LSMU ir Kauno klinikose lankėsi Turkijos ambasadorius

„Turkijoje sveikatos mokslai labai populiarūs. Esate stiprūs šioje srityje. Tai atveria puikias galimybes bendradarbiauti“, – tvirtino gegužės 20 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU) ir Kauno klinikose viešėjęs Turkijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje J.E. ponas Gökhanas Turanas. Vizito metu ambasadoriui pristatyta Universiteto ir Kauno klinikų veikla, strateginiai projektai, institucijų struktūra ir istorija, taip pat aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Susitikime su ambasadoriumi dalyvavęs LSMU rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas akcentavo, kad Universitetui svarbu, jog visuomenė ankstyvoje jaunystėje domėtųsi sveikatos mokslais, suprastų, kaip tinkamai rūpintis savo ir aplinkinių sveikata. „Norime diegti sveikatos mokslų svarbą nuo pat mažumės. Jau planuojame įkurti inovatyvią pradinę mokyklą ir vaikų darželį, kur bus puoselėjamos šios vertybės“, – kalbėjo rektorius.

Rektoriaus teigimu, Universitetas studijoms kelia aukščiausius reikalavimus. „Dėl to studijuoti priimame ribotą skaičių studentų. Taip siekiame išsaugoti aukštą studijų kokybę“, – kalbėjo prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas.

Susitikime dalyvavusi Medicinos akademijos (MA) kanclerė prof. habil. dr. Daiva Rastenytė pristatė Universiteto istoriją, veiklos sritis, studijų programas. Pasak jos, LSMU renkasi tik motyvuoti, gerai besimokantys jaunuoliai. „Nepaisant demografinės šalies situacijos, išlaikome stabilų stojančiųjų skaičių. Jaunuolių sukauptų žinių įvertinimai yra labai aukšti“, – tvirtino MA kanclerė.

Prof. habil. dr. Daiva Rastenytė pristatė ir LSMU bendruomenę, augantį Universiteto tarptautiškumą. „Mūsų bendruomenėje yra 25 tūkst. žmonių. Šiuo metu Universitete studijuoja virš tūkstančio studentų iš užsienio. Tai – 15.6 proc. visų studentų“, – kalbėjo MA kanclerė.

LSMU Tarptautinių ryšių ir studijų centro dekanės prof. Ingridos Janulevičienės teigimu, Universitetas skiria daug dėmesio čia studijuojančių užsieniečių integracijai, neseniai pradėtos vykdyti studijos, kur studentai iš užsienio studijuoja kartu su lietuviais. „Šis studijų būdas pasiteisino. Studijų kokybė lietuvių ir anglų kalbomis nesiskiria“, – tvirtino dekanė.

Vizito metu ambasadorius lankėsi ir Kauno klinikose, kur susipažino su ligoninės infrastruktūra. Kauno klinikų direktorius visuomenės sveikatai, mokslui ir studijoms dr. Tomas Lapinskas pristatė Klinikų struktūrą, planus, taip pat svarbiausią su ligonių gydymu susijusią statistiką. „Universiteto ligoninė – didžiausia gydymo įstaiga Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiuo metu daug dėmesio skiriame naujausiems projektams – gama peiliui ir ciklotronui“, – kalbėjo dr. Tomas Lapinskas.