Renginyje „Erasmus+ dienos 2020“ – apie tarptautines mainų galimybes

Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) Akademinio judumo skyrius š.m. vasario 5 – 6 d. sukvietė LSMU bendruomenę į kasmetinį renginį „Erasmus+ dienos 2020“. Šeštus metus iš eilės organizuojamas renginys sulaukia vis daugiau besidominčių „Erasmus+“ mainų programa, tad programą sudarė koordinatorių informacinės paskaitos ir buvusių „Erasmus+“ studentų pranešimai, o tarptautinėje mugėje be minėtų dalyvių prisijungė ir atvykę į LSMU „Erasmus+“ studentai.

Tradiciškai renginys prasidėjo TRSC dekanės prof. Ingridos Janulevičienės sveikinimo kalba, daugeliui ji suteikė dar daugiau motyvacijos ir ryžto plačiau pasidomėti šia mainų programa ir nebijoti sudalyvauti „Erasmus+“ mainų programos atrankoje. Vėliau studentams pirmąjį pranešimą „Kultūrinis šokas: kaip priimti skirtumus ir priprasti naujoje aplinkoje“ skaitė užsienio studentų psichologas Jevgenijus Razgulinas.  Apie studijų ir praktikų mainų galimybės užsienyje pasakojo tarptautinių programų koordinatorės – S. Deksnytė ir E. Vizbaraitė. Savo organizuojamas veiklas dalyviams pristatė bei prisijungti prie komandos kvietė ESN LSMU (angl. Erasmus Student Network of Lithuanian University of Health Sciences).

Renginio metu buvo puiki progą išgirsti įspūdžius „iš pirmų lūpų“, nes savo studijų ir praktikos patirtimis užsienyje pasidalino šia galimybe jau pasinaudoję LSMU studentai: G. Bataitytė ir I. Dubininkaitė (studijos Brno veterinarijos ir farmacijos mokslų universitete Čekijoje, „Farmacijos“ studijų programa), J. Kirvela (studijos Vroclavo gamtos mokslų universitete, Lenkijoje, „Veterinarinės medicinos“ studijų programa), L. K. Leonavičiūtė (studijos Egėjo universitete Turkijoje, „Slaugos“ studijų programa), T. Martinaitis (studijos Egėjo universitete Turkijoje, „Maisto mokslo“ studijų programa), D. Nekrošius (studijos Leipcigo universitete Vokietijoje, „Medicinos“ studijų programa), J. Mikonis ir R. Poška (studijos Prahos Karolio universitete Čekijoje, „Odontologijos“ studijų programa), E. Vasiliauskas (praktika Vokietijoje, „Medicinos“ studijų programa), A. Zykutė (praktika Portugalijoje, Ispanijoje ir Italijoje, „Veterinarinės medicinos“ studijų programa) bei E. Gražys (praktika Vokietijoje, „Medicinos“ studijų programa).

Dvi dienas vykusio renginio metu buvo galima apsilankyti tarptautinėje mugėje, gauti informacinės medžiagos apie dominančius universitetus bei sužinoti atsakymus į rūpimus klausimus iš buvusių ir atvykusių „Erasmus+“ studentų bei koordinatorių. Taip pat dalyviai galėjo pasigrožėti studentų nuotraukomis iš nuotraukų konkurso „Geriausia Erasmus+ akimirka“. Šiam konkursui studentai, dalyvavę mainų programoje užsienyje, pateikė nuotraukas, atspindinčias akademinę, socialinę ir kultūrinę patirtį, įgytą „Erasmus+“ studijų ar praktikos laikotarpiu.  Nugalėtojams buvo įteikti nutrinami žemėlapiai bei LSMU kuprinės ir atmintukai.

Šiuo metu jau yra paskelbta „Erasmus+“ mainų programos atranka visų LSMU studijų programų ir pakopų studentams, kurie 2020-2021 m. m. nori išvykti dalinėms studijoms ar praktikai. Visus norinčius kviečiame teikti paraiškas iki kovo 1 d. Daugiau informacijos rasite čia: https://lsmuni.lt/lt/naujienos/naujienos/atranka-studijoms-ir-praktikai-uzsienyje-pagal-erasmus-mainu-programa-2020--2021-m.html

TRSC informacija. Nuotraukų autoriai TRSC ir Greta Vaižgėlaitė