LSMU gimnazija stiprina Kauno ir Prancūzijos ryšius

2018-03-07

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) gimnazija kovo 5 dieną pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su Prancūzijos mokykla – Grenoblio Stendalio licėjumi. „Išmokta prancūzų kalba, tarpkultūrinė mokinių bendrystė padės mūsų gimnazistams konkuruoti globaliose 280 milijonų gyventojų darbo rinkose, atvers ne tik anglakalbių, bet ir prancūzakalbių organizacijų duris“, – apie bendradarbiavimo naudą kalbėjo LSMU gimnazijos direktorius Arūnas Bučnys.

Sutarties pasirašyme Stendalio licėjaus įkūrimo istoriją ir ilgaamžes neeilinio mokymo tradicijas pristatęs mokyklos direktorius Vincentas Dupayage‘as teigė, kad vienas pagrindinių mokyklos tikslų – mokiniams suteikti puikias sąlygas atskleisti savo asmenybę, juos pažindinti su skirtingomis kultūromis. Jis vylėsi, kad gimnazijų draugystė padės to siekti. „Tikiu, kad mokiniai dalyvaus mainuose, aplankys Kauno miestą ir palaikys mūsų idėją“, – kalbėjo V. Dupayage‘as.

Pasak LSMU rektoriaus, Prancūzijos garbės konsulo Kaune prof. Remigijaus Žaliūno, kuris abi mokyklas sveikino užmezgus draugystę, Universitetui, kaip ir kitoms pasaulio aukštosioms mokykloms, yra svarbūs talentai. Prancūzų kalbos mokymas yra vienas iš būdų juos ugdant.

Kauno ir Grenoblio mokykloms neeilinį įvykį stebėjo ir Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe‘as Jentaudas. „Prancūziškoji Lietuva yra daugiau nei tik idėja. Tai yra lietuvių ir prancūzų sukurtas tinklas – nuo ambicijų, sumanymų iki planų ir svajonių“, – teigė ambasadorius. Pasak P. Jentaudo, mokyklų bendradarbiavimas – puikus šio žmogiškojo tinklo įrodymas. „Dėl to esu nepaprastai laimingas“, – dėl užmegztos neeilinės draugystės džiaugėsi ambasadorius P. Jentaudas. Jo nuomone, idėja vykdyti mokinių mainus yra puiki – juose dalyvaujantys vaikai yra patys geriausi savo šalių ambasadoriai.

Pasirašyta sutartis yra pirmadienį prasidėjusio abiejų šalių mokinių projekto „Ideali Europa“, skatinančio jaunimą likti neabejingiems Europos ateičiai, dalis. Projekto moderatorius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, dar prieš pasirašant gimnazijų bendradarbiavimo sutartį, LSMU gimnazijoje prancūzų kalba diskutavo Europos Sąjungai (ES) aktualiomis temomis – apie ekonomiką, pilietybės klausimus, migracijos temomis.

Su Stendalio licėjumi neeilinę draugystę pradėjusi LSMU gimnazija garsėja ne tik aukštais mokinių pasiekiamais įvairiose mokslo srityse, bet ir frankofoniškomis tradicijomis bei iniciatyvomis. Iš 598 gimnazijos moksleivių net 320 mokinių mokosi prancūzų kalbos išplėstiniu kursu. Čia pamokas veda ir trys prancūzakalbiai mokytojai, o pirmosios gimnazijos klasės istorijos ir informatikos mokosi būtent šia kalba. Tuo dėmesys prancūzų kalbai ir kultūrai nesibaigia.

Šiuo metu gimnazija siekia įsitraukti į pasaulio frankofoniškų mokyklų tinklą „LabelFranc Éducation“. 2016 metais moksleivių frankofoniškojo teatro centras Lietuvoje persikėlė į LSMU gimnaziją. Pernai Nacionaliniame Kauno dramos teatre LSMU gimnazija organizavo 16-ąjį respublikinį frankofoniškojo teatro festivalį „Pirmoji uždanga“ („Premiers Rideaux“), kuriame dalyvavo daugiau nei 10 trupių iš visos Lietuvos, ir tapo jo nugalėtoja. Taip pat mokykla ką tik baigė gastroles tarptautiniame festivalyje Neapolyje, o balandžio 15–20 dienomis organizuos šimtus svečių į Kauną sukviesiantį tarptautinį moksleivių teatro festivalį „Festival des festivals“.

LSMU gimnazijos ir Stendalio licėjaus sutarties pasirašymo ceremonijoje dalyvavo daug kviestinių svečių: Kauno m. savivaldybės Užsienio ryšių skyriaus vedėja Emilija Šakalienė, Prancūzų instituto direktorius Lietuvoje Jean‘as Marie’as Sanis’as, Vilniaus prancūzų licėjaus direktorius Gilles‘as Dervieux‘as, susigiminiavusių Kauno ir Grenoblio miestų komiteto sekretorė Marie Destot, į Kauną atvykusi Stendalio licėjaus mokytojų ir mokinių delegacija ir LSMU gimnazijos bendruomenės nariai.

Šiemet sukanka 21 metai, kai susigiminiavo Kauno ir Grenoblio miestai. Per šį laiką buvo įgyvendintas ne vienas sumanymas kultūros ir meno, švietimo, medicinos, sporto srityse. Grenoblis Kaunui parodė išskirtinį dėmesį, kai 2013 metais, Lietuvai pirmininkaujant ES, surengė Lietuvos mėnesį.