Pirmieji LSMU ir KazNMU strateginės partnerystės rezultatai

Spalio 24–25 dienomis „Digital Health Astana 2019“ forume Nur-Sultane (Kazachstano Respublika) vyko medicinos švietimo strateginių partnerysčių konferencija.

Renginyje, kurio pagrindinis organizatorius buvo Kazachstano Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, dalyvavo akademinės ir praktinės srities, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir tarptautiniai partneriai. LSMU atstovavo Senato pirmininkas prof. R. Benetis, Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) dekanė prof. I. Janulevičienė, Administracijos ir finansų direktorius J. Babarskas, Plėtros skyriaus vadovas L. Jarukas, Užsienio partnerysčių skyriaus vedėja G. Diliūnienė, Ekstremalios medicinos katedros lektorius P. Dobožinskas ir Skubiosios medicinos klinikos asistentė A. Mankutė. Konferencijoje aptartos aktualiausias Kazachstano švietimo problemos, svarbios visai šalies medicinos bendruomenei.

„Mums labai svarbu reguliariai, bent kartą per metus, susitikti. Kiekvienas projektas yra unikalus, mes turime bendrą viziją, tačiau sprendimai yra skirtingi“, – konferencijos atidaryme sakė Kazachstano Respublikos sveikatos apsaugos ministras Elzan’as Birtanov’as.

Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas paragino politikus ir suinteresuotų struktūrų vadovus paremti bendrus projektus medicinos švietimo srityje, tarp kurių jau yra sėkmingo bendradarbiavimo patirties. Strateginė partnerystė ir tarptautinės patirties perdavimas apima ne tik ugdymo proceso tobulinimą pagal Europos standartus, bet ir perėjimą prie studijų, praktikos ir mokslo vienovės.

„Kitas uždavinys dabar – galvoti apie šios partnerystės plėtrą, ne tik ekspertinę pagalbą, kai atvyksta mūsų kolegos iš kitų šalių ir rodo, kaip reikia transformuotis, bet ir daug plačiau – tai jungtinės studijų programos, doktorantūros programos, magistro programos ir rezidentūra“, –konferencijos dalyviams pabrėžė E. Birtanov’as.

Pagrindinė darbotvarkė buvo pirmojo strateginės partnerystės etapo rezultatų tarp šešių Kazachstano medicinos universitetų ir šešių pirmaujančių užsienio universitetų aptarimas. LSMU nuo šių metų birželio tapo Kazachstano nacionalinio Asfendijarovo medicinos universiteto (KazNMU) strateginiu partneriu, pagal socialinio sveikatos draudimo projektą, finansuojamą Pasaulio banko. Prof. R. Benetis kartu su KazNMU rektoriumi prof. T. Nurgožin’u pristatė pirmąsias rekomendacijas ir rezultatus, gautus vykdant strateginės partnerystės sutartį. KazNMU rektorius džiaugėsi, kad nors nuo projekto pradžios praėjo nedaug laiko, bet jau vyksta pirmieji pokyčiai universitete ir ruošiamos ateities veiklos gairės, atsižvelgiant į LSMU ekspertų rekomendacijas.

Ministerijos iškeltas tikslas universitetams ir visai valstybei – artimiausiu metu parengti pakankamai aukštos kompetencijos specialistų, glaudžiai bendradarbiaujant su tarptautiniais partneriais. Be to, strateginis bendradarbiavimas turėtų paskatinti vietines medicinos švietimo įstaigas įsitraukti į aukščiausius pasaulio universitetų reitingus ir siekti pripažinti Kazachstano specialistus tarptautinėje profesinėje bendruomenėje.

Konferencijos metu dalyviai nustatė Kazachstano universitetų plėtros perspektyvas, atsižvelgiant į jų galimybes ir stipriąsias puses, ir nubrėžė tolesnės strateginės partnerystės planus. Antrasis bendradarbiavimo etapas bus skirtas ne tik ugdymo procesui universitete modernizuoti ir specialistų potencialui didinti, bet ir padėti tvarkyti švietimo įstaigas, plėsti universiteto klinikų pajėgumą.

Konferencijos tęsinys buvo novatoriškų pokyčių sveikatos priežiūros srityje, taip pat ir medicinos švietime, paroda. Kazachstano universitetai ir strateginiai užsienio partneriai medicinos bendruomenei pristatė savo IT plėtrą ir novatoriškus produktus. Parodos metu buvo pristatyta LSMU vykdoma veikla, LSMU mokslininkų sukurti ir komercelizuoti produktai bei Hibridinės laboratorijos veikla.

Renginyje dalyvavo 100 pranešėjų ir apsilankė daugiau nei 1500 lankytojų iš Kazachstano ir 19 užsienio šalių.

Puiki iniciatyva vienoje vietoje sutelkti Kazachstano sveikatos apsaugos aukščiausią valdžią, Pasaulio banko projekto, universitetų ir partnerinių institucijų atstovus leido pasidalyti pasiektais rezultatais, įžvalgomis ir diskusijų metu aptarti efektyvias galimybes gerinant sveikatos apsaugos sistemą ir rengiant aukščiausios kvalifikacijos specialistus.