš viso buvo priimti 295 studentai, taip pat pabrėžė – visos specialybės yra labai praktiškos ir jas baigęs studentas visada gaus darbą Lietuvoje arba bet kurioje Europos Sąjungos šalyje.

Gydytojas anesteziologas-reanimatologas ir Ekstremaliosios medicinos katedros dėstytojas Nedas Jasinskas papasakojo apie darbą Skubios pagalbos skyriuje. Dėstytojas minėjo, kad apie 60 proc. žmonių, atvykstančių į Skubios pagalbos skyrių – galima padėti iš karto ir nereikia siųsti toliau gydyti gydytojams specialistams. Baigdamas pristatymą gydytojas sakė, kad jei žmogus po darbo dienos nori jaustis padėjęs pacientui – siūlė prisijungti prie ekstremaliosios medicinos pagalbos kolektyvo.

Kineziterapijos studijų programą pristatė dr. Brigita Zachovajevienė. Kvietė prisijungti prie kineziterapeutų, jeigu yra įdomi žmogaus anatomija, žmogaus judėjimas.

Ergoterapiją pristatė dr. Sigitas Mingaila. Dėstytojas minėjo, kad ergoterapija yra dar labai jaunas mokslas Lietuvoje. Ji pradėjo gyvuoti tik nuo 1917 metų. Ši studijų programa siūlo įdomias ir praktiškas studijas, o daug patirties pasisemta iš užsienio.Šiandien aš LSMU studentas

Slaugą pristatė doc. Aurelija Blaževičienė. Docentė pabrėžė, kad studijuojant slaugą yra puiki galimybė išvykti į užsienį. Ypač geros galimybės studijuoti pagal ERASMUS programą Skandinavijos šalyse.

Apie akušeriją pasakojo Kauno klinikų Gimdymo skyriaus vyr. akušerė Virginija Stankevičienė. Akušerė pasidžiaugė, kad pirmosios jos priimtos naujagimės jau pačios atvyko gimdyti. Dėstytoja pakvietė prisijungti ir studijuoti akušeriją, jei būsimi studentai gali neskaičiuoti darbo valandų ir pasiaukoti darbui.

Po trumpų kiekvienos specialybės pristatymų Slaugos fakulteto studentai papasakojo apie tas pačias specialybes tik studentiškai. Pristatytos ERASMUS programos ir SMD kineziterapijos ir ergoterapijos būreliai.

Po pristatymų visi moksleiviai pasidalijo į grupeles ir ėjo aplankyti Gimdymo skyriaus, Skubios pagalbos skyriaus, Neuroreabilitacijos poskyrio bei ambulatorijos, Kardiologijos ir Neurologijos klinikų skyrių.

Tikimės, kad moksleiviai buvo sužavėti ir ateinančiais mokslo metais sulauksime daug motyvuotų studentų!

 

LSMU inf.