Mokymų nauda klinikinėje praktikoje

Siekdama tobulėti ir gerinti įgūdžius, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinika drauge su Europos ginekologinės chirurgijos akademija bei viena žymiausių minimaliai invazinės chirurgijos instrumentų gamintoja Karl Storz kompanija spalio 22-23 dienomis surengė tarptautinę konferenciją ir dviejų dienų praktinius mokymus „Klaidos išmintis“ („Wisdom of failure“).

  „Vienas svarbiausių šių mokymų ir konferencijos aspektų – daugiadalyškumas, bendro tikslo ir sėkmingos komunikacijos siekimas tarp įvairių sričių gydytojų. Bendradarbiavimas tarp akušerių ginekologų, chirurgų ir anesteziologų, patirties, išminties ir jaunatviško žinių troškimo bendrystė – būtina. Visus pranešimus patyrę specialistai rengė kartu su vyresniaisiais akušerijos ginekologijos ir chirurgijios rezidentais. Žinių ir įgūdžių perdavimas iš kartos į kartą padeda užtikrinti kokybišką tęstinumą mokymosi procese“, – pabrėžė Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Jolanta Nadišauskienė.

Konferencijos metu buvo aptartos aktualiausios endoskopinės temos ginekologijos srityje, galimos klaidos ir būdai jų išvengti, siekiant saugios ir kokybiškos paslaugos visuose ginekologijos stacionaruose. Vykusiuose mokymuose gydytojai, naudodamiesi specialius simuliatorius, tobulino endoskopinės technikos psichomotorinius įgūdžius, siekė kokybiško jų atlikimo per galimą trumpiausią laiką.