Spausdinti

Mokantiems už studijas gydytojams rezidentams – galimybė atgauti studijų mokestį ir gauti garantuotą darbo vietą

2021-10-06
Sveikatos apsaugos ministerija tęsia projektą ,,Specialistų pritraukimas sveikatos netolygumams mažinti“ ir kviečia suinteresuotas šalis – gydytojus rezidentus, studijuojančius ne valstybės finansuojamose vietose (pradėjusius studijuoti ne anksčiau kaip 2014 m. (įskaitant ir baigusiuosius), ir rezidentūrą baigsiančiuosius 2023 m., taip pat savivaldybes ir sveikatos priežiūros įstaigas jame dalyvauti.

Projekto tikslas – sukuriant patrauklias darbo sąlygas regiono gydymo įstaigose įdarbinti trūkstamų specialybių gydytojus ir taip pagerinti sveikatos priežiūros kokybę, didinti sveikatos paslaugų prieinamumą gyventojams.
 
Projekte dalyvausiančių gydytojų rezidentų studijos 80 procentų būtų  apmokamos Europos Sąjungos lėšomis, kitą dalį, 20 procentų, finansuoja savivaldybės ar sveikatos priežiūros įstaigos. Numatoma būsimiems specialistams finansuoti gydytojo rezidento studijų įmokas arba gydytojo rezidento studijų sutartyje nurodytą studijų kainą, kuri sudaro 5276,00 Eur, likusią studijų įmokų dalį finansuotų savivaldybė arba sveikatos priežiūros įstaiga.

Su rezidentu bus pasirašoma bendradarbiavimo sutartis. Dėl dalyvavimo projekte kviečiame kreiptis iki 2023 m. sausio 1 dienos. Daugiau informacijos suteiks Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyrius vyr. specialistė Virginija Žulienė  tel. 8 5 266 1434, el. p. virginija.zuliene@sam.lt