Spausdinti

Psichologinė pagalba – komfortabilioje aplinkoje: atnaujintas Konsultacijų kabinetas

2022-01-12
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) investuoja į Universiteto bendruomenės psichologinę gerovę. Visuomenės sveikatos fakultete atidarytas atnaujintas Konsultacijų kabinetas, kuriame sukurta patogi ir jauki aplinka kokybiškoms psichologinėms konsultacijoms. 
 
Sausio 11 d. įvyko atnaujinto kabineto atidarymo renginys, kuriame dalyvavo LSMU prorektorius studijoms prof. Kęstutis Petrikonis, Visuomenės sveikatos fakulteto dekanė prof. Ramunė Kalėdienė ir gausus LSMU darbuotojų būrys.

 
Atnaujintame kabinete bus teikiamos nemokamos individualios, pagal poreikį – ir grupinės psichologinės konsultacijos visiems LSMU bendruomenės nariams.
 
Lektorė ir psichologė Laura Digrytė-Šertvytienė pasakojo, jog šiame kabinete psichologinės konsultacijos jau buvo teikiamos pastaruosius keletą metų, nuo 2018 m., kai Visuomenės sveikatos fakultete buvo įkurtas Sveikatos psichologijos katedros funkcinis padalinys Psichologinės gerovės ir sveikatos mokymų centras.
 
Šiuo metu, siekiant sukurti tinkamesnę, palankesnę aplinką psichologinei pagalbai, kabinetas Visuomenės sveikatos fakulteto lėšomis atnaujintas ir tapo jaukia, saugia, puikiai  psichologinei pagalbai pritaikyta erdve. Juolab kad Universitete inicijuojama ir kitų prevencinių priemonių – vyksta psichologinių grupių užsiėmimai, psichoedukaciniai seminarai.
 
Pagalbos poreikį padidino ir pandemija
 
Tad šiuo metu psichologinės konsultacijos gali kreiptis visi LSMU bendruomenės nariai – studentai ir darbuotojai. Galima konsultuotis nuotoliniu būdu ir tiesiogiai – atnaujintame kabinete Visuomenės sveikatos fakultete bei LSMU Šeimos medicinos klinikoje.
 
Registruojantis tiesioginėms konsultacijoms, galima rinktis specialistą ir patogią konsultacijos vietą neatsižvelgiant į padalinį, kuriame dirbama ar mokomasi. Stengiamasi lanksčiai prisitaikyti prie įvairių besikreipiančiųjų darbo ar studijų grafikų galimybių: registruotis konsultacijai galima skirtingoms savaitės dienoms, skirtingu dienos laiku.
 
Pasak psichologės dr. Rozos Joffės-Luinienės, konsultuojančių specialistų komanda mato psichologinės pagalbos Universiteto bendruomenei svarbą ir poreikį – pastebima, jog pandemijos akivaizdoje šis poreikis tapo dar aktualesnis.
 
Specialistė pastebi, jog psichologinių konsultacijų mūsų bendruomenės nariams poreikio intensyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių – sezoniškumo, studijų krūvių, patiriamų asmeninių sunkumų ypatumų.
 
Priežastys, dėl kurių kreipiamasi, taip pat įvairios – profesiniai sunkumai, psichikos sutrikimų keliami sunkumai, asmeniniai sunkumai namuose ar kitose srityse, mikroklimato problemos studijose ir pan.

 
„Konsultuojant dažnai tampa akivaizdu, jog besikreipusio asmens emociniams išgyvenimams reikšmingos įtakos turėjo COVID-19 pandemija ir su ja susiję veiksniai. Apribojimai bendravimui, socializacijai vienareikšmiškai turėjo neigiamos įtakos savijautai, o kai kuriais atvejais – ir mokymosi rezultatams“, – kalbėjo Laura Digrytė-Šertvytienė.
 
Kreipiamasi drąsiau, visuomenės sąmoningumas auga
 
Šiuo metu psichologinę pagalbą Universitete teikia psichologės dr. Roza Joffė-Luinienė, Rūta Lingytė, Laura Digrytė-Šertvytienė, Jelena Lukoševičienė. Konsultacijos LSMU bendruomenės nariams nemokamos, jų skiriama vidutiniškai 6 per metus, tačiau dėl konkretaus apsilankymų skaičiaus sprendžiama individualiai, atsižvelgiant į situaciją.
 
Specialistės pastebi, jog visuomenės nuostatos dėl psichologinės pagalbos keičiasi į gera: nors ilgą laiką buvo justi tam tikras tokios pagalbos stigmatizavimas, vis daugiau jaunų žmonių, pajutę, jog prastai jaučiasi, ryžtasi kreiptis ir apie tai kalbėti.
 
„Pasitaiko atvejų, kad kreiptis paskatina artimi draugai, kolegos, tai irgi rodo augantį visuomenės sąmoningumą, supratimą apie psichologinės pagalbos svarbą“, – sakė psichologė dr. Roza Joffė-Luinienė.
 
Atnaujintas kabinetas jau pradėjo darbą. LSMU bendruomenės nariai registruotis konsultacijai gali čia: https://outlook.office365.com/owa/calendar/PsichologinskonsultacijosLSMUstudentamsnuotolins@lsmuni.lt/bookings/
 
LSMU Komunikacijos tarnybos Vidinės ir išorinės komunikacijos skyriaus išorinės komunikacijos specialistė Rasa Masiokaitė
 
Aliaus Koroliovo nuotr.