Spausdinti

Universitetas suvienijo kilniam tikslui: dovanotas kraujas išgelbės daugelį gyvybių

2021-12-03

„Dalyvaukite, paaukokite kraujo ir išgelbėkite gyvybę!“ – tokiais žodžiais Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) kvietė prisijungti prie gruodžio 2 dieną Universitete vykusios kraujo donorystės akcijos.

Kilniam tikslui Universitetas suvienijo gausų būrį savanorių – kraujo paaukoti atvyko ne tik LSMU bendruomenė, bet ir aplinkinių institucijų darbuotojai, o akcijoje iš viso dalyvavo net 60 žmonių.


Lietuvoje per metus reikia labai daug kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, jo praradę dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, onkologinių ligų ar kitų priežasčių. Šiuo metu vienintelis kraujo gavimo šaltinis – kiti sveiki žmonės.

Šiandien  labai sudėtingas metas – trūksta kraujo donorų.

Specialistų teigimu, per pandemiją pradėjo sklisti gandai, kad kraujo negalima dovanoti pasiskiepijus vakcina nuo COVID-19. „Tai – mitas. Kraujo dovanoti gali visi, pasiskiepiję nuo koronaviruso. Jei gerai jaučiatės, kraujo dovanoti galima jau kitą dieną po vakcinacijos“, – kalbėjo Kraujo centro donorų organizatorė Vaida Kvedaravičienė.

Specialistės teigimu, ruošiantis dovanoti kraujo reikėtų atkreipti dėmesio į kelis dalykus: reikia būti sveikam, prieš tai pavalgyti, atsigerti, sverti ne mažiau 50 kilogramų. Kraujo dovanoti gali asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, ne dažniau kas 60 dienų. Per metus vyrai kraujo gali dovanoti 6, o moterys – 4 kartus.

„Kraujo dovanoju jau ne pirmą kartą. Tikiu, kad mano dėka kažkam bus išgelbėta gyvybė, pagerės sveikata. Jaučiuosi puikiai visomis prasmėmis! Raginu ir kitus paaukoti kraujo, nes niekada nežinai, kada tau pačiam ar tavo artimam žmogui gali prireikti to svarbaus papildomo kraujo lašo. Būkime atsakingi!“, – sakė kraujo paaukojusi Tarptautinių ryšių ir studijų centro tarptautinių programų koordinatorė Aušra Dapkevičienė.

„Jaučiuosi puikiai. Dažnai dovanoju kraujo Švedijoje. Mano šeimos nariai taip pat yra reguliarūs kraujo donorai, dažnai apie tai kalba. Viskas nuo to ir prasidėjo. Noriu padėti žmonėms. Lietuvoje kol kas pirmą kartą dovanoju kraujo, bet, jei ateityje pasitaikys daugiau galimybių, ir toliau tai darysiu“, – kalbėjo medicinos studijų trečio kurso studentas iš Švedijos Amir Hosseni.