Spausdinti

LSMU lankėsi Japonijos ambasadorius: atnaujinami bendradarbystės tiltai

2022-01-28
Sausio 25 d. Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) lankėsi naujai paskirtasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tesu Ozaki. Japonijos ambasados delegacijai Universiteto ir Kauno klinikų vadovai pristatė institucijų veiklą, mokslo projektus. Susitikime aptarti siekiai atnaujinti dėl COVID-19 pandemijos prislopusį bendradarbiavimą tarp LSMU, Kauno klinikų ir Japonijos mokslo, studijų ir klinikinių institucijų.
 
Ambasadorių T. Osaki maloniai nustebino gilios Universiteto tradicijos ir tai, kad karantino metu studijos LSMU nenutrūko, o saugiai vyko hibridiniu būdu. Svečiai stebėjosi ir įspūdingais Kauno klinikose per metus atliekamų chirurginių intervencijų, įvairių sudėtingų konsultacijų skaičiais.

 
Svečiams pristatytos LSMU inovacijos, tarp kurių – ir prof. Virginijaus Ulozo sukurta programėlė „Voice Screen“. Savo balsą šia programėle išsityrė ir pats ambasadorius.
 
Susitikimas tapo puikia proga išsamiau pristatyti ne tik LSMU ir Kauno klinikų galimybes įvairiose srityse, bet ir prisiminti iki pandemijos itin intensyviai ir sėkmingai besiklosčiusį bendradarbiavimą tarp abiejų šalių mokslo ir studijų institucijų.
 
Nors bendradarbiavimas tam tikrose srityse šiuo metu sustojęs, kai kurie sėkmingi iki pandemijos su Japonijos mokslininkais vykę projektai jau išaugo į naujus perspektyvius mokslo tyrimus.
 
Ambasadorius T. Ozaki patikino, jog sieks tarpininkauti, kad iki šiol tarp abiejų šalių mokslininkų vykę bendradarbiavimo iniciatyvos ir bendri projektai būtų toliau tęsiami.
 
Žvelgdamas į ateitį, Japonijos ambasadorius matė mokslo projektų plėtros ir mainų perspektyvas: abiejų šalių specialistai galėtų keistis trumpalaikėms ar ilgalaikėms stažuotėms, pasisemti naujos profesinės ir kultūrinės patirties.
 
Tarp abiejų šalių planuojami ir medicinos studentų praktikos mainai: Kauno klinikose laukiama atvykstant 20 studentų iš Japonijos. Tiek pat lietuvių studentų ketinama siųsti privalomų praktikų atlikti Japonijos ligoninėse. Abiejų šalių studentams tai bus unikali galimybė tobulėti.