LSMU Studentai tapo aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo mokytojais

LSMU Studentai tapo aktyvaus ir sveiko gyvenimo būdo mokytojais Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Studentų atstovybės dalyviai net šventiniu periodu užsiimama aktyviu laisvalaikiu bei tą daryti skatina Lietuvos visuomenę, suorganizuodami išskirtinį renginį „Būk sveikas 2016”. Kalbinant renginio koordinatorę Inesą Navickaitę, jaučiasi jaunatviškas veržlumas bei noras tapti pozityviu pavyzdžiu. Ji teigia negalinti pamiršti gerbiamo LSMU rektoriaus prof. Remigijaus Žaliūno žodžių, kuriuos, kaip nuoširdų palinkėjimą, priėmė sau bei nori pasidalinti su kitais: ,,Dekite noru būti aktyviu šio proceso dalyviu. Visų pirma, būkite pavyzdžiu sau, o tuomet – ir visiems kitiems“.

Inesą Navickaitę kalbina Jurgita Miciulevičiūtė-Smeu.

Papasakokite, prašau, plačiau apie renginį „Būk sveikas 2016“. Kuo jis išskirtinis?

Sporto ir sveikatingumo savaitė „Būk sveikas 2016“ – tai keturias dienas trukęs renginių ciklas, kuriuo siekėme atkreipti mūsų universiteto bendruomenės bei likusios visuomenės dėmesį į sveiką gyvenseną, paskatinti aktyviau leisti laisvalaikį bei, pasak prof. A. Verygos, parodyti, kad sveikesnis gyvenimo būdas gali būti ir yra malonus.

Visą Sporto ir sveikatingumo savaitę vyko įvairios veiklos: paskaitos ir seminarai studentams, kuriuos vedė kompetentingi lektoriai – doc. dr. L. Šiupšinskas, dr. Š. Klizas, prof. A. Veryga, dr. A. Žvirblienė bei G. Macaitienė; sportinės tinklinio, krepšinio ir futbolo varžybos, kurias rengiant gausiai prisidėjo LSMU Sporto centras; 4 viešos akcijos – „Sveikatingumo salelė“, kuri buvo surengta prekybos centre „Savas“ bei „Camelia“ vaistinėse, projektas ,,Išgirsk savo širdį“ „Vilties“ vaistinėje, akcija ,,Sveika šypsena“ universiteto padaliniuose bei kraujo donorystės akcija. Siekiant atkreipti dėmesį ir į kitokias fizinio aktyvumo rūšis, LK Kauno įgulos karininkų ramovėje buvo surengta šokio pamoka, kurią vedė šokių studijos ,,In*Beat“ mokytojas E. Matulaitis su partnere E. Kriaučiūnaite. 

Ar šis renginys organizuojamas pirmą kartą?

Taip. Renginys organizuojamas pirmą kartą, tačiau nuoširdžiai tikime, kad jis taps tradiciniu mūsų universitete vykstančiu renginiu. 

Kas tapo šio renginio organizatoriais?

LSMU Studentų atstovybė tapo pagrindiniais renginio organizatoriais, tačiau Sporto ir sveikatingumo savaitės idėjai abejingos neliko ir gausiai prisidėjo kitos universiteto organizacijos: Visuomenės sveikatos studentų draugija (VSSD), Studentų odontologų asociacija (SOA), Korp! Fraternitas Lituanica et Patria bei Studentų farmacininkų draugija (SFD).

Ką šiuo renginiu norėjote atskleisti ar įrodyti sau bei visuomenei?

Kaip žinia, Lietuvos gyventojų fizinis aktyvumas yra nepakankamas, o domėjimasis sveika gyvensena bei pateikiamų žinių integravimas kasdieniame gyvenime – stebėtinai maži. Manau, kad mes, kaip būsimi sveikatos priežiūros specialistai, turime skatinti žmones domėtis jų sveikatos rodiklių kokybe ir gerinimu bei privalome rūpintis, kad mūsų universiteto studentai ir likusi visuomenės dalis turėtų galimybę gauti pakankamai žinių, kaip pradėti gyventi sveikiau, įveikti priklausomybes ar pasirinkti tinkamas fizinio aktyvumo rūšis. Taigi, norėjome suteikti galimybę sužinoti apie minėtus dalykus, paskatinti tikrintis sveikatą bei tapti fiziškai aktyvesniems.

Džiaugiamės, kad renginys puikiai pavyko. Ypač džiugina, jog sulaukėme svečių iš Lietuvos sporto universiteto, Kauno kolegijos, LSMU gimnazijos.  Tuo tarpu viešų akcijų metu vidutinio amžiaus žmonių ir senjorų išreikštas susidomėjimas bei noras išsitirti ir sužinoti apie sveikesnį gyvenimą ar ligų prevenciją buvo tiesiog stulbinantis! Todėl tikiu, kad judame tinkama kryptimi. 

Ar kitais metais planuojate organizuoti Sporto ir sveikatingumo savaitę „Būk sveikas 2017“?

Taip, būtinai. Rezultatas iš tiesų džiugina ir teikia viltį, jog kitais metais susidomėjimas dar labiau išaugs. Gera stebėti žmones, kurie rūpinasi sveikata.

Be abejonės, šis renginys pareikalavo daugybės pastangų, milžiniško noro ir entuziazmo. Vieniems veikti labai sunku. Todėlnorėčiau padėkoti organizacijoms VSSD, SFD, SOA ir Korp! Fraternitas Lituanica et Patria, LSMU Sporto centrui, Kauno miesto visuomenės sveikatos biurui bei LSU sporto mokslo ir inovacijų institutui, kurie noriai bendradarbiavo, organizuojant Sporto ir sveikatingumo savaitę. Ačiū tariame ir renginio rėmėjams UAB ,,Baltų ainiai“, UAB ,,Intermedix Lietuva“, AFP funkcinių treniruočių sporto klubui, Pramonės sporto klubui bei šokių studijai ,,In*Beat“.

 

LSMU inf.