Spausdinti

Mokslo metai prasidėjo linksmai ir tarptautiškai

Mokslo metai prasidėjo linksmai ir tarptautiškaiŠiemet galime pasidžiaugti pagausėjusiu Erasmus studentų skaičiumi mūsų Universitete. Šiuo metu studijuoja arba atlieka praktiką 44 studentai iš Čekijos, Turkijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos, Belgijos ir Prancūzijos. Dauguma studentų studijuoja Medicinos fakultete, kiti – Odontologijos, Veterinarijos, Farmacijos ir Slaugos fakultetuose.

Džiugu, kad šiais metais buvo suburta net 35 narių praktikos mokytojų (mentorių) komanda, kurioje ir 11 nuolatinių mūsų Universiteto užsienio studentų. Kiekvienas Erasmus studentas turi savo draugą pagalbininką, kuris jiems atvykus padėjo nuvažiuoti į bendrabutį, įsigyti dviratį arba atrasti įdomiausias Kauno vietas. Praktikos mokytojų rengta pavasarį, vėliau organizuoti dviejų dienų praktikos mokytojų mokymai, kurie vyko anglų kalba. Pagrindinės mokymų temos – lyderystė komandoje, tarpkultūrinis bendravimas, nervinės įtampos įveikimo būdai, kultūrinis šokas. Taip pat aptarti galimi kasdieniai iššūkiai, su kuriais susiduria užsienio studentai, ir jų sprendimo būdai.

Mokslo metai prasidėjo linksmai ir tarptautiškaiRugsėjo 1-ąją Erasmus studentai kartu su kitų Kauno aukštųjų mokyklų studentais dalyvavo eisenoje, skirtoje Mokslo ir žinių dienai paminėti. Vėliau vyko Tarptautinių ryšių ir studijų centro organizuotas renginys, skirtas LSMU tarptautiniams studentams. Vėliau, rugsėjo viduryje, Erasmus studentai kartu su savo mylimiausiais praktikos mokytojais praleido savaitgalį pajūryje. Aplankytos vienos iš gražiausių Lietuvos vietų – Nida, Parnidžio kopa, Mirusios kopos, Klaipėdos senamiestis, Olando kepurė bei kt. Studentai po išvykos buvo labai laimingi ir pilni gerų įspūdžių, dėkingi už padovanotą kelionę.

Svarbu paminėti, kad jau beveik metus mūsų Universitete gyvuoja Erasmus studentų tinko ESN Lietuva sekcija – ESN LSMU. Ji glaudžiai bendradarbiauja su TRSC Akademinių mainų skyriumi, organizuoja keliones ir renginius, įvairiais būdais prisideda prie užsienio studentų lengvesnės integracijos mūsų šalyje. Studentų organizacija taip pat dalyvauja įvairiuose projektuose, pvz., „Multilingual Lithuania“, „Erasmus in Schools“, „Mov’ in Europe“ ir kt., į kuriuos entuziastingai įsitraukia užsienio studentai. Daug dėmesio iš studentų sulaukia ir kelionės į Laplandiją bei Sankt Peterburgą.

ESN LSMU šiuo metu vykdo naujų narių registraciją. LSMU studentai, norintys prisidėti prie draugiškos ir jaunatviškos komandos, turėtų parašyti į sekcijos el. paštą (lsmu@esnlithunia.org), nurodyti laiško temą „Naujas narys“.

TRSC inf.