Kviečia pasinaudoti programos „Erasmus+“ teikiamomis tobulėjimo galimybėmis

Rugsėjo 18–20 d. dalyvavau programos „Erasmus+“ organizuotame tarptautiniame seminare „Darbuotojų  mokymų mobilumas aukštajame moksle“ („Peer-learning seminar – Staff Training Mobility in Higher Education“). Renginį organizavo Austrijos nacionalinė agentūra „Erasmus+ Education“, remiama Vokietijos, Estijos ir Lenkijos nacionalinių agentūrų.

Su 20 skirtingų pasaulio šalių aukštojo mokslo atstovų diskutavome apie universitetų darbuotojų profesinių, bendrųjų / inovatyviųjų kompetencijų tobulinimą akcentuojant aukštojo mokslo kokybę, naudojantis Erasmus teikiamomis mobilumo galimybėmis. Vykusios tarptautinės diskusijos rodo struktūrizuoto ir strateginio požiūrio į šią temą poreikį. Siekiant plėtoti tarptautiškumą Universitete, profesinis, bendrųjų / inovatyviųjų kompetencijų tobulinimas yra būtinas.

Diskusijų temos ir mokymų dirbtuvės, skirtos visų konkurencingų universitetų aktualiems ir reikšmingiems akcentams. Viena iš diskusijų temų: „Dabartinės tendencijos ir iniciatyvos darbuotojų mokymo mobilumo srityje“. Diskusijoje pabrėžta, jog Erasmus+ mobilumas tampa vis skaitmeniškesnis. Skaitmeninis Erasmus („Erasmus going Digital“) skatinama pasinaudoti teikiamomis galimybės tobulėti per tris naujausias galimybes: #BEST+ (mišrūs / nuotoliniai mokymosi kursai), #TWE (kompetencijų tobulinimo paketai ir inovatyvioji mokymosi platforma) ir #fesc (virtualioji mokymosi platforma). Diskusijoje „Ateities veiksmai ir strateginiai plėtros žingsniai“ pabrėžiamas mišrus / skaitmeninis mobilumas, inovatyviojo mokymosi patirtys. Viena mokymų dirbtuvių temų „Strateginis požiūris į darbuotojų mobilumą“ kvietė aukštojo mokslo institucijas daugiau dėmesio skirti darbuotojų mobilumui, nes tai yra puiki galimybė mokytis iš pačių geriausių specialistų ir vykdyti aukštos kokybės veiklą, tikslingai ugdyti (-is) gebėjimus per skaitmeninę / nuotolinę stažuotę.

Kviečiu pasinaudoti programos Erasmus+ teikiamomis tobulėjimo galimybėmis, naudojantis inovatyviojo mokymosi praktikomis plėtoti profesines bei bendrąsias / inovatyviąsias kompetencijas.

 

Ilona Lukoševičiūtė-Noreikienė
SC Inovatyviosios edukacijos skyriaus vyresnioji edukacijos specialistė