Rugsėjo 1-ąją LSMU spalvos užtvindė Kauno senamiestį

Rugsėjo 1-ąją LSMU spalvos užtvindė Kauno senamiestįMokslo ir žinių šventę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto akademinė bendruomenė tradiciškai paminėjo iškilmingu renginiu. Kaip ir kiekvienais metais LSMU dalyvavo mokslo metų pradžiai skirtoje eisenoje, tačiau šiemet ši renginio dalis tapo išskirtinė – šventiniame parade vieningai dalyvavo ir daugelis Kauno miesto aukštųjų mokyklų. Tai tarsi senos tradicijos atgaivinimas, nes pirmąsias bendras Kauno studentų eisenas galima aptikti jau po Pirmojo pasaulinio karo.

Šiemet Laisvės alėja žygiavo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), Kauno technologijos universiteto (KTU), Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF), Lietuvos sporto universiteto (LSU) bei Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto (VDA KF) studentai, tačiau tikimasi, jog kasmet ši idėja taps vis populiaresnė ir eisenoje dalyvaus dar daugiau Kauno universitetų.

Šventiškai nusiteikusi akademinė bendruomenė eiseną pradėjo nuo Vienybės aikštės ir pajudėjo Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos link. Eisenoje žygiavo Kauno universitetų administracijos atstovai, dėstytojai, studentai, studentų organizacijų atstovai. Renginį itin nuspalvino LSMU gimnazijos auklėtiniai bei gausus, daugiau kaip 150 iš užsienio į Kauną studijuoti atvykusių studentų būrys.

Šventinę nuotaiką palaikė Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Ąžuolynas“, už kurio žygiavo tautiniais kostiumais pasipuošę, vėliavas nešantys, LSMU lietuvių liaudies šokių ir dainų ansamblio „Ave Vita“ nariai. O eiseną pagyvino ne tik studentiškos šypsenos, bet ir rankose laikomi maži vėjo malūnėliai, kurie traukė ne vieno Kauno miesto gyventojo ar svečio akį bei žadino susidomėjimą.

Kalbinti LSMU pirmakursiai džiaugėsi iškilminga eisena. „Tokios šventės skatina tarpusavio bendradarbiavimą, padeda įsilieti į Universiteto gyvenimą jau nuo pat pirmųjų dienų“,- džiūgavo pirmakursė Lina.

Jos draugė Monika taip pat pritarė, jog „tokia eisena – tai tarsi visos Kauno studentijos vienybės ženklas. Labai buvo smagu šalia matyti draugus ir iš kitų universitetų“.

Vėliau Kauno šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje buvo sakomos sveikinimo kalbos bei aukojamos šv. Mišios už akademinę bendruomenę. Tiek LSMU rektorius Remigijus Žaliūnas, tiek Kauno arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas visai laikinosios sostinės studentijai kalbėjo apie žinių ir šviesos kelio svarbą jauno žmogaus gyvenime.

Kauno akademinę bendruomenę atskubėjęs taip pat pasveikinti Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis visiems dalyvavusiems universitetų rektoriams padovanojo po krepšinio kamuolį, ant kurio puikavosi garsiausio pasaulyje kauniečio Arvydo Sabonio parašas tam, kad „rektoriai nepamirštų, jog studentai be žinių siekimo dar turėtų turėti ir aktyvų laisvalaikį“.

LSMU užsienio studentai, kurių šiemet daugiausiai atvyko iš Izraelio, Švedijos, Indijos, Vokietijos ir Anglijos, po bendros Kauno studentiškos eisenos rinkosi į „Ryšių kiemelį 837“. Ten LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro kolektyvas paruošė jaukią studentų susipažinimo programą bei kvietė simboliškai įsiamžinti savo piršto atspaudus ant nutapytų medžių molbertuose. Planuojama, jog tai bus puikus studijų atsiminimas, kai šie studentai baigs mokslus LSMU po penkių ar šešių metų.

Po šv. mišių visi LSMU lietuvių ir tarptautiniai studentai susirinko į bendrą Mokslo metų pradžios šventinę popietę „Ryšių kiemelyje 837“, kur vyko grupės „Mates“ muzikinis pasirodymas bei skanaujamas LSMU rektoriaus studentams dovanotas tortas.

Daugiau nuotraukų galite rasti čia

 

LSMU inf.