Spausdinti

Kviečiame į parodos „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ atidarymą

Kviečiame į parodos „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ atidarymąRugsėjo 21 dieną, pirmadienį, 13 val. LSMU „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre (Eivenių 4), gatvelėje po stogu, bus atidaryta meninio projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ darbų paroda. 

Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į hepatitą C ir meno kalba papasakoti apie šią sudėtingą ligą, suteikiant galimybę pacientams išsakyti savo problemas, pasidalinti išgyvenimais, patirtais sergant šia liga. Projekto idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja svarbiausius paciento išgyvenimus.

Šis projektas – pasaulinio projekto dalis. Iniciatyva prasidėjo 2014  metais, kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė atskleisti, kokia perspektyva ir gyvenimo kokybė atsiveria hepatitu C sergantiems pacientams. Pirmajame projekto etape dalyvavo 2 menininkai iš Lietuvos – Adomas Storpirštis ir Arvydas Pakalka. A. Storpirštis pavaizdavo dviejų pacientų – Reginos ir Marijaus – išgyvenimus, o menininkas A. Pakalka atskleidė Edmondo kovą su hepatitu C. Darbų paroda, į kurią pateko ir meno darbuose įamžintos Lietuvos pacientų ligos istorijos, jau demonstruota EASL kongreso metu 2015 metų balandį.

Šiais metais į kvietimą kartu kurti Lietuvos „Perspektyvų“ projektą atsiliepė penkiolika Lietuvos dailės akademijos Kauno fakulteto  menininkų. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų specialistai padėjo pacientams ir menininkams geriau suprasti šias sudėtingas ligas. Hepatitas C yra per kraują perduodama liga. Liga yra lėtinė ir apie 10–20 proc.  pacientų per 20–30 metų po užsikrėtimo išsivysto kepenų cirozė. Labai dažnai hepatitas C turi įtakos žmogaus gyvenimui, santykiams, emocijoms, karjeros pasirinkimui, galimybei dirbti ir įprasminti save gyvenime.

Ši paroda pirmą kartą  buvo eksponuota š. m. liepos 28 d. – rugsėjo 15 dienomis Sveikatos apsaugos ministerijos patalpose, minint Pasaulinę hepatito C dieną.

Nuo rugsėjo 21 dienos paroda bus eksponuojama LSMU „Santakos“ slėnio Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centre. Vėliau paroda keliaus į Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų ir Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gastroenterologijos skyrius ir kitas gydymo įstaigas.

LSMU inf.