Spausdinti

LSMU „Santakos“ slėniu domėjosi svečiai iš Azerbaidžano

LSMU „Santakos“ slėniu domėjosi svečiai iš Azerbaidžano (L. Andriušio nuotr.)Šią savaitę Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi Azerbaidžano Ekonomikos ir pramonės ministras Novruzovas Rovshanas ir jį lydinti delegacija.

Vizitą organizavo LR Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), jo metu buvo aplankytas LSMU „Santakos“ slėnis, svečiams papasakota apie slėnio veiklą ir įgyvendinamus projektus.

LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanas prof. Žilvinas Padaiga trumpai pristatė visą universiteto struktūrą, akcentavo svarbiausius technologijų ir inovacijų aspektus. Vėliau LSMU Farmacijos fakulteto dekanas prof. Vitalis Briedis delegaciją supažindino su slėnių kūrimo gerąja praktika, susijusia su Europos sąjungos verslo modelių regioninei plėtrai skatinti įgyvendinimu.

„Santakos“ slėnis yra nacionalinis atviros prieigos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) centras, įsikūręs Kaune, kuris specializuojasi 4 srityse: darnioji chemija ir biofarmacija; mechatronikos ir elektroninių technologijų; ateities energetika bei informacinės ir ryšių technologijos.

Azerbaidžano delegacijos nariai itin domėjosi bendradarbiavimo galimybėmis tarp verslo ir mokslo bei pateikė nemažai klausimų universiteto atstovams apie viešai finansuojamų mokslinių tyrimų komercializavimą.

Pagal pateiktą MITA programą, delegacija taip pat lankėsi Kauno regioniniame mokslo parke „Technopolis“ ir Kauno aukštųjų technologijų ir informacinių technologijų parke.

 

Indrė Levickytė