Lietuvos universitetai bendradarbiaus stiprinant visuomenės sveikatą

Kovo 1 dieną Lietuvos sveikatos mokslų universitetas ir dar aštuoni šalies universitetai pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo bendradarbiauti stiprinant visuomenės sveikatą.

Sutartis pasirašyta Klaipėdos universiteto Senato salėje, vykstant Lietuvos akademinės bendruomenės forumui „Šiuolaikinės sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos integravimas į šalies sveikatos apsaugos sistemą“.

Tokio pobūdžio universitetų bendradarbiavimo sutartis pasirašoma pirmą kartą. Ją savo parašais patvirtino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Kauno technologijos universiteto, Klaipėdos universiteto, Lietuvos sporto universiteto, Mykolo Romerio universiteto, Šiaulių universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Vilniaus universiteto atstovai.

LSMU atstovavo rektorių pavaduojanti Medicinos akademijos kanclerė prof. habil.dr. Daiva Rastenytė.

0z2a0987.jpg (3840x2560)Universitetai sutarė bendradarbiauti tarpusavyje ir aktyviai dalyvauti įgyvendinant sveikatos tausojimo ir stiprinimo politiką, remdamiesi moksliniais tyrimais ir studijomis teikti siūlymus, rekomendacijas valstybės ir kitoms suinteresuotoms institucijoms dėl Lietuvos socialinės, ekonominės gerovės ir sveikatos plėtros.

Sutartimi taip pat siekiama įtvirtinti sveikatos tausojimo ir stiprinimo tikslus visų universitetų strategijose, kurti universitetinės bendruomenės sveikatos tausojimo ir stiprinimo kultūros ir etikos nuostatas, skatinti asmenybės tobulėjimą. Universitetai peržiūrės ir atnaujins jau turimas bei kurs naujas, į piliečių sveikatos tausojimą ir stiprinimą orientuotas paslaugas, plėtos pažangius mokslinius tyrimus, studijas ir kvalifikacijos tobulinimą, gerins sveikatos žinias ir skatins inovatyvią veiklą.

Forume „Šiuolaikinės sveikatos tausojimo ir stiprinimo politikos integravimas į šalies sveikatos apsaugos sistemą“ dalyvavęs premjeras Saulius Skvernelis pabrėžė, kad Lietuva iki šiol neturi ilgalaikės strategijos, kaip propaguoti sveikos visuomenės siekius.

0z2a0998.jpg (3840x2560)„Ši sutartis – unikalus dokumentas. Tai –  deklaracija, kuri gali būti tuščia, arba galime jai suteikti turinį, kurio naudą pajustų visuomenė: pratęsti kokybiško gyvenimo trukmę, išsaugoti žmones darbo rinkoje, mažinti dėl ligų patiriamas išlaidas. Žinoma, be universitetų pagalbos, be jų atliekamų mokslo tyrimų šių tikslų nepasieksime“, – kalbėjo S.Skvernelis.

„Jei universitetai susitelks, galėtume svajoti apie Lietuvą kaip apie sveikiausią šalį. Tikiuosi, kad šis pasirašytas susitarimas ir bus tas stimulas, kuris leis visuomenės sveikatos raštingumo lygį pakelti į visiškai kitą kokybę“,  – sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Tikimasi, kad šalies universitetų bendradarbiavimo sutartis bus ryžtingas naujas žingsnis stiprinant visuomenės sveikatą. 

Klaipėdos universiteto nuotraukos