Reabilitacijos specialistė apie darbo paiešką: studijuokite ir būkite aktyvūs

„Savo darbe turime pasitelkti vaizduotę ir fantaziją. Svarbu sudominti vaiką, mokėti jį paskatinti ir motyvuoti bei suprasti, kada vaikas tikrai negali atlikti užduoties, o kada tiesiog manipuliuoja“, – apie savo darbo kasdienybę kalba Vaikų reabilitacijos klinikos kineziterapeutė Agnė Stelmokaitė. Pasak jos, šis darbas – svarbus ir įdomus, o labiausiai džiugina geri rezultatai ir sveikstantys vaikai.

A. Stelmokaitė pastebi vieną unikalią savo darbo savybę – dažnai dėmesio reikalauja ne tik vaikai, bet ir jų tėvai, su kuriais kartais sunku rasti bendrą kalbą. „Mes mokome tėvus, kad darbas su vaiku turi tęstis ir namuose, kad jie yra pagrindiniai ugdytojai, ne mes, specialistai. Neretai kyla sunkumų, norint tai įrodyti tėvams“, – tvirtina vaikų kineziterapeutė.

 Svarbu gilinti žinias

A. Stelmokaitė pasakoja, kad dirbti su vaikais pradėjo ne iš karto – viskas prasidėjo nuo suaugusiųjų. „Dirbdama jaučiau, kad trūksta tiek teorinių, tiek praktinių žinių, todėl Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) nusprendžiau tęsti sveikatinimo ir reabilitacijos magistrantūros studijas“, – kalba kineziterapeutė.

Šias studijas rinkosi ir toje pačioje Vaikų reabilitacijos klinikoje dirbanti ergoterapeutė Gina Šegždaitė. Priežastis ta pati – noras įgyti žinių ir išmokti naujų dalykų, kurie svarbūs bendram suvokimui apie žmogų ir jo sveikatą. „Taip pat žinojau, kad studijų dalykus dėsto savo srities profesionalai, kurie nuolat tobulinasi ir atnaujina sveikatinimo ir reabilitacijos žinias“, – tvirtina G. Šegždaitė.

Ergoterapeutę darbe labiausiai džiugina galimybė padėti vaikams ir jų šeimoms, taip pat išspręsti iškilusius sunkumus – taip pagerinti žmonių gyvenimo kokybę. Darbe susiduriama ir su iššūkiais – šios srities specialistai turi mąstyti originaliai, atsižvelgti į kiekvieną skirtingo paciento atvejį ir parinkti tinkamus terapijos metodus.

 Reikia būti aktyviems

LSMU magistrantūros studijų programoje „Sveikatinimas ir reabilitacija“ galima rinktis vieną iš penkių specializacijos sričių: išplėstinę ergoterapiją, vaikų reabilitaciją, klinikinę kineziterapiją, sporto kineziterapiją ir sveikatinimą fiziniais pratimais. Kaip teigia vaikų reabilitaciją pasirinkusi G. Šegždaitė, studijos naudingos ne tik dėl jų metu įgyjamų naujausių žinių, bet ir dėl plačių karjeros galimybių. „Pirmiausia reikia būti aktyviems ir matomiems, bendrauti su aplinkiniais specialistais, dėstytojais, klausti ir domėtis, tuomet nekyla sunkumų rasti darbą. Taip elgiausi ir aš, todėl dar studijuodama gavau darbo pasiūlymą“, – patarimais dalijasi ergoterapeutė.

Magistrantūros studijų naudą įžvelgia ir Reabilitacijos klinikos kineziterapeutė Toma Balsytė. Jos teigimu, čia įgyjama ne tik vertingų žinių, bet ir suteikiamas aukštesnis mokslo laipsnis, kuris visada bus vertinamas geriau – net ir kalbant apie darbo užmokestį.

„Specialistas, savo klinikiniame darbe gebantis pritaikyti mokslu grįstą praktiką, ieškantis naujų, efektyvių gydymo metodų, savo srityje yra daug pranašesnis“, – mano kineziterapeutė T. Balsytė.