Spausdinti

LSMU bendruomenės lankytinų vietų rekomendacijos vasarai

2021-06-17
Kartu su vasara atėjo ir ilgai lauktas atostogų metas. Norint puikia paatostogauti toli keliauti nereikia – užtenka apsidairyti aplinkui. Lietuvoje gausu puikių, daugeliui neatrastų lankytinų vietų, kurioms galima skirti ne vieną atostogų dieną.

Gegužės mėnesį Lietuvos sveikatos mokslų universiteto bendruomenės narių prašėme pasidalinti savo pasiūlymais ir rekomendacijomis, ką vertėtų aplankyti ar nuveikti atostogų metu.
Kviečiame susipažinti su bendruomenės narių lankytinų vietų rekomendacijomis:

● Paulavos Respublika.
● Safari parkas Anykščiuose: https://safariparkas.lt/.
● Pakalniškių pažintinis takas Kauno marių pakrantėje.
● Birštonas.
● Šaltinių takas Kačerginėje, Lentainių piliakalnis, Pašilių stumbrynas, Kirkilų apžvalgos bokštas Biržuose, Kėdainių senamiestis.
● Kunigaikščių Radvilų mauzoliejus Kėdainiuose, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų namas, Skinderiškio dendrologinis parkas Kėdainių rajone.
● Vinetų kaimas Kretingos rajoje, Ventės ragas.
● Mergakalnio regykla prie Kauno marių.
● Čiobiškio-Padalių keltas per Nerį, Čiobiškio ola, Bedugnio ir Kovinės ežerai Palomenės seniūnijoje (neskirti maudynėms, tačiau tinka poilsiui ir žvejybai), Vilsos upelio kriokliai.
● A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas Druskininkuose.
● Ladakalnis, Kauno Botanikos sodas, Žagarės Vyšnių festivalis liepos 15–18 d.
● Medžių lajų takas Anykščiuose.
● Aukštumalos pažintinis takas.
● Adomo Mickevičiaus slėnis Kaune.
● Dzūkijos nacionalinį parkas, o jame – Čepkelių raistas (pelkė). Tai viena unikaliausių vietų Lietuvoje. Kadangi gamta yra saugoma, reikia registruotis ekskursijai su gidu. Gidas įdomiai papasakos apie lankytiną vietą.
● Sudargo piliakalnius.