Spausdinti

LSMU studijomis domisi jaunimas iš Švedijos

LSMU studijomis domisi jaunimas iš ŠvedijosLietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) gali didžiuotis studijų galimybėmis, suteikiamomis užsienio studentams. Studijų kokybę liudija ir puikūs studentų atsiliepimai iš Švedijos. Šios šalies jaunuolių susidomėjimas Lietuvoje teikiamomis medicinos studijų galimybėmis stebimas ir tarptautinėse studijų parodose, kuriose aktyviai dalyvauja LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro (TRSC) atstovai.

Sausio 28–vasario 3 dienomis LSMU TRSC atstovės Rūta Antanaitienė ir Simona Černiauskienė lankėsi Stokholme ir Geteborge (Švedija), kur dalyvavo tarptautinėje studijų parodoje, pristatė Universitetą ir studijų programas, organizavo stojamuosius egzaminus būsimiems LSMU studentams.

Pasak LSMU tarptautinių programų koordinatorės ir užsienio studentų priėmimo specialistės Rūtos Antanaitienės, studijų paroda Stokholme nėra didelės apimties, tačiau čia studentai gali rasti koncentruotą informaciją apie konkrečios pakraipos studijas. Šių metų parodoje dalyvavo trys universitetai, siūlantys biomedicinos studijas: Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Ščecino universitetas (Lenkija) ir Rygos Stradinio universitetas (Latvija). Kitos aukštosios mokyklos iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Lenkijos, Latvijos pristatė ekonomikos, verslo, muzikos ir kalbų mokymo studijas. Studijų parodos organizatoriai surengė seminarus, atitinkančius studijų kryptį: biomokslų, ekonomikos, verslo, muzikos ir kalbų. „Tokio pobūdžio paroda, kartu vedant ir seminarus pagal specialybes, yra labai naudinga: ji sukviečia būsimus studentus, kurie tikslingai ir rimtai domisi konkrečia studijų programa, o neateina tik pasižvalgyti. Čia jaunuoliai gauna atsakymus į visus dominančius klausimus, universiteto keliamus reikalavimus stojantiesiems, studijų programų ypatumus“, – Stokholme vykusios parodos išskirtinumą pabrėžė R. Antanaitienė.

LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro atstovės turėjo puikią galimybę pristatyti LSMU studijas, Universitete dėstomas anglų kalba. Tai – medicinos, odontologijos, farmacijos, veterinarinės medicinos, slaugos, veterinarinės maisto saugos ir visuomenės sveikatos studijos. Švedijos kompanijos „Språkpunkten“organizuotoje studijų parodoje LSMU dalyvavo jau antrą kartą. Dalyvavimas studijų parodose tampa puikia galimybe pristatyti LSMU studijas potencialiems studentams ir būsimiems specialistams. Džiugu, kad pataruoju metu LSMU studijomis ypač aktyviai dominsi jaunimas iš Švedijos. Šiuo metu iš LSMU studijuojančių užsieniečių didžiausią skaičių sudaro studentai iš šios Skandinavijos šalies.

Vizito Švedijoje metu LSMU atstovės organizavimo stojamąjį egzaminą Stokholme ir Geteborge universiteto įgaliotųjų atstovų Švedijoje M. D. International Studies ir SI Study International surinktoms jaunuolių grupėms. Egzamino rezultatai parodė, kad jaunuoliai yra gerai pasirengę biomedicinos studijoms, daugelis jų papildomai gilino žinias M. D. International Studies rengiamuose kursuose. Pagal stojamojo egzamino rezultatus studijų vietos LSMU buvo pasiūlytos 14 jaunuolių iš Švedijos. Populiariausią studijų programą „Medicina“ pasirinko 11 sėkmingai išlaikiusių egzaminą, o „Veterinarinę mediciną“ – 3 geras biologijos ir chemijos žinias turintys jaunuoliai.

 

Jurgita Miciulevičiūtė-Smeu