Plečiamas LSMU užsienio studentų ratas

Kovo 21-28 dienomis LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro koordinatoriai Aušra Surantienė ir Kęstutis Gasevičius vyko į kompanijos „a2 International Education Fairs” organizuotas studijų parodas Maroke, kurių metu abiturientams bei organizatoriams pristatytos studijų programos Lietuvos sveikatos mokslų universitete,  galimybės, Kauno miestas, šalis bei kultūra.  

„a2 Fairs”, turinti ilgametę studentų “verbavimo” parodų organizavimo patirtį, dalyvius iš daugelio šalių pakvietė pristatyti savo institucijas Kasablankos ir Marakešo miestuose. Viena diena buvo skirta aplankant privačias mokyklas: Groupe Scolaire Berrada, Al Madina Schools, Lahlou Schools, Charif Al Idrissi Schools, kuriose taip pat sulaukta didelio jaunuolių susidomėjimo. Kaip ir buvo tikėtasi – daugumos abiturientų pasirinkimas – medicinos studijos, tačiau ne vienas domėjosi farmacijos, veterinarinės medicinos bei kitomis programomis.

Vizito Maroke metu LSMU atstovai susitiko su Flexy Class rekrūtavimo agentūros specialistais, bei lankėsi užsienio studijų agentūroje Universal Education, kurios darbuotojai patikino dėl puikių galimybių vietinėje rinkoje ir yra pasiruošę bendradarbiauti atrenkant gabius studentus bei organizuojant stojamuosius egzaminus.

Marokas, iš visų Afrikos šalių esantis arčiausiai Europos bei turintis gilią istoriją bei tradicijas, beveik pusę amžiaus buvęs Prancūzijos protektoratu, šiuo metu yra laikomas viena demokratiškiausių islamiškų valstybių. Nors šalyje lig šiol vyrauja arabų bei prancūzų kalbos, jaunoji karta jau puikiai bendrauja ir angliškai. Maroko populiacija auga ir šiuo metu gyventojų skaičius artėja prie 40 mln., todėl aukštojo mokslo rinkoje vyksta nuožmi konkurencija ir jaunuoliai vis dažniau dairosi į užsienio universitetus. Tikime, kad LSMU bus vienas iš jų.

Kęstutis Gasevičius, TRSC koordinatorius