Spausdinti

Pirmoji osteopatė LSMU Veterinarijos akademijoje

2015-03-26

Pirmoji osteopatė LSMU Veterinarijos akademijojeOsteopatijos tikslas – paveikti tam tikrą organą ar kūno vietą vien judesiais, be skalpelio, priversti patį organizmą pataisyti nukrypimus, aktyvinti, sutelkti vidinius išteklius. Patyręs osteopatas – tarsi geras sistemų derintojas. Osteopatija pačių osteopatų apibūdinama kaip širdies, sąžinės ir rankų veikla – kartais net sakoma, kad osteopatas pirmiausia mąsto pirštais. Teigiama, kad gydytojas gali aptikti, suvokti ir teisingai interpretuoti net mažiausius organizmo pokyčius anksčiau, nei jie tampa sunkia liga, juos diagnozuoti pirmiau nei oficialioji medicina ir laboratoriniai tyrimai.

Apie osteopatiją kalbamės su LSMU VA Stambiųjų gyvulių klinikos veterinarijos gydytoja osteopate, chirurgijos rezidente Giedre Vokietyte.

Jūs viena pirmųjų osteopačių LSMU VA, kodėl pasirinkote specializuotis osteopatijos srityje?

Osteopatija – alternatyvus gydymo metodas, jo šaknys yra Amerikoje, o pradininkas – A. T. Stillas, kuris iškėlė šią gydymo teoriją XIX a. pab. Netrukus šis alternatyvus gydymas pradėtas Europoje, o pirmasis arklių osteopatijos pradininkas buvo prancūzas Dominique’s Giniauksas. Mane nustebino osteopatų gebėjimas tiksliai nusakyti esamas problemas vien palietus žirgą rankomis, ar jau net interpretuoti, kas jam negerai iš eisenos, kalbu ne apie šlubavimą, o apie vidaus organus, jų veiklą. Tada ir supratau, kad pabaigusi veterinarinę mediciną susipažinau su dauguma ligų, gydymu, bet ne prevencija ir paties žirgo organizmo balansu ir jo ramybe.

Kas Jus paskatino rinktis šią sritį, ar ji populiari Lietuvoje?

Ji yra populiari tarp aukšto lygio raitelių ir tokių žmonių, kuriems rūpi ir jų žirgų atsipalaidavimas bei ramybė. Daugiausia Lietuvoje dirba užsieniečiai, todėl ir supratau, jog Lietuvai reikia tokio žmogaus, kuris galėtų stebėti visą organizmo kitimo ciklą, nes daugumai žirgų reikia ilgesnio gydymo kurso.

Kokius gyvūnus Jūs gydote?

Šiuo metu tik arklius, bet planuoju ir šunis. Teko gydyti kates ir šunis, tačiau man labiau patinka dirbti su stambiaisiais gyvūnais, tai yra arkliais, todėl dabar ir specializuojuosi šioje srityje.

Ką Jūs atliekate, kokias procedūras?

Didelės ir mažos traumos, mitybos sutrikimai, persirgtos ligos, chirurginės intervencijos sukelia judėjimo sutrikimus. Osteopatinių procedūrų metu stengiamasi grąžinti organizmo harmoniją suderinus judesį ir atsipalaidavimą. Visas osteopatines manipuliacijas atlieku rankomis. Darau skeleto ir raumenų, visceralines ir kranialines manipuliacijas.

Ar tai gali būti sėkmingai taikoma ir veterinarijoje?

Taip. Pasaulyje osteopatai glaudžiai bendradarbiauja su veterinarijos gydytojais.

Kokia šio gydymo savikaina?

Europoje – apie kelis šimtus eurų. O Lietuvoje šios gydymo kainos kur kas mažesnės.

Aš drįsčiau pasakyti, kad Lietuvoje ne visi žmonės gali sau leisti šį gydymą, o ką kalbėti apie gyvūnus?

Čia turbūt priklauso nuo žmonių ir jų požiūrio. Siekiant sportinių pasiekimų osteopato konsultacija žirgui yra reikalinga.

Kokie Jūsų ateities planai?

Tikiuosi plėsti žmonių ratą, kurie patikės osteopatija, gal net dėstyti žirgų judėjimą, susijusį su fiziologija ir anatomija. O kol kas stengsiuosi skeptikus pratinti prie šios naujovės.

 

LSMU inf.