Spausdinti

Virškinimo sistemos tyrimų institutas ir Gastroenterologijos klinika vykdys bendrą projektą su Tokijo universitetu pagal Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo programą.

2021-09-24
Šių metų rugsėjo mėnesį LSMU pasiekė puikios žinios: LSMU Gastroenterologijos klinika ir LSMU Virškinimo sistemos tyrimų institutas vykdys bendrą Lietuvos ir Japonijos mokslininkų bendradarbiavimo skatinimui skirtą projektą.

Japonijos medicininių tyrimų ir plėtros agentūra (AMED) ir Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdamos į tarpusavio bendradarbiavimo memorandumo sveikatos mokslinių tyrimų srityje nuostatas bei skatindamos tvirtų ilgalaikių bendradarbiavimo ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos mokslininkų sveikatos srityje sukūrimą, Lietuvos ir Japonijos mokslininkus kvietė teikti jungtines paraiškas projektams fundamentinių tyrimų retų ir nediagnozuotų ligų bei vėžio srityje.

Projekto vadovas Lietuvoje prof. Juozas Kupčinskas teigia, kad laimėtas projektas yra pastarųjų metų sėkmingai ir kryptingai vykdytos mokslinės veiklos rezultatas: „Projekto partneriai iš Japonijos įvertino mūsų tyrėjų grupės turimas kompetencijas ir pakvietė bendradarbiauti įgyvendinant šį svarbų projektą skrandžio vėžio tematikoje. Projektas bus vykdomas abejoms šalims aktualioje tematikoje – skrandžio mikroaplinkos tyrimų srityje, pasitelkiant šiuolaikines molekulines tyrimų technologijas“.

Japonijos tyrėjų grupės vadovas prof. H. Suzuki yra Tokijo Tokai Universiteto Gastroenterologijos klinikos vadovas bei vienas labiausiai pripažintų Japonijos gastroenterologų, įvairių tarptautinių draugijų ir organizacijų narys. Pagrindas projekto įgyvendinimui buvo padėtas 2019 m. Lietuvos Respublikos ambasados Japonijoje organizuoto LSMU mokslininkų susitikimo su Japonijos mokslininkais metu. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu yra numatyti Lietuvos ir Japonijos tyrėjų bei gydytojų vizitai abiejuose institucijose, kurie paskatins ne tik mokslinių kompetencijų plėtojimą, bet ir leis abiejų šalių klinicistams tobulinti klinikines kompetencijas sudėtingų endoskopinių tyrimų srityje.

LSMU MA Gastroenterologijos klinikos informacija